Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kislányomat napok óta nehezen tudom elaltatni, állandóan csak játszana. Ti, hogy csináljátok? fórum

2 éves kislányomat napok óta nehezen tudom elaltatni, állandóan csak játszana. Ti, hogy csináljátok? (tudásbázis kérdés)


17. Magdi8
2008. dec. 30. 22:53
Lehet, hogy még nem álmos, azért nem akar elaludni.
16. Hisztikirálynő (válaszként erre: 15. - Dencsikné)
2008. dec. 30. 22:34

Én abban bízom, hogy ez változni fog. Mert ugye napról napra változnak a gyerekek.

Pl. Vagy fél éve volt... Anna szépen elaludt egyedül esténként, úgy jó 3 hónapig, aztán egyik napról a másikra nem akart, hisztizett, és onnantól velem alszik el. Volt egy időszak, hogy a mi ágyunkon altattam, volt, hogy a tévé előtt az ölemben, volt, hogy a saját ágyában, csak mellette kellett, hogy legyek. Szóval mi is próbáltunk egy-két módszert.

Hiába szólok rá, hogy aludni kéne, egyik fülén be, a másikon ki. Nem is tudom mi lenne, ha pl. már bölcsis lenne, kínlódnának vele a gondozó nénik. Bár az is lehet, hogy látva a többi gyereket, ő is lefeküdne. Azon mondjuk csodálkoznék, mert nem képes sokáig egy helyben megmaradni (kivéve, ha alszik). :)

15. dencsikné (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2008. dec. 30. 22:20
én is így vagyok vele, egyszerüen már mindent kipróbáltam de hiába minden.
2008. dec. 30. 22:12

Én is próbálok következetes lenni, de nem mindig megy. Egy időben olyan szépen elaludt egyedül, most meg ha nem vagyok mellette, megy a cirkusz.

Aztán 2 percig az ágyában fekszik, majd 2 percig az ölemben, majd a mi ágyunkon, és kezdődik előről. Amikor elfárad a nagy mászkálásban, akkor elalszik 1 perc alatt.

A délutáni alvásnál pedig mindig van, amit kitalál, hogy miért ne aludjon (pl. a sólámpát kapcsoljam le/fel, a mesét kapcsoljam be, kell neki a baba, vagy mégsem...). Én kb. 10-szer el tudnék aludni, mire álomba szenderül.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2008. dec. 30. 22:03
Fontos a rendszer és a határozottság.
2008. dec. 30. 22:02
Mindig hasonló időben fektetem, be az ágyba, puszi, sötét, kijövök. Ennyi.
2008. dec. 30. 17:14
Sehogy, ha nem alszik délután, nem alszik. Nem kötelező.
10. benvik (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2008. dec. 30. 16:01
Akkor kora hajnalban felébred, és annyi. Érdekes, hogy azért délután fél órás küzdelemmel csak elalszik, és minimum két órán át húzza a lóbőrt. Tehát csak álmos, és szüksége van az alvásra. Na de az a fél óra....
9. dencsikné (válaszként erre: 8. - Ritamoto)
2008. dec. 30. 15:41
nálunk az a baj, ha hagyom, hogy ne aludjon ebéd után és este előbb elalszik akkor éjszaka vagy hajnalba felébred és fent van 1-2 órát
8. ritamoto (válaszként erre: 7. - Benvik)
2008. dec. 30. 15:32

Nyugi, ezzel sem vagy egyedül.:-)

Estére teljesen kikészít minket is.Ilyenkor hamarabb lefektetjük este, és csak reménykedünk, hogy másnap majd alszik...

Kitartás!!!

...szerintem erőszakkal ezt nem lehet megoldani.

Én is hagyom a szobájában több mint egy órát kínlódni, de ha már nem bírom hallgatni, hogy "anya, jöjjön, betakarjon, stb.), akkor megkegyelmezek.

7. benvik (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2008. dec. 30. 15:21
Csak nálunk az a gond, ha nem alszik délután, akkor olyan 5 óra után jön az elviselhetetlen hiszti:-(((((
2008. dec. 30. 14:36

Mellettem is itt ül most a 2 éves fiam, nem hajlandó aludni, pedig délelőtt hatalamasat sétáltunk.Hiába minden szigor, ha nem akar , nem alszik.Majd alszik másnap.

Egyre kevésbé igényli a délutáni alvást.

2008. dec. 30. 14:32
Nálunk is a délutáni alvással van a gond. Hisztizik ezerrel, ma is kb 10szer raktam vissza az ágyába. De nincs mese, akkor is alvás van. Muszáj következetesnek lennem, mert ő ha egyszer is megtalálja a kiskaput, akkor jaj nekem. Délután én mindig leülök egy könyvvl az ágya mellé, vagy lefekszem a földre, és megvárom, amíg elalszik. Érdekes, hogy este szinte soha nincs gond, pancsi, be az ágyba, kijövök, és már alszik is. Csak ez a délutáni alvás pokol.
2008. dec. 30. 14:07
A délutáni alvással nálunk is probléma van:( Akkor alszik el ha elájul már a fáradságtól. Én is tippet kérnék! Köszi!
2008. dec. 30. 13:46
Én speciel határozottsággal. Határozottan kijelentem hogy alvás van és kész. Aztán nyomok egy puszit a homlokukra és kimegyek a szobából. Sötét van és becsukva az ajtó. Lehet egy darabig még dumálnak a sötétbe, de idővel elnyomja őket az álom. Ha nagyon sokáig dumálnának akkor esetleg még benyitok hogy alvás van!! Esetleg alvópózba igazítom őket, megigazítom az összetúrt ágyneműt és újra felszólítok hogy most már tessék aludni. Általában használ is. Nem kellett még soha másmilyen módszerekhez nyúlni.
2008. dec. 30. 13:36

Ez engem is érdekelne, mert az én kislányom se nagyon akar aludni, mindig cirkuszol, ha szeretném elaltatni, mindent kitalál, csak aludni ne kelljen, pedig tuti fáradt.

Én is várom a tippeket:)

2008. dec. 30. 12:58
2 éves kislányomat napok óta nehezen tudom elaltatni, állandóan csak játszana. Ti, hogy csináljátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook