Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? fórum

Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
34. Cand Ida (válaszként erre: 28. - Mirci001)
2009. febr. 22. 20:48
A steroid miatt, mert az is egy hormon. Amikor nekem elkezdték adni, akkor nekem is borította...de sajnos azóta sem rendeződött az évek alatt.
33. Cand Ida (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2009. febr. 22. 20:47
Állítólag refluxot is okoz. Én rosszul voltam tőle, szédültem, hányingerem volt és fulladtam!!! Allergiás reakciónak tudtam be, abba is hagytam.
32. a9e1c02a7b (válaszként erre: 29. - Icus)
2009. jan. 22. 13:54
Nem tűnt fel. De lehet. Fő, hogy mostmár tudom.
2009. jan. 22. 10:20
Eucasol az levegőtisztító -fertőtlenítő, nem?
30. Icus
2009. jan. 21. 17:44

Nekem a nagyfiam már kinőtte, de 3 éves korától 8-9 éves koráig pulmicort sprayt -salbutamolt, diaphilint, suprastint, és még jó pár gyógyszert szedett. 13-14 éves kora körül nagyon csúnya ekcémája lett. A bőrgyógyász kapásból rákérdezett az astmára és a gyógyszereire:( 14 évesen magas vérnyomásos lett a kardiológus szintén rákérdezett a szteroidos astmagyógyszerre. amikor modtam, mit szedett, csak bologatott:(


A másik fiam 3 hónapos kora óta szed szteroidos gyógyszereket. Ő már seretidet-kap mert már nem volt elég egyfajta spray, neki. Ő is túlsúlyos sajnos:(

29. Icus (válaszként erre: 4. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 21. 17:31
Annyi szerintem rá van írva, hogy ígyál utána.
2009. jan. 21. 16:26

Nekem mindig felboríja a ciklusomat az asztmás szerek használata. Állandóan menstruálok tőlül. Van- e hasonló tapasztalatotok?

Kérlek írjátok meg. Köszi Mirci

27. Zarahell (válaszként erre: 23. - Forever Love)
2009. jan. 1. 21:59

Köszi! :)

Remélem, nem kell soha beszednem! :)

26. a9e1c02a7b (válaszként erre: 25. - F64f0d9a69)
2009. jan. 1. 21:17
Ez nagyon jó, és sem szeretnék egész életemben szteroidokat szedni. Remélem, hamarosan abbahagyhatom. Tervezek egy tisztítókúrát, életmódváltást én is, de nem igazán tudom még, hogyan kezdjek hozzá. Te az életmódodon hogyan változtattál? Priviben is szívesen veszem leveledet. Köszi. :)
2009. jan. 1. 18:32

Nagyon sok mindenre voltam allergiás és féltem nehogy asztmás legyek. Az életmódváltás, a homeopátia, az étrendkiegészítők, a talpmasszázs nem csoda, de csodálatos szerek.Már évek óta nem szerepelek a nyilvántartásban, pedig azt mondták: az allergia gyógyíthatatlan. Napról napra jobban, egyre jobban vagyok! :))

Az asztma is kezelhető!!!!

2008. dec. 29. 11:55
"A teofillin (INN: theophylline), vagy dimetil-xantin, egy metilxantin szerkezetű gyógyszeranyag, melyet légúti betegségek úgymint krónikus obstruktív tüdőbetegség és asztma kezelésére használnak. Szerkezete hasonlít a koffeinéhez. A teában is megtalálható csekély mennyiségben (~1mg/l)[1], ami sokkal kisebb a terápiás adagnál"
23. Forever Love (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2008. dec. 29. 11:53
Én szedtem évekkel ezelött. A fulladásra, nehézlégzésre nagyon jó volt. Nem tudom biztosan, hogy szteroidos-e, én nem hinném.
22. Zarahell (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2008. dec. 29. 10:29

Forever Love tájékoztatott, hogy a Symbicort is szteroidos.

Szóval ezzel helyesbíteném az előző hozzászólásom.


Egyébként Theospirex tabiról van valakinek tapasztalata? Fél éve már itt van, egy árva szemet nem vettem még be, de azért érdekelne, ha valaki már szedte. Az is szteroidos?

21. Forever Love (válaszként erre: 3. - Arika)
2008. dec. 29. 10:16

Nekem azt javasolták, hogy Pulmicort és Symbicort után is mindig öblítsem ki a számat, vagy mossak fogat.

Ezt valahogy nem tudom elfelejteni, mert elég kesernyés íz marad vissza utánuk..

20. a9e1c02a7b (válaszként erre: 19. - Forever Love)
2008. dec. 29. 10:12

Eddig nem volt bajom a mogyorótól, de most így visszagondolva nagyon gyanús! Múltkor vettem egy nagyon nagy zacskó vegyes magkeveréket, és azt úgy pár nap alatt megeszegettem. Amíg tartott a mag, fulladtam, utána elfogyott a mag, a fulladás is megszűnt. De akkor még nem figyeltem fel rá, hogy attól lehet. Vettem újra, egy kis zacskó mogyorót, és újra eszegettem. Megint fulladtam. Ekkor kezdtem gyanakodni és abbahagytam az evését, de már akkor úgy befulladtam, hogy nem múlt el a dolog. Meg akkor már a dió, szezámmag, mák is okozott ilyen problémát.


Kiskoromban toll és poratka allergiát állapítottak meg nálam, azóta sem alszom tollpárnán.

19. Forever Love (válaszként erre: 15. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 29. 10:04

Allergiás vagy a mogyoróra, ugye tudod?

És szerintem vagy étel, vagy pollenallergiád is van, mert a mogyóró úgy emlékszem keresztallergiás. Sajnos nem mindig vannak egyértelmű jelei. Nálam tejallergiát állapítottak meg, de soha semmi bajom nem volt tőle..

2008. dec. 29. 10:01

Én kiskorom óta asztmás vagyok. Egy időre elmúlt, majd serdülőkorban (valószínűleg hormonális változások miatt) újra előjött. Azóta megvan. Majt talán a klimaxxal elmúlik, ha megérem.

A Ventolin nem szteroid, de vigyázni kell vele mert szapora szívdobogást okoz, meghajtja a szívet és ez nagyon nem tesz jót..


Sokféle szteroidos belégzőport használtam már. Aerius,Seretide,Pulmicort és most a legújabb a Symbicort.

Persze horgőtágítót is, de nem emlékszem mindnek a nevére.


Mellékhatások? IGEN VANNAK!

Az orvosok mind tagadják, szerintük a vérkeringésbe elhanyagolható mennyiség/semmi nem/ jut a gyógyszerből, de ez nem igaz!!

Éveken keresztül használtam és bizony vannak melléhatásai.


Csak néhány a teljesség igénye nélkül: Csontsűrűségcsökkenés, száraz vékonyodó bőr, candida gomba, fokozott szőrösödés, hormonproblémák, pattanások és hulló haj.


Ezek a mellékhatások évek alatt jelentkeznek. Nálam kb 3-3,5 év múltán.

17. a9e1c02a7b (válaszként erre: 16. - Kkrisztina76)
2008. dec. 29. 09:51
A Ventolin nem szteroid, úgy tudom. Az én kisfiamnak is van Ventolinja, mellé Flixotide, amit állandóra kell adni. Nála nem látok mellékhatást, egy éve használjuk. De ő még nem tud beszélni, lehet, hogy van valami olyan m.hatás, ami nem látszik.
2008. dec. 29. 00:51
Kislányom 6 éves, Ventolint használ, de eddig nincs semmi baja.
15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - Zarahell)
2008. dec. 28. 20:11
Mi változott? Nem tudom... Gondolod, hogy lelkieknek van valahogy köze a testi bajokhoz? Amúgy nem költöztünk másik lakásba, környezetváltozás nem volt. Kaptam egy csomó szobanövényt az utóbbi időben, azokat most kipateroltam, mert ki tudja... Ettem egy csomó mogyorófélét is, és akkor kezdődött a fulladás. Nem volt semmi ilyen irányú kivizsgálás még, de kíváncsi vagyok.
14. Zarahell (válaszként erre: 13. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 28. 11:33

Igen.. Úgy vagyok vele, hogy valahol minden belül dől el, és nem véletlen, hogy ennyi év után jött elő újra.

Ilyenkor az is jó, ha az ember átgondolja, hogy mi változott.

Persze semmit nem akarok belédbeszélni :) :)

13. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - Zarahell)
2008. dec. 28. 11:28
Hát, én már eleve vidéken lakom. De változtatni biztos lenne még mit.
12. Zarahell (válaszként erre: 10. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 28. 11:23

Jogos a kérdés! :)

Pesten laktam, viszont vidéken kórházba kerültem epekővel. Mondta a doki, hogy elég sok asztma a gyomorsav visszafolyása miatt van, meg is tükröztek, és tényleg így is volt. Savlekötő gyógyszert kaptam, de vidéken voltam, és még mielőtt a savgyógyszert elkezdtem volna szedni jobb lett a légzésem, ezért úgy döntöttem, hogy változtatok az életemen, és vidékre költöztem.

Nekem ez egész jól bevált, már sokkal jobb. Nem mondom, hogy elmúlt teljesen, mert néha még előjön, de sokkal jobb. :)

11. Sünci (válaszként erre: 8. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 28. 11:23
Igen! Mindkettő inhalációs! Sajnos mindíg az olcsóbbat írják fel, vagy lehet, hogy Neked gyengébbel kezdik! Mindenképpen menj vissza mert én elég régóta használom és semmilyen mellékhatása nincs!!!!!!!!!!!!
10. a9e1c02a7b (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2008. dec. 28. 11:15
És akkor most nem szedsz semmit?
9. Zarahell (válaszként erre: 2. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 28. 11:11

Hajhó!

Nekem elsőre Symbicortot írtak fel, az nem szteroidos, de semmi hatást nem éreztem,

utána Seretide-et, ami szteroidos és Ventolint, meg allergiára valami gyogyit, de mikor visszajött az eredmény kiderült, hogy semmire nem vagyok allergiás -én megmondtam, de a doki erősködött, hogy szedjem az antihisztamint..

Amit én ez idő alatt tapasztaltam, hogy folyamatosan éhes voltam, és nem tudom, hogy attól-e, de eléggé felborult a ciklusom, és amolyan hazamenős-nadrágcserélős vége lett.

A ventolinra meg érzékeny vagyok, mint kiderült, remegéses-izomgörcsös valami történt a névnapi ebédemen, szóval jól ráhoztam a frászt a családra.


Visszamentem a tüdőgyógyászatra, és mondtam, hogy köszönöm szépen, minden mellékhatáson túlvagyok, de egyik gyógyszer sem hat sz@rt se'...

8. a9e1c02a7b (válaszként erre: 6. - Sünciné)
2008. dec. 28. 10:56
És ez is inhalálós? Ha van olyan, amiben nincs szteroid, akkor miért adnak olyat, amiben van??? Majd ünnepek után elmegyek egy magándokihoz, és rákérdezek a miértekre.
2008. dec. 28. 10:55
Sziasztok! Én is alvescot használok, meg mellé ventolint. Illetve kellene, mert alvescotól mindig hányingerem volt, és mostmár nem használom, csak a ventolint, ha szükséges, de azt sem viszem túlzásba. Már régóta asztmás vagyok, de kerülöm, azokat a helyzeteket, amelyek előhozhatják, ha meg nem sikerül, akkor ott a ventolin.
6. Sünciné (válaszként erre: 2. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 28. 10:52
Én Berodual-N-t és Symbicort-ot használok. Egyikben sincs. Régen a Berodual-ban volt de megszüntették, mert televolt steroiddal így lett Berodual-N amiben nics!
5. a9e1c02a7b (válaszként erre: 4. - A9e1c02a7b)
2008. dec. 28. 10:42
Illetve kaptam mást, de nem ilyen jellegűeket.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook