Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
80892. Vikyci (válaszként erre: 80891. - Rhehina)
2015. márc. 7. 18:12

Szerintem a diétát mindenképpen kezdd el. Inzulinrezisztencia diéta kell, így keress rá.

Nekem is IR-em van, iszonyat szar inzulin eredményekkel, a cukrom viszont teljesen jó.

Én most egy belgyógyász diabetológushoz járok magánúton Debrecenben.

80891. Rhehina
2015. márc. 7. 18:05

Köszi, sejtettem, hogy nem OK az eredmény, de a doki nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget. Én meg totál be vagyok parázva, hogy cukorbeteg leszek előbb-utóbb. Különben volt már rosszabb 120 perces vc eredményem is, de akkor se mondott egyik doki se semmit (pedig 3 is látta az eredményt), én meg nem ástam bele magam a témába mert miután az kiderült pikk-pakk lombik programba kerültem és sikerült is. Csak most kezdett el izgatni, hogy a kistesó sehogyan sem akar összejönni, már túl vagyok 3 sikertelen (1 ET, 2 FET) programon.

Azt se értem, hogyha ilyen rossz a terhelt eredményem akkor miért volt teljesen jó a félprofil és a 24 órás vc szint mérésem is, amikor terhes voltam?


Magamtól kezdjek diétázni vagy menjek el másik dokihoz és kérjek ezzel kapcsolatosan segítséget? A nőgyógyászati endokrinológián voltam, az már kilőve. Most menjek a belgyógyászati endokrinológiára vagy egyenesen a diabetológiára?

80890. Vikyci (válaszként erre: 80889. - Rhehina)
2015. márc. 7. 17:21

Szia!

Én tuti továbbmennék, keresnék másik orvost. Bár az én eredményeim rosszabbak lettek a tiédnél elsőre, fél évet elpocsékoltam, mert hittem az sztk-s orvosnak, elhittem, hogy egy kis diéta és mozgás segíteni fog.

Babát tervezel?

Az inzulinod magas szerintem, az éhgyomri elvileg 5 alatt jó, bár az én dokim azt mondta, hogy 2 körül a normális.

80889. Rhehina
2015. márc. 7. 16:41

Sziasztok! Nem írtam még ide, de ajánlották, hogy tőletek kérdezzem meg a következőket.

Voltam terheléses vércukor és inzulin terhelésen és ezeket az eredményeket kaptam.


Vércukor (mmol/L)

0’ 5,8

60’ 12,3

120’ 8,2


Inzulin (mU/L)

0’ 6,9

60’ 127,6

120’ 69,1


Igaz, ezek ezek elég rossznak számítanak? A doki mégis azt mondta, hogy az inzulin az normálisnak tekinthető, a cukor kicsit magasabb a megengedettnél. És, hogy nem igényel terápiát, csak ne egyek cukros dolgokat.

Szerintetek mit kéne csinálnom?

80888. Bogi33 (válaszként erre: 80887. - Adri0128)
2015. márc. 6. 08:35
Koszonom. Keresek egy endokrinologust,mert babatszeretnenk. Koszi meg 1-szer.
80887. adri0128 (válaszként erre: 80886. - Bogi33)
2015. márc. 6. 06:21

Nem szakszerű megfogalmazás volt természetesen, de a lényeg hogy van egy nagyobb inzulin löket 30 percnél ami leviszi a cukrodat.


Változó ,hogy erre adnak-e gyógyszert, orvos nem vagyok hogy megmondjam metformin alapú gyógyszer kell-e?


De diéta , mozgás mindenféleképpen segíthet.

80886. Bogi33 (válaszként erre: 80885. - Adri0128)
2015. márc. 5. 21:13

Koszi. De mi az, h furcsa fajta?

Nem szedek ra gyogyszert,szerinted kellene?

80885. adri0128 (válaszként erre: 80884. - Bogi33)
2015. márc. 5. 21:00

Leesik a cukrod, az nem jó - tehát IR csak a "furcsa" fajta .

30 perc nél van egy hatalmas inzulin löket ami leviszi a cukrodat az éhgyomri alá...

Nem szabadna a terheltnek az éhgyomri inzulin alatt lennie

80884. Bogi33
2015. márc. 5. 19:37

Sziasztok Lanyok!


A velemenyeteket szeretnem kerni az eredmenyeimmel kapcsolatban:

Glukoz:

0: 4,6

30: 6,2

60: 3,7

120: 3,1


Inzulin:

0: 8,3

30: 61,4

60: 54,8

120: 18,6

HOMA index: 1,7

Inzulin terhelesi index: 2,2


Most akkor IR-em van,vagy csak gyanu? Az inz terhelesi index mit jelent?

Nagyon kivancsi lennek a velemenyetekre!

Koszonom

80883. Horien
2015. márc. 1. 10:08
Nagyon szépen köszönöm lányok! :)
80882. inf3rno (válaszként erre: 80877. - Horien)
2015. febr. 28. 15:45
@Horien Gratulálok! :-)
80881. reni2015 (válaszként erre: 80877. - Horien)
2015. febr. 28. 09:33

Horien! Szivből gratulálok nagyon pozitív és ilyen jó dolgokat olvasnVigyázz magadra és a babócára nagyon! :*

Én is hasonló dologban vagyok jelenleg, nekem is rendszertelen a mensim, IR-em an belül minden ok a petevezetőknél de sajna nincs progeszteronom vagyis nagyon alacsony 3,08... MEforalt szedek s a méhpempöt minden nap.. Endokrin dokim márc 22-en lesz addig kivancsi vagyok én is mi történik. Most voltam HYCOSY vizsgálaton mindent rendben találtak átjárhatóak a petevezetők. Az IR kapcsolatban én is diétázom oda figyelek mindenre aztan remélem én is hamar babázni fogok:) Szép hétvégét nektek :)

80880. eb85e22a13 (válaszként erre: 80877. - Horien)
2015. febr. 27. 17:24

Nagyon jó, gratulálok!:)

Jó egészséget, és sok boldogságot kívánok Nektek!:)

80879. Horien
2015. febr. 27. 13:19

Köszönöm, igazából azért is írtam le, mert még mindig nehéz elhinni. hogy tényleg megtörtént.

Élő vércsepp analaízis volt és a glutént kellett elhagyni, minden állati eredetű fehérjét és az olajos magvakat.

Ahogy utánaolvastam a glutén lehet telitalálat volt és gondolkodtam is hogy a végére járok majd, nem vagyok e esetleg gluténérzékeny, de ugye most ez nem aktuális.

A glutén kivételével mindent elkezdtem újraenni.

80878. adri0128 (válaszként erre: 80877. - Horien)
2015. febr. 27. 12:04

Szia,


Hát ez csodálatos, jó ilyet is olvasni,


Mi az amiről letiltott a természetgyógyász és mi alapján? Csinált valami vizsgálatot vagy mi alapján szűrte ki az élelmiszereket hogy mit kell elhagyni?

80877. Horien
2015. febr. 27. 11:40

Sziasztok!

Gondoltam hozok kis pozitívat, megerősítést hogy van remény.

Pcos+ir+pm gondok mellett éveken át sem peteérés, sem normális ciklus, lassan már remény sem volt. A nőgyógyász tavaly októberben adott Closty receptet, hogy ez legyen egy utolsó esély, aztán januárban ha semmi nem változik, akkor megbeszéljük az inszemet (vagy lombikot). Az endokrinológus azt mondta, hogy szerinte jobb lenne kihagyni ezt a gyógyszert, mert sokat javultak az értékeim maguktól is és lehet csak megint felborít mindent. Ő Inofolicot írt fel.

A Clostyt nem is tudtam elkezdeni szedni, mert az első napon mikor be kellett volna vegyem nem voltunk itthon, az Inofolictól pedig rettenetesen voltam. Szóval maradt a diéta, a reménykedés, vettem egy doboz méhpempőt és ártani nem árthat alapon egy kedves belgyógyász-természetgyógyász dokihoz is elmentem, aki egy hosszú listát adott arról, hogy mit iktassak ki az ir diétából, mert szerinte nem jól dolgozza fel a szervezetem és egy halom vitamint is kaptam tőle. Elsőre nagyon ijesztő volt a sok új szabály hogy mit lehet és mit nem, de hamarosan nagyon jól éreztem magam a bőrömben, a közérzetem is jobb lett. De alig két hónap után minden összeomlott leginkább csak feküdni volt erőm és attól is hányni tudtam amire épp csak rágondoltam. Abba is hagytam az új diétát, épp elég volt az ir-re koncentrálni, mert tényleg még enni sem volt erőm.

Már a legkülönbözőbb lehetőségeken gondolkodtunk, hogy vajon mi lehet a baj. Pláne hogy az amúgy is rendszertelen ciklusom is teljesen felborult, vagyis kimaradt.

Nem részletezem, de bő két hét kellett mire vettem a bátorságot, hogy teszteljek. Mert végülis, állandó fáradtság, gyengeség, hányinger, hányás.. ezek éppen jó jelek is lehetnek.

Hát hamarabb jelent meg a tesztcsík, mint a kontrollcsík :)

Amikor elmentem a nőgyógyászhoz eléggé el is csodálkozott, pláne mikor mondtam hogy sajnos nem tudtam szedni a Clostyt DE van egy pozitív tesztem. Szerintem nem fogom elfeljeteni, ahogy ott fekszem ő pedig a kezembe teszi az ultrahangot, hogy tessék csak fogni, én gyorsan beívom az apukát a váróból, had lássa ő is.

Túl vagyunk már a 12 heti vizsgálatokon és minden rendben.

El sem tudom képzelni, hogy van e a három zacsi megivott Inofolicnak, az alig két hétig szedett méhpempőnek, vagy a pluszvitaminoknak és diétának köze hozzá (lehet ennyi erővel a fiókban levő bontatlan Closty is segített), de 13 héten tartunk és minden rendben van.

80876. Vikyci (válaszként erre: 80869. - KEND)
2015. febr. 27. 09:48

Én is szedek D vitamint, 3000NE-st írt fel az orvos, de azt mondta, most még kettessével szedjem.

Én meforal 850-st szedek, nekem felessével kellett felépíteni, még így is okozott "némi" hasmenést.

Folsavat kell még szednem.

80875. inf3rno (válaszként erre: 80868. - Qwerty)
2015. febr. 27. 03:32
Szia! Ezek alapján: [link] [link] nagyjából rendben vagy. Én a helyedben megvárnám a következő vizsgálatot, és csak utána próbálkoznék teherbe eséssel. Egyrészt a terhesség általában csak ront a cukorbetegségen (van terhességi cukorbetegség is), másrészt a magzatnak sem tesz jót az emelkedett cukor, és hosszú távon emiatt ő is hajlamosabb lehet cukorbetegségre. Szóval szerintem érdemes egy kicsivel több időt rászánnod arra, hogy stabilizáld az értékeidet, amik amúgy tényleg sokat javultak. Kezdj el mozogni, valószínűleg attól még látványosabb lesz a javulás. És persze kérd ki az orvosod véleményét is, mert én csak mint többé-kevésbé laikus tudok véleményt írni.
80874. inf3rno
2015. febr. 27. 02:57
[link] találtam is egy blogot, ahol már kóstolták. rebarbara szerű oxálsavas növény. Az oxálsavat vízzel ki lehet áztatni belőle. [link] úgy nézem rezveratrol vízben kevéssé oldódik, alkoholban annál inkább, úgyhogy talán az áztatással nem veszik el. Bocs a floodért, meg hogy rezveratrol bloggá változtattam a topicot. :-)
80873. inf3rno
2015. febr. 27. 02:35
Amúgy még nincs konszenzus arról, hogy érdemes e embereken is használni. Valaki azt mondja, hogy jó, valaki meg azt, hogy csak állatokon és sejttenyészeten működik, embereken viszont nincs semmi hatása. Szóval még így is, hogy cska szűrt cikkeket olvas az ember, elég bizonytalan, hogy mi van a rezveratrollal. Egy próbát szerintem megér szedni, max egy hónap után (vagy milyen gyakran mész felülvizsgálatra), ha nem javulnak jelentősen az értékeid, akkor abbahagyod. Metformin mellett is szedhető, szóval még csak abba sem kell hagyni a konvencionális terápiát miatta. Mindenesetre ha úgy döntesz, hogy szeded, akkor figyelj oda, hogy napi 1-2g-nél többet ne vigyél be.
80872. inf3rno
2015. febr. 27. 02:29

Máshol azt írják, hogy napi 150-2000mg ahol eredményeket értek el, ez mondjuk nem tudományos cikkben volt. Ugyancsak nem tudományos cikkben írják a kék szőlőt, földimogyorót, étcsokit, kék áfonyát. Azért írtam egyébként, hogy nézz utána, mert nem csak a rezveratrolnak lehetnek ilyen hatásai. Itt pl azt írják, hogy kb 800 növény javíthat a metabolikus szindrómán: [link] . Sajnos nincs teljes hozzáférésem a cikkhez, uh. nem tudom, hogy melyik növények azok. Be kellene iratkoznom egy könyvtárba, a nagyobbak általában vesznek online hozzáférést tudományos folyóiratokhoz.


Közben találtam egy cikket, ami szerint a japánkeserűfű, amiben elég masszív dózis van belőle a borhoz vagy a kakaóhoz viszonyítva, szóval nem feltétlen kell kapszulázni. Ahogy nézem ez a növény nálunk elterjedt gyom, amit takarmányozásra is használnak, de emberi fogyasztásra is alkalmas, szóval elég jó forrás lehet. [link] [link]

80871. inf3rno (válaszként erre: 80864. - Horakulum)
2015. febr. 27. 02:01
Patkány modellen már 10mg/kg értékben véd Reye szindrómától [link] szóval szerintem napi 0.5-1g elég lehet. Felesleges túlzás az 5g.
80870. reni2015 (válaszként erre: 80866. - Horakulum)
2015. febr. 26. 20:30

Szia Horakulum!


Sajnos igen és ez a teherbe esésem nehezíti... Kár h csak most jöttek rá a dokik de örülök h megvan a probléma forrása. Szerinted mit tudok tenni annak érdekében h rendeződjön? Meforált szedem 3x500mg és D-vitamint kell szednem még... Csak 2 het mulva lesz endokrin dokim addig is szedem mivel ezt még az elöző orvos irta fel még 2014 szeptemberében...

80869. KEND
2015. febr. 26. 20:18

Sziasztok! Doki felírta nekem a Meforal 500mg tablettát. Azt mondta az első 5 napban csak az esti adagot vegyem be, utána reggel 1 és este 1. Remélem elkerülnek majd a mellékhatások:(

160 gr-os ch diéta 1400-1500 kcal-nál nem több kaja kötelezően napi 5* étkezéssel.

Már csak az a gondom, hogy honnan szedek jó étrendet, mert most sötétben tapogatózom....könyvet vettem kettőt, de még az alapfogalmakból kell kikupálódnom. ha van ötletetek létszi osszátok meg velem

ja és D vitamint szedtetek? ha igen akkor mennyit?

köszi, ha írtok!

80868. qwerty
2015. febr. 26. 20:09

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni IR-el kapcsolatban.


2014. februári értékek: (cukor mmol/l-ben, inzulin mIU/L-ben)

cukor 0': 3,9

cukor 120': 4,1

inzulin 0': 11,2

inzulin 120': 65,8


2014 június:(ennem kellett)

cukor 0': 3,7

cukor 60': 6,0

inzulin 0': 7,6

inzulin 60': 52,7


2015 február:

cukor 0': 3,7

cukor 60':7,0

cukor 120': 4,8

inzulin 0': 3,5

inzulin 60':86,8

inzulin 120': 16


Látom a javulást, de az inzulin 60 perces értéke még aggaszt. Diéta nagyjából betartva, sokat fogytam, mozogni csak most kezdtem, 3*850 meforalt szedek napi 2 tasak inofoliccal.


Szerintetek ez az érték már jó a teherbeeséshez? v

80867. horakulum (válaszként erre: 80862. - Reni2015)
2015. febr. 26. 14:13
Simán rendbejöhetsz. Azt mondják, a mozgás elengedhetetlen lenne, mivel növeli az izommmunka a sejtek inzulin érzékenységét.
80866. horakulum (válaszként erre: 80859. - Reni2015)
2015. febr. 26. 14:10

Szia Reni!


Csak tapasztalatunk van.


Nekem is anno D-vitamin hiányom volt és egy határeset IR-em, most már az nem határeset, hanem egyértelmű IR. Ezek sajnos kéeznfogva járnak.


A Meforal az IR-en segíthet. D-vitamint is pótolnod kell.

80865. horakulum (válaszként erre: 80858. - KEND)
2015. febr. 26. 14:08
Hogyne. Az abszolút stresszmentességtől! :) Foglalt a kripli kategória, nekem. :)))
80864. horakulum (válaszként erre: 80855. - Inf3rno)
2015. febr. 26. 14:00

Köszi!


Az írásainkkal egy időben nekiestem a témának. :)


Amit megtudtam, hogy folynak már ugye humán kísérletek. De hol napi 3-5 g-ot írnak, hol csak mg-ot írnak.


A kapszulás és tablettás rezveratrol termékekről azt nyilatkozta az ezt kutató ausztrál/magyar harvardi kutatóorvos - feltéve, ha ő tényleg létezik, de igen. :) - hogy számosat megvizsgáltak és azok hatóanyag tartalma nulla volt, vagy az azt közelítette. Tehát a feldolgozás során elbomlik, megsemmisül. A legjobb forrás természetesen a megfelelő szőlőfajtákból készült házi, vagy kistermelői - nem a nagyipari és kénezett - vörös borok, kiemelkedően a Pinot Noir fajták.


Na, leírtam Nektek, amit megtudtam a témában. :)


Szóóóóval, vörös bort kellene innom, de csakis jó minőségűt. :) Csak az a gond, hogy nem szeretem az ALKOHOLT! Meg hát, a kapszula gyártók meg azt mondják, hogy napi 500 pohár bort kellene meginnunk, hogy azt a mennyiséget bevigyék.


Már találtam magyar terméket, ki fogom próbálni, nincs mit vesztenem, csak az IR-met! :)

80863. reni2015
2015. febr. 26. 12:03
IR diátáról tud valaki valami jót irni? egészségpajzsról rendelt valaki már?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook