Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? fórum

Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
81282. libalány (válaszként erre: 81279. - Vikyci)
2015. aug. 4. 09:04
750-est szedek 2db-ot naponta.beírtam egy netes endokrinológusnak,azt írta,hogy ez nem nem sokat javult és beszéljem meg az orvosommal a további gyógyszerezésemet. De az csak annyit mondott,hogy ez van és ne szedjek többet.
81281. libalány
2015. aug. 3. 20:22
nem tartom a 80 gr-ot,szerintem már el is ájultam volna.160-at tartok,mert mindenhol ezt olvasom.73 kg-ról indultam,most vagyok 64
81280. adri0128 (válaszként erre: 81277. - Libalány)
2015. aug. 3. 20:15

Gyógyszert ne emelj! most írtam hogy lehet többet árt mint használ a nagyobb dózist ,pl 3*850 mg metformint legalább 70 kg os testsulynál szoktak adni, de úgy emlékszem messze nem vagy annyi.

viszont cH minimum 120 g kell ennyi metformin mellé. és lehetőleg minél kevesebb gyors CH.

81279. Vikyci (válaszként erre: 81277. - Libalány)
2015. aug. 3. 15:12

Mennyi gyógyszert szedsz?

Ez a ch mennyiség iszonyat kevés! Nekem fogynom kell, és így is 160 gr-ot kell megennem.

81278. libalány (válaszként erre: 81277. - Libalány)
2015. aug. 3. 15:12
mármint azt mondta,hogy nem szedhetek több gyógyszert
81277. libalány
2015. aug. 3. 15:10

nekem viszont a 60 perces volt 96,és alig ment lejjebb. Teherbe lehet ezzel esni?

A dokim nem tűnik a legprofibbnak. 80-100 gr-os ch diétát írt elő pl.

Azt mondta,hogy nem szedhetek többet,de nem nagy a bizodalmam az ürgében.Szerintetek emelhetek?

81276. Vikyci (válaszként erre: 81272. - Libalány)
2015. aug. 3. 14:10

Én 3x850-est szedek, december óta, azóta még nem kellett újabb terhelést csináltatnom, majd csak októberben kéri a dokim.

Nekem tavaly májusban az éhgyomri inzulinom 43, 120 perces 99 volt, októberben nézettem egy éhgyomrit, akkor az 21 körül volt, de ekkor még nem szedtem gyógyszert.

A cukrom az jó szokott lenni.

December óta 10 kiló ment le.

81275. adri0128 (válaszként erre: 81274. - Libalány)
2015. aug. 3. 12:46

Nem mindenkinél hatásos a metformi, illetve sulyosabb IR re sem mindig segítség a nagyobb adag metformin. Van hogy kevesebb adag többet segít még a rosszabb értékeken is!

Saját káromon tanultam meg nálam 3*1000 mg ig felemelte a doki amitől egyfolytában rosszul voltam és ah éhromri inzulinom is romlott még a 3*850 mg is sok volt most 3*500 mg ot szedek és teljesen jó.

Igazából eleinte kb 1 évig kellett a nagyobb adag 3-850 mg de utána rámelés már többet ártott mint használt!

Tehát figyelj magadra nem biztos hogy a nagyobb gyógyszeradag a megoldás !


Amúgy Nekem kezdéskor cukor 0' 5,5 120'8,2 inzulin 0'43 120' 310 (volt kb)

Most 2,5 év után cukor 0' 5,2 120'4,6 (aláesik tehát most meg átbillent) inzulin 0'14 120'18 (tehát az éhgyomrim még mindig nagyon magas)

közben fogytam 20 kg-t még mindig tulsulyos vagyok de már fényévekkel jobb a helyzet mint volt.

81274. libalány
2015. aug. 3. 12:18

és ez elég neked?Javultak tőle az értékeid?

Mert én is ennyit kapok,de nekem alig javultak.Én is 168/73 voltam,és onnan fogytam eddig 9 kg-ot,az jó,de nem sikerül teherbe esnem.

Azon gondolkozom,hogy emelni kéne talán a gyógyszeren.

81273. hami81 (válaszként erre: 81272. - Libalány)
2015. aug. 3. 11:36
merckformin xr 750-esből kell esténként két szemet bevennem. Hogy mennyire súlyos IR-re? Nekem már a cukrom is emelkedett, úgyhogy szerintem elég súlyos. De biztos számít a testsúly is: 168 cm-hez vagyok most már 73 kg, de 81-ről kezdtem.
81272. libalány
2015. aug. 2. 21:27
hadd kérdezzem már meg,ti mennyit szedtek a gyógyszeretekből? és azt mennyire súlyos IR-re szeditek?
81271. zzsuga (válaszként erre: 81266. - Vikyci)
2015. júl. 29. 12:52
Egyél étteremben akkor salátát vagy párolt zöldséget natur hússal, va grill hússal és hogy legyen bennen egy kis ch még ha nem is annyira jó sültkrumpli. Néha belefér az étrendbe egy kis kihágás. Aztán délutántól folytatni a korábbi étkezést.
81270. zzsuga (válaszként erre: 81262. - Kiscsirke16)
2015. júl. 29. 12:49
Azért ezek elég mgasak ám!. Nekem ha 5,3 volt az éhomi a 1 órás soha nem volt több 6-nál reggeli után.
81269. inf3rno (válaszként erre: 81263. - Hami81)
2015. júl. 28. 11:05
Szerintem legjobban sztevozidokkal vagy stevia növénnyel jársz, ha édesíteni akarsz. Nem kell belőle annyi, mint a cukoralkoholokból, és hasmenésed sem lesz tőle. A tejben van szénhidrát, kb 5% laktóz (olyan 5g/100mL), bele kell számolni. A cukoralkoholokat csak részben vagy semennyire nem hasznosítja a szervezet. Mindegyiknél utána kell nézni, hogy hány %-ot hasznosít, és azzal számolni. Persze, mehet a reggeli kv-ba a mandulatej, de nem biztos, hogy ugyanazt az ízt kapod, mint sima tejjel.
81268. inf3rno (válaszként erre: 81257. - Kiscsirke16)
2015. júl. 28. 10:56
A vércukornál úgy nézem kb 5 percenként tologatják a referencia értékeket, én még 6-ról tudtam, mint felső határról, de most olvasom, hogy már többször is lejjebb vitték 5.8-ra, 5.5-re, stb... Az 5.5 biztosan nem cukorbetegség, és elképzelhető, hogy nálad ez a normális, nem kell aggódni miatta. Érdemes lenne egy 3 pontos glükóz terheléses tesztet csináltatnod, abból lejönne, hogy mi a helyzet IR terén.
81267. inf3rno (válaszként erre: 81252. - Catwalk75)
2015. júl. 28. 10:40
Majd összeszórok a héten egy kalkulátort, ami kiszámolja az értékeket átváltással, mindennel. Amit linkeltem, az amúgy sem a legjobb, mert ha tizedesvesszőt és nem pontot írsz, akkor eltérő értéket ad. Meg hát nem is vált át mértékegységet.
81266. Vikyci (válaszként erre: 81265. - Hami81)
2015. júl. 28. 08:36

Szia!

Ha jól tudom a xilit 60%-ban számolós, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Nézd majd meg a diawellness 1:4 édesítőt, ez eritrit és stevia alapú, igaz, hogy 2000 Ft fél kiló, de sokkal tovább tart, mint az eritrit. Az eritrit amúgy nincs olyan édes, mint a cukor, kicsivel több kell belőle.

Hát, ha étterembe megyek, én általában sült krumplit eszek, valami rántott cuccal (tudom, hogy nem tk lisztet használnak hozzá, de nem is eszek ilyet sűrűn), vagy esetleg valami bunda nélküli húst. Meg salátát. Az üdítőkkel vagyok bajba ilyen helyen, cukros üdítőt nem akarok, vizet se, és nem sokféle választék van cukormentes üdítőkből.

81265. hami81 (válaszként erre: 81264. - Vikyci)
2015. júl. 28. 07:20

Köszi szépen! Most már én is erősen gondolkodom az eritriten, de még korábban felszerelkeztem xilitből, először el kéne azt használni ... A xilitet úgy számolom, hogy teljes egészében a mennyiségét ch-nak veszem?

Illetve azt kérdezném még, hogy amikor elutaztok, vagy délben kéne valamit enni, de már nem volt előtte idő főzni, akkor mit esztek mondjuk egy étteremben, vagy mit vesztek meg, ami megfelel egy "nekünk való" ebédnek?

81264. Vikyci (válaszként erre: 81263. - Hami81)
2015. júl. 27. 11:25

Szia!

Legutóbb azt olvastam, hogy nem kell kivonni a poliolokat, azokat is ugyanúgy bele kell számolni a ch-ba. Viszont a xilit számolós, míg pl az eritrit, dw 1:4 nem. Én nem is használok xilitet, féltem a kutyáimat, ha esetleg véletlenül a maradék süti náluk kötne ki, meg is ölheti őket.

Kávéba nem próbáltad még a kávétejszínt? Az tutira nem számolós. Régen sima tejjel ittam a kávét, de nagyon hamar hozzászoktam a tejszínhez.


Én nem használok étrend mintákat, mindent elkészítek amit megkívánok, csak épp nekünk való alapanyagokból.

81263. hami81
2015. júl. 27. 07:54

Sziasztok! Lehet két kérdésem: olvasgatva a fórumot úgy láttam, hogy a polyolokat, cukoralkoholokat nem kell ch-nak számolni. De a közben azt is láttam, hogy xilitnél számoljam be annak a ch tartalmát. De a xilit 99 %-ban polyol?

A másik: rájöttem, hogy nekem a tej nagyon nem tesz jót, olvastam is, hogy hiába alacsony a ch tartalma, de nagy az inzulin indexe. Most mandulatejjel próbálkozom, abban 0,1 g ch van 100 ml-ben és 13 Kcal. Nincs édesítve. Ez mehet akkor reggelire is a kávéba mondjuk?

Köszi előre is a válaszokat.

Illetve nagyon szépen megkérnék valaki "régi motoros" ir-est, ha van jó anyaga a diétához, ir-hez kapcsolódóan, táblázatok, stb. azt nagyon megköszönném! Voltam dietetikusnál is, de adott olyan anyagokat, hogy az agyam eldobtam... Kaptam étrend mintát: ilyeneket raknak össze a cukorbetegeknek kórházban: azt hiszem rá is volt írva, hogy onnan szedte: pl. reggeli 1 db. korpás zsemle kockasajttal. Ebéd főzelék, szelet hús...amivel főleg az a bajom, hogy olvasgatva a fórumot és receptek után keresgetve úgy láttam, hogy ez ég és föld ahhoz, ahogy lehetne modern módon is ezt csinálni és jóval nagyobb élvezeti értékkel. Minden segítséget előre is köszönök!!!!

81262. kiscsirke16 (válaszként erre: 81260. - Zzsuga)
2015. júl. 24. 15:29

Köszi :)

Kell mérnem az éhgyomri értékeket és kaja után 1 órával. A doki szerint kaja utánmax 7,0 lehet az éhgyomri max 5,3 lehet.

A cukortehelésen éhgyomorra 5,3 volt 1 óráson 10,8, két óráson 9,1 volt. Ezért kerültem ehhez a sintérhez a diabetológiára. :(

Azóta tartom a diétát. Este 19-20 körül eszek utoljára. A kaja utáni értékeim 5-6 körül vannak. A reggeli értékeimet sokallja.

81261. zzsuga (válaszként erre: 81257. - Kiscsirke16)
2015. júl. 23. 13:34
Figyi akkor egyél még este 9-10 között egy 20 gr ch-t, hogy ne teljen el sok idő az esti és a reggeli evés között. Soknak írják ezt elő!
81260. zzsuga (válaszként erre: 81259. - Kiscsirke16)
2015. júl. 23. 13:32
Nézd a kaja utáni 1 órás értéket ne csak az éhomit, az ad felvilágosítást igazából, de ha most töltöd a 32 hetet nem lesz már gond. Mi volt a cukorterhelésen 22-24 hetesen? Ott jóvolt? Ha igen no para.
2015. júl. 22. 18:04
Sikerült elérnek a nőgyógyászom. Ő azt mondja ne szedjem, felesleges pénzkidobás, csak az orvosnak jó, hogy "eladja". Tartsam a diétát, ha nagyon magas kérjem az inzulint inkább.
81258. kiscsirke16 (válaszként erre: 81255. - Zzsuga)
2015. júl. 22. 15:13
Ja, még annyit, hogy gondolkoztam azon ha megtagadom a "hülyeségeit", milyen vonzata van? Tehát saját felelőségre nem csinálok meg valamit pl. nem szedem be vagy nem fekszek be a kórházba. A neten fórumokon jóval nagyobb cukorértékekkel, nem terrorizál az orvos. Sőt valakitől éhgyomri értékeket nem is kérnek, csak kaja utánit.
81257. kiscsirke16 (válaszként erre: 81255. - Zzsuga)
2015. júl. 22. 15:10

Az orvos szerint a határérték éhgyomrinál 5,3. Nekem néha 5,5 körül van. Ezért parancsolta.

Diétázok mellette: 160 g-osra vagyok beállítva. A kaja utáni értékeim is 7,0 alatt vannak. Ezt az éhgyomrit sokallja.

A körzetven ez az egy orvos van... minden kismama utálja. Mert mindenkit cseszeget. Ha tényleg magas lenne az értékem megértem, de így? Már az ember gyomorgörccsel megy hozzá, hogy mit talál ki. Az ilyen embert minek engedik kismamák közelébe? Én 2 napig sírtam miatta.

Én a héten vagyok 32 hetes, remélem, hogy fordul nálam is a dolog.

81256. hami81 (válaszként erre: 81254. - Zzsuga)
2015. júl. 22. 08:18
Azért most megnyugtattál, ha 12 feletti érték esetén is minden rendben lett és gratulálok a kislányodhoz! A helyzet az, hogy én összetehetem a két kezem, mert van két gyönyörű kislányom, akikkel nagyon könnyen teherbe estem. Azért az is hozzá tartozik, hogy mindkét terhesség előtt, anélkül, hogy tudtam volna az inzulin rezisztenciáról diétáztam és keményen sportoltam, mert volt túlsúlyom és nem akartam úgy belevágni. Mindkét terhességnél a terhelt cukrom határérték közeli volt, a két órás 7,6. És volt egy vetélésem a két kislányom születése közötti időben 10 hetes terhesen. A második kislányomnál pedig vérezni kezdtem a 8. héten, progeszteron pótlás kellett és idegileg teljesen kivoltam, nehogy baj legyen ezzel a babával is. Aztán most télen gondolkodtunk, hogy szeretnénk harmadik babát is, de nagyon össze-vissza alakult a ciklusom és egy csomót pecsételtem is. Elmentem nőgyógyászhoz, csináltatott 3. és 21. napi vérvételt hormonokra, ultrahangot is nézett. Ezek alapján nem volt semmi gond. De én akkor már az előzmények alapján gondoltam, hogy a cukrommal lehet valami gond és saját szakállra magánlaborban csináltattam a korábban írt 3 pontos vérvételt. A többit meg már írtam. Azt hittem leesek a székről, amikor megláttam este az emailt az eredményekkel. Most szeretnék helyrejönni, próbálok mindent "jól" csinálni. Arról letettem, hogy legyen harmadik baba, inkább csodálkozom és végtelen hálás vagyok, hogy van a két kislányom. A lényeg: köszi a választ és tényleg megnyugtató, hogy van remény a javulásra. Próbálok türelmesebb lenni, a jelek szerint ennek a folyamatnak hosszabb idő kell, illetve a diéta és mozgás már mindig kell majd.
81255. zzsuga (válaszként erre: 81253. - Kiscsirke16)
2015. júl. 21. 20:31
Én nem szedném. A 5 feletti éhomi cukor egyátalán nem rossz, sőt a 32 hétig romlik csak a cukor utána már nem. Nekem addig nézték 6 hetente, utána már nem mert nincs értelme mert javul. Inkább diétázz, az a biztos!
81254. zzsuga (válaszként erre: 81244. - Hami81)
2015. júl. 21. 20:28

Semmi gond az inzulin javult cukor romlott. Ha tovább romlik a cukor és az inzulin vissza romlik vagy stagnál akkor van baj. Persze diéta és mozgás betartva. Nekem a 120 perces cukor 12,4 ig ment vagy meddig emlékeim szerint, de 12 felett volt. Gyógyszert váltottunk és személyi edzőhöz mentem és 3 hónap alatt jók lettek az értékek és a 1,5 éves kislámy aki épp beteg itt alszik a kiságyban. Szóval van remény csak kitartás és idő kérdése minden. Lombikba éa inszembe nem vágunk úgy bele, hogy a kezdeti értékeket legalábbm meg nem feleztük! ha esetleg sikerül a jó értékekek produkálni az lenne a legjobb.

Inzulin és a cukor mellett meg kelle nézni a TSH-t, T4-, T3-, ATPO-t is. JA és nem ért figyleni az LH FSH értékeket is, mert azok is elmozdulhatnak és persze a rossz irányba. Addig is , h pl a stimulációt nem csinálják meg mert az FSH olyan magas lesz!. Csak tapasztalat!!!Nekem a majdnem tökéletes értékeke elromlottak a met szedése alatt!!. A met egy stimuláló szer ezt jó tudni, csak épp nem beszélnek róla. Nem véletlen hogy valakinek a több hónapra kimaradó mensijét rendbe teszi.

2015. júl. 21. 12:59

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mit hallottatok az Inofolic nevű porról? 32 hetes kismama vagyok, és terhességi diabéteszem van. 160 g-os ch diétán vagyok. De a doki szerint magas az éhgyomri értékem: átlagosan 5 felett vannak. Ez miatt mondta, sőt parancsba adta, hogy szedjem ezt napi két tasakkal. De én utána olvastam a neten és nem találtam terhesség alatti alkalmazását.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook