Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék hüvelygomba ellen, kisbabát várok 16 hetes vagyok? fórum

Mit tehetnék hüvelygomba ellen, kisbabát várok 16 hetes vagyok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 17. 20:12
Köszönöm a válaszokat. Sajnos a dolog nem annyira egyszerű mert pont akkor költöztem amikor teherbe estem. A hüvelykúpot a "régi" orvosom írta fel míg az új orvosomat még telelfonon sem értem el hogy kikérjem a tanácsát.ű
2009. febr. 11. 19:28

Nekem a nőgyógyászom ebből állapította meg elsőnek,hogy állapotos vagyok.6 hetes voltam mikor elmentem,de még nem volt tapintható a tehesség csak a teszt mutatta ki,hogy az vagyok.De sajnos ez is kialakult.Az orvos azt mondta,hogy sok esetben ez a terhesség első jele:(

Nekem anno canesten kúpot írt fel,és egy krémet, már nem emlékszem ,hogy mi volt az.Használtam.

Mos 2 éves és egészséges a kislányom:)Szerintem használjátok nyugodtan,a fertőzések vetélést vagy koraszülést okozhatnak!

2009. febr. 11. 19:19
Ja, nekem a Klion- t írta fel. Próbálj meg inkább ilyet íratni.
2009. febr. 11. 19:18
Nekem is írt fel a dokim hüvelytablettát, és azt mondta, többet ártok a babának, ha nem használom, mintha használnám. És ne olvassam el a betegtájékoztatót, mert ott azt írják, ne használjam. Jó, mondtam erre, de ha baja lesz a babámnak, maga lesz a felelős. Használtam, most 16 hetes vagyok./ vagyis a bébim/
2009. febr. 11. 19:06
Nekem is hasonló problémám van mint a fórum indítójának. Ha minden igaz 8 hetes terhes vagyok. A nőgyógyászom egy hüvelytablettát írt fel ( Candibene) de ahogy olvastam a gyógyszertájékoztatóban azt a terhesség első három hónapjában nem ajánlják.Dilemmában vagyok , hogy mit tegyek. Kérjem ki egy másik orvos tanácsát is?
28. Sena (válaszként erre: 27. - Angyal 79)
2008. dec. 30. 13:35
Erős folyás előfordulhat a terhesség alatt, nekem is végig volt.
2008. dec. 29. 21:05
Sziasztok! Voltama dokinál.Kaptam klion hüvelytablettát,amit 10 napig kell használni.Bár azt mondat hogy szerinte egy kicsi gomba van csak a többi síma folyás.Montam neki hogy elég sok, de azt mondta az a hormonoktól is lehet.Azt mondta addig míg nem viszkeet és ég addig nem kell feltétlen fertőzésre gondolni.Köszönöm szépen a segítségeteket.
2008. dec. 29. 18:16
Kúp, amit az orvosod ír fel.:))
2008. dec. 29. 15:38
Köszönöm szépen a tanácsokat, ma valószínűleg okosabb leszek.Az előző terhességemnél nem volt ilyen gondom.
2008. dec. 29. 14:34
És persze mindemellett cukormentes kaják. Nem ettem semmit, ami édes, cukros volt, csak pamutbugyit használtam, nem ajánlott a túl melegvizes mosdás sem, mert ezek mind fokozzák a gombásodás. És sok grépfruitot ettem, mert állítólag abban is van valami gombaölő.
2008. dec. 29. 14:31

Nőgyógyász!!!!

Ha természetes megoldás érdekel, ajánlom a Bába válaszol c. könyvet, abban ha jól emlékszem több lehetőséget is felsorol a szerző. Csupa természetes gyógymódot.

Én candidával szenvedtem, majdnem az egész terhesség alatt. Nekem is addig használt a gyógyszer, amíg használtam. Kaptam többször pimafucint, kliont szájon át és hüvelytabletta formájában A végső eléggé drasztikus megoldást a 30. hét körül találta meg az orvosom, amikor kórházban feküdtem visszatartáson: betadinos hüvelytörlést/mosást csinált,ami nem volt túl jó. Plusz ő tett fel egy kúpot, mert szerinte rosszul tettem fel. Utána nem volt semmi gondom, még a szülést követő pár hónapban sem, ám most megint küzdök. Sajnos.

2008. dec. 29. 14:17

Van egy homeopátiás szer is az a neve :

Monilla albicans 15 ch napi egyszer 5 golyócskát kell szopogatni és ezt lehet terhesség alatt is szedni

2008. dec. 29. 08:35
Tud a doki fogadni ma.Remélem mindent rendben talál és ad valami gyógyszert.
2008. dec. 29. 00:48
Nőgyógyász. Orvosi tanács nélkül kipróbálni bármit is nagyon veszélyes!!!
19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Angyal 79)
2008. dec. 28. 20:52
Legbiztosabb ilyenkor a doki. Nagyon jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!
18. angyal 79 (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2008. dec. 28. 20:43
Azt ismerem, mert az előző terhességemnél ozitív letta aszűrés.Viszont nem volt tünetem.Most fehér felrakodás van a nemi szervemen.
2008. dec. 28. 17:03

Nem mindig gomba a gomba!

Nálatok megnézték a Streptococcus B-t?

Nem kötelező a szűrése , de nagyon csúnya dolgokat művel!!!

2008. dec. 28. 16:49
Nem tudom éltek -e nemi életet a terhesség alatt?Gondolom igen,de akkor a férjedet is kezelni kell,mert vissza fertőz téged, és így sosem gyógyulsz meg.yoyo24-nek igaza van,feltétlen gyógyítsd meg magad a szülésig,mert a baba szeme komolyan fertőződhet szülés közben.
2008. dec. 28. 15:23

Génia 92 hüvelykúp. Tejsavat tartalmazó gyógyhatású készítmény.


Érdemes a patikában végigkérdezni a választékot a hasonló termékekből, mert annak ellenére, hogy ugyanaz a hatóanyag, nagy árkülönbségek vannak.


Nekem a szülés után jött elő ez a probléma, a kúp használt, de a dokim azt mondta, hogy "véglegesen" csak akkor jövök helyre, ha már nem szoptatok. Másfél éve szopik a kislányom és tényleg vissza-visszatér, akkor elhasználok egy csomaggal, és utána egy ideig megint jó..


Ha esetleg van otthon valami vényre kapható szer, a dokim azt mondta, hogy csak olyat használhatok a terhesség alatt, amiben nincsen szteroid. Pl.: a Pymafukortnak van krém és kenőcs változata is, az egyikben van, a másik viszont nem tartalmaz, így használható, nekem is ezt írták fel.


De azért menj el hozzá, ha már rendelni fog.

14. Sena
2008. dec. 28. 15:01
Gyógyszertárban lehet kapni tejsavat, azzal kell öblíteni. Egy lavór vízbe fél deci kell, ha jól emlékszem. Ha zárt a méhszáj szerintem terhesség alatt is használható, de a gyógyszerész biztos meg tudja mondani. Szerintem ez a legtermészetesebb módszer ami használ is.
13. angyal 79 (válaszként erre: 11. - Novehaki)
2008. dec. 28. 14:45
Ez vényköteles gyógyszer?
12. vviki2 (válaszként erre: 9. - Angyal 79)
2008. dec. 28. 14:44
Akkor sorry...:-(((
2008. dec. 28. 14:43

PEVARYL G kúp én msot várom a 3. babánkat és sajnos mind a három várandósságomat végigkínozta ez a h..... gomba (most 6 hetes vagyok de már megint van)


nekem csak ez segített semmi más igaz hogy minden hónapban elhazsnáltam egy dobozzal de legalább nem volt, amúgy gyögynövényes készítmény.


a dokim azt mondta hogy ezt használhatom nyugodtan

10. vviki2
2008. dec. 28. 14:43
Én felhívtam a nőgyógyászomat nyaralás alatt, hogy használhatom-e a Canesten Combi-t, amit vény nélkül lehet venni a patikában. (Hüvelytabletta és krém.) Azt mondta nyugodtan, lehet terhesség alatt is használni, majd a nyaralás után felkerestem. Nálam szükség volt még ecsetelésre is, de lehet, hogy nálad elsőre használ. Nekem nem lett gond, nem ártott a babának! (Ha az orvosom nem ajánlotta volna, nem alkalmaztam volna.)
9. angyal 79 (válaszként erre: 6. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 14:42
A Canesten tabletta sem használ sajnos, azt engedte.
8. da5acc16b1 (válaszként erre: 5. - Angyal 79)
2008. dec. 28. 14:42

Természetes megoldásnak csakis EZÜST-KOLLOID-ot képzelnék el, de

MINDENKÉPP KÉRDEZZ MEG MINDENT A NŐGYÓGYÁSZTÓL!!!!!

2008. dec. 28. 14:41
A nőgyógyászom 5..én kezd rendelni.
2008. dec. 28. 14:40

Mindenképpen CSAKIS a nőgyógyászodra hallgass. Ha zárt a méhszájad, akkor vagy CNS-t ír, vagy TALÁN megengedi a Canestent ami mindössze 3 kúp azt hiszem.

Egyébként biztosan kezelve lesz, mert továbbfertőződhetne vagy szüléskor a baba szemét, és egyebeket fertőzhetné meg.


NŐGYÓGYÁSZ!!!!!

Úgyis menned kell mindig :)

2008. dec. 28. 14:40
Orvosnál már voltam, ahol katam 3 db Candibene hüvelytablettát,ami addig volt jó, míg használtam.Főleg természetes megoldások érdekelnének.Ha valakinek van valami jó tippje kérem írja meg.
2008. dec. 28. 14:39
Menj el a nőgyógyászodhoz, ő tud adni olyan gyógyszert, amit terhesség alatt használhatsz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook