Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Világossárga széklet a kisfiamnál, mi lehet a baj? fórum

Világossárga széklet a kisfiamnál, mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


11. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 3. - Ipi)
2009. jan. 13. 22:21
Attól is lehet hogy kevés az epetermelés. Vagy az epelefolyás nem rendszeresen egyforma.Meg kell nézni hogy a köldökvonal felett jobbra nem nyomásérzékeny e.
10. ipi
2009. jan. 13. 21:47

Szia Évi,


nem mentünk el végül a dokinkhoz, hanem felhívtam a homeopátiás dokinkat és azt mondta talán gyulladás lehet, várjunk még míg kitisztul...

Valóban az elmúlt, de elég gyors az anyagcseréje és hol ilyet hol olyat sikerül... ez van...

Köszi a biztatást! :)

9. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Ipi)
2008. dec. 28. 18:32

Az én unokám is megiszik napi 1-1,5 liter tejet.Ő most 6 éves,de korábban is ez volt.

Jobban a kefir,joghurt okoz világos székletet.

Az is lehet,hogy a 2.8-as tej erős neki,inkább 1.5-ös kellene.

Megnézetem a kicsi fényképét,nagyon szép és fejlett srác.

Úgy látom,akkor fogsz végleg megnyugodni,ha elviszed a kisfiadat az orvoshoz.Tedd is meg!!!

Olyant viszont még nem hallottam,hogy a sok tej ivása orrfolyást okoz.

Az utolsó kérdésedre válaszolva,szerintem még korai,hogy a felnőttekéhez hasonló színű és szagu széklete legyen a fiadnak.


Örülnék,ha megírnád,mit mondott az orvos. És ne aggódj,nem lesz semmi baj.

8. ipi (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2008. dec. 28. 18:31
köszi, majd jelentkezem
7. ipi
2008. dec. 28. 18:20

A helyzet az, hogy rengeteg tejet iszik. A gasztos doki azt mondta másfél éve, ihat amennyi beléfér, sima 2,8-as tejet kapott. Sokszor hasmenéses a széklete és napi 2-3x is szokott, viszont majdnem 18 kiló és nincsen elhízva, 104 cm magas, nagy a korához képest. Én tavasszal tudtam meg, hogy Gilbert-kórom van, ami örökölhető, de nálam semmi tünete, legalábbis, amit a Wikipédia írt. De most ütött szöget a fejemben, hogy összevethető-e a kettő. Most próbáljuk leszoktatni a rengeteg tej ivásáról, most hígítva adjuk neki, de napi 1 liter az lecsúszik, sokszor több is... viszont megőrül érte. Mit tehetnék??? Gondoltam rizstejre, de nem olyan az íze és drága is, még nem próbáltuk... Tanácstalan vagyok. Ráadásul sokszor taknyos, amit szintén lehetene a sok tejivásra alapozni, mert nyákképző.

Arra is kíváncsi lennék, más babáknak mikortól van normális, felnőttes színű és szagú széklete, mert neki még ilyen nem sokszor volt...

2008. dec. 28. 18:15

Most látom,Te is pécsi vagy,és én is.


Írd majd meg,mi az eredmény a kicsivel!

5. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Ipi)
2008. dec. 28. 18:13

Nem véletlenül tettem fel az előbbi kérdést.


Kisgyermeknél gyakori,hogy a fogyasztott étel meghatározza a széklet színét.

Pl.sok joghurtot vagy kefirt evett,vagy nagyobb mennyiségben fehér színű ételt.


Ezt tapasztalatból mondom,ilyen volt anno a gyermekeimnél is, (először én is megrémültem,és rohantam az orvoshoz)és az unokám esetében is gyakran tapasztalom.


Ettől még jó,ha elviszed orvoshoz,ezt most csak megnyugtatásképpen írtam le,nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.

4. ipi (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2008. dec. 28. 18:09
Gyors voltál... :) mire leírtam...
3. ipi
2008. dec. 28. 18:09
Kisfiam 3 éves múlt, mindig problémás volt a széklete, de jó súlyban van, így nem csinált a gasztroenterológus másfél éve probléát belőle. Mostanában az állaga rendben van, viszont világossárga színű... Szerintetek mitől leht, találkoztatok-e ilyennel? Azt olvastam máj vagy epe műkődési zavar okozhat ilyet, de akkor milyen tünet jelentkezhet még? Hétfőn elviszem a háziorvoshoz, aki majd ezer helyre beutal... :-(((
2008. dec. 28. 18:05
Felnőtt,vagy kisgyermek esetében?
1. ipi
2008. dec. 28. 18:04
Világossárga széklet?!?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook