Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik egészségpénztárba érdemes belépni? fórum

Melyik egészségpénztárba érdemes belépni? (tudásbázis kérdés)

14. 8f3c54052d (válaszként erre: 12. - 7kriszta)
2012. aug. 1. 10:30
Kriszta, ha drogériában veszed a pelust és arról kérsz számlát a nevedre, címedre, tagkódodra és az egészségpénztár nevére, beküldöd, ugyanúgy elszámolják.
13. 8f3c54052d (válaszként erre: 9. - Borsika)
2012. aug. 1. 10:29

Borsika, én az egyiknél dolgozom. Sok mindenre felhasználható. A legtöbb gyógyszerre, vitaminra (ami rendelkezik ogyi engedéllyel), orvostechnikai eszközökre (pl. vérnyomásmérő, vércukormérő), szemüveg, kontaktlencse, kontaktlencseápolók, babaápolási cikkek (pelus, popsitörlő, egyes bébiételek), tampon, tisztasági, eü betét, óvszer, scholl termékek akár, babáknak vagy nektek cipők bizonyos márkáknál. Aztán fel lehet használni orvosi vizsgálatokra is, ha az adott orvosnak/intézetnek van az egészségpénztárral szerződése - ez egyébként ingyenes.

A működésről - ami nálunk van, de sztem kb. mindegyiknél ez van - a havi minimális befizetés 3 ezer forint, tehát évente 36 ezer forint. Ebből a pénztár működési költsége 9%, ezt levonják. Ha a befizetés az adott évben eléri a 100 ezer forintot, afelett már csak 1% a levonás.

Ami nagy előnye, hogy egyénileg is lehet pénzt befizetni. Az egyénileg befizetett összeg után pedig az adóbevalláskor 20% visszaigényelhető (ennek ha jól emlékszem a maximális összege 100 forint), amit szintén az egészségpénztári számládra érkezik vissza és újra elkölthető. (Ez a kafetériára nem vonatkozik. Mármint az adókedvezmény.) Nekem például kétszer volt lombikom és az ott kapott számlákat megforgattam az egészségpénztárban - tehát beutaltam egyénileg a pénzt, beadtam a számlát, majd visszautalták nekem a pénzt. És következő évben vissza tudtam igényelni a maximális 100 ezer forintot, ami nagyon jól jött.

A számlák elszámolásán két módja van. Vagy beküldöd a pénztárhoz a készpénzfizetési számlát, vagy igényelsz kártyát, amit lehúznak úgy, mint egy bankkártyát. Ez a legtöbb helyen (patikákban, dokiknál már van), de sok helyen nincs. Akkor sincs baj, mert ettől függetlenül, hogy van kártyád, ugyanúgy beküldhetsz a pénztárnak készpénzfizetési számlát is, tehát egyik nem üti a másikat.

Most nagy hirtelen ennyi jutott eszembe, kérdezz még, ha érdekel valami.

2012. aug. 1. 00:34

Nekem OTP van.Szintén a gyerekeknek gondoltam felhasznélni a rajta lévő összeget.Egy jó tanács pelussal kapcsolatban, hogy azt az egyet nem érdemes egészségkártyára venni mert legalább a duplája bármely más drogéria árához képest.Viszont pl. ha védőoltást,popsikrémet,cumit ilyesmit érdemes patikait-bevizsgált minőséget venni és általában ezek mind elszámolhatóak, de ha előrre rákérdezel ezt meg is mondják.

Ja ami még anyagilag húzós a 4D-s UH is elszámolható ez utóbbit elöször kp-ban kell kifizetni de a beküldött áfás számlát el kell fogadják.

2012. júl. 3. 11:32
Senki nem tud semmit??
2012. júl. 3. 09:37
Jaj segitsen mar vki :)...........
2012. júl. 3. 09:25

Sziasztok!

Mar biztos " leragott csontnak"szamit a tema, de irto jo lenne,ha valaki megis tudna aktualis infokkal szolgalni egeszsegpenztarralkapcsolatban, mert csak evekkel ezelotti forumokat talaltam rola.

Ferjemnek felajanlottaka munkahelyen, hogy melegetelutalvany helyett valthat geszsegpenztarra, es mivel ikreket varunk ( hamarosan erkeznek ) gondoltuk nem lenne hulyeseg fokent, hogy ugy hallottuk pelust is lehet ra venni...

Kerdes: ki melyiket ajanlja, hogy mukodik, mire lehet levasarolni a rajta levo osszeget stb...

Eloreis koszonom a segitseget!!

2010. aug. 17. 12:44
Mi is MKB, mert ott el lehet számolni minden baba és mama terméket.
2009. jan. 9. 12:57

MKB-nál vagyok, de csak jót mondhatok. Sok terméket vásároltunk külföldről és mindent elszámolnak.

Pl. mosható pelenka, krémek, lázmérők..

6. baloghany (válaszként erre: 4. - Supin)
2009. jan. 9. 10:42
Miért ne az OTP-t ?
2008. dec. 30. 14:24

Én patikás vagyok, nem mintha lett volna választási lehetőségem. Nincs problémám vele és még sosem kötött bele semmibe. Igaz, pontosan tudom, mit fizethetek vele ki és mit nem.

Az Axáról viszont azt hallottam, hogy jóval kevesebb helyen váltható be. Igaz ez?

2008. dec. 30. 13:48
OTP_t ne!!!!!!!!!!!
3. Naposcsibe (válaszként erre: 2. - Teltzsu)
2008. dec. 30. 13:47
A helyedben az Axa-t választanám,az Otp szeret belekötni a számlákba.Elfogadóhelyen dolgozom,a leggyakrabban az Otp küldi vissza a számlákat,mert valami nem jó szerintük.
2008. dec. 30. 13:41

Sziasztok,

Cafeteria rendszeren belül választható lehetőség az egészségpénztári tagság.

Be szeretnék lépni, csak azt nem tudom, melyikbe érdemes?

Az OTP és AXA közt vacillálok, ha valakinek van ezekkel - vagy más pénztárral kapcsolatban is - tapasztalata, tanácsa, kérem, ossza meg velem, mert sürgős lenne.

Köszönöm.

2008. dec. 30. 13:40
Melyik egészségpénztárba érdemes belépni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook