Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? fórum

Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
64. azmatics (válaszként erre: 63. - A9e1c02a7b)
2009. márc. 9. 10:28
Szerintem a legsúlyosabbaktól nem kell tartanod.
63. a9e1c02a7b (válaszként erre: 62. - A9e1c02a7b)
2009. márc. 7. 11:34
...és hogy mire számíthatok.
62. a9e1c02a7b (válaszként erre: 61. - Azmatics)
2009. márc. 7. 11:34
Én indítottam a fórumot. Végül is mellékhatását eddig nem nagyon érzem, csak tartok tőle, hogy előbb-utóbb azért lesz.
2009. márc. 6. 19:22

Sziasztok,


Nekem kevés a tapasztalatom, de néhány szert már kipróbáltattak velem. Szteroidos ezek közül kettő volt, a Seretide és a Foster. Mellékhatásként elsősorban a rekedtséget tudnám mondani. Mellesleg a Foster nekem hatásosabb volt. A Seretidnél nehéz volt megszoknom, hogy nem igazán kell megszívni, csak úgymond "belehelni".


A Theospirex rendes, állandó refluxot okozott nálam, mellette szédülést, émelygést. Hasonló a koffeinmérgezéshez.


Egyébként furcsa, hogy az Alvesco-val kapcsolatban merült fel ez a topik, mert ha jól tudom abban pont az a pláne, hogy az anyag csak a tüdőben alkul át aktív szteroiddá, a csak ott található észterek, vagy mik hatására (aktiválódik). Ezért aztán elvileg sokkal kevesebb mellékhatásának kellene lennie, mert a torokban lerakódó és lenyelt anyag nem aktív szteroidként. Jelenleg ez a legmodernebbnek mondott belégzett szteroidos asztmagyógyszer. Persze a marketing és a valóság...


[link]

2009. márc. 1. 16:38

Indítottam egy fórumot, ezzel a címmel:


Ötletek a tüdőbe inhalálás/porlasztás útján bejuttatható regenerálókról és azok hatásairól ( gyógyszerek, illóolajok és egyéb csodaszerek )


Akinek van ötlete, hozzá tud szólni, az kérem tegye meg!


Köszönöm

59. K.né (válaszként erre: 54. - 413ecaf526)
2009. febr. 27. 17:10
Nálunk is sok az asztmás. Az öregek azért éltek meg ilyen szép kort ezzel a betegséggel is, mert nem voltak kitéve a mostani levegőszennyezettségnek. Lásd, szinte minden háztartásban van autó, füstölögnek a gyárak és a dohányosok. Régen lovasszekér volt, és pár gyár az egész országban.
58. K.né (válaszként erre: 57. - Ildikó24)
2009. febr. 27. 17:07
Van akinél egy hibás gén okozza (mutáció), nem muszáj az elődöknek is betegnek lennie. Ha nem kerül irritatív környezetbe, lehet sosem tör elő a betegség. De attól, hogy senkinek nincs a családban, de nálad kialakult, te már átörökítheted az utódoknak. Nem egyértelműen öröklődik, de általad 50% az esélye a gyermeknek, hogy asztmás legyen.
57. Ildikó24 (válaszként erre: 53. - K.né)
2009. febr. 27. 16:47
Szia! Az én családomban senkinek nem volt és nincs asztmája, csak nekem van. Lehet hogy öröklődik, de nálam nem tudom mitől alakult ki.
2009. febr. 27. 11:53
Minden pipaután öblítsd ki a szád!De benne van a pakliban,hogy érzékeny a hangszálad az ilyen befúvókákra!
2009. febr. 27. 11:47
Az Alvesco-t használók közül nincs valakinek olyan tünete, hogy elmegy a hangja?
54. 413ecaf526 (válaszként erre: 53. - K.né)
2009. febr. 27. 08:00

Szia!

Nálam apai ágon nagyapám nagyon asztmás volt,örökölték a gyarakei így köztük van az én apám is,de unokatestvéreimből is sokan lettek asztmásak.Amit észrevettem a nagyapám majdnem 90 éves volt mikor meghalt,a gyerekei idős korukig éltek élnek,az án apám is 75 éves és asztmás.Az unokák vagyis mi ,közülünk már ketten haltak meg 50 körül.A dédunokákban is van olyan család ahol ez a betegség már észlelhető volt.

Kívánom neked,hogy a babád ne örökölje.De nézd át a családfád.

53. K.né (válaszként erre: 50. - 413ecaf526)
2009. febr. 27. 07:53
Köszönöm szépen. Remélem nem öröklődik, de sose lehet tudni. Anyai ágon minden generációban van nálunk. Sajnos...
52. 413ecaf526 (válaszként erre: 51. - Cand Ida)
2009. febr. 27. 07:49
Tudom én,hogy a gondolatokkal is lehet gyógyulni,csak szerintem néha rossz irányba visz el akaraton kívül is.Természetes,hogy örülök a férjemnek,de örültem volna annak is ha nemtávolodik el a lányom,de felfogom éli ö is az életét.Csak néha jólenne beszélgetni,nevetni,vagy csak úgy érezni van lányom mellettem és én mellette.Erről a Boteyko féle légzés próbáról még nemhallodtam,de utána fogok nézni.Minden segítségnek nagyon örülök.
51. Cand Ida (válaszként erre: 42. - 413ecaf526)
2009. febr. 26. 21:40

A pozitív gondolkozás minden betegségnél nagyon fontos...a férjed melletted áll, ez adjon erőt és próbálj megtenni annyit a gyerekedért, amennyit hagy...és mindig egy kicsit többet. Hátha alakulnak a dolgok, bízz benne!

A tablettás steroidnak felsorolhatatlan mellékhatása van...de valóban egyik sem jó. Nekem egy orvos mondta, hogy "aki steroidot szed, az saját lábán mászik fel a koporsójához a ravatalozón."

Nekem nem asztmám van, kisgyerekként volt, de kinőttem. A Buteyko féle légzést próbáltad?

www.buteyko.hu

2009. febr. 26. 16:42
K.né !Most néztem meg a képeid,aranyos babád van és szimpatikusak vagytok a férjeddel.Bízzál benne,hogy a babád nem örökölte az asztmát,nézesd meg.Csak jótanács!
49. K.né (válaszként erre: 47. - 413ecaf526)
2009. febr. 26. 16:36
22éves vagyok, van férjem és egy szép 5hónapos kisfiam. Családi gondok nálam s akadnak bőven. Nyugalmat hírből nem ismerem.
2009. febr. 26. 16:32
Az én lányom 3 éves féléve kezelik Flixotide pipával,és cetirizin cseppekkel.Ez alatt a félév alatt hizott 3-4 kg-ot és rohamosan elkezdett romlani a foga.Áprilisba megyünk a pulmonológiára kontrollra és szólnom kell hogy milyen tünetei vannak a lányomnak és át kell váltanunk más gyógyszerre.
2009. febr. 26. 16:28
Én is voltam már Debrecenben de mivel genetikailag van nálam az asztma így nem kell odajárnom.Sajnos én sem akartam magam leszázalékoltatni,csak az orvos kérte.Meg már nembírtam dolgozni sem,rengeteget fekszem kórházban.A férjem jár az immunológiára Bodolai prpfhoz,neki nagyon jó és hála segít is.Akkor neked sem kel a betegségért a szomszédba menned!K.-né?Van családod?Gyerekek?Az ha melletted ál egy stabil család nagyon jó!Sajnos nálam akadnak gondok.
46. K.né (válaszként erre: 45. - 413ecaf526)
2009. febr. 26. 12:29
Szerencsére irodista vagyok, így nem akadályoz a munkámban. Eszembe sem jutott leszázalékoltatni magam. Amíg tudok, dolgozok. Emellet Raynaud-szindrómám van és hajlamom az SLE-re. Minden vizsgált értékem a felső határon táncol, idő kérdése mikor lépem át. De sosem kesergek ezen. Lehet stucc vagyok egy kicsit :-) Debrecenbe járok az immunológiára.
2009. febr. 26. 09:07
Ma már én is a beletörődés útjár taposom,ma is reggel arraébredtem nemkapok levegőt,nem kel írnom borrzasztó érzés.Nekem évek óta van oxygén palackom de néha azzal sem tűrök.Levagy százalékolva?K-né?Hanyas csoprtba tettek az asztmával?Én most januárban voltam,de még nemkaptam papírt,most ezt meg másképp írják majd mint a régit.kíváncsi leszek.
44. K.né
2009. febr. 25. 11:59
Alvesco és Ventolin van most, előtte Pulmicort, Berodual volt. 7éve van tüdőasztmám, kórházban is voltam vele. Sajnos nem csak ez a problémám. De optimista vagyok és sosem kesergek :-)
43. ildiko0914 (válaszként erre: 20. - A9e1c02a7b)
2009. febr. 25. 10:02
Nekem sem volt soha gondom a mogyorótól, igaz nem is fogyasztottam. De egy nap elrágcsáltam vagy 10-et és teljesen kipirult az arcom meg feldagat, Persze mondanom sem kell, hogy megijedtem, tudtam, hogy allergia, de hogy mitől azt nem, de aztán rájöttem, hogy a mogyoró, mert eszembe jutott, hogy miért is nem fogyasztom évek óta
2009. febr. 25. 09:37
A BEFÚVÓK SEM KEVÉSBÉ KÁROSAK!Sajnos utánna néztem és tapasztalat,a tüdőbe jutó szerek hasonlóan átmennek a szervezeten, mint ha a szíven keresztül menne be a vér áramlatba.Mondani mondanak valamit persze a beteg érdekében,de hidd el mindennek van káros mellékhatása még egy Algonak is.Mint minden betegséggel meg kell tanulni együtt élni,vannak amik pillanatnyilag jők,de sajnos nekem az életem tönkretette.Pedig én kipróbáltam már mindent,pénzt nem kimélve.A lényege még a nyugodt élet.Sajnos ez nekem nincs meg,igaz van egy szerető férjem aki mellettem ál,jóban rosszban.De a gyerekem elfordult tőlem amire nagyon nagy szükségem lenne.Sajnos koromnál,egészségi állapotomnál fogva nem fogadhatok örökbe.Bízom valaki szeretetében mindig.Csak sajnos sokat csalódok lelkileg is ami nem jó egy betegségnek sem.Neked milyen tipusú az asztmád?Mit szedsz?Mit érzel?Mik a tünetek?Milyen gyakran van a fulladás,éjjel,vagy hirtelen bármikor?
41. Cand Ida (válaszként erre: 38. - 413ecaf526)
2009. febr. 24. 17:02
Sajnálom! Amiket a befújós steroidról írsz, én ezeket a gyógyszernél tapasztaltam...azt hittem a befújó kevésbé káros, mert nem az egész szervezetet veszi igénybe, valamennyire helyileg hat. De úgy hallom, a mellékhatását tekintve ugyanaz!
2009. febr. 24. 07:53

Miket én szedek

Berotec n5x2puff,seretide 2x2,alvesco2x2.atimos 2x23,, xyzal,thophillyn kúp,singulail,retafilin,havi 2 diprophos inj,Ezekből már jó is lehetne lakni ha nem társulna valami más,de mit tudok tenni,ezzel kel élni,az időjárást előre észreveszem,szagokat nem birom,nem dohányzom.

39. a9e1c02a7b (válaszként erre: 35. - Cand Ida)
2009. febr. 23. 13:44

Kb. karácsony óta szedem az Alvescot. Most fogyott el az első pipa. Naponta egyszer kell két puffot befújni, úgyhogy olyan sok fokozat nincs. Azt veszem észre, hogy amikor pl. jön a hó, akkor köhögök ha használom a szteroidot, ha nem.


Méregtelenítés, igen. Az jó lenne.

2009. febr. 23. 13:22

Én 23 éve asztmás vagyok,le is százalékoltak vele.

Sajnos ismerem a pipák,gyógyszerek mellékhatásait!Csontritkulás,szürkehályog(novemberben műtötték az egyik szemem mert már alig láttam vele)reflux,esetleg hold arc,pszihés tünetek az állandó félelem érzettől.Relaxálni meg kell tanulni,én már mindent kipróbáltam genetikailag örököltem.Most Debrecenbe várom a behívót mert van valamilyen inj kisérletben aminek részese leszek.Sajnos tudom milyen betegség ez,napokat keserít meg.A nyugdíjam nemtudom kipótolni nincs módom valamit találni mikor jobban érzem magam.Kivan szolgáltatva a beteg.

37. K.né
2009. febr. 22. 22:00
afta
2009. febr. 22. 20:55
A steroid spray használata candidát okozhat! Erre nagyon kell figyelni...ajánlom minden befújás után az ezüstkolloiddal való öblögetést, sokáig tartva a szájban. Azt írják inni kell rá! Attól nem hal ki a candida....
35. Cand Ida (válaszként erre: 26. - A9e1c02a7b)
2009. febr. 22. 20:54

Mióta szedsz steroidot, mennyit és melyiket? Csak nagyon, nagyon lassan szabad leszállni róla, alig csökkentve hónapok alatt, hogy a mellékvesehormon termelés beinduljon. Nagyon drukkolok, hogy le tudj róla szállni. Milyen tünetek miatt kapod? Azt tudnod, kell, hogy doppingol, s ha most úgy is érzed, hogy nem sokat hat, de nélküle...Én majd 2 évig éltem rajta, nagydózison...engem tönkretett teljesen. Ami a nagykönyvben benne van...azt mind okozta nálam is.

Egy alapos méregtelenítés bizony ráfér a szervezetre, ha birod...de ne várd meg a végét, szerintem a steroid mellett is csinálhatod...és vigyázz a cukorral, szénhidráttal, mert cukorbetegséget is okoz. A legjobb kerülni teljesen!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook