Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? fórum

Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
154. a9e1c02a7b (válaszként erre: 153. - D879a0c5b4)
2009. máj. 28. 11:30

Hát, ha megvagy nélküle, akkor jobb is, ha nem szeded.


Mi mindenütt ott vagyunk?? :))

153. d879a0c5b4 (válaszként erre: 152. - D879a0c5b4)
2009. máj. 28. 11:20
Hogy miért nem szedtem, (vagyis csak nagyon ritkán), az hosszú történet, minden nap kellett volna.....
152. d879a0c5b4 (válaszként erre: 148. - Zarahell)
2009. máj. 28. 11:19

Nekem volt olyanom, talán Pulmicorttal együtt kellett volna szednem, de nem tudom, mennyibe került már... (Én nem szedtem egyiket sem)


Aztán kaptam másikat, ami ennek a két gyógyszernek a keveréke (Symbicort), ez tíz felett van, receptre csak egy ezres körül (ezt se szedem :D)

151. a9e1c02a7b (válaszként erre: 145. - Cand Ida)
2009. máj. 28. 11:03

Na, képzeld! Voltam bioboltban érdeklődni. Ott volt ez a Gran Cucina tejszín, de nézted te, hogy miből van? Hidrogénezett növényi olaj, tejpor (még jó, hogy tejszín ízű...)...stb. Végül inkább egy másikat vettem: Bio rice cusine a neve, hát, lehet, hogy ez meg majd rizsízű lesz, de majd látjuk. Még nem próbáltam, majd beszámolok. Ennek az összetevői jók.


Meg vettem növényi sajtot is, ennek is szép összetevői vannak. Neve: Cheezly mozzarella típusú. Pizzára is lehet tenni, állítólag finom is, úgyhogy juhéjjj! Ha finom a tejszín is, akkor nincs akadály és nincs kifogás, és nem kell kompromisszumot kötni sem. Bár kicsit drágábbak, mint a rendes tejtermékek, de majd beosztom jobban.

150. Berenik (válaszként erre: 148. - Zarahell)
2009. máj. 28. 11:02
Keress rá a neten, hogy mennyibe kerül! Szerintem ott megtalálod az árát.
149. a9e1c02a7b (válaszként erre: 148. - Zarahell)
2009. máj. 28. 10:59
Nem hallottam még. De elképzelhető. A kisfiam pipája 6 rugó. Nincs közgyógyod?
2009. máj. 27. 20:13

Lányok!


Oxis nevű hörgőtágítóról van valakinek tapasztalata? Tényleg 5 rugó??


Ha valaki tud róla hasznosat mondani, akár priviben is, vagy itt.. léccci! :))

147. a9e1c02a7b (válaszként erre: 145. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 19:42

Ó, szép kis szuvenír... :( Elég rosszul hangzik.


És hol lehet kapni ezt a tejszínt? És növényi sajtokat? Bioboltban? Vagy nagyobb áruházakban esetleg? Nekem is létszükséglet kávéba a tejszín vagy valami, mert üresen nagyon nem szeretem.

146. Cand Ida (válaszként erre: 142. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 18:10
:) Ez jó! Nem növényi, homeopátiás :) Én írtam el? Akkor bocs! vagy csak a sok növényi dolog közé keveredett? :)
145. Cand Ida (válaszként erre: 141. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 18:06

Azt a hulalat én is láttam, de azt hiszem cukros.

Rengeteget próbálkoztam az ízek miatt, mert nekem a kávéba feltétlenűl szükséges, ez a grand cuccina jött be egyedül, mert cukormentes és nem zsírszerű.

Állandó gyógyszerem nincs, csak az oxigén palack megy folyamatosan, az tart...várok a tenyésztés eredményére és végre kapok valamit! 5 éve várok erre, addig életben kellett tartanom magam, azt hiszem én már tényleg mindent kipróbáltam, csodálkoznak is, hogy túléltem kezelés nélkül.

Véletlenül derült ki a betegségem, mert minden tüdőgyógyász csak a steroidot nyomta volna...hiába meséltem a tüneteket, megérzésekt, senkit sem érdekelt. Egy távoli ismerős anyukájáról derült ki, hogy tüdőgyógyász, nyugdíjas és csupán segítőszándékból nézte át néhány leletemet és feltünt neki, hogy ez az alap vizsgálat hiányzik, s nem is gondolta, hogy pozitív lesz.

Velencében kaptam a galamboktól egy nyaralás alkalmával!

144. a9e1c02a7b (válaszként erre: 143. - Forever Love)
2009. máj. 27. 16:02
Igen, fordítva is lehet. Mi volt előbb, a tyúk, vagy a tojás? :)
143. Forever Love (válaszként erre: 127. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 15:50
Az idegesség lehet a pajzsmirigy gond következménye? Fordítva is igaz,a stressz okozhat pajzsmirigy gondokat.
2009. máj. 27. 15:14
Ja, és milyen az a növényi szteroid?
141. a9e1c02a7b (válaszként erre: 140. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 15:13

Napi egy puffot használok most. Kettő volt a kezdő adag, most próbálom csökkenteni, majd fokozatosan elhagyni. Kipróbálom majd akkor a növényi tejszínt. Azt hiszem, a Hulala is növényi.


Neked van állandó gyógyszered? Hogy derült ki, hogy mi a bajod?

140. Cand Ida (válaszként erre: 139. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 15:07

A steroidról lebeszéllek, engem tönkretett. Igaz gyógyszerben kaptam...utána a spray semmit sem ért. De a steroid sem ért semmit, mert most derült ki ( 5 év után!), hogy atipusos tbc-m van, s annak nem igazán ez a gyógyszere.

Van kimondottan növényi tejszín is (grand cucinna)...valami ilyesmi. Én ezt vizeztem és tettem, mint tej a kávéba. Meg lehet szokni és nincs mellékíze....tejszerű. Főzni is lehet vele, eredetileg főzőtejszín.

Homeopátiás steroid is van...azt nem próbáltad? Nem tudok véleményt mondani, mert nekem nem kellett a steroid, így nem tudom, hogy jó volt-e? :))) De állítólag el lehet hagyni a steroidot is, ha szerencséd van vagy lecsökkenteni.

139. a9e1c02a7b (válaszként erre: 137. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 14:59

Akkor majd utánanézek az alternatíváknak. Bár a szójatejet, rizstejet nem bírom meginni, de majd csak lesz valahogy...


Amúgy most kifejezett tünetem nincs, mert fújom a szteroidot. Próbáltam elhagyni, de két hét után jöttek a tünetek. Szeretnék megválni tőle. Hátha sikerülne ezzel a tejmegvonással.

138. Cand Ida (válaszként erre: 136. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 14:54
Igen, ez egy bronchitises tüdőbetegség, a röntgenen is okoz eltérést....viszont Magyarországon nagyon ritka, inkább Anglia, Írország....
137. Cand Ida (válaszként erre: 135. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 14:52

BOOP egy tüdőbetegség :) emiatt gondoltam. Ez jó, bocs :) Ne kérdezd a tüneteit, rám akarták rámbeszélni és steroiddal tömtek közel 2 évig, hogy 1-1,5 év után majd elfelejti a szervezetem és elmúlik...de nem múlt el. Így kiderült nem ez a bajom. No comment :(.


Szerintem teljesen zárd most ki a tejtermékeket, néhány héten belül kell legyen eredménye. Van növényi tej/tejszín is és sajt is (ne kérdezd mi van benne?!). Érdemes megpróbálni és ha jobban vagy, akkor esetleg óvatosan a sajtot, túrót, vajat, joghurtot óvatosan...

A mézzel vigyázz, óvatosan, nekem allergiám lett és csak a rohamokat fokozta.

2009. máj. 27. 14:33
Bronchitis? Igen. Egyébként tényleg az a bajom. Ez furcsa.
135. a9e1c02a7b (válaszként erre: 134. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 14:30

Mi van??? :)) Miért, mi az a BOOP? Nem tudom mi az. Egy betegség? Betty Boop egy rajzfilmfigura és pont ránéztem a képére, amikor kérte a gép a felhasználónevet. Azért lettem ő.


És akkor semmi tejtermék? Sajtos pizza se, meg picike tejszín a kávéba? Na jó, tudom, akarom-e vagy sem, nekem kell eldönteni.


Amúgy cukrot már csak finomítatlan nádcukrot használok vagy mézet, tejterméket próbálom csökkenteni. Kaukázusi kefir meg pici vaj állítólag nem annyira gáz. Szerinted?

134. Cand Ida (válaszként erre: 133. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 14:23

Nekem más a gondom, de mondjuk hasonló....tüdő ( atipusos tbc). A tejet kizártam és a cukor is csak nagyon ritkán, minimálisan. De kevesebb köhögési rohamom van azóta. Amikor teljesen kizártam mindkettőt, nekem is megszüntek a rohamok. Vannak asztmás ismerőseim, akiknek tanácsoltam és a gyerekeiknél is megpróbálták. A többség meggyógyult, akinél maradt, annak viszont lecsökkent nagyon. A Korányiban az orvosokkal beszélgettem és tudtak a diétámról, s ők mondták, nagyon helyes, mert ők is megfigyelték ugyanezeket a betegeken...tehát ott is egyetértettek.

A neved véletlenül BOOP? Vagy ez a problémád?

A férgekről:

[link]

133. a9e1c02a7b (válaszként erre: 132. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 12:44

Most komoly? Amúgy is gondoltam rá, hogy egy méregtelenítést kéne csinálni, ebben benne lenne a féregirtás is.


Te sem eszel tejtermékeket és cukrot?

132. Cand Ida (válaszként erre: 131. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 12:41

A tej és a cukor elhagyása az első! :) nekem is ez a véleményem...és a féregírtás. Vermox tablettával. Sokszor ez okozza az asztmát, az esetek 40%-ában.

A tűktől ne félj, tényleg nem fáj :) Én magamat is szúrom :)

2009. máj. 27. 06:52

Még azt olvastam Etka anyó könyvében, hogy érdemes átmosni minden nap az orrjáratokat tengeri sós vízzel (orrmosóval), és nyelvkaparóval lekaparni a nyelvet, így sok allergén anyagtól lehet megszabadulni.


Meg levelezek egy csajjal, aki úgy tartja kordában az allergiás asztmáját, hogy nem eszek tejtermékeket és cukrot. Én még ezt nem kezdtem el, de játszom a gondolattal.

130. a9e1c02a7b (válaszként erre: 129. - Cand Ida)
2009. máj. 26. 21:00
Azt még nem próbáltam, nem vagyok olyan régi "motoros". Itt felénk nem is ismerek senkit, aki csinálná. De már más is mondta, hogy neki bevált. Kicsit félek is a tűktől, bár tudom, hülyeség.
129. Cand Ida (válaszként erre: 121. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 20:43
Akupunktúrával nem próbálkoztál? Nekem a fulladásnál sokat segített, pedig én folyamatosan bevoltam fulladva. Nagyon ajánlanám!
128. a9e1c02a7b (válaszként erre: 126. - Forever Love)
2009. máj. 26. 11:00
A 6-os a méregtelenítés sója, a 9-es pedig az anyagcsere sója, sav-bázis egyensúlyt is beállítja. Ezek tényleg kedvezően hathatnak a közérzetedre.
127. a9e1c02a7b (válaszként erre: 126. - Forever Love)
2009. máj. 26. 10:58

Az idegesség lehet a pajzsmirigy gond következménye, és a fulladás lehet az idegtől.


Én olyan ajánlást láttam a sók közül, hogy: fulladásos görcsre 7-es, gyulladásra 3-as, köptetőként 4-es.

126. Forever Love (válaszként erre: 125. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 10:45

Az idegi eredet függ össze a pajzsmiriggyel? Ezt nem igazán értem. Én kétféle sót használtam természetgyógyász ajánlása alapján, Kalium Sulfuricumot és Nátrium Phosphoricumot. Nr.6 és Nr.9. Nagyon jónak találtam őket, bár kézzelfogható hatást nem tudok mondani csak jobban éreztam magam, mintha a közérzetemtre hatott volna. De lehet, hogy csak a tünetek megszűnése miatt éreztem jobban magam.

Nekem annyi panaszom volt már mint égen a csillag, az asztma okozta baj csak egy a sok közül.

125. a9e1c02a7b (válaszként erre: 124. - Forever Love)
2009. máj. 23. 20:44
Igen, a fulladás lehet idegi eredetű is, az viszont összefügghet a pajzsmiriggyel. Te melyik Schüssler sót használod? Rendszeresen, vagy csak ha tünetek vannak?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook