Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4, 5 éves fiam hátsó fogai kezdenek romlani, menjünk fogorvoshoz?Ezek tejfogak nem hullanak ki? fórum

4, 5 éves fiam hátsó fogai kezdenek romlani, menjünk fogorvoshoz?Ezek tejfogak nem hullanak ki? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 23. 18:44
Már a másik oldalon is kezd barnulni Ata foga.De a doki szerint nem baj..CSak ha fáj majd neki..-
2009. jan. 9. 15:49
nekem nem az a gondom, hogy vigyem-e a gyereket az orvoshoz, hanem az, hogy nem hagyja magát. 5 és fél éves lányom a problémás eset. 4 napon keresztül voltunk a dokinőnél, az első két napban sikeresen, ugyanis egy-két fúrást megengedett, a következő napokon már ki sem nyitotta a száját. a dokinő nem gyerek fogorvos, ráadásul sokat kellett várni, mert időpontot csak márciusra tudna adni, ezért meg kellett várni akik előttünk voltak. gondolom ez is elvette a kedvét a gyerekemnek. már egy másik alkalommal is voltunk a dokinál, hátha engedi, de akkor még "csak" lukas volt a foga. mostmár be is dagadt az arca. nem fájt neki a fúrás, de akkor nem értem, miért nem engedi. ebben a kérdésben van valakinek tapasztalata?
2009. jan. 3. 21:04
eszembe se jutott felnőtt fogorvoshoz menni a fiammal
2009. jan. 3. 21:02
ezek mind gyerekfogorvosok voltak, különböző korosztály voltak az orvosok- mind ugyan ezt mondták
21. bomee
2009. jan. 3. 16:53

Hmm, tudtam, hogy a gyerekfogászattól ennyire fél némely fogorvos, de hogy ennyi, nem gondoltam volna. Amit ajánlani tudok, hogy kifejezetten gyerekfogászatot keressetek. Az óvodától, iskolától kell megkérdezni, hogy hova tartozik a gyermek, mert az iskolafogászati rendszer nem lakhely, hanem intézmény alapján van felosztva.

A lakhely szerint felosztott ún. vegyes körzetben a gyerekekre ezek szerint nem igazán vevők.


Ebben az 'akkor nyúlnak hozzá ha fáj' ill. 'nem akarom stresszelni a gyereket' dologban némi logikai bukfencet látok. Nekem a paraszti ész azt diktálja, hogy egy fájdalom és szuri-mentes kezeléssel se nem stresszelek, se nem hagyom, hogy később megfájduljon.

20. koppanya (válaszként erre: 19. - 0e9445d7ac)
2009. jan. 3. 14:02
Ne idegeskedj rajta, az én fiamnak sem tömik be a fogait, pedig én se akartam beletörődni, hogy nem hajlandóak, mi 4 azaz 4 fogorvosnál jártunk akik mind elutasítottak....ez van- nekem azt mondták csak akkor nyúlnak hozzá, ha fáj
19. 0e9445d7ac (válaszként erre: 14. - Bomee)
2009. jan. 2. 19:52
Nem tudom még most sem mit tegyek,hiába mondtam a dr nőnek,hogy csináljon vele valamit.Azt mondta nem húzza ki ha nem fáj neki.Be meg nem tömi mert félni fog(inekciótól)meg nem akarja feleslegesen stresszelni.PEDIG ITTHOL FELKÉSZÍTETTÜK,ELMAGYARÁZTUK NEKI,ANYÁNAK,APÁNAK BETÖMTÉK A FOGÁT ÉS NEM FOG FÁJNI.AZ ÉN NAGY FIAM FELKÉSZÜLVE BÁTRAN JÖTT VELÜNK ÉS SEMMIT NEM CSINÁLTAK VELE.JA IGEN A KÉRDÉSEDRE,ALUL JOBBHÁTULRÓL A MÁSODIK HARMADIK KÖZÖTT VAN A LYUK.NEM A FOG KÖZEPÉN HANEM A KETTŐ KÖZÖTT.BE SZETETTEM VOLNA KÉT FOGORVOSSÁL TÖMETETTNI,DE EGYIK SEM TÖMTE BE.
18. kkrisztina76 (válaszként erre: 17. - Bomee)
2009. jan. 2. 16:03

Tényleg van ilyen. Az én férjem ugyan is 26 éves és az alsó két szemfoga még tejfog. Nincs alatta fogcsíra. Mivel egészséges nem vették ki. Igaz kisebbek mint a többi, de az orvos szerint csak esztétikai okból kellene kivenni. Ekkor azonban gond adódna. Mivel az a két fog kicsike, így két normál méretű fog nem ültethető a helyére. Ha viszont csak egyet ültetnének be, az túl széles lenne, vagy rések maradnának a két oldalán, ha normál szélességű fogat készítenének.

Így aztán amíg egészségesek maradnak a tejfogak.

17. bomee (válaszként erre: 15. - Szamóca41)
2009. jan. 2. 14:54

Ezt a jelenséget nevezik Bolk-féle terminális redukciónak. Ez nem új hir, ez egy evolúciós folyamat, de mint minden egyéb evolúciós eseményben az embernél ez igen igen lassan zajlik, ezer-tizezer-millió évek alatt, és természetesen nem korlátozódik a férfi nemre.


Másrészt azt, hogy örökre a szájban maradjon az a kis tejfogacska egy kissé költői túlzásnak tartom, ugyanis a gyökérfelszivódása ugyanúgy beindulhat, és gyengébb zománcszerkezete miatt hamarabb romolhat, mint a maradandó társai, és kisebb mérete miatt a rágási funkcióban sem tud teljesen részt venni. Ezért indokolttá válhat az eltávolitása, és vagy fogszabályozással, vagy nagyobb valószinűség szerint fogpótlással a foghiány megszüntetése.


És igen, igazad van, mert azt, hogy van-e a csontban maradandó fogcsira, csak röntgennel lehet megtudni, de elsietni a dolgokat teljesen felesleges, mert ez a csirahiányos állapot a populáció csak kevés százalékát érinti, és 4-5 éves korban csak ezért röngeneztetni indokolatlan. Viszont kell egy jó szemű fogorvos ahhoz, hogy tizenéves korban észrevegye, hogy kakukktojás (tejfogacska) van a maradók között.

16. Sena (válaszként erre: 15. - Szamóca41)
2009. jan. 2. 14:04

Érdekes amit írtál, lehet benne igazság. Azt is hallottam már hogy az utóbbi években egyre gyakoribb hogy 1 éves kor körül jönnek ki az első fogak. Nekem se nőtt ki minden fogam, legalábbis eddig csak 30 van 32 helyett.

Állítólag a maradandó fog már akkor elromolhat amikor még ki sem nőtt rendesen, ha a tejfog rossz volt, úgyhogy érdemes kezeltetni.

2009. jan. 2. 13:42

Olvastam,hogy jártatok már orvosnál.

Szeretnék Veletek megosztani egy számomra nagyon új hírt!

Miután Nálatok is fiúról van szó különösen fontos lehet.

Sajnos én nagyon gyakran előfordulok a rendelőben.....fiamnál hasonló problémák vannak.

Ő már 14,5 éves és én is úgy voltam vele,mint sokan mások......"majd kiesik!"de erre közölte velem az orvos,hogy az egyáltalán nem biztos,mert az utóbbi évtizedekben /nem tudni miért?/de a fiúk,férfiak szájában nem fejlődik ki a fogcsíra!!!!!!!

Vagyis Ő mindenképpen azt ajánlotta,hogy röntgen....aztán kezelés,ha szükség van rá!

Valószínűleg Nálatok még semmi esetre sem csinálnak röntgent,de nem árt erre felkészülni.....

Számomra nagyon megdöbbentő volt a hír,de ha jobban belegondolunk előfordulhat,hisz pár millió évvel ezelőtt még 34 foguk volt az akkoriaknak!

Aztán lecsökkent 32-re és az utóbbi néhány évtizedben már vannak olyanok,akiknek nem nő ki a bölcsességfoguk........!

Nem egy fiatal fogorvosról van szó.....érti a dolgát!

Én ezzel csak azt akarom mondani,hogy menj amíg be nem tömik,hisz lehet,hogy az a fogacska megmarad örökre.

Lehet most sokan majd letámadnak,de a fogorvosom jobban ért hozzá,mint én..........!

14. bomee
2009. jan. 1. 12:06

boldog új évet neked/nektek is!

megkérdezhetem, hogy melyik (elöl/hátul lévő) fogacskáról van szó? mert ha hátsó, akkor azt mindenképpen be kell tömni. gyerekfogászton dolgozom, egy ilyen tejfog tömés egy szakértő kéz között egyáltalán nem stresszelő egy gyerek számára, max 5 perc alatt kész és se szuri semmi nem kell hozzá és még nem is fáj. nagyon ritka az olyan gyerek akivel ezt nem lehet véghezvinni. Szomorúan látom, hogy a gyerekfogászat még mindig milyen mumus néhány kolléga számára és inkább nem csinál semmit, gondolván igy biztos nem árt. Pedig a jó szülői hozzáállást nyomják el.

2009. jan. 1. 11:39
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!
2008. dec. 29. 13:54
Persze hogy fizettem volna,de azt mondták,nem kell feleslegesen a gyermeket stresszelni,mert akkor félni fog nagy korában.Lehet nem akartak most két ünnep között gyerekkel foglalkozni.Majd ötödikén nyit egy harmadik fogorvosnő és hozzá is beviszem.Meglátjuk ő mit mond.Az a szerencse hogy nem fáj neki...Meg persze hogy van gyarmaton több orvos is akinél még próbálkozhatunk.
2008. dec. 29. 13:46
Ezért mentünk két fogorvoshoz.Az első volt a körzeti.A második magánorvos, és mindkettő ezt mondta,pedig én mondtam,hogy be szeretnénk tömetni.Ez van FEHÉRGYARMATON!!!!
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Jázminka)
2008. dec. 29. 13:42

nagyon egyetértek!!!


Egyrészről a szuvasodás roncsolja a maradó fog fogcsíráját.

Másrészt iszonyatos szájszaga van a szuvasodó fogú gyereknek! ha még most nem érezhető, majd az lesz. Van pár hasonló tanítványom, és rettenetes.


Maradi, buta hozzáállás a fogorvos részéről, amit Neked mondtak! Magánfogász a megfejtés, ahol ugyan fizetni kell, de gondosan végzi a munkáját.

9. Jázminka (válaszként erre: 8. - 0e9445d7ac)
2008. dec. 29. 13:34

Én az 5 éves fiammal jártam fogorvoshoz,és betömték neki.Itt,Gyulán azt mondta a doki,hogyha nem kezelik megfelelőképpen,roncsolhatja a már maradandó fogcsírát,gyulladásba kerülhet.Nem értem a ti orvosotok miért nem tömte be,hiszen a rágófogak 9-10 éves kor körül esnek ki.Addig akárhogy mosod,csonkig fog szuvasodni,és akkor bizony már nagyon fájni fog neki.Ha megteheted,vidd el magánfogorvoshoz,vagy keress egy másikat...

Mert akármilyen kicsi is egy fogacska,nagyon tud fájni!

2008. dec. 29. 13:30
Elmentünk ma fogorvoshoz,egy doktor nénihez és egy doktor bácsihoz is.Megnézték a fogait.Megkérdezték fáj e?Persze nem fáj neki.És mindkettő azt mondta,hogy nem kell vele semmit csinálni mert tej fog és úgy is ki fog hullani.Mossuk és ne egyen sok édességet!Ézt tanácsolták!Ez van Fehérgyarmaton!!!!!
2008. dec. 29. 10:22
Naná hogy el kell vinni gyerekfogászatra. A tejfogak majd kipotyognak kb 12 éves korában. De addig ugye te sem akarod hogy ott 'rohadjon' a rossz fog a szájában?
2008. dec. 28. 16:54
Én fog. asszisztens vok úgyhogy irány a fogorvos.
2008. dec. 28. 14:04

ez lehet manapság még kérdés???

hát persze, hogy menjetek fogorvoshoz!

2008. dec. 28. 13:24
A fogorvosok álláspontja szerint tudtommal a tejfogakat is kell kezelni, mivel előfordul, hogy a maradandó fogak állapotát is befolyásolja a tejfogaké. Ráadásul fájhat is neki. Ki fognak hullani, de lehet, hogy csak néhány év múlva. A fiam 5 és fél éves és még csak két foga hullott ki. Ráadásul először a metszőfogak szoktak kihullani általában. Most jut eszembe, hogy a leghátsó fogak némelyike maradandó fog kapásból. Azok később nőnek ki, mint a tejfogak, és rögtön maradandóak. Számold meg, hogy hány foga van. 20 tejfog. Ha ezek azon felül vannak, akkor lehet, hogy a maradandóak.
2008. dec. 28. 13:23

Mindenképp vidd el a fogászatra.Lehet,hogy nem tömik be,és nem húzzák ki,de kezelik.Az én fiam 6 éves lesz,már van 1 lyukas foga,és azt mondta a doki,hogy

úgy is cserélődik a fogazata,nem nyúl hozzá,csak kezeli.Időnként elmegyünk megtisztíttatni.

2008. dec. 28. 13:23

Szia!


Én a helyedben elvinném a fogorvoshoz,mégha tej fog is,akkor sem árt ránézni!

2008. dec. 28. 13:18
4, 5 éves fiam hátsó fogai kezdenek romlani (kettő között lyukadt ki és barnul) menjünk fogorvoshoz?Ezek tej fogak nem hullanak ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook