Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a növénytetvek ellen? fórum

Mit lehet tenni a növénytetvek ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 10. 14:48
Én dohánylével is próbálkoztam, alkoholos lemosással, de mindegyik után előbb utóbb visszatértek. Lehet kapni egy Aktaran nevű szert (nem drága)én azt használtam, nagyon kevés kell belőle, befújtam 2 hét múlva megismételtem és azóta sem láttam tetveket. Ez bármelyik ellen jó, de nagyon erős, vigyázni kell vele.
2008. szept. 9. 21:46
mezőgazdasági boltban nagyon jó kis oldatot lehet kapni a rózsákon bevált.
46. fahéj
2008. szept. 8. 16:20

Sziasztok!

Meglehet próbálni a sima légy és szúnyog írtót is. CSak zacskózd be a növényt ha kicsi, ha nem akkor is használhatod csak menj ki a szobából. Szabad levegőn nem használ. Oda integrált védelem kell.

45. dus
2008. szept. 1. 19:53
A macskákhoz/kutyákhoz alkalmazott bolha irtó por is nagyon hatásos a levéltetvek ellen!
44. Yudy
2008. júl. 17. 19:40
Felszívódó növényvédő szer. Beteg növényt el kellene távolítani az egészséges közeléből.
2008. jún. 1. 16:13
Noveny tetu szert kel ra permetezni
2008. máj. 20. 18:32
sziasztok a www.édenkert.hu a sgítségedre lehet
41. DODICA (válaszként erre: 40. - 'szti)
2007. szept. 9. 20:29
Tudja fene, de tényleg vicces, hogy van két virágba borult láda, s közvetlenül mellette két agyonrágcsált, csenevész muskátliszár-tömeg. :))
40. 'szti (válaszként erre: 37. - DODICA)
2007. szept. 9. 20:13
lehet visszajárnak a szomszéd ládából legyilkolt hernyószellemek? :-))
39. 'szti (válaszként erre: 34. - Suhi)
2007. szept. 9. 20:13
üvegházi molytetű házi módszerekkel kiirthatatlan
2007. szept. 9. 12:55
Párom szerint a dohány áztatott leve tökéletes. Ő ezzel permetezi őket.
37. DODICA
2007. szept. 9. 12:40

És hernyókra?

2 balkonládából sikerült kiírtanom, de a mellette levő másik kettőt folyamatosan zabálják. :( Állandóan feltűnnek a rágásnyomok, de a dögöket nem lelem. :(

2007. szept. 9. 12:06

Esetleg diólevél leve amikkor már fekete a víz.

Kertben a szomszédom használja. (Csallánal vegyítve még jobb.)

2007. szept. 9. 11:49
Buzaskata javaslata jó.
34. Suhi
2007. szept. 9. 10:18

Sziasztok!


Üvegházi molytetű :(

El vagyok keseredve. Szép bazsalikom fűszernövényem van (volt). Egyszer már megjelent rajta a molytetű, akkor cserepestől, földestől mindenestől kidobtam.

Új magot ültettem, megnőtt, gyönyörű leveleket fejlesztett, s megint megjelentek ezek a fehér ördögök.

Most mit tegyek? Már soha nem ültethetek bazsalikomot?

Érdekes, mert a levélpetrezselymet békén hagyták.

Gondolom a cigileves permetezés itt nem alkalmazható, mert mégiscsak fűszernövény.

:(

2007. jún. 20. 08:36
Anyósom csalánnal permetez. Leszedi, megfőzi, permetez. Tetvek ellen azt mondja, hogy neki használ.
32. vronie
2007. jún. 20. 08:27

Hát csajok, nekem tavaly télen támadta meg levéltetű a leanderem. Nagyikámtól kaptam, ezért óvtam még a széltől is, nehogy baja legyen, így biztos, hogy nem kintről szedte össze a kicsike a tetveket. Azt mondják, hogy ha túl melegen tartjuk a lakásban a virágokat, úgy kijönnek rajta a tevek, Na már most télen azt monják, hogy a leander szereti az 5-10 fok közötti hőmérsékletet - a laksában meg 18-20 fok volt :-(

Erre jött a nagy ötlet!!! Permetezzük le háztartási boltban kapható levéltetűírtó szerrel! Mindenki a VAPE márkájúra esküszött, hát addig kerestem, míg nem találtam. Jó drága is volt, le is fújtam a virágot, aztán úgy meg mérgeztem, hogy felét le kellett metszenem télen! :-o Bíztam benne, hogy a másik fele megmarad - hát onnan is lehullottak a levelek. Aztán tavasszal jött a meglepi, hogy megjelent rajta 3 hajtás - azóta szépen elkezdett növögetni újra.

Szóval hogy visszakanyarodjak a levéltetűírtásra: nagyikám a hamura esküszik, és valóban, neki be is válik. A leandereknél és a rózsáknál is. És ugyanígy a nikotinos permetezés, bár azzal tényleg jobb óvatosan bánni.

Utólag is bocsi mindenkitől a kisregényért :-D

Egyébként Kalthelios elárulnád itt is a könyv címét, szerzőjét, kiadóját?! Már engem is nagyon kíváncsivá tettél. Ha nem pblikus, jó lesz priviben is. Előre is köszi!

2007. jún. 11. 18:51
Permetezni kell őket.
30. Kalthelios (válaszként erre: 22. - 'szti)
2007. jún. 11. 14:52

Sajnos, az én egyik (korai virágzású) margaréta bokrom sem tudja, hogy a vele szinte összenőtt levendulabokrom a természetes tetű-távoltartója, ezért tegnap kénytelen voltam - a saját névnapján! - amputálni a Margit-virágom bimbóit, új hajtásait. :-(((


Az vígasztal, hogy 15-én Újhold lesz, és a Holdkertészet szerint a fogyóhold ideje (főleg az Újhold napja) a legjobb, ha a növényeinket - vagy a bokrosodás elősegítésére, vagy a beteg részek eltávolítáa miatt - visszavágjuk.


Az ezüstkolloidos módszert (amit alább már javasoltam) az értékes szobanövényem földjének kezelésére nem sajnálom, de a virágoskertem túl nagy hozzá.


Tudod, mi az elgondolkodtató?

Hogy az tetvesedő margarétámtól 4-5 méternyire van egy másik margaréta-levendula-rózsa növénytársításom, és azoknak semmi bajuk nincs.


Az egyelőre valószínű oka az lehet, hogy az egészséges margarétám és rózsám nem nemesített hibrid, a tetvesedett margarétám pedig az...


Ha van valakinek jobb ötlete, ossza meg velünk!

29. 'szti (válaszként erre: 27. - NOA)
2007. jún. 11. 14:16
a Bi58-ról még annyit, hogy nem is szabadforgalmú szer
28. 'szti (válaszként erre: 27. - NOA)
2007. jún. 11. 14:07

Bi58

azzal óvatosan, kemény idegméreg

27. NOA
2007. jún. 11. 14:03

Bio Kill-virágboltokban beszerezhető.


Keményebb tetvek ellen B 58 permet.

2007. jún. 11. 13:57

szerintem le kelle kezelni a legújabb csodaszerrel :)))))

pisildd le!!!!

25. 'szti (válaszként erre: 23. - Gigica78)
2007. jún. 11. 12:52

az apró zöld, na az a levéltetű

az apró fehér, ha nincs szerencséd, akkor az üvegházi molytetű

az első békén fogja hagyni a szobanövényeidet, a második átterjedhet rá

én a helyedben fognék egy olyan levelet, amin vannak az állatkákból és bemennék e hermesz vagy gazdaboltba és kérnék rá permetszert

ha jól tippeltem a molytetűre, azzal meggyűlhet a bajod, nagyon nehezen irtható ki

24. DODICA (válaszként erre: 23. - Gigica78)
2007. jún. 11. 09:55
Szerintem simán levéltetvesek lettek, úgyhogy gyorsan állj neki permetezni! A szobanövényekre is átterjedhet, attól függ, mennyire vannak a közelben.
23. Gigica78 (válaszként erre: 22. - 'szti)
2007. jún. 11. 08:22

Segítsetek! Végre megnőttek a futó petúniáim és nagyon szépek :-) Kivéve, hogy apró fehér valamit vannak a levelek alján és föld tetején :-((( Meg apró zöld másik valamik a levelek alján... Ez megöli a virágomat? Van valami hatásos ellene? Vagy dobhatom ki? Az egyiket lemostam zuhannyal, hátha segít.. Van rá esély, hogy ezek a dögök megtámadják a szobanövényeimet is???

Köszi

22. 'szti (válaszként erre: 21. - DODICA)
2007. jún. 4. 08:20

engem már megtaláltak a kis "drágák"

mármint a növényeimet :-))

ráadásul a nehezebben észrevehető zöld színű populáció és amit még sose láttam épp a muskátlit kóstolgatják

történetesen levendula van a szomszédságában, szóval ezek a tetvek nem olvasnak szakirodalmat :-(

21. DODICA (válaszként erre: 20. - Kalthelios)
2007. jún. 2. 12:53

Köszi! :)))


Nekem sajna nincs kertem, csak balkonládáim. Muskátli, petúnia, meg a szobanövényeim többsége került ki az erkélyre. Tavaly sok bajom volt a parazitákkal, idén egyelőre még nem jelentkeztek.

Ettől függetlenül érdekel minden természetes növényvédelem.

20. Kalthelios (válaszként erre: 18. - DODICA)
2007. jún. 2. 12:42

Elég hosszadalmas lenne leírni, hiszen könyvnyi terjedelmű. Priviben elküldöm a címét és a kiadója nevét.


Minden módszer jó, ami bevált.


Néhány újabb biokertész tanács:


1 liter vízhez adj két teáskanálnyi (10 ml) ezüstkolloidot! Permetezd le vele a növényeid levelét, és havonta egyszer locsold őket ezzel az oldattal! Elpusztítja a virágföldben és a leveleken is a parazitákat.


A kertben a rózsák, a margaréták és más, tetvesedésre hajlamos virágaid mellé ültess levendulát!

A csigák ellen tavasszal vess sarkantyúka magot a veszélyeztetett növényeid, pl. az évelő mályva köré!

Mivel erről már lekéstél, szórj megszárított és nem nagyon apróra összetört tojáshéjat a veszélyeztetett növényeid köré!


Ennyi jutott most eszembe.

Minden jót!

19. 'szti
2007. jún. 2. 12:14
Van még egy biomódszer, azt hiszem még nem szerepelt és ez a csapdanövény. Ezek olyanok, amiket imádnak a tetvek és inkább ezt zabálják, mint a többit. Ilyen a sarkantyúka és a körömvirág (biztos van több is, csak nem jut eszembe).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook