Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
80622. adri0128 (válaszként erre: 80621. - D85d776a42)
2014. okt. 1. 10:53
Adj időt magadnak, 2 hónap nem sok idő. Lehet használ a mostani diétád, csak legyél türelmes.
80621. d85d776a42 (válaszként erre: 80619. - Eb85e22a13)
2014. okt. 1. 08:41
Úgy látom Te nagyon értesz hozz :) szerinted nagyon szörnyűek a terheléses eredményeim? Merckformint kéne szednem gondolom. Te is azt szedtél? A diétától, sporttol és Inofolictól nem rendeződött sajnos :( először 180 g-ra voltam beállítva, most elvileg 220 g-ot ehetek. De szerintem én kevesebbet eszek, nem igazán számolom, mert endometriózisom is van és ezért glutén-, tej- és cukormentesen étkezek már lassan 2 hónapja.
80620. eb85e22a13 (válaszként erre: 80602. - Bellavita21)
2014. okt. 1. 05:04

Diéta! Nekem meg fordított értékek voltak, terhelésre leesett a vércukrom, állandóan rosszul lettem, már pszichos esetnek minősítttek! "

Nálam ugyanez volt.

A terhelt cukrom 1.7 volt, a gyógyszertől rosszul lettem, abbahagytam. Ha nem ettem 2 óránként szédültem, és alig bírtam beszélni, rogyadozott a lábam, kettős látásom volt. Nem csoda ilyen vércukor érték mellett.

A diétától mindig jó most a vércukrom, ált.5-5.5 körüli, kaja után is.


A Te ,és az én esetem nem klasszikus ir. Mert ott nincs brutál alacsony terhelt cukor érték, csak normál. Ennek mi lehet az oka, mit gondolsz?

Szerintem ez igazából nem is ir.

80619. eb85e22a13 (válaszként erre: 80612. - D85d776a42)
2014. okt. 1. 04:56

Én 3 kilót fogytam 4 nap gyógyszerszedéstől,120 g-s diétával,szarul is voltam tőle, így abbahagytam. Pedig pajzsmirigy alulműködő vagyok, akik a levegőtől is híznak szinte.De nem szoktak a gyógyszertől ilyen brutál módon fogyni, és főleg nem ennyi idő alatt.

Hany g.ch-s diétát csinálsz?

180-200 alá semmiképp ne menj.

80618. krisztynna (válaszként erre: 80617. - Eb85e22a13)
2014. okt. 1. 00:39
Honnan tudom hogy melyik etelnek mekkora az "inzulinemelo kepessege"?A tejtermeknek mostmar tudom,hogy magas es nem ajanlatos.Mert a CH erteket pl kaloriabazison meg tudom nezni de az inzulint hol irjak?
80617. eb85e22a13 (válaszként erre: 80611. - Krisztynna)
2014. szept. 30. 18:26

Nagy altalanosagbampn az ir dieta:

Felkeles utan erdemes csak lassu ch-t enni, 160 g-os dieta eseteben 30 g-ot.Ilyenkor lehet enni lassu ch tartalmu gabonabol keszult pekarut,nem feher liszteset,tej, cukrozott tejtermek tilos. Dr sajt, turo pl.mehet.

Utana 2-3 ora mulva lehet egy kisebb etkezest beiktatni, ossz.20 g.ch.legyen, fele lehet gyors, fele rovid.Itt esetleg ihatsz egy kis tejet, de a gyors valozas erdekeben en kihagynam, nagyon megemeli az inzulint, ugyanugy,mint a kefir. De ha megis enni akarsz, akkor ilyenkor, v.uzsonnara, mert vacso.,utovacsorakor mar tilos.

Ebed: ilyenkor ehetsz a legtobbet, 40-50 g.ch-t. Ha eszel hust,ilyenkor ehetsz mondjuk vmilyen feher hust zoldsegkorettel.Ilyenkor belefer a huvelyes is, bab, borso, ami egyebk.eleg magas ch.tart. Este mar nem eheto.Az ebednel a ch fele legyen gyors, fele lassu./ha paleozik vki.persze nem eszik huvelyest, de most minden dieta kombinaciora nem tudok kiterni/.

Erdemes vasarolni magliszteket,es abbol sutni pekarut, olyanokat, amiknek alacsonyabb a ch-ju/es glikemias,ill.inzulin indexuk/,mint a feher lisztnek.Ilyen pl.a kokuszliszt, barnarizs liszt.

Uzsonna: egy kis erkezes, 20 g.gyors ch. Ehetsz pl. gyumolcsot.

Vacsora: 30 g.csak lassu ch, kozepes mennyisegu etkezes.Sajtot,turot,tojast,zoldsegeket, es husfelet ajanlanek.

Utovacsora: egy kis, 10g.,lassu ch-s etkezes.En nyers zoldseget szoktam enni ilyenkor.

80616. eb85e22a13 (válaszként erre: 80611. - Krisztynna)
2014. szept. 30. 17:56

Minden embernek a sajat problemaja a legnagyobb, tudom, de bár nekem lenne " csak" ennyi eu-i problemam,mint neked.:) De persze nem versenyezni akarok..

En meg kesobb kelek, mint te, es hajnalban fekszem.

Ugyanazt , es hasonlot dieta rendet sem tudok ajanlani,mint amit en csinalok,mert en tobb dietat tartok be, ir, vega, vercsoport, gluten mentes,stb, es mas a bioritmusom is. A dietat csak teljesen szemlyreszabottan lehet csinalni.

Most hiaba irom,h.egyel,v.ne egyel ezt, v.azt,ha a te szervezetednek az nem jo. Persze, altalanossagban azt kell betartani, amiket az elozo hsz-omban irtam.

Az ir helyre szokott allni eleg gyorsan, ilyen stadiumban,mint ami neked van. De ettol fuggetlenul en nem hagynam el kesobb sem a ch.kurat.

Ok,hogy a teherbeeses a celod, de szerintem meg jobb cel az lenne, hogy minel egeszsegesebb anyukaja lenne majd a babanak/gyerekednek/.:)

Maris megvan az ok,hogy mitol lettel ir-es valosz.

Naponta 2 szer enni, nagyon gáz, csoda, hogy megusztad ir-rel. A jollakás szinten gáz.

Sokszor kell keveset enni.

Mar leirtam par hsz-al lejjebb, hogy nem /csak/ annak kell dietaznia, aki tulsulyos. Nem is ertem mi ez a tevhit. A dieta annyit tesz, hogy az etkezessel manipulalom a szervezetem a gyogyulas, vagy/es a jobb kozerzet , es egyaltalan az egeszseg erdekeben

. Semmi koze ennek a tulsulyhoz.Max,annyiban,h.ch dieta eseteben az aktualis testsulyhoz merjuk a naponta elfogyaszthato ch-t.

En sem vagyok tulsulyos, megis dietazom, es soha nem engednem meg magamnak ennek ellenere, hogy naponta 2 szer egyek, nagyobb mennyiseget. Nalam pl.az ir az autoimmun betegsegem hozomanya, semmi koze ahhoz, hogy eddig sz.rul ette.volna. De ez a ritkabb eset.

Ugyanolyan magas vagyok,mint te,csak 4 kg-mal tobb.Mult heten meg kevesebb voltam, de nem orultem,hogy fogyok, igy korrigaltam a dietan, megallt a fogyas./ Ezert irtam neked 160 g-os -at. En 120 asat csinaltam, kicsit megemeltem.De ezt is szerintem mindenkinek onmaganak kell kitapasztaln

i.


Sport mennyiseget meghatarozni felesleges. Mindegy mit, mozogj olyat , amiben oromodet leled, a lenyeg, hogy rendszeresen. Nem kell tul hajtani magad, az nem hasznal. Heti 3 szor fel ora- 40 p.torna, vagy kis futas, vagy barmi mar jo.Fontos a mozgas, de hiaba barmilyen mozgas, ha az erkezes rossz, nem fog helyreallni az ir.Egyutt kell a kettot.

Nem tudom jelenleg hogy etkezel,ezert meg azt sem tudom megcsinalni, hogy atirom ir-esre a menudet,hogy segitsek.

De nagy vonalakban;

Elkuldom gyorsan, aztan folyt,m.az elozo hsz.elszallt, ujra kellett irnom.

80615. Akire77 (válaszként erre: 80607. - Eb85e22a13)
2014. szept. 30. 17:41
Köszönöm
80614. Akire77 (válaszként erre: 80602. - Bellavita21)
2014. szept. 30. 17:40
Jobb lett az értéked, ezért hagytad abba a gyógyszert? És milyen könyveket ajánlaná? Erdekel minden, nekem ez új, tanácstalan vagyok.
80613. Akire77 (válaszként erre: 80602. - Bellavita21)
2014. szept. 30. 17:36
Szia. A mentmentisbe kit javasolnal? Pm problémám is van.
80612. d85d776a42
2014. szept. 30. 11:11

Sziasztok! Ebbe a fórumba még nem írtam, de az én eredményemet is értékelhetné, aki ért hozzá :)

éhomi glükóz: 4,9

60 perces: 7,2

120 perces: 4,9

éhomi inzulin: 5,7

60 perces: 82

120 perces: 28

Az a durva, hogy nyáron mentem vissza 3 hónapos kontrollra és a 60 perces inzulin rosszabb lett: 115.

Na most ezt azért nem értem, mert voltam a Mens Mentisben diétás tanácsadáson, tartottam a diétát, sportoltam és Inofolicot iszok. Bár tény, hogy amikor a vérvétel történt, csak a diétát tartottam. De most újra sportolok és Inofolicozok :)

Endokrinológushoz még nem jelentkeztem be, úgy döntöttem adok magamnak egy kis időt és csak januárban mennék.

171 cm és 51 kg vagyok. Előtte sem voltam elhízva (58 kg), de most már csúnyán vékony vagyok. Az erősítő sportot ajánlották, mivel a futástól és az aerobic-tól csak a nem létező zsírom égne...

Egyébként félek tőle, hogy a gyógyszertől tovább fogynék. Ti mit tapasztaltatok? és szerintetek ez komoly IR?

80611. krisztynna (válaszként erre: 80610. - Eb85e22a13)
2014. szept. 30. 10:47
Szia!Koszonom szepen a nyugtato valaszod!Este lattam a labortol erkezo e-mailemet.E HOMa indexen igazodtam ki elisgor es annyira boldog voltam higy 2 alatt van tehat nem vagyok IRes.Aztan unalmamban csak elkezdtem elemezgetni a szamokat.Es rajottem higy megsem olyan szuper a dolog es hirtelen a boldogsagom szertefoszlott.Nekem lehet belet is metszenek a bel erintettseg miatt.A baba gondolata higy mutet utan teherbe eshetek tartja bennem a lelket higy nem kell felnem a mutettol hisz minden őerte van. :) Szerettem volna lazan felfogni a mutetem de a dokik azok akik mindig elmindjak hogy ez egy igen komoly mutet lesz...Ahhh,legalabb ne ijesztegetnenek.Siman fel tudnam fogni hogy amennyire radikalis annal jobb lehet a baba erdekeben,de most meg az IR is.Ezert volt a ketsegbeesesem.Hogy az ami miatt nem feltem a mutettol,az ezemtol a sok vacak tenyezotol halvanyul...De akkor dieta ON! :) Tudnal nekem ajanlani menetrendet?Velem az a baj,higy keson ebredo tipus vagyok(delutanos szoktam lenni) szoval 9-10 korul ebredek...A dieta miatt erdemes hamar felkelnem?A masik kerdesem az az lenne,higy mostmar irok eletre ch dietaznom kell?En altalaban napont 2x ettem idaig.Imadok jollakni...(nem tudom irtam-e,173cm es 56 kg vagyok,tehat vekony).Es sportbol mennyit?Segitseged nagyon koszonom.
80610. eb85e22a13 (válaszként erre: 80609. - Krisztynna)
2014. szept. 30. 01:16

Először is nyugodj meg, szerintem.:)

Az ir-eredményed nem gáz, de igen, az inzulinod magas. Szerintem 160 g-s diéta jó lenne neked. Amitől biztos vagyok benne, hogy nagyon gyorsan normalizálódik az ir. Ennél sokkal rosszabb eredményű embereknek is helyreállt akár pár hónap alatt.Persze csak ha komolyan betartották.

Diétáról röviden:

hagyd el teljesen a cukrot,cukros tejtermékeket, fehér kenyeret, búza lisztből készült pékárukat, a magas GI , és magas inzulin indexű kajákat.Hogy gyorsíts a folyamatot, nagyon kevés gyors ch-t egyél,és az is gyümölcs legyen, mert rostra szükség van, de leginkább ezt du.4 körül fogyaszd.Sok anyag van az ir diétáról neten, töltsd le, abban megtalálod, hogy milyen elosztásban kell enni a ch-t, milyen napszakokban, hány óránként. Napi 6-7 alkalommal kell enni, kis mennyiségeket.

Tudom, könnyű mondani, de az ideg, a görcsösség a legrosszabb bármilyen betegségnél,és a teherbeesésnél szerintem végképp.

Nekem is endom van, és még pár betegségem,és biztosan állíthatom, hogy ha idegeskedem, nagyon gyorsan romlik az állapotom.Nekem sincs gyerekem, mert pillanatnyilag a pm.alulműködés, és az endo is akadályozza. ráadásul az előbbi miatt esélyem sincs mostanában.., de nem görcsölök rá, mert attól még rosszabb lesz.

Természetesen nem okoskodni akarok, remélem kiérzed az írásomból..:)

Minden rendben lesz, majd meglátod!:)

80609. krisztynna
2014. szept. 30. 00:52
Mit tanacsoltok amig dokihoz eljutok?160 ch dieta?Ez nekem nagyon uj...Irnatok par szot rola akar priviben?Muteni fognak a bel erintettsegu endometriozisommal,lapar utan viszont nagy eselyem lehet a teherbeesesre,igy addigra szeretnem helyrehozni magam.A baba iranti vagy tartotta bennem a lelket(valoszinu 5-6 oras mutetem lesz a belerintettseg miatt,viszont vigasztalt a tudat,hogy sebaj,babaert mindent).De most meg IR is???Igy is lesz baba?Segitsetek kerlek!Sportolni mennyit kell?Heti hanyszor hany perc?Minden info erdekel! :(
80608. krisztynna
2014. szept. 30. 00:32

Sziasztok!Tudnatok segiteni?November 25-re kaptam endokrinologushoz idopontot.Addig is el tudnatok igazitani?

Teljes ketsegbeeses van.

Ehgyomri glucose 4.8 mmol/l

60perc glucose 5.5 mmol/l

120perc glucose 3.9 mmol/l

Inzulin 3.4 mlU/l

60perc inzulin 46.7 mlU/l

120perc inzulin 40.2 mlU/l

HOMA Index 0.73


173cm magas es 56kg vagyok,vekony testalkatu.

A 120 perces inzulinom cseszi a szemem...Valahol azt olvastam hogy 45 alatt normalis,valahol pedig azt hogy az alap inzulin ertekenek a 3-4szerese lehet.Elsobe befernek,masodikba mar nem :( Szerintetek?A HOMA indexrol azt olvastam hogy 2 alatt normalis es IR nem all fenn.Nekem ez 0.73,ez alapjan nem vagyok IR-es.De akkor a 120perces 40.2 mlU/l megis IR? Babat szeretnenk.Endometriozisom is van. :( még ez megspekelve IR-rel... :((((

Segitsegeteket elore is koszonom

80607. eb85e22a13 (válaszként erre: 80606. - Akire77)
2014. szept. 29. 22:16

Szerintem nagyon rossz az inzulinod.

En 140 g.ch-s dietat csinalnek a helyedben.

Es nagyon komolyan betartanám.

80606. Akire77 (válaszként erre: 80604. - Eb85e22a13)
2014. szept. 29. 22:09

köszi, akkor most mit csináljak????


mennyire találod az inzuinomat durvának???

80605. Outback
2014. szept. 29. 21:02

Akkor ezek szerint teljesen orvosfüggő, lehet ugyanolyan értétekre tök mást javasolnak. Hát most már kíváncsi vagyok, én hatodikán megyek dokihoz...:) Bár nekem is az ismerősök között van pár ember, aki aránylag otthon van a témában, és volt aki azt mondta, hogy ez semmi....volt aki meg azt, hogy tuti gyógyszert ír fel a doki...


Hátha nem emlékeztek, az én eredményeim:

Éhgyomri glucose 4,4

60 perces glucose 4,8

120 perces glucose 5,9


Inzulin 8,3

Inzulin 60 perc 46,5

Inzulin 120 perc 61,5


Inzulin rezisztencia (HOMA index)

1,62

80604. eb85e22a13 (válaszként erre: 80603. - Akire77)
2014. szept. 29. 13:47

Hm, érdekes hozzáállása van a dokinak.

A diéta nem egyenlő a fogyókúrával. Nem a "kövér " emberek diétáznak.

Nekem diétáznom kell, pedig 174cm,60 kg.vagyok. Annak ellenére is, hogy több éve nem eszem cukrot, és fehér lisztet.

Az inzulinom 90 volt, a cukrom alacsony.

80603. Akire77 (válaszként erre: 80602. - Bellavita21)
2014. szept. 29. 08:15

Szia, nagyon köszönöm a segítséget.

Pénteken beszéltem a dokival az eredményemről. Azt mondta, gyógyszert írna fel, de várjunk vele még egy picit. Diétát nem javasol, mert nem vagyok kövér. (161 cm 66 kg) Azt mondta hogy mozgás, és hogy kerüljem el a cukrot és a fehér lisztet.


A júniusi 120 perces inzulinom 80 volt.


Amit a doki mondott akkor az kevés szerinted? Most mit csináljak?? :-(

80602. Bellavita21 (válaszként erre: 80601. - Akire77)
2014. szept. 28. 17:43

A normális esetben a cukorérték 120 perc után az éhgyomrira áll vissza. Az ideális éhgyomri 5 körüli érték. Neked nem áll vissza a cukorértéked pedig magas inzulintermelődés indul meg.

Inzulinszint esetében az éhgyomrinál 13 mIU/ml fölötti értéket, terhelést követően 25-28 mIU/ml fölötti értéket már magasnak tartanak.A te száz feletti értékeid nagyon magasak!!!! És ez sem viszi le a cukrodat kellőképpen!!!!

Szerencsére a cukrod nem megy 10 fölé, tehát valszeg csökkent glukóztoleranciád van: ennek veszélye hosszú távon, h az inzulinrezisztencia következtében a szervezet inzulintermelése "kifullad", és fokozatosan nőni kezd a vércukorérték.

Kezeletlensége esetén az évek során II.es típusú diabéteszhez vezethet.


Diéta! Nekem meg fordított értékek voltak, terhelésre leesett a vércukrom, állandóan rosszul lettem, már pszichos esetnek minősítttek! Amióta diétázom, megszűnt minden problémám!!!! Semmilyen cukrot, cukortartalmú szert ne egyél, s menj el a Mesmentisbe!


a Metformint írják fel ilyenkor, én szedtem fél évig, de most abbahagytam.

Ha tudsz angolul, tudok jó könyveket ajánlani, így elkerülheted a cukorbetegséget.

80601. Akire77
2014. szept. 25. 17:11

Sziasztok,kész a laborom:

Vercukor

0: 4,4

30: 8,2

60: 6,5

90: 5,3

120: 5,7

Inzulin:

0: 10,2

30: 123,7

60: 113,7

90: 43,3

120: 42,3

Mi a véleményetek?

Ez IR?

80600. Ayrana (válaszként erre: 80592. - Ancsix)
2014. szept. 24. 14:54

Ha már jártál nála, akkor a info@mensmentis.hu-ra írsz és tárgyba beírod a doktornő nevét.


Ha nem voltál még nála,akkor szerintem nem lehet elérni.


Bocsi,ha írtad esetleg,hogy voltál-e,vagy nem, nem olvastam most vissza a fórumot.

80599. Vikyci (válaszként erre: 80598. - Akire77)
2014. szept. 24. 14:54

Nekem a 0-ás 45 körüli volt, a 120-as 90 körül, már nem emlékszem pontosan.

Egyből el is kezdtem a diétát, utána vittem vissza a leleteket az orvosnak.

Gyógyszert nem írt se az endo doki, de a dietetikus belgyógyász, csak diétázzak és tornázzak.

80598. Akire77 (válaszként erre: 80596. - Vikyci)
2014. szept. 24. 14:52
Szia. Nem tudom. Holnap megyek reggel vervetelre. A 120 perces inzulinom 80 körüll volt júniusbam.
80597. Ayrana
2014. szept. 24. 14:52
80596. Vikyci (válaszként erre: 80595. - Akire77)
2014. szept. 24. 14:32

De akkor mitől fog lejjebb menni?

Gyógyszert én sem kaptam, viszont diétáznom kell. És tornázni.

80595. Akire77
2014. szept. 24. 10:07
Sziasztok. Tegnap voltam diabetológusnál. Azt mondta, hogy az inzulinom valóban magas. Nem kaptam gyógyszert és diétaznom sem kell. Mit szóltok hozzá? Még egy terhelést néz 30 percenkéntit. Októberben megyek szerintem vérvizsgálatra.
80594. keraeva88 (válaszként erre: 80591. - Eb85e22a13)
2014. szept. 20. 20:25
a másik meg, hogy most ezen a túlsúlyon pörgök és valszeg hirtelen ,csak azért arra válaszoltam gyorsan, bocsi még1x
80593. keraeva88 (válaszként erre: 80591. - Eb85e22a13)
2014. szept. 20. 20:24
jajj bocsi, nem emiatt nem válaszoltam :) csak mobilról írtam, válaszoltam egyet és utána lett valami dolgom és elfelejtettem és azóta most jutottam újra géphez, mert kisfiam le van passzolva mamához. milyen tüneteket okoz az IR? én most amúgy azzal se vagyok tisztában, hogy ki számít IR-snek, mert olvasgatoko fórumokat és sokszor láttam, hogy nálam jobb eredményre is mondták, hogy ez már IR. Eléggé megoszlik az orvosok véleméyne erről.
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook