Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
81102. inf3rno (válaszként erre: 81099. - Lion18)
2015. máj. 6. 00:51

Még nem hallottam róla, hogy jót tenni a glutamin. Nagyon kevés a cikk róla ilyen kontextusban, én csak ezt találtam: [link] Ezek szerint jó. A máj regenerációját is segíti. [link]


Megnéztem a karnitint is, arra is azt mondják, hogy jó, bár vannak ellentmondó cikkek is. PCOS-on is javít. [link] [link]


A kreatint már néztük a múltkor, az is jó.


Egyébként érdekes, hogy ezek a testépítő szerek jók rá. Nyilván valami összefüggés lehet, mert az inzulin rezisztencia is többek között az izomnál jelentkezik, ezek meg javítják az izom működést. [link]

81101. monlora (válaszként erre: 81100. - Teddyke76)
2015. máj. 5. 21:34
Igen, sajnos az :( A 120 perces inzulin max 5X-e lehetne a 0.percesnek.
81100. Teddyke76
2015. máj. 5. 20:27

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni töletek leletem kiértékelésére.IR??

Cukorterhelés után értékeim.:

Glükoz 0 perc.: 4,7(mmol/l)

30 perc.: 5,8(mmol/l)

60 perc.: 7,6(mmol/l)

120 perc.: 6,3(mmol/l)


Inzulin.: 0 perc.:5,43(uU/ml)

30 perc.:-nem nézték

60 perc.:86,02(uU/ml)

120 perc.:74,25(uU/ml)


Köszönöm szépen :)

81099. lion18
2015. máj. 3. 11:40
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, hogy van-e valakinek tapasztalata L-glutaminnal kapcslatban IR-ben. Egyik helyen azt olvasom, hogy kimondottam javasolt Inzulin Rezisztenciában, mert érzékenyítő hatása van, másik helyen pedig, hogy emeli a vércukrot. Én a bélrendszeri problémáimra szedném, mert arra kimondottan javasolt, de kétségeim vannak, hogy IR-esek szedhetik-e. Köszönöm!
81098. inf3rno (válaszként erre: 81097. - Libalány)
2015. máj. 3. 01:04

Ma sem vitte el senki. Én elvből nem veszek lottót, de egyre csábítóbb az összeg. :D


Hát úgy tudom, hogy a PCOS-al nagyon ritka, hogy valaki teherbe tud esni, anélkül jobbak az esélyeid. Nem tudok róla, hogy a kezelésben lenne különbség, de a többiek biztosan tájékozottabbak.

81097. libalány (válaszként erre: 81096. - Inf3rno)
2015. máj. 2. 22:19

tényleg?lehet,hogy lottó? Meg,hogy ötös?

Aszpirint kérek a szívemre:)


Amúgy mi a jelentősége annak,hogy ez most pcos vagy nem?

Cisztám nincs egy darab sem amit műteni lehetne,akkor mi a különbség a kezelésben?

Amúgy ez a doki első ránézésre azt mondta rám,hogy én olyan pco-s típus vagyok.

Aztán megnéztem otthon,hogy az milyen,mondtam is neki legközelebb,hogy kösz bammeg.

81096. inf3rno (válaszként erre: 81095. - Libalány)
2015. máj. 2. 20:58

Nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, csak azért járok ide, mert többé-kevésbé szakmába vág. Aki érintett az biztosan jobban tudja, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy javuljon.


PCOS-al kapcsolatban ha beírod google-be, hogy PCOS + életkor, akkor minden találat azt írja, hogy bármilyen életkorban kialakulhat, és hogy akár már tizenéves korban. Lehet, hogy valamit félreértettél. Szerintem megér egy alapos kivizsgálást, ahol tényleg igazolják, hogy PCOS-od van, nem pedig csak beijesztenek, hogy lehet, hogy PCOS-od van. Ennyi erővel én is mondhatom, hogy lehet, hogy lottó ötösöd van, csak nehogy szívrohamot kapj itt nekem. :-)

81095. libalány (válaszként erre: 81094. - Inf3rno)
2015. máj. 2. 19:33

csak azt nem értem,hogy az első gyerekemnél nem volt ir-em? Nem volt az olyan régen,két éve.

Akkor a terheléses cukrom tökéletes lett a 24 héten.

Vagy ez 40 évesen is kialakulhat?Mert a pcos-ről azt olvasni,hogy már tini korban megjelenik.

Egyébként az én eredményeim mennyire rosszak? Ti biztos jobban meg tujátok állapítani.

Olyan,hogy csak hosszú hónapok alatt jöhet rendbe?

81094. inf3rno (válaszként erre: 81087. - Libalány)
2015. máj. 2. 18:32
Nem lehet tudni. Ha az embrió megtapadással van gond, akkor ez is okozhatja. Általában ezt a kis részletet elfelejtik említeni a lombik bébisek (vagy csak szimplán nem tudnak róla), mert úgy nagyobb a forgalmuk, ha mindenki többször próbálkozik emiatt. Ahogy nézem [link] bizonyos veszélyei azért vannak annak is, ha minden petesejtnek megengedik, hogy megtapadjon, de ha emiatt vagy meddő, akkor ez bevállalható kockázat. Nyilván előtte ki kell zárni minden más okot. Pl nálad, hogy tényleg a PCOS miatt nem-e lehet gyereked. Egyébként ha IR-ed van, akkor érdemes várni a babával, amíg helyrejössz, mert létezik olyan, hogy terhességi cukorbetegség, aminél gondolom IR-el a veszélyeztett kategóriában vagy. Úgy emlékszem, hogy ez a magzatot is hajlamosabbá teheti a későbbi élete során a cukorbetegségre, de már sok éve olvastam erről, érdemes lenne utánajárni.
81093. inf3rno (válaszként erre: 81089. - Reni2015)
2015. máj. 2. 18:08
Na tök jó, hogy felgyógyultál. :-)
81092. reni2015 (válaszként erre: 81090. - Vikyci)
2015. máj. 2. 17:01
Hétfőn megyek BMI mérésre aztán vérvételre pedig 2 hét múlva :)
81091. reni2015 (válaszként erre: 81090. - Vikyci)
2015. máj. 2. 17:00
Mindenképp megírom:) Biztosan hogy jól mert rengetek tünetem meg szünt mióta diétázom, nem szárad a szám nem vagyok idegrohamos, nem jön rám falási kényszer, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok és van menstruációm is... :)
81090. Vikyci (válaszként erre: 81088. - Reni2015)
2015. máj. 2. 16:38
Majd írd meg légyszi, hogy az inzulinod hogy alakult utána.
81089. reni2015 (válaszként erre: 81079. - Inf3rno)
2015. máj. 2. 15:46
Teljesen elhagytam a Meforált a diétával... Én nagyon örülök neki pedig 3x1000 mg kellet szednem...
81088. reni2015 (válaszként erre: 81079. - Inf3rno)
2015. máj. 2. 15:45
Nekem bevált az INSUMED diéta és még rajtam kívül rengeteg ismerősnek...
81087. libalány (válaszként erre: 81080. - Inf3rno)
2015. máj. 2. 10:50

végül is mindegy,hogy csak IR-nek hívják vagy pcos-nak is,mert a kezelés ugyanaz rá,a gyereket ugyanazzak a módszerrel próbálják összehozni.

Az immunrendszeres dolgot azért nem hiszem,mert van már egy kisfiam.Hacsak azóta nem bolondult meg az immunrenszerem.

81086. libalány (válaszként erre: 81085. - Vikyci)
2015. máj. 2. 10:42

hát,én azt hittem,hogy ettől a gyógyszertől mindenki fogy mint a hülye,és csak úgy olvadnak majd le a kilók rólam is,de ezek szerint tévedtem(


A pajzsmirigyemmek nemke is van gond,én l-thiroxint szedek rá,és így jó.

81085. Vikyci (válaszként erre: 81078. - Libalány)
2015. máj. 2. 05:19

IR-re meforal 850-et szedek 3x1-et, és pajzsmirigyre euthyroxot. A tsh-m már kezd alakulni, mondjuk nem volt nagyon magas előtte se, de mostmár jobb.

Van rajtam bőven leadni való...

A dokit kérdeztem erről, hogy próbálkozhatunk-e a babával, hogy nem sokat fogytam eddig, azt mondta nyugodtan, ha betartom az életmódot, szedem a gyógyszert, az már sokat jelent.

Persze azért igyekszem fogyni, szigorúan betartom a diétát és mozgok is rendszeresen.

81084. inf3rno
2015. máj. 1. 23:09
Itt van még egy: [link] gyömbér és cink összehasonlítós.
81083. inf3rno
2015. máj. 1. 23:06
Előkerestem ezt a menstruációs görcsös cikket, ha valakit érdekel: [link]
81082. inf3rno (válaszként erre: 81074. - Horakulum)
2015. máj. 1. 23:02
Kb 10 körül van egy hipermarketben egy olyan mérleg, ami alsó testre mér testzsírt. Ennél jobb, ami teljes testre mér, gondolom 15-20 körül lehet, de nem láttam ilyen helyeken, úgyhogy fogalmam sincs hol lehetne venni. A másik lehetőség, ha nézel derékbőséget, meg ilyesmiket, valószínűleg az is változik, ahogy izmosodsz, mert az izomnak nagyobb a sűrűsége, úgyhogy kisebb helyen elfér.
81081. inf3rno (válaszként erre: 81072. - Horakulum)
2015. máj. 1. 23:00

Hát elvileg úgy van a vashiányos vérszegénység, hogy csökkent mvc, csökkent vas, emelkedett tvk, csökkent ferritin. Meg nézni szokták, hogy mennyi a fehérvérsejt, vörösvértest, vérlemezke, stb... Ha nem csak a vvt szám csökkent, akkor csontvelő betegség lehet a háttérben. Meg szokták nézni azt is, hogy nincs e belső vérzésed, nem e vagy vastagbélrákos, és amiatt üríted a vért, nem e vagy vérzékeny, és így tovább, aztán ha mindent kizártak, akkor mondják, hogy a menstruáció miatt van. Mindenesetre jó, hogy rendesen kivizsgáltak és nem csak azt mondták, hogy vas hiányod van, úgyhogy biztos vérszegény vagy, mert sok háziorvos képes erre is.


Nem tudtam, hogy összefügg a vas szinttel, mindig tanul valami újat az ember. Ja, olvasok valami összefoglalót egy random oldalról, azt írják, vagy vas, réz és cink is kihat a pajzsmirigyre.


Megpróbálhatnád a cink szedését is. Nagyon sok a cink hiányos, és összefügg a cukorbetegséggel, meg gondolom akkor az IR-el is. Egy csomó metalloproteinbe kell a cink. Napi 25-30mg biztonságos, és véd a menstruációs görcsöktől is. Úgy emlékszem, hogy menzesz előtt 4 nappal kell elkezdeni a szedését, ha csak görcsök ellen használják, és hogy 10mg az RDA, de az kevés ebből a szempontból. Még a gyömbér is mérsékli a görcsöket valamennyire. Cinket én bioboltból meg ilyen helyekről tudtam eddig csak szerezni normális adagot, gyógyszertárban nem is árulják. Van még a haas pezsgőtabletta, ami hatásos, de a legolcsóbb ilyen táplálék kiegészítős boltban megvenni. Most olyanom van, ami 30mg-os, és 90 kapszula volt talán egy ezres vagy annyi sem. Gyógyszertárban ugyanezért elkértek volna kb 10x ennyit.


Nem tudod véletlenül hol lehet ásványi anyag és vitamin szinteket méretni? Átlag vérvizsgálatokban nem nagyon van benne az ilyesmi néhány kivételtől eltekintve, pl vas, kálium, nátrium. Jó lenne tisztában lenni vele, hogy miben hiányos az ember. Én nagyjából tudom magamról (pl cink hiánytól térképnyelvem alakul ki, ami cink szedésére 1-2 nap alatt elmúlik), de más dolog sejteni meg más dolog konkrét számokat látni.

81080. inf3rno (válaszként erre: 81069. - Libalány)
2015. máj. 1. 22:29

"Nekem azt mondta a doki,hogy ez a kettő együtt jár,bár cisztám nincs,de szerinte ez akkor is pcos." - Nézd, ez egy orvosi vélemény, nem pedig tény. Kérdezz meg több orvost is a témában, főleg olyat, aki nagyon tapasztalat ezen a téren, és vizsgáltasd ki magad rendesen PCOS-ra. Pl itt azt írják, hogy csak hüvelyi ultrahangos diagnosztika az egyértelmű: [link]


Lehet, hogy csak túl aktív az immunrendszered és nem engedi beágyazódni a petesejtet. Nekem orvos ismerősöm azt mondta, hogy enyhe immunszupresszánssal már összehozott kb 10 babát meddő nőknek, akiknél nem találtak semmit, és nem tudták, hogy miért meddők.

81079. inf3rno (válaszként erre: 81062. - Adri0128)
2015. máj. 1. 22:22
Én megtaláltam: [link] ez ilyen üzleti diéta, gondolom valakik keresni akarnak vele jó sokat a hiszékeny embereken. Legalábbis így elsőre ez a benyomásom.
81078. libalány (válaszként erre: 81076. - Vikyci)
2015. máj. 1. 20:39
mennyi felesleg van rajtad?Milyen gyógyszert szedsz? több helyen azt olvasta,hogy a retarddal lassúbb a fogyás.
81077. libalány
2015. máj. 1. 20:17

aranyosak vagytok,köszi a bíztatást.Én is úgy gondolom,hogy pár hónapot még várhatunk,hátha összejön spontán...

hol van ilyen orvosos olvasnivaló?

81076. Vikyci (válaszként erre: 81068. - Libalány)
2015. máj. 1. 20:12

Én 37 leszek idén, én is nagyon szeretnék már babát.

Hiába 1 éve tudom az IR-t, decemberben jutottam el normális orvoshoz, azóta szedem a gyógyszert, diétázok, és mozgok. A fogyás is elindult, bár nem roham tempóban, de végre elindult!

Sajnos nekem nagyon magas volt az éhgyomri inzulin, az orvosom ezzel magyarázza a lassabb fogyást.

81075. horakulum (válaszként erre: 81053. - Libalány)
2015. máj. 1. 20:02

Két hét még nagyon kevés, de azért bíztatásképpen mondom, hogy dokik slide-jait olvasgatva, metformin kezelések eredményeiről és babásodás összefüggéseiről volt, akinek egy hónap metfomrin után volt spontán babásodása, szóval!!!! :) Semmi sem lehetetlen.


Nem kell félni. De ha lehet időt kérni, még akkor is, ha 40 éves vagy, akkor ne hagyd, hogy belehajtsanak, nem múlik már pár hónapon semmi...Amikor azt érzed szerintem, hogy klappolnak a dolgok, akkor próbáld meg...Addig pedig szokd at új életmódot.

81074. horakulum (válaszként erre: 81054. - Inf3rno)
2015. máj. 1. 19:59
Na, akkor még én is reménykedem. Mert látszólag mintha fogytam volna - kb. 2 hónap alatt - de testsúlyban semmit... :S :o
81073. horakulum (válaszként erre: 81050. - Inf3rno)
2015. máj. 1. 19:59
Áh, ne töltsd ezzel a drága idődet. Majd megszülöm a döntést magam. De köszi azért!
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook