Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? fórum

Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
4. a9e1c02a7b (válaszként erre: 3. - Arika)
2008. dec. 28. 10:42
Ó, ezt nem tudtam, jó, hogy mondod! Ráírva sincs ilyesmi, hogy fogat kell mosni. Én nem kaptam mást mellé, mert hirtelen jött egy rosszullét és gyorsan kellett elmennem a tüdőgondozóba. Nem vizsgáltak ki semmit, csak a tüneteim alapján írták fel az Alvesco-t, meg annak tükrében, hogy gyerekkoromban asztmás voltam.
2008. dec. 28. 10:39

Szia!



Én gyerekkoromban szedtem elsősorban a gyógyszert, 6 éves koromtól úgy 16-17-ig.

Azóta viszont nem szedem állandóan (14 éve), csak akkor ha szükségem van rá, és akkor sem a steroidosat, hanem csak a "másikat" (Ventolin, Salbutamol, Bricanyl..nem tudom te mit kaptál mellé!)


Viszont ami biztos, a steroid totál tönkretette a fogaimat!:(

az összes fogzománcom tönkrement, és már 17 évesen "építeni" kellett az első kettő fogam.

Azóta sajnos több koronát is kellett csináltatnom, és a fogorvosom szerint is egyértelmű hogy a steroid volt a ludas!:(

teljesen máshogy romlanak a fogaim, mint más embereknek...


Egyébként ez tényleg így van, hogy a steroid után fogat kell mosni, vagy teát inni, vagy rágózni, szóval bármit, hogy ne telepedjen rá a fogaidra!!!


EZ FONTOS!!!


egyébként más mellékhatásról nem tudok beszámolni neked!

2008. dec. 28. 10:34
Én az Alvesco-t használom kb. két hete, eddig pattanások, bőrkiütések jelentkeztek. Apukám hízott hat kilót egy hónap alatt a Seretide-től. Kíváncsi vagyok, mire számíthatok.
2008. dec. 28. 10:32
Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook