Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet csökkenteni a pcos tüneteket (szőrösödés, hajhullás, hízás...)? fórum

Hogyan lehet csökkenteni a pcos tüneteket (szőrösödés, hajhullás, hízás...)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. eleni92
2017. máj. 13. 02:16

sziasztok, pcos-m tüneteim fogamzásgátlóval akarják kezelni (szőrösödés,hajhullás,rendszeretlen ciklus)

kérdésem, ha később abbahagyom a gyógyszert a tünetek nem jön vissza fokokozott mértékben ?


mi a tapasztalat ? vagy életem végéig szedni kellene ?

2010. márc. 17. 19:12
Sziasztok én ma tudtam meg hogy ez a betegségem 23 éves vagyok.Nálam minden tünet jelentkezett :(:(
100. rovely (válaszként erre: 99. - 7a23ed9179)
2009. dec. 14. 16:52
Szia! Hát nagyon sajnálom, hogy Te is hasonlócipőben jársz, mind a betegséged, mind az orvosok fahumora terén. Várd meg türelmesen az eredményeket, és akkor talán megkezdheted a kezelést. A cyszta okozhat hajhullást, tehát azzal tenni kell valamit. Ami az enyhébb szőrösédsedet jelenti, az egyáltalán nem mondható jelentősnek...én is megmutattam magam egy orvosnak, hogy kicsit erősebb a szőrnövekedésem még a hasam alján is kicsit, és azt mondta ez nem tekinthető kórosnak, akkor lenne az, ha valóban nagyon erős szőr lenne az említett területken. Sok lány tapasztal enyhébb sőrösödést a fogamzásgátló szedése után, és sajnos az utána változni sem fog nagyon, amíg nem iszonyatosan kellemetlen addig felületi kezelés marad, gyanta stb. Az endokrinológusnál majd részletesebb infót kapsz, addig is kitartás!
2009. dec. 8. 07:52
Sziasztok! 36 éves vagyok és nálam most jelentkezett a PCOS! Igaz, mindig is volt gond a mensimmel, egészen fiatal korom óta fog.gátlót szedtem, hogy megjöjjön. Mikor abbahagytam, mert gyereket akartam, akkor megint rendszertelenné vált.De végül is könnyen jött az első baba, majd 7 évvel később a másik is. A kisebbik lányom 3,5 éves és az ő születése után idén tavaszig egész jól megvoltam, mármint volt mensim. Aztán végleg elmaradt, amellett borzasztó stresszes is vagyok, és én is tapasztaltam a kicsit erősebb szőrösödést.(a karomon sötétebbek és hosszabbak a szálak, ezeket ugye nem epilálom és ezért vehető észre a változás, illetve az arcom "pihésebb" lett, ez szerencsére nem feltűnő).A háziorvos azt mondta, szüljek még 2 gyereket, azok évekre rendbe tesznek, aztán úgyis jön a klimax... Inkább elengedtem a fülem mellett ezt a dumát, ezen is minek húzzam fel magam?? De a magán nőgyógyászom hüvelyi UH-gal kimutatta a cisztákat a petefészkemben. Tele vagyok, mint a déli busz. Most Norculotot szedek, majd Clostylbegitet. Megyek MRI-re, vettek le pajzsmirigy hormonra vért, ennek eredménye a héten lesz és februárra van endokrinológiára időpontom. Eddig ennyit haladtam. Legjobban a fogyás tünetnek örülnék, mert számtalan diéta ellenére sem bírok lefogyni, pedig én pl egész nyáron sokat bicajoztam és a kajára is figyelek. Valami csak van, ami miatt sógorostul ugrik vissza minden lesenyvedett kiló!
98. rovely
2009. nov. 30. 20:17
akkor a Te esetedben ha jól értettem csak külső kezelés jöhet szóba, hát mi is csak próbálkozunk, tehát nem tudok tutit mondani. Ami viszont most elég népszerű a ricinus olajos pakolás (gyógyszertárban tudsz venni, raditáron felmelegíteni és bekenni a fejed, befóliázni és türcsi a fejre) valaki egész éjjel fennhagyja. A mi hatásos a hajhullás ellen topikban többet is találsz. Én jelenleg Neocapilt használok ami minoxidil tartalmú, viszont ha abbahagyod akkor visszaáll az eredeti állapot. Koffeines sampon közül a Plantur 39-et használom (ösztradiolt tartalmaz). Tényleg nézz át a fent említett topikba, mert ott mások tapasztalatait is elolvashatod!
2009. nov. 14. 15:10
köszönöm, esetleg lehet tudni a kencék illetve az általad használt fortélyok nevét? :)
2009. nov. 12. 19:45

erős hajhullásom van igen, de persze még semmit nem tudok... már voltam vérvételen (most kedden) de ez a legközelebbi időpont, mmint a február, amikorra kiértékelik a véremet, nem tudom mi tart ilyen sokáig sajnos, de sok sok hormonvizsgálatot kértek rólam... nem egy általános sztk-s laborról van szó! a hüvelyi ultrahang viszont kimutatta a cisztákat, a kezelésem pedig az előre megbeszéltek szerint merkformin vagy metformin tabletta lesz, mert maholnap 24 éves vagyok (december) és túl közel a babaproject ahhoz (max 30 éves kor), hogy külső hormonokkal (fogamzás gátló) terheljem a szervezetemet. így megvonva az amúgy sem sok esélyt a kisbabámhoz...

ha valami fejlemény van azonnal megírom!

95. rovely (válaszként erre: 93. - Zésisa)
2009. nov. 12. 19:32
Zésisa! Neked hajhullásod is volt? Megírnád nekünk, ha kiderül tényleg pcos van háttérben, hogy milyen kezelést kaptál, bár februárig van idő...mi tart annyi ideig? Nekem a menstruációm idején levett vér 1,5 hét után eredményt mutatott. Én az alapján nem vagyok pcos-os.
94. Bernuska (válaszként erre: 93. - Zésisa)
2009. nov. 6. 21:47

Hát, ez tényleg szép nap volt!

De fő, hogy megvan a probléma oka....

Az sztk-s orvosoktól ettől több nem várható el (szerintem), természetesen tisztelet a kivételnek....

2009. nov. 4. 22:25

hello megint...

(előrebocsátom, 23 éves nappali tagozatos diák vagyok műszaki területen! semmi közöm az egészségügyhöz!)


szép nap volt a mai:

10:00 sebészet, a farokcsontomon lévő ciszta átkötözése


14:30 Honvéd Kórház, endokrinológia, egy rendkívül szimpatikus orvossal találtam szemben magam, akinek elmeséltem a kis történetemet (az sztk-s nőgyógyász amikor rákérdeztem arra, hogy szerintem pco-m van és lehet e ez az, akkor közölte, hogy erre neki nincs ideje -rendelési időben!!!!- rázta a fejét és szörnyülködött!

Egyébként csak beszélgetés volt, és megállapította, hogy klasszikus pco-s tüneteket produkálok majd megkért, hogy a következő menstruációm első pár napjában menjek vissza és leveszik a vérem, amiből 1.5 hónap múlva eredmények várhatóak, és február 3-án délre menjek vissza a leletekért és a további lépésekért... kell csináltatnom egy felvételt a petefészkemről


18:00 magánrendelőben nőgyógyászat, elmeséltem neki a dolgokat a mai napról, és megkértem csináljon ultrahangot... legnagyobb meglepetésemre megkért, hogy akkor vetkőzzek le, mert azonnal megcsinálja! (hüvelyi ultrahang) az borzasztó érzés, de ki lehet bírni, 4 képet kaptam a belsőmről ezen kettőn még én is látom a bibit, a kis cisztákat, úh 2. felvonásban is bebizonyosodott a gyanúm


összegzés: saját magam által állított diagnosztika alapján beigazolódott a pco...

köszönöm az eddigi fórumozóknak a hozzászólásait, mert ha nem olvashatok utána ennek a betegségnek, akkor a mai napig abban a tudatban vagyok, hogy nincs gond!


egyéb: mivel az sztk-s nőgyógyász a rákérdezésem ellenére elhessegetett a rendelőből ezért szeretném felhívni minden nőtársam figyelmét arra, hogy figyeljük a magunk testét, mert nekem egy egyszerű hipochondriával kezdődött mégis kiderült hogy van okom a félelemre!


az sztk-s nőgyógyászom pedig felkötheti a gatyáját -mindenféle fenyegetés nélkül-, mert olyan pert zúdítok a nyakába orvosi műhiba miatt, hogy leshet... az összes helyi -érdi- újságban és orvosi fórumon befeketítem... a hírhedt orvos: Olawuyi Sámuel


mára ennyi! :)

92. Bernuska (válaszként erre: 91. - Zésisa)
2009. nov. 4. 13:22
számolj be kérlek majd róla...:)
2009. nov. 3. 11:45

hello!

én holnap megyek endokrinológiára a régi Honvéd Kórházba. A nőgyógyászomnál rákérdeztem, hogy mitől van a szőrösödés meg a többi tünet? lehet pcos? azt mondta ez nem az, bár a laborlapomat kinyitás nélkül betette a mappámba, én meg nem doktoráltam, nem tudtam mit kell nézni... de nagyjából az összes tesztkérdésre igen a válaszom. hypochondria nélkül. miből áll az első endokrinológiai vizsgálat/szemle? amúgy jó időszakot élek, most vagyok túl egy ciszta feltáráson a farcsontom környékén... ez nem befolyásolja a vérvizsgálat eredményét igaz?

2009. okt. 20. 11:24
sziasztok.csatlakozhatok?
89. rovely
2009. okt. 20. 11:02
Endokrinológushoz csak november 20-ra kaptam időpontot és nyáron kértem, ha meglesz az eredményem akkor leírom. Egyébként nekem az ultrahang (nőgyógyász) alapján a petefészkem hasonlít a pcos-ra, de van tüszőérésem és meg is jön rendesen általában, a problémám nekem a hajhullás és egy kicsit erősebb szőrnövekedés. A nőgyógyászati hormonvizsgálat nem mutatott eltérést.
88. rovely (válaszként erre: 87. - 5b228c20f3)
2009. okt. 20. 10:59
Akkor azonnal válts orvost, ma Magyarországon szabad orvosválasztás van elméletileg! Fogd meg az eredményed és menj el egy másik nőgyógyászhoz, ő meg fogja mondani mit kell tenned. Teljes laborra meg még bőrgyógyász is elküldhet. Ne maradjunk olyan orvosnál, aki nem segítőkész!
87. 5b228c20f3 (válaszként erre: 85. - Rovely)
2009. szept. 2. 21:54

Szia!


Ha a teszt eredménye:

"PCOS valószínűsége nagy", akkor mit tegyek?

Az orvosom nem foglalkozik velem, szerinte nincs bajom, még vérvételre sem küld el :(

86. c0048dfb7e (válaszként erre: 85. - Rovely)
2009. szept. 1. 20:25

szia!

Csináld meg a pcos honlapon a tesztet.

85. rovely (válaszként erre: 84. - Lilla72)
2009. aug. 31. 22:55
Értem és köszi, hogy válaszoltál. Engem a háziorvos sehova sem küldött tovább csak egy általános laborvizsgálatot rendelt el. A nőgyógyász már komolyabban vett és elküldött hormonvizsgálatra, de abba kellett hagynom a fogamz tabletta szedését és várni kell legalább egy hónapot...azt is hallottam, hogy sokszor nem mutat ki az eredmény különösebb eltérést, mégis a tüneteim miatt én is a pcos-ra gyanakszom...És akinek megállapították a pcos-t milyen kezelést javasoltak?
84. lilla72 (válaszként erre: 83. - Rovely)
2009. aug. 9. 22:48

Szia!

Én egyszerűen összeírtam a tüneteimet, és elmenetem vele a háziorvoshoz, aki aztán beutalt mindenhová kivizsgálásra. Szerintem nagyon függ attól, hogy milyen dokid van. Az enyém mondjuk, hogy segítőkész, de ő nem ért egyet a szokásos kezelésekkel, inkább javasol egyéb gyógynövényes stb terápiákat. Szóval az első út talán a házidoki, vagy a nőgyógyász kéne legyen.

83. rovely (válaszként erre: 82. - M.gery)
2009. aug. 5. 17:30
Értem, akkor keresek én is magánorvost. Köszönöm, hogy válaszoltál!
82. m.gery (válaszként erre: 81. - Rovely)
2009. aug. 5. 11:03
Szia! Én simán kerestem egy magándokit, és bejelentkeztem hozzá. Egyébként talán a háziorvos tud adni beutalót, de ahogy másoktól hallottam, rengeteget, hónapokat kell várni...szóval inkább a magándoki.
81. rovely
2009. aug. 5. 10:11
Én azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy milyen vizsgálat állapítja meg, hogy PCOS betegség áll fenn? Endokrinológus? Nekem 16 éves korom óta hullik a hajam és eléggé megritkult, most 22 vagyok és én is kicsit hajlamosabb vagyok a szőrösödésre és rendszertelen lenne a menzeszem, ha nem szednék gyógyszert. A nőgyógyászom mondta, hogy lehet, hogy ez PCOS áll fenn, ezért abba kellett hagynom a tabletta szedését és csináltat majd egy hormonvizsgálatot amiben nézi a tesztoszteront és progeszteront, de ez csak egy hónap múlva esedékes. Már évek óta keresem a bajom okát reménytelenül. A SOTE-t is felhívtam, de ott nem fogadnak mondván nem oda tartozom, kihez forduljak, hogy beutaljon endokrinológiára? Nálatok mi volt a menete? Segítségetek előre is nagyon köszönöm!
80. lilla72 (válaszként erre: 79. - M.gery)
2009. júl. 18. 12:38

"a számításban figyelembe vett 16 PCOS-os nőből mindössze 1 főnek volt igen magas terheléses cukorértéke - az ő esete már cukorbetegségre vall. Viszont ami érdekes, az az, hogy a mintában szereplők felének a terheléses vércukor értéke az alsó határát súrolja, vagy az alatt van (hypoglikémia!). Ez valószínűsíti a hyperinsulinaemia fennállását, vagyis azt, hogy a terhelés után a túl magas inzulinszintnek köszönhetően túlzottan leesik a vércukorszint.


Tanulság: egy inzulinrezisztens PCOS betegnek nem feltétlenül kell túlsúlyosnak lennie és szélsőséges eltéréseket mutató hormonképpel rendelkeznie, valamint gyakran inkább alacsony vagy normális, de nem magas vércukorértékeket produkál a terheléses vizsgálat során!"


ez a pcos.hu- ról

Nekem a menszesz majdnem normális, csak nagyon sok. Néztek inzulint, innen tudom, hogy nagyon alacsony, az alsó határ. Egyenlőre azzal foglalkozik a dokim, hogy az anyagcserét rendbe tegye, és ezzel állítólag fél siker. Bár ez a syndróma nem gyógyítható, csak enyhíthető a tünet. Nem nagyon akarom tudni mi vár még rám.

79. m.gery (válaszként erre: 78. - Lilla72)
2009. júl. 17. 22:28

Szia! Nekem a hajam nem hullott, de a bőröm elég ramaty lett, mióta abbahagytam a fog. gátlót. Előszőr én is a trobózisveszély miatt, aztán később már eldöntöttük, hogy a bébi is jöhet, amikor szeretne. Nem is gondoltam, hogy ezzel a mensim is megszűnik létezni.

Nem hallottam még, hogy a pcos betegeknek lehet alacsony a cukra. Inzulinterhelést is néztek?

Kíváncsi vagyok, a dokid milyen megoldást javasol.

Gratula a 7 kilóhoz, bár ha jól értelek, annyira nem örülsz most ennek a körülmények miatt...

78. lilla72 (válaszként erre: 77. - M.gery)
2009. júl. 17. 21:50
Köszönöm a válaszod, nekem csak most derült ki, hogy ez a gond. tulajdonképpen már kamasz korom óta vannak tüneteim, de senki nem rakta össze. A jelenlegi, a cisztás petefészkek, elhízás, izzadok, hullott a hajam, erre jó volt a vas, és az e vitamin, illetve a bánfy hajszesz. Ma tudtam meg, amit amúgy rég tudtak de senkit nem érdekelt, hogy nagyon alacsony a cukrom, kierőszakoltam egy vércukor terhelést, és 4.9 lett cukorral. Még nem tudom mi lesz, a dokim alternatív megoldások híve, és a fogamzásgátlót nem szedhetem mert hajlamom van a trombózisra. Nem tudom mikor kezdjek kiakadni, most 3 hét alatt fogytam 7 kg. Szerintem ez sem normális. De ennek legalább örülök :) veled mi van?
77. m.gery (válaszként erre: 76. - Lilla72)
2009. júl. 6. 09:51

Szia! Én a kecskerutafű teát tudom, hogy a pcos általi inzulinrezisztenciát csökkenti. Az E vitamint én is szedtem, de rengeteget híztam tőle.

Nekem a doki Meforalt írt fel, nem fog. gátlót. De én szeretnék babát. Neked mik a tüneteid?

2009. júl. 5. 07:49

Sziasztok!

Én is pcos vagyok, ezt két hete tudtam meg, és keresgélek most a lehetőségeim után. Sok rosszat olvastam a dologról, nem tudom merre lehet ebből kimászni. Én egy alternatív megoldást keresek, abban jobban hiszek mint a fogamzásgátlókban. Szeretném megkérdezi nem tud- e valaki gyógynövényes megoldásokat a mellékhatásokra. Én a hajhullásra Bánfi- t vettem, egyenlőre jó.E- vitamint, és vas készítményt szedek, teafa olajat használok viszketésre, mert nálam az is egy tünet. Én is meghíztam, ezt a háziorvosom igyekszik kezelni, előtte néz egy biorezonancia vizsgálatot, milyen az anyagcserém. Keresek olyan gyógynövényt ami a hormonokra hat, olvastam valakit aki a borsmentáról írt! Jó, hogy van ez a fórum! Szurkolok mindenkinek!

2009. ápr. 4. 02:13

én 13 éves koromban már feltűnően szőrösödtem. eleinte csak a karomon volt nagyobb szőr, aztán érszevettem, hogy a combomon, a derekamon és az arcomon is nagyon sok a szőr. azt tanácsolták, hogy fogyjak le. a súlyomat 75-nél lejjebb vinni nem nagyon sikerült, az is csak 2 éve volt, drasztikus fogyókúrával. utána azonnal jelentkezett a jojó-effektus, újra meg újra. jelenleg kb 85kg vagyok. az utóbbi időben szinte csak hízok és hízok. a doki a merckmorfint írta fel.


mennyi idő alatt segít a gyógyszer? remélem használ.

2009. márc. 7. 12:55
Mi az a PCO?? Lehet hogy nekem is ez a bajom...:S
73. kdiko (válaszként erre: 72. - M.gery)
2009. febr. 21. 19:13
Szabolcs szatmár
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook