Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A végrehajtó feltörheti a házat ha nincs otthon senki? fórum

A végrehajtó feltörheti a házat ha nincs otthon senki? (tudásbázis kérdés)

2008. dec. 31. 16:08

Ez mindig nagy vihart kavaró kérdés.

Az adós kics.szésnek érzi a történteket és bűnbakot keres a fizetés helyett. A végrehajtást kérő pedig évek óta várja pénzét és jó, ha valahogyan végre hozzájut.

Ahogyan írták, hatósági tanu jelenlétében felnyithatja a lakást. Tv-t és egyéb műszaki cikket kivonni a vh eljárás alól, bűncselekmény. Vagyis ha erre fény derül, még nagyobb a bukta.

Mindenki másként éli meg a helyzetet és mindenki a maga igazát védi. De ha nem akar az adós még nagyobb galibába keveredni, jobban jár, ha fizet és letudja a sarat. Főleg, hogy a felnyitást már megelőzte néhány felszólítás és foglalási kísérlet. Ebből világosan látszik, hogy a vh alá vont személy sorozatosan igyexik kibújni a felelősség alól.

Bocsi, ha egy kicsit elragadtattam magam, de sajna 5 éve nyűglődünk a fizetni nem akaró alkesz adóssal. Cukorbeteg gyereke után nem hajlandó egy nevetséges összegű tartást fizetni. Annak ellenére, hogy évente a duplájával terheli a VH. Ha neki így jobb...

26. benvik
2008. dec. 31. 15:57
Feltörheti a lakást hatósági tanu jelenlétében, bírósági végzéssel. Megúszni sajnos nem lehet, valahogy mindenképpen kifizettetik. És mindent nevetséges összegre értékelnek, tehát jobban jársz, ha Te adod el, és fizeted ki. Amúgy szó szerint mindent elvihet ami a lakásban van:-( Amúgy sok ilyen esettel volt sajnos dolgom a munkahelyemen. Ha megírod priviben, hogy mi a baj, megpróbálok kitalálni valamit, hátha van valami esély.
25. Ymanie (válaszként erre: 24. - Szimre)
2008. dec. 31. 14:20
ment egy privi.
24. szimre (válaszként erre: 22. - Ymanie)
2008. dec. 31. 14:13

Értem, tehát ingófoglalás 200eFt tartozásra. Ennél sokkal egyszerűbb lett volna az ingatlant megterhelni jelzálogjog bejegyeztetésével. Ingóvagyon végrehajtása nem igazán jellemző (leginkább a gépjárműé, ha van ilyen).

Ha részleteket kérnél, kérdezz piviben!

23. Juca78 (válaszként erre: 20. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 31. 14:02

Itt 2 bírósági papír után volt.

A családsegítőtől már kértek segítséget, már folyamatba volt a tartozás fizetése, mégis kijöttek. Nem tudom miért.

Hála Istennek már túl vannak rajt !

22. Ymanie
2008. dec. 31. 14:00

ingóságról van szó 200000 ft értékben.

most inkább nem magyarázkodnék,majd később

csak azt akartam volna tudni,hogy mit vihetnek el és mit nem

21. HLivia
2008. dec. 31. 13:58

A végrehajtó ebből él (nem is rosszul) !

Ismerősöm apja végrehajtó és ő is segit neki illetve ketten csinálják!

20. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 19. - Juca78)
2008. dec. 31. 13:55

Értem...

Igazából nekem csak az piszkálta a csőröm ,hogy egyáltalán mi a végső amikor már kijönnek a végrehajtók?

19. Juca78 (válaszként erre: 15. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 31. 13:53

Azt el is felejettem, ha kimegy a végrehajtó, neki is kell fizetni. Ez a tartozás mértékétől is függ.

Akiről tudok, 10 000 ft-ot fizetett, és nem engedték a részletfizetést.

Szóval nem elég ha tartozás van, még Ők is hozzátsznek 1 lapáttal.

18. szimre (válaszként erre: 12. - HLivia)
2008. dec. 31. 13:51

Kérdés persze az, hogy ingó vagy ingatlan vagyon lefoglalásáról van-e szó?

A lefoglalás tényéről különben korábban, tértivevényes levélben értesíteni kell az adóst. A személyes megkeresés és az azt követő zártörés nem jogszerűtlen. Az adós tudott a foglalásról.

2008. dec. 31. 13:48
Ja bocs hallottam,így helyes.
16. HLivia
2008. dec. 31. 13:47

Küldenek papírt is de az a legjobb ha a végrahajtóhoz mész be az kiszámolja pontosan mivel tartozol és ad részletfizetést is...

Nem olyan emmbertelenek a végrehajtók

15. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 14. - Juca78)
2008. dec. 31. 13:47

Ja nem:)))

Én csak a menetről érdeklődtem:))

Annyiszor halottam már hogy kijön végrehajt és igaából sosem tudtam a valóságban hogy megy

14. Juca78 (válaszként erre: 10. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 31. 13:45

Szerintem elsőre nem foglalnak le semmit.


Hát, küldtek felszólítást a tartozásról, amikor nem történt semmi, azaz nem aták meg még mindig amivel tartoztak, akkor küldtek bírósági papírt. Ha azokra sem reagál az illető, akkor jönnek ki.


Nem tudom az okot, de tanácsolom, amíg nem késő keressétek fel a családsegítő központot, Ők segíteni fognak !

13. szimre (válaszként erre: 8. - Da5acc16b1)
2008. dec. 31. 13:44
JóJó! Drágám nem mindig, csak durván számolva kéthavonta egyszer! Egyébként is a már tőlünk kilépett Futri tiszteletére teszem! :)))) Írjak egy újat?
12. HLivia
2008. dec. 31. 13:43

Sziasztok!

Ha lakásról van szó akkor a végrehajtók általában megengedik,hogy te add el és akkor jobban is jössz ki,mert kifizeted a tartozást a végrehajtó felé és ha jól adod el akkor még marad is belőle...Ilyenkor ad a végrehajtó X hónapot amin belül el kell adni klegalábbis az adás-vételinek meg kell lennie

2008. dec. 31. 13:42
Én úgy gondolom,ha csak "kisebb"tartozásról van szó,akkor vihetnek el ennek fejében,amikor csak akarják. Tartozol!! Ennyi...
10. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 7. - Juca78)
2008. dec. 31. 13:39
Egyébként megragadom az alkalmat és megkérdezem,hogy tulajdonképp miért és hogy tudnak lefoglani valamit ami értékes tartozás fejében?Kijön az illető és azt mondja kell a tv mert tartozik?De csak küldenek valami papírt?Igazából tényleg kiváncsi vagyok
2008. dec. 31. 13:37
Ha a lakásról van szó, akkor igen!Én egyszer úgy laktam albérletben, hogy pontosan dolgozni voltam, amikor jöttek lefoglalni a tulaj lakását, majd elárverezték, de nekünk adtak halasztást hogy maradhatunk amíg nem találunk másik albérletet.Csak tanuval mehet feltörni a lakást, hozzánk egy szerelővel jött aki feltörte a zárat.Már az nap ki is cserélték, és adtak nekünk másik kulcsot.
8. da5acc16b1 (válaszként erre: 3. - Szimre)
2008. dec. 31. 13:36
szimre, nem te jössz mindig olyan idióta kérdésekkel a szavazásoknál? :D
2008. dec. 31. 13:31

Szia

1 ismimnek pont ez volt a problémája, de ő otthon volt.

Semmit sem foglaltak le, pedig van számítógépe is.

Csak írtak 1 papírt, vagyis kihúzták azt a részt, ahol az értékek felsorolása van. Vagy ilyesmi pontosan ezt a részt nem tudom.

2008. dec. 31. 13:25
Figyi nem tudom a hátteret de a végrehajtó nem véletlen jön ki, ha nem fizettél és bírósági úton végrehajta a tartozást akkor asszem ne lepődj meg:)
5. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 4. - Ymanie)
2008. dec. 31. 13:24
Hát ha nem fizettél akkor?
2008. dec. 31. 13:23
szerinted jó ötlet elvinni otthonról az értékesebb cuccokat?Gondolok itt tv-re,mikro,hűtő stb.
3. szimre (válaszként erre: 2. - Szimre)
2008. dec. 31. 13:21
(és természetesen rendelkeznie kell a foglalást elrendelő okirattal is!)
2008. dec. 31. 13:19
Hatósági tanú jelenlétében, és a cselekményt jegyzőkönyvezve, igen.
2008. dec. 31. 13:07
A végrehajtó feltörheti a házat ha nincs otthon senki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook