Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? fórum

Kinél milyen mellékhatások jelentkeztek asztma elleni (szteroidtartalmú) spray használata miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
244. anikam
2012. okt. 24. 22:18

Menjetek buteyko terapiara nagyon nagy segitseg.

buteyko.hu

243. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 242. - Zarahell)
2012. jan. 30. 10:13

Szia! Köszi a választ! Igen, gondlokodtam sokat. Most, vagy két-három hónapja nagyon erősen fulladok és szinte öntöm magamba a ventolint is meg a pulmicortot is. Én szerintem ettől lett erősebb a szőrzetem.


De várom a további észrevételeket!

242. Zarahell (válaszként erre: 241. - 3f5c7e70e6)
2012. jan. 30. 06:58
Nekem régen a ciklusom borult fel, de a doki állította, hogy nem a gyógyszertől. Szerintem hatással van a hormonokra.
2012. jan. 28. 08:57

Sziasztok!

Remélem él még a fórum.Visszaolvastam egy darabig, de végig nem, mert 2008-tól írtok. Nagyon jó kis fórum ez!

Én is asztmás vagyok. Elég rég. És elég keményen. Na most eddig symbicortot szedtem, de babát szeretnénk és most átállított a tüdőgyógyász pulmicortra. Ezt az egyet lehet szedni ilyenkor és terhesség alattt ill. szoptatásnál. Na de! Elkezdtem erősebben szőrösödni. A körzetim azt mndja attól. Különben évekkel ezelőtt amikor asztmás lettem, elkezdtem meghízni és akkor is elég szőrös voltam, pedig még fiatalabb voltam sokkal. Akkor is pulmicortot szedtem. Visszanéztem a papírokat. Most volt hormonvizsgálatom, megmég lesz is egy, de úgy néz ki, hogy nem a hormonok vacakolnak.

Volt ilyen mellékhatás valakinél? Ha igen, hol jelentkezett? Mármint mely testrészén?


Hálásan köszönöm a segítséget!

240. c8fb027447 (válaszként erre: 222. - Dandika70)
2012. jan. 12. 18:43
Én nagyon brutálissan köhögtem örökké, mikor kiderült, hogy asztmás vagyok a spray egy hónap alatt tökéletessen helyrehozott.
2012. jan. 12. 18:41
Én Alvescot használom, nincs semmilyen mellékhatása!
2012. jan. 12. 17:14

Sziasztok!


Van megoldás az asztmára, allergiára, arra hogy le tudd tenni a gyógyszereket. Másfél éve diagnosztizáltak nálam asztmát, 27 éves vagyok. Nagyon megviselt a betegség, fizikailag és lelkileg is.Aztán tavalyelőtt édesanyámnak hála, elmentem egy légzéstanfolyamra, ami után le tudtam állni a gyógyszerekkel. Nagy önfegyelem és kitartás kell a gyakorlatokhoz, de szerintem megéri. Ez az ugynevezett buteyko légzés terápia. A terapeuta, Gyula is nagyon rendes, nem olcsó mulatság én annak idején 85 ezert fizettem érte, de ettől többet is hajlandó lennék, mert ma olyan vagyok mint régen. :-)

2011. dec. 7. 14:39

Másfél éve, magánéleti problémák miatt kerestem fel egy kineziológust. Ezzel egy időben olyan internetes oldalakat olvastam, amik az egyes betegségek lelki okaival foglalkoztak. Valamint szintén ugyanekkor berágtam az allergológus orvosomra, akihez újra órákat kellett várni, természetesen munkaidőben, így elkocogtam a patikába, ahol recept híján csak antihisztamint kaptam, sprayt nem. Mindez azért fontos, mert valamilyen rejtélyes okból kifolyólag az elmúlt egy évben szinte semmi bajom nem volt. 18 éves koromban diagnosztizálták az allergiát először fűfélék pollenjére, majd a későbbi években szinte már mindenre. Áprilisban, májusban szinte a szememet nem tudtam kinyitni, és szó szerint belefáradtam a köhögésbe. A tüsszögés, köhögés, szemfolyás, a nyálkahártyák viszketése hozzátartoztak a mindennapokhoz szinte egész évben. Ventolin, Foster, szinte minden spray és más befújós cucc után most semmit nem használok. Néhány évtized alatt kinőhető az asztma? :)

Vagy valami más történt?

2011. szept. 6. 23:18
Én is kezelem az asztmámat és a szénanáthámat, és szerencsésnek mondhatom magam, mert eddig még nem jelentkezett semmilyen mellékhatás.
2011. jan. 4. 18:39
Mármint kifejezetten gyógyító hatású, általános gyulladáscsillapító, és pl. asthmás rohamoknál is ezt adják be, mivel a sima izmok görcsét oldja azonnal.
234. 36a26f5226 (válaszként erre: 232. - Kiscsillag)
2011. jan. 4. 18:38
Nekem a tüdőgyógyász főorvos azt mondta, mivel rengeteg szteroidot kellett már az elmúlt évben is beszednem, copd-s vagyok, és állandó a váladéktermelődés a tüdőmben, mivel mindig a kilóimat féltem, hogy ne aggódjak, ez a szteroid nem azonos azzal, amit a sportolók tömnek magukba, ez orvosi szteroid.
233. kiscsillag (válaszként erre: 232. - Kiscsillag)
2011. jan. 4. 18:21
Mármint tudom, hogy van többféle szteroid, de eddig nem is gondoltam, hogy hízlalanának, sose néztem utána még...
2011. jan. 4. 18:19
Én az nem értem, hogy eddig abban a tévhitben éltem, hogy a szteroidok zsírt égetnek,nem pedig hízlalnak, hiszen a testépítők egyik kedvence a spiropent ami asztmabogyó...És napi 5 tablettát képesek szedni,akkor ez most hogy van?
2011. jan. 4. 13:34
Csak remegés, ha többet használom, mert fulladok, de elmúlik...
2011. jan. 3. 19:11
Az én fiam is asztmás 2 éves kora óta.Most Berodual n-t,symbicortot,singulairt,xyzalt szed.Az ekcéma nálunk is jelen van,évente párszor.Sajnos úgy néz ki nem sikerül kinőni ezt a nyavalyát.
2011. jan. 3. 18:46

Sziasztok!

Van itt olyan betegtárs esetleg akire nem hat a Ventolin nagy rohamnál, csak kis légzésrosszalkodásnál?25 éve vagyok asztmás,már megtanultam együtt élni vele és a rohamokat is jól kezeltem,egészen a legutóbbi esetig, amikoris vagy bepánikoltam vagy tényleg a legdurvább rohamom volt, de a kórházba bevitt a férjem és ott azt mondták, hogy mentő kell legközelebb mert túl késő is lehetett volna...A nagyobb rohamoknál igazán a relaxáció segített így fél óra alatt letudtam egy rohamot, de most mi történhetett?Mennék a gondozóba, de várom h bejelentsenek,nincs biztosításom egyelőre.Valaki?

2010. nov. 10. 20:14
Ja!- utána néztem, már tudom...
227. 36a26f5226 (válaszként erre: 221. - Reka0203)
2010. nov. 10. 20:12

reka, a passzív pihenésre nem tudom, hogy mit írjak...

Pontosan mit is jelent a passzív pihenés??

226. 36a26f5226 (válaszként erre: 221. - Reka0203)
2010. nov. 10. 19:49

Itt mindenki mindenkivel tegeződik kortól függetlenül, de örömmel kitöltöm a tesztet...

Nagyon szívesen segítek...

225. 36a26f5226 (válaszként erre: 222. - Dandika70)
2010. nov. 10. 19:48

Én is rengeteg szteroidot kaptam már, de rendszeresen mozgok, aerobicozom, miután jól besprayztem a tüdőm, és nincs semmi gond, a lényeg: ne legyen mozgásszegény az életmód, és oda kell figyelni a kalóriákra is...


Ha nem is fogyok, de legalább kontrollálom a súlyom...


Akkor híztam el nagyon, amikor először kaptam szteroidot sok éve, de miután már hozzászoktam, hogy nagyon sokszor kapom, már nem hízom különösebben, csak oda kell figyelni az életmódra...

2010. nov. 10. 19:46
A szteroidoktól nekem sem volt soha ilyesmi problémám...
2010. nov. 10. 19:44

Sziasztok! Én a Fostert és a ventolint használom mint spray-t. A gyógyszerek közül az Aeriust.

14 éves korom óta szedek szteroidokat ha azt vesszük, az allergiáim és az asztmám miatt. Eleinte a pulmicortot, salbutamolt, claritine-t. használtam. Jelenleg 26 éves vagyok!

Az a nagy gondom, hogy állandó, visszatérő hüvelygyulladásom és gombám van, amely sajnos megkeseríti a napjaimat! Nem tudok, már mit kitalálni ellene! Állandóan nőgyógyászhoz futkosok! Egyszerűen, már nem tudok mit tenni! Nagyon sok mindenre allergiás vagyok, ezért kénytelen vagyok szedni, ezeket a szereket. Allergia: por, toll, rozs, fűkeverék, macskaszőr. Szóval, sok mindenre. Viszont a candida és a hüvelygyulladás végett hiába csináltam a kőkemény candida elleni diétát, amint a diéta végére értem és abbahagytam újra kiújult a dolog! Már szinte ott tartok hogy hetenként van hüvelygyulladásom!Nem tudom mit tegyek, mert az orvos csak szteroid tartalmú szereket ír fel nekem, és azt mondta hogy lehetetlen hogy ettől van a baj! Szerintetek mit tegyek?

2010. okt. 1. 10:25

Sziasztok!

Nekem most diagnosztizáltak allergiás aztmát és Foster-t írtak fel.

Tud abban segíteni valaki, hogy hány nap után várható, hogy csökken a köhögésem?

A másik, én nem értek a gyógyszerekhez, de a szteroidokról sok rosszat hallottam már. De azt is olvastam, hogy az inhalációs verziója nem okoz sok problémát. Van ismerősöm aki komoly szteroidos kezelést kapott. Ő sokat hízott és kikerekedett a fej.

A Foster-nél tapasztalt valaki hasonlót?

2010. aug. 2. 15:19

Tisztelt Betegek!

A Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum egészségpszichológus hallgatója vagyok!

Az asztmában szenvedő betegek életminőségével kapcsolatban kezdtem vizsgálatba!

Segítséget szeretnék kérni!

Egy kérdőív kitöltésére szeretném önöket megkérni, mely kb. 10-15 perc, és természetesen anonim!

Aki vállalkozna rá, kérem, kattintson a következő linkre, vagy másolja be a böngészőjébe és máris elérhetővé válik az online kérdőív!


[link] LWl5cGswTWduNnozV1J0UEE6MQ



Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


Tisztelettel:

Laczkóné Majer Réka

2010. júl. 10. 17:21

Sziasztok.


Ha szeretnétek egymással megosztani az asztmával egy titkos klubba, ahova nem les be senki, akkor gyertek :)


Címe:

Asztmás léguti betegek, allergiások ide!!!Vagy más gondok lelki "nehézségek"!


Erre kattintani és bejelentkezni :)

2009. jún. 3. 22:20

Ez a koleszterinszint furcsa, mert nekem pl egy nagy rakás epekővel alacsonyabb volt a minimumnál a koleszterinszintem. :) (csak mint furcsaság) Mert az epekövet általában a koleszterin csinálja, meg nőknél még valami hormon lehet a kiváltó.


Nekem a fogaimmal semmi gond nincs, bár már elég régóta nem ellenőriztettem, de minden okés szokott lenni. A nehézlégzéssel meg azonnal küldtek fül-orr-gégészetre is, de ott is minden ok volt.


Egyébként furcsa, hogy Te a párás meleg levegőt szereted ilyen szempontból, mert én pont az ellenkezőjét. Pl főzés közben nagyon nehezen kapok levegőt a gőz miatt.


Na, jó.. :) Köszi az infókat nagyon. :) Remélem megoldódik ez a fene. Asszem 2 hónap múlva kell mennem, addig remélem, szinten tartom magam. :)

218. Cand Ida (válaszként erre: 217. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 16:00
Köszi :) Sínen vagyok!
217. a9e1c02a7b (válaszként erre: 216. - Cand Ida)
2009. jún. 3. 15:05
Köszi!! :) Én is neked, hogy meggyógyulj!!
216. Cand Ida (válaszként erre: 215. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 15:00
Drukkolok, hogy a steroidot el tudd hagyni! :)
215. a9e1c02a7b (válaszként erre: 213. - Cand Ida)
2009. jún. 3. 14:49
Nem figyeltem meg különbséget. Szteroiddal jól vagyok. Kivéve amikor jön egy-egy front, akkor kicsit rosszabb.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook