Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Start Plusz kártyás Kismamáktól szeretnék kérdezni, tud valaki segíteni? fórum

Start Plusz kártyás Kismamáktól szeretnék kérdezni, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

22. nagyreni (válaszként erre: 21. - Dus)
2009. ápr. 3. 15:04
Olvasd vissza a fórumot, nem hosszú, és majdnem minden kérdésedre van válasz. Legalábbis, ha jól emlékszem.
21. dus
2009. ápr. 2. 22:21

Sziasztok!


Igényelt valaki mostanában start kártyát?

Tudtátok, hogy igazolást kell kérni a területileg illetékes államkincstártól, hogy jelenleg milyen státuszban vagy? (gyed, gyes, munkanélküli, stb.)Én nem tudtam, az APEH-nél adtak erről felvilágosítást!

Aki már igényelt, attól kérdezném: mennyit kell a kártyára várni? Milyen nyomtatványt kellet vinni a kérvény kitöltéséhez?


Előre is köszi a segítséget.

20. dus
2009. febr. 27. 16:12

Sziasztok!


Van már esetleg, aki kiváltotta a kártyát?

Mennyi ideig tart az ügyintézés?

Ha április 17-én kezdek munkába állni, akkor mennyivel előtte kell kezdenem intézni??? Kell rá várni vagy a kiállítás napján egyből aktív is a kedvezmény a munkáltató felé?

19. nagyreni (válaszként erre: 18. - Dus)
2009. jan. 16. 21:06
Köszönöm, meg is kaptam a választ!:-)
18. dus (válaszként erre: 17. - Nagyreni)
2009. jan. 16. 15:54

Találtam egy tájékoztatót,hátha segít! :))


[link]

2009. jan. 16. 12:56

Azt nem tudjátok esetleg, hogy több munkáltató is igénybe veheti-e a kedvezményt a 2 év alatt?

Telefonáltam a munkaügyibe némi infoért, de semmit nem tudtam meg a Start Plusz kártyáról, nem jutottam tovább annál, hogy "ha lejárt a gyes-e, jöjjön be, hozza el a határozatot, hogy lejárt a gyes és meglátjuk, hogy folyósíthatjuk-e az ellátást"...

16. krizsanevi (válaszként erre: 15. - Da5acc16b1)
2009. jan. 1. 11:28
Igen, egy telefon. Személyesen voltam kétszer, mindkétszer mást mondtak :S
15. da5acc16b1 (válaszként erre: 14. - Krizsanevi)
2008. dec. 31. 21:31
Azzal még nem jön létre munkaviszonyod. De mintha úgy emlékezném, hogy a lejárta után. Egyébként egy telefon az APEH-nak.
2008. dec. 31. 17:05
Valaki nem tudja, hogy ki lehet-e váltani gyed alatt?
13. da5acc16b1 (válaszként erre: 8. - Krizsanevi)
2008. dec. 31. 16:57
:) Nekem is sikerült elsőre, de mondták, hogy el szokták rontani. Meg, tudod, amit a netről töltesz le abban nem feltétlenül van benne a tájékoztató, ami vagy 6 oldal...
12. da5acc16b1 (válaszként erre: 9. - Dus)
2008. dec. 31. 16:55

Kb. 2 hét volt a várakozási idő, de ez fél éve volt és nem jegyeztem meg pontosan, csak azt tudom, hogy körülbelül 2 hét volt.

A neve is START PLUSZ - kártya és ez úgy néz ki, mint egy bankkártya csak sokkal vékonyabb. Mint egy tagsági kártya bárhová.

Nehogy netről töltsd le, iszonyú bonyolultan van összetákolva, nagyon szerencsétlen volt. :(

Az APEH-nál adják, és úgy csináld, hogy amikor sorszámot húzol, az egyik ablaknál eleve kérdd el, vagy legyen nálad eleve ilyen.

11. krizsanevi (válaszként erre: 10. - Dus)
2008. dec. 31. 16:36
Gyes-ről igazolás (MÁK) hogy meddig vagy jogosult, a taj kártyád. Tőlem ennyit kértek. A netről is le lehet tölteni a nyomtatványt.
10. dus (válaszként erre: 9. - Dus)
2008. dec. 31. 16:34
Ja, azt még kérdezném, hogy milyen nyomtatványokat kérnek hozzá? Mit kell vinni, esetleg fénymásolni?
9. dus (válaszként erre: 4. - Da5acc16b1)
2008. dec. 31. 16:33

Ezt jó tudni! :)))

Én Május 1-től mennék vissza dolgozni és én is szeretném kiváltani!

Amikor kiváltottad, sikerült azonnal munkába állnod? Mekkora kedvezményt ad az állam a munkáltatónak?

A nyomtatványt az apeh adja, vagy esetleg le lehet tölteni a net-ről is?

Sokat kellett várnod, mire megkaptad? Egy egy plasztik kártya, vagy a neve a "start kártya"?

8. krizsanevi (válaszként erre: 6. - Da5acc16b1)
2008. dec. 31. 16:30
Ja, és ki van töltve a nyomtatvány (jól) :)
7. krizsanevi (válaszként erre: 6. - Da5acc16b1)
2008. dec. 31. 16:29
Már voltam kétszer :S Jól átb@sztak (bocsi) Tegnap előtt voltam, mondták h kell igazolás az oeptől a gyedemről, menjek ceglédre (pilisen lakom) elmentem, onnan elküldtek, h menjek Pestre. Vissza Pestre, meglett az igazolás, irány az Apeh, erre azt mondták h majd akkor válthatom ki, ha letelik a gyed, grrrr, de sehol nincs ez leírva!
2008. dec. 31. 16:26
Igen...de azt nem hinném, hogy magát a kiváltást ez megakadályozná. Amikor el szeretnél helyezkedni, előtte 2 héttel menj be az APEH-hoz. Jó béna (elnézést:) tartalmas a formanyomtatvány, próbáld meg elsőre helyesen kitölteni :)
5. krizsanevi (válaszként erre: 4. - Da5acc16b1)
2008. dec. 31. 16:18
Én még gyed-en vagyok 2009. márciusig, de már szeretnék dolgozni. Tehát gyed alatt nem lehet kiváltani..... (azt tudom, hogy dolgozni csak úgy tudok, ha lemondom a gyedet és gyest igényelek.)
4. da5acc16b1 (válaszként erre: 3. - Krizsanevi)
2008. dec. 31. 16:15

Nem, minél későbbre kell halasztani, abban az esetben, ha csak a 3 év után akarsz dolgozni. Az APEH szerint jártam el, így jogosult a kiváltására időben:

A GYES LEJÁRTÁNAK NAPJÁTÓL SZÁMÍTOTT 365 NAPON BELÜL válthatod ki. Nekem júliusban járt le a GYES-em, és rá következő év július elején váltottam ki.

3. krizsanevi (válaszként erre: 2. - Da5acc16b1)
2008. dec. 31. 16:09

Szia!

Mikor váltottad ki? Gyes alatt?

2008. dec. 31. 16:08
Nekem van, kérdezz.
2008. dec. 31. 16:07
Start Plusz kártyás Kismamák! Kérdezni szeretnék......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook