Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kislányomnak 39 C fokos láza van most, nem fáj semmilye, nem jön a foga. Mire gondoljak? fórum

2 éves kislányomnak 39 C fokos láza van most, nem fáj semmilye, nem jön a foga. Mire gondoljak? (tudásbázis kérdés)


21. win
2008. dec. 28. 10:18

A többiekkel ellentétben én ennyire nem látom tragikusan a helyzetet.

Létezik az ún. 3napos láz. (Keress rá, és megtudsz róla sok mindent.)


Pont ebben az életkorban a leggyakoribb, és elsősorban este emelkedik meg a testhőmérséklet. Kúp, sok folyadék, rendszeresen ellenőrizni a gyerek hőmérsékletét, és figyelni, hogy nem alakul-e ki nála egyéb tünet. Ha nem, akkor valószínűleg a 3 napos lázról van szó, ami -mint a neve is mutatja- ennyi idő alatt lezajlik, többnyire semmi egyéb tünetet nem mutatva, mint a magas lázat.


A fiamnál is jelentkezett, kicsit kisebb volt, mint a lányod. Két este felment a hője, még 39 fölé is, de semmi egyéb baja nem volt, és napközben is jókedvűnek láttuk.

2008. dec. 28. 09:49
csillapitsd a lázát elsősorba. a kézmeleg fürdetés is jó
2008. dec. 28. 07:42

Szia!

Hogy van a kislányod?

2008. dec. 27. 21:25
Én alvás közben is adtam már kúpot magas láz esetén /nem ébredt fel/, lehet, hogy hibáztam, de engem némiképpen nyugtazott, hogy csináltam vmit.
2008. dec. 27. 21:15
ja és természetesen legyél mellette, de ez ugyis egyértelmü
2008. dec. 27. 21:13

csillapítsd a lázát, kup is jó. Nyomj rá a fülére, hogy nem sír-e fel, nézd meg a tarkóját (emeld a fejecskéjét az álla felé), hogy laza-e ( könnyen megy). Amíg az orvos ki nem ér, már ez is fontos és téged is megnyugtat a várakozásban.

Legvalószínőbb a vírusfertőzés, legfontosabb a lázcsillapítás és ha felkel, a megfelelő folyadékbevitel.

2008. dec. 27. 20:54

Én már hívtam párszor, és ennyit mindig kellett várni, mivel elég sok helyre kell ki menniük.

De én, inkább felkelteném ha jön a doki, mint valami nagyobb baj legyen.

Ez neked is megnyugvás lesz hidd el, mint azon idegeskedni egész éjjel, hogy vajon mi lehet?

2008. dec. 27. 20:52
Persze, hogy hívd fel! velem anyukám nem egyszer járt úgy, hogy lázas voltam kaptam lázcsillapítót, aztán egyszer csak felkeltem, elindultam világgá, meg össze vissza beszéltem! Lehet hogy szegénykém még alszik, de mint mondtad nyugtalanul, jobb ha megkérdezed az orvost! Az a tuti! remélem hamar rendbejön! Kitartást!
2008. dec. 27. 20:50

Igen!!!

Az ügyelet úgyis 1-2 óra mire kiér:

2008. dec. 27. 20:49
Köszönöm a válaszokat, de akkor is hívjam a dokit ha alszik? Fél nyolc óta alszik,igaz, hogy nyugtalanul.
2008. dec. 27. 20:39
Szerintem se gondolkodj ezen sokáig! Lázcsillapító, vizes borogatás, ügyelet!
2008. dec. 27. 20:39

Mindenképp orvos, minnél hamarobb!

Drukkolok nagyon, ez egy nehéz este lesz. :(

Kitartás!!!!!!

2008. dec. 27. 20:39
Ilyen magas lázzal ne vidd ki, mindenképp az orvos jöjjön házhoz!
2008. dec. 27. 20:37
talán orvost kellene hívni,nem?????
2008. dec. 27. 20:34
Addig is csukló, boka, állottvizes borogatása - láz csökkentése!!!
2008. dec. 27. 20:33

Először is adj neki valamit mert 38,5 felett van. Ha nem megy le, hűtőfürdő, de szerintem hívd fel a gyermekügyeletet, hogy ha ezek a panaszok vannak, mit tegyél. Lehet, hogy fáj valamije, egy 2 éves nem biztos, hogy ezt közölni tudja, nincs még ahhoz kifejlődve teljesen az idegrendszere.

Lehet a torka, a füle, vagy bármilyen vírus.

Ha súlyosbodna, hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg, hidd el, nem ugatnak le!

2008. dec. 27. 20:32
Hívd az ügyeletet!
2008. dec. 27. 20:32
Valószínű vírus, sürgősen vidd orvoshoz !!!!
2008. dec. 27. 20:32

Semmire ne gondolj! Hívd ki az orvost vagy az ügyeletet!

Most!

2008. dec. 27. 20:32

Orvoshoz kell vinni!

Ez már elég magas láz,lehet valami lappang benne!

2008. dec. 27. 20:29
2 éves kislányomnak 39 C fokos láza van most, nem fáj semmilye, nem jön a foga. Mire gondoljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook