Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Biztos biztosít a biztosító? fórum

Biztos biztosít a biztosító? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztos biztosít a biztosító?

2009. máj. 3. 04:24

Pár napja hallottam, hogy az oroszlános biztosító egy ambuláns műtétért kifizetett 100.000 Ft-ot. Na, én ezt tartom igazságtalannak abból a szempontból, hogy én a 2 hetes kórházi tartózkodásomért, ami nem az alapbetegségem miatt volt, nem kaptam meg, ami nekem jár!


S még nekik volt képük azt a levelet küldeni, hogy 20%-os felárral fizessem vissza a visszaigényelt adót! Itt megjegyzem, hogy egy petákot sem igényeltem vissza!

23. winny
2009. márc. 31. 18:16
A saját jól fizető állásukat.
22. a7a90ace89 (válaszként erre: 21. - 5464505f6a)
2009. febr. 21. 00:01

Vannak ilyenek is!:((


De azért azt se felejtsük el, hogy belőlünk keresnek százezreket, milliókat a bársonyszékben ülő biztosítós vezetők!:((

2009. febr. 20. 23:00
Azért azt se felejstük el,h rengeteg ember köt biztositást abban a tudatban,h befizetek 2-3ezer forintot havonta, aztán ha BÁRMI történik, akkor majd százezreket,milliókat kapok csak úgy a biztositótól.Amikor meg kiderül,h nem,akkor elkezdik szidni a rohadt,szemét biztositókat:)
20. a7a90ace89 (válaszként erre: 18. - Subaru88)
2009. febr. 8. 13:54

De ha nem fizettek eleve az asztmára, akkor miért kell többet fizetnem. Ezt még mindig nem értem. Azért, mert asztmás vagyok, az még nem jelentiu azt, hogy más betegségekkel összekapcsolható. Vagy akkor sem fizettek, ha a szél megáll bennem és bélcsavarodást kapok? Hiszen az is a levegővel függ össze?


Egy biztos: csak az egészségeseknek lehet kórházi ápolást kötni, mert ők úgysem kerülnmek be...a pénz meg a biztosítónál marad.


Nem szemét eljárás ez?

Nemhogy örülnének a biztosítók, hogy fizetek én többletet, csak kapjak én is vissza belőle valamennyit, ha bekerülök...s nem önszántamból!

19. subaru88 (válaszként erre: 15. - Alexandra28)
2009. jan. 20. 23:06
Alexandra, ott kellene még egy kört futni, mert oroszlános az is és tudtommal ők fizetnek törésre, balesetre!!! Ne hagyd annyiba
2009. jan. 20. 23:05

Mónika!Kórházi Napi térítés minden biztosítónál van!

Tűz: ezért kell magasabb díjat fizetni, mert az asztma miatt gyengébb a szevezeted és így hajlamosabb vagy a betegségekre! A többi betegségre fizet, csak az asztmára nem. Én másik biztosítónál vagyunk és mi a Te esetedhez hasonlóan most fizettünk végtag amputációra, iga ez is zűrős volt,mert az gyfelem cukorbee és az orvos zárójelentésben azt írta, hogy ebből fakad az amputáció. Én vissaküldtem az ügyfelet hogy az orvos gondolja át, mert baleset miatt amputált. Átírta és fizettünk, mert zárjelentésre, orvosi indoklásra fizetünk!

2009. jan. 18. 17:59
MÁS! Ápolási mellett hány órát lehet bejelentve dolgozni?
16. a7a90ace89 (válaszként erre: 15. - Alexandra28)
2009. jan. 17. 11:02
Aljasok, a szegények pénzére utaznak, hogy nekik még több legyen. Nem hagyom annyiban, megszorongatom őket, amíg lehet. S az egyoldalú módosítás miatt visszakövetelem a pénzem is.
2009. jan. 17. 10:59
Tavaly nyáron kislányom (5éves)leesett barátoknál egy ugrállóról.Úgy megütötte magát,hogy a fenekétől a punciáig elrepedt a gátja.Még az nap este altatásban össze akarták varni,de mivel evett nem tudták elaltatni.Így másnap hajnalban ő volt az első a műtőben.Nem kívánom senkinek azt az éjszakát!!!Ovónéni figyelmeztetett,hogy a leg magasabb biztosítást kötöm már évek óta a kislányomra ami többe kerül mint az átlag használjam ki.Na én megírtam mi történt,elküldtem az orvosi papírokat...Azt írták vissza,hogy nem mínősűl balesetnek és nem térítenek.Ja,5hétig a kislányom a varrattól nem tudott úgy mozogni,nem fürödhetett és az oviból is kimaradt.Tehát nem történt Semmmmmi.Szerintük.
2009. jan. 15. 11:37
Mert haszon lesők
2009. jan. 5. 21:32
A biztosító olyan mint bármelyik pénzintézet az a lényeg hogy tudja lehúzni az embert!! Nekik meg csillagászati összeg üti a markukat
12. a7a90ace89 (válaszként erre: 8. - Kkrisztina76)
2008. dec. 31. 04:51
Nem...csak az asztmát említették meg!
11. a7a90ace89 (válaszként erre: 9. - Moonika80)
2008. dec. 31. 01:46

A tanácsadó elmondott mindent. De akkor sem értem, hogy...de előbbi hozzászólásomban leírtam még egyszer!


Értem én, hogy csak így vállalják, de ha akkor sem...akkor miért?


Ezt valaki meg tudja nekem magyarázni?

10. a7a90ace89 (válaszként erre: 7. - Kkrisztina76)
2008. dec. 31. 01:44
De miért kell több pénzt fizetnem, ha amúgy sem fizetnek rá ki semmit, ha azzal kerülök kórházba? Ez az, amit abszolút nem értek!!!!!
2008. dec. 30. 23:26

én ugy tudom, h csak az ING-nél van ilyen biztosítás, mármint kórházi napidíjas.

sajnos a biztosítók úgy keverik a lapokat, ami nekik kedvező.

magasabb dijat azért kell fizetni, m ők igy csak igy vállalnak be nem egészséges embert.

de a szerződés leirja mire vállalnak kockázatot. meg a tanácsadónak ez kötelessége lenne elmondani.

8. kkrisztina76 (válaszként erre: 6. - A7a90ace89)
2008. dec. 30. 20:42
Ha jól gondolom a kórházi napi térítésre záradékot kaptál ami kb. így szól: Az asztmával és az azzal kapcsolatosan....
7. kkrisztina76 (válaszként erre: 6. - A7a90ace89)
2008. dec. 30. 20:40

Azért fizetsz magasabb díjat mert bizonyos betegségekre hajlamosabb vagy az asztma miatt, nagyobb a kockázat nálad. Az én kislányom is asztmás.

A biztosítók közül kettőnek is oroszlánja van. Én is egy ilyennél dolgozom, igaz most 4 hónapos kicsikémmel vagyok itthon.

6. a7a90ace89 (válaszként erre: 5. - Kkrisztina76)
2008. dec. 30. 20:25

Akkor talán Te tudsz nekem érdemben mondani valamit: ha a meglévő betegségem miatt amúgy sem fizetnek, ha miatta kerülök kórházba, akkor miért kell még magasabb összeget fiztenem érte? Vagyis: magasabbat fizessek, ha már úgysem kapok majd pénzt?!


Nem titok, de csak felsőruházatként említeném...amit oroszlán "véd".


Engem ki véd?

2008. dec. 30. 20:15
Sajnálom a rossz tapasztalatokat. Én biztosítónál dolgozom egészségügyi szerződéselbírálóként. Tényleg alkalmaznak záradékot a biztosítók, ha már fennálló betegséggel köt vki biztosítást, és magasabb díjjal számolnak. Nem értettem én sem míg nem kezdtem ott dolgozni. De csoportokba kell besorolni az embereket és egy tartósan beteg embernek azért magasabb a biztosítás díjja, mert bizonyos betegségekre nagyobb az esélye mint egy teljesen egészségesnek. A jogos díj elutasítását viszont nem értem, mert az arcüreg gyulladásnak nincs köze a meglévő asztmához. Lehet tudni melyik biztosító ez?
2008. dec. 30. 19:33

:)

Nálunk sorra zárnak be az üzletek, és mindnek a helyén bank és biztosító nyílik. Ők tudják csak kifizetni a borsos bérleti díjat.

Én is fizettem egy nagy biztosítónak, most derült ki, hogy többet fizetek be, mint amennyit majd visszakapok. Most 3 hónapja nem fizetek egy petákot sem......

2008. dec. 30. 17:52
Mi is sajnos most hasonló cipőben járunk, felháborítónak tartom, nevetséges összeget mondtak, de azt is kitételekhez kötik, majd amibe már most tudom, hogy bele fognak kötni... Akkor tényleg itt a kérdés, minek fizetjük, ha majd nekünk kell úgy is kifizetni..
2008. dec. 30. 17:46
A töréneted sajnos nem meglepő, és egyedülálló:( Remélem sikerül a pénzedhez jutnod, ami jogosan megillet téged. Sok sikert!
2008. dec. 30. 17:03
Miért van az, hogy nagy pénzeket vasal be tőlünk akkor a biztosító, ha egy biztosítást kötünk, de ha neki kell kifizetni, akkor mindenféle akadályt állít a pénzünk útjába? Vagyis: miért keresnek kibúvókat a pénzünk kifizetésére? Jó, jó: tudjuk a választ, de akkor is!

Ugrás a teljes írásra: Biztos biztosít a biztosító?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook