Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek, tapasztalatotok a részmunkaidőről? fórum

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a részmunkaidőről? (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 12. 21:16
Szükséges rossz. 4 - 6 órát dolgozhatunk.
2008. dec. 30. 21:00
Részmunkaidőben melóztam. 06.00-13.20.-ig a reggeliidőt 20 percet is le kellett dolgozni. Szerintem sajna csk a "rehabos" melóhelyeken van ilyen. Azt is "dotálja" az állam. Ha van 50-67%-od és persze 7 pontos mozgáskorlátozott szakorvosid Jöhetsz, helyed van...
2008. dec. 30. 20:43

Én jelenleg 6 órás munkaidőben dolgozom. Mivel beteg lett a kisfiam:( de ez nem elterjedt, rám is úgy néztek eleinte a cégnél (meg fúrtak rendesen) mint a piros kukoricára.

viszont így elég kevés a pénz, bár a válság előtti juttatások ugyanúgy megillettek (bón, bérlet)

2008. dec. 30. 20:28
Alakuló munkahely, felvett 45 nőt. Többségében kisgyermekes anyukákat, felsőfokú tanulmányokat folytatókat, ill. 50 felettieket, akik után állami foglalkoztatási támogatás jár - mindezt havi órakeretben, ami azt jelenti, 4-6 órában, a minimálbér arányos összegéért, na és hogy akkor kell dolgozni (szombat, vas. is!) amikor a cégnek szüksége van a munkaerőre. Lényeg, hogy olyan munkaidő beosztások készültek, hogy nem lehetett a gyereket iskolába vinni, óvodába érte menni, aztán 4-6 órai min.bérből milyen összegű nyugdíj lesz? - a szolgálati időről nem is beszélve! Nagyon úgy nézki, hogy megint készült egy hatástanulmányok nélküli, nesze semmi törvény!
2008. dec. 30. 20:11

Én a tanulmányaim alatt dolgoztam részmunkaidőben, és a lehetőségekhez mérten rugalmasak voltak. Azt nem mondom, hogy abszolut szabadságom volta az időbeosztásban, de nem voltam elégedetlen.


Sztem függ attól, hogy milyen mozgástere van a munkáltatónak.

2008. dec. 30. 20:10

nem,hiszem!

még,ilyen munkahely talán nincs is!

2008. dec. 30. 20:08
Eredetileg gyermekes anyukáknak találták ki a részmunkaidőt, ami azt jelentené, hogy a munkáltató alkalmazkodna az anyukák "szabadidejéhez", azaz óvoda-, iskolaidő alatt végeznének munkát. Rugalmasak ennyire a munkáltatók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook