Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ég és Föld között, avagy Találd meg Önmagad fórum

Ég és Föld között, avagy Találd meg Önmagad (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 20. 19:56
megtaláltam
55. dragon77 (válaszként erre: 54. - Mamamma)
2008. dec. 29. 16:59
Ez érdekes megközelítés. Azt vettem észre, hogyha tudatosan akarok hallgatni a belső hangra, az nem megy. Viszont ha nem foglalkozom ezzel, akkor jön a bizonyos bevillanás. Én a gyomrom körül nem szoktam megérezni az ilyet.
2008. dec. 29. 16:06

Sziasztok !

A mai főzés és mosogatás oltárán leróttam a mai napit.

Így most van egy kis időm.

Dragon77!

A hangok ,vagy megérzések mindíg ott vannak veled,velünk , a kérdés csak az , hogy tudatosul-e.

Előfordul az is , hogy csak később, a történések után érti meg az embver,hogy mi is volt az a furcsa gyomor körüli érzés...(csaknem gyomor ideg? Hallom már előre Boszii-t)

De ez érdekes dolgokat vet fel és ez már egy kicsit misztikus is. Néha olyan érzésem van mintha egy nagy játék szereplői lennénk, mindenki megkapja a maga példányát a forgatókönyvből,de az senkiével nem egyezik , majd amikor a rendező (!?!)teszi a dolgát , akkor válnak nyílvánvalóvá az összefüggések.( De ki lehet a rendező ?????)

Személy szerint a saját párválasztásomat is utólag igazolta vissza az élet.


ajd folytatom ,de vendégeim jöttek!!

2008. dec. 29. 12:50
Érdekes ez a fenyőfa téma. De ha jobban belegondolsz, akkor azt a fenyőt, amit a szobába cipelsz nem is ültették volna ki, ha nem a karácsonyra készülne. A belső hangokról lenne egy kérdésem: Mamamma, te nem vagy úgy néha, hogy figyelsz a belső hangra, és nem jön. Lehet, hogy nevetségesnek tűnik, de nekem vannak olyan időszakaim, amikor működik. Amikor erős megérzéseim vannak emberekkel, történésekkel kapcsolatban. És van olyan, amikor semmi. Ez miért lehetséges??
52. wheat (válaszként erre: 51. - Bosziii)
2008. dec. 29. 08:50
:)
2008. dec. 29. 08:49
Ügyesen rejtőzködött,de én megtaláltam!Teljesen normális vagyok! A hangok is ezt mondják :)
50. wheat (válaszként erre: 46. - Mamamma)
2008. dec. 29. 08:40
Sajnálom nem ismerem ezt a könyvet. Írnál róla bővebben, hogy mi is megismerhessük azt, ami megváltoztatta a szemléletedet?
2008. dec. 29. 08:36
Persze lehet én most eltávolodtam a fórum indító gondolattól. Valószínűleg mamamma nem ilyen dolgokra gondolt.
48. Napsugi60 (válaszként erre: 47. - Wheat)
2008. dec. 29. 08:34

Pl. egy most aktuális téma :fenyőfa

ha a természetvédőket hallgatom , szégyellem magam hogy igazi fenyőt veszek.Kár kivágni azt a rengeteg fenyőfát, csak azért önző módon a szobánkba cipeljük és pár napig gyönyörködjünk benne, és utána szemét legyen belőle.Mennyivel jobb helyük van az erdőben.

Ugyanakkor a karácsony műfenyővel......háát nem az igazi.

47. wheat (válaszként erre: 45. - Napsugi60)
2008. dec. 29. 08:23
Mire gondolsz?
46. mamamma (válaszként erre: 10. - Time)
2008. dec. 29. 08:23

A cím egy filmcím, reméltem ,hátha van valaki akinek ismerősnek fog tűnni.Ez a film ,illetve az alapjául szolgáló könyv alapvetően megváltoztatta az életem.Bár tudom ,hogy minden változásban van.

A lényeg, hogy elér az ember egy olyan korba ahol a belső hangokra figyel és észreveszi a jeleket,ha észreveszi ,akkor pedig már ami előtte történt mégha értelmetlennek is tűnt , értelmet, más jelentést kap.

time ! remélem találkozunk még itt !!

2008. dec. 29. 08:19

Jó reggelt!

Azért az hogy mi a mű és jó-e vagy sem? Szükségünk van-e rá vagy sem? Megéri hogy egy kicsit elgondolkozzunk rajta.

Én is hamar rávágtam tegnap hogy : Nem szeretem a mű dolgokat.

Aztán ha jobban bele gondolok ,azért az én életemben is van belőlük pár.

Csak már olyan természetesek,az életem rei lettek, hogy fel sem tűnik.

44. wheat
2008. dec. 29. 08:14

Én sem szeretem a mű dolgokat.

Szerintem például a müzli is ilyen mű dolog. Műkaja. Amikor megjelentek mindenki áradozott róluk, hogy milyen egészséges, aztán meg kiderül, hogy ez és ez a fajta jobban hizlal, mintha simán egy szendvicset ennél reggelire.

43. mamamma (válaszként erre: 19. - Time)
2008. dec. 29. 07:50

Jó reggelt !


Bocsi ,hogy eddig hallgattam, csak figyeltem.

Műkörmöm nekem is volt már, nem a köröm a baj,hanem a művi dolgok...( ja,többet nem lesz)

Fogyókúrázni szerintem minden nő fogyókúrázik a pubertástól kezdve.Ha nem akkor hízni szeretne.

A lényeg inkább az egészség, kívül belül. De mire erre rájöttem akkorra jó 20 kilót magamra fogyókúráztam.

42. wheat
2008. dec. 29. 07:15
Szép jó reggelt mindenkinek!
41. wheat (válaszként erre: 40. - Napsugi60)
2008. dec. 28. 23:25

Hát igen.

Szerintem műköröm és műköröm között is van különbség. Nem mindegy, hogy karma, vagy körme van az embernek

40. Napsugi60 (válaszként erre: 37. - Wheat)
2008. dec. 28. 23:18

Én is pontosan így vagyok ezzel. nagyon törött a körmöm és berepedezett, zavart a munkámban.

ezért én is megcsináltattam, de azzal a jelszóval hogy olyan legyen mintha eredeti lenne.Sokan nem is veszik észre hogy mű. Nekem pedig jóleső érzés hogy ápolt és főleg stabil a körmöm, nem akad bele mindenbe.

39. dragon77 (válaszként erre: 33. - Edit-a)
2008. dec. 28. 23:18
Bocsi, kicsit késő van és fáradok:D Én a másik oldalon álltam. Nagyon sovány voltam sajna. Elfogadtam magam olyannak, amilyen vagyok. A változást nem a hízókúrában találtam meg. A testi betegségeinknek (és a súlyfelesleg is ez)alapvetően lelki háttere van. Megszüntettem a lelki okot és most normál súlyú vagyok. Valószínűleg, ha 20-30 kiló feleslegem lenne, akkor újra ezt a módszert használnám.
38. dragon77 (válaszként erre: 35. - Napsugi60)
2008. dec. 28. 23:13
Itt nem pont a műkörömre gondoltam, hanem a fórumindító témára.
37. wheat
2008. dec. 28. 23:13

Most éppen nekem is van műkörmöm.

Már nyáron is volt egyszer, de akkor nem bírtam és levágtam. "cuki volt" - ahogy a műkörmös nevezte. Meg amúgy sem volt szépen megcsinálva. Kényelmetlen is volt stb.

A mostanit a barátnőm csinálta, én voltam a próbababája, mert most kezdi el. De ez sokkal-sokkal jobb, mint az első volt. Ez teljesen természetesnek hat (úgy kértem, hogy olyan legyen). Sőt nekem sem kényelmetlen. És olyan hosszút csinált, amilyet én szerettem volna (tehát rövidet).

A saját körmeim sosem voltak szépek, mert állandóan letörnek. A lovazásnál eléggé sérültek, a folyamatos ilyen terhelést nem bírták. Ezek jobban bírják. Nem beszélve arról, hogy így ápoltabbnak tűnik a kezem, mint amikor össze-vissza voltak töredezve a körmeim.

36. Zarahell (válaszként erre: 34. - Dragon77)
2008. dec. 28. 23:12

Jaj, ne haragudjatok, lehet, hogy félreérthető voltam!

Szoktam itt más fórumokat is olvasgatni, és volt már, hogy meglepődtem a civakodásokon.

35. Napsugi60 (válaszként erre: 31. - Dragon77)
2008. dec. 28. 23:08

azért ezt ennyire ne sarkítsd ki.

attól hogy valakinek műkörme van attól még lehet olyan ember akivel vannak közös vonásaitok.

Hidd el a a köröm az olyan kicsi pont egy ember egyéniségében.

34. dragon77 (válaszként erre: 32. - Zarahell)
2008. dec. 28. 23:06
nem azért van több fórum itt, hogy a közös érdeklődésüeket gyüjti össze? Szerintem az eddigiekben szó nem volt kritikáról...
33. edit-a (válaszként erre: 16. - Dragon77)
2008. dec. 28. 23:04
Nem egyre gondolunk,ill. elbeszélünk egymás mellett.Addig még nem tudod milyen a lényeges súlyfelesleg,addig nem is tudsz nyilatkozni arról,hogy zavarna-e.Elfogadod magad olyannak,amilyen vagy,de szeretnél változtatni-ergo változtatsz,vagy fogyókúrázol-mindegy hogy hívjuk.
32. Zarahell (válaszként erre: 18. - Napsugi60)
2008. dec. 28. 23:03

A netvilág egy nagy játék. És nem is zavar, ha valaki nem magát adja, az viszont annál inkább, ha valaki azzal éli ki magát, hogy arc nélkül kritizálhat mindenkit. Mert az ok, hogy én nem veszem fel, de lehet, hogy más igen, és azoknak meg csinált egy rossz napot.

Egyébként a nyitottság meg a naívság nem ugyanaz. :) :)

2008. dec. 28. 23:01
Az az érdekes, hogy néha (évente egyszer) rámjön az inger, hogy szeretném kipróbálni, milyen is műkörömben az élet. Szeptemberben megcsinálta a barátnőm. 3 nap múlva leszedtem... Rájöttem, nem az én világom. Nem ítélem el az ilyen érdeklődésű emberkéket sem, de sok közünk nincs egymáshoz. Nem lehetünk egyformák.
30. wheat (válaszként erre: 29. - Napsugi60)
2008. dec. 28. 23:00
Így van, nagyon jól látod. Rátapintottál a lényegre.
29. Napsugi60 (válaszként erre: 28. - Wheat)
2008. dec. 28. 22:58

És a változás azt hozta hogy most már nyilvános fórumokban is elmondod a véleményed.....:-)))

Mert úgy érzed érdemes beszélni, leírni a gondolataid. Mert igen is van akit érdekel és elolvassa.

28. wheat (válaszként erre: 26. - Dragon77)
2008. dec. 28. 22:51

Persze, ez teljesen természetes. Mi is értjük már egymást sokszor szavak nélkül is.

De ő kiszedett belőlem mindent, ami bennem volt, tehát nem hagyott hallgatni, vagy magamba fordulni. Megnyíltam előtte. Pozitív irányban változtam a megismerkedésünkkor.

27. dragon77 (válaszként erre: 25. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 28. 22:49
Szeretettel várunk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook