Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nőgyógyászom azt mondta 3 hét múlva lesz a rákszűrésnek eredménye, de jövő héten már 5 hete voltam és még mindig nincs eredmény, miért? fórum

A nőgyógyászom azt mondta 3 hét múlva lesz a rákszűrésnek eredménye, de jövő héten már 5 hete voltam és még mindig nincs eredmény, miért? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 9. 18:49
Nem értem, nálunk 3 nap múlva van eredmény, elég betelefonálni.. Én éppen ma tettem :-)
2009. márc. 27. 13:44
Örülj neki, hogy nem kapttál semmi értesítést, mert az azt jelenti, hogy nincs semmi gond.
24. agis
2009. márc. 27. 13:32
Ha nincs gond, nem értesítenek :)
2009. márc. 26. 10:17
Sziasztok, ha elmegyek szűrésre akkor mindenképpen kiértesítenek levélben? vagy hajó az eredmény akkor is be kell mennem?
22. Kylie022 (válaszként erre: 20. - Csillubaba)
2009. márc. 17. 12:56

Hát remélem. Ezt a kezelőorvosa mondta neki. Ma viszont elment a kórházba az ottani dokihoz aki operál, meglátta a papirt és elkezdett nevetni :S hogy miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni, ez csak a patológiai jelentés, ebből még nem lehet megállapitani hogy mi az pontosan.

Egy ici picit, de csak egy nagyon picit talán megnyugodtunk de még mindig bennünk van az a félsz. Leveszik a mintát , majd utána tudunk meg többet,de az még két hét :S

Viszont akkor a kezelőorvos miért mondta azt egyből h rák :( Ez a másik pedig miért azt hogy ebből nem lehet még megállapitani :S Az orvosok se normálisak :( Ki tudja kinek higgyen az ember...

2009. márc. 17. 10:18

Méhnyakrák

A méhnyakrák leggyakrabban a 40 év feletti nőknél alakul ki, Magyarországon évente több mint 1000 (2001-ben 1219) új beteget fedeznek fel és kezelnek. A méhnyakrák korai felismerésére jó módszerek állnak rendelkezésre, a kezelés lehetőségei a sebészi, a sugaras és a gyógyszeres terápia oldaláról maradéktalanul biztosítottak. Hazánkban a méhnyakrák szűrése megoldott, de sajnos a nők tekintélyes hányada nem él ezzel a lehetőséggel, részben ezért nem ismerik fel korai stádiumban a betegséget.


A méhnyakrák szűrése szempontjából a legfontosabb a rendszeres, évente végzett nőgyógyászati, illetve citológiai vizsgálat! A 0. stádiumban felfedezett méhnyakrák túlélési aránya a kezelés után 100%!


Mit tehet Ön a méhnyakrák megelőzése érdekében?

A legfontosabb a rendszeres nőgyógyászati, illetve citológiai vizsgálat. A méhnyakrák megelőzésének leghatékonyabb módja, ha a rákmegelőző állapotokat vagy a rák legkorábbi stádiumát időben észreveszik és kezelik. A 0. stádiumban felfedezett méhnyakrák túlélési aránya a kezelés után 100%!


A méhnyakrák kezelési lehetőségei

A méhnyakrák kezelésének módszere függ


a betegség stádiumától (lásd korábban)

a beteg életkorától és általános egészségi állapotától

gyermekvállalási szándékaitól.

A 0-ás stádiumú méhnyakrák kezelésénél több sebészeti eljárás is alkalmazható, hogy eltávolítsák vagy elpusztítsák a rákos szöveteket. Az orvos hagyományos sebészeti úton egy kúp alakú szövetrészlet eltávolításával kimetszheti a beteg területet, ezt nevezik konizációnak. Néhány országban alkalmaznak lézeres kezelést, fagyasztást vagy hőkezelést is a rákos szövet elpusztítására, de mivel így szövettani vizsgálattal nem mutatható ki, hogy egészben történt-e a daganatos szövet eltávolítása, alkalmazása nem tanácsos. Ezek a módszerek csak a méhnyak bizonyosan nem daganatos elváltozásai esetén alkalmazhatóak biztonságosan.


Az I-es stádiumú méhnyakrák kezelése sebészi, a méhet hasi műtét során távolítják el. A radikális sebészi megoldás esetében - amelyet a II-es stádiumnál alkalmaznak - a méhen kívül a méhnyakat, a hüvely felső részét és a medence nyirokcsomóit is eltávolítják. A méhnyakrák e stádiumait kezelhetik sugárterápiával is, de a fiatalabb nők számára a sebészeti megoldás jobb választás lehet, mert ebben az esetben megkímélik a petefészkeket, ami a hormonális egyensúly szempontjából fontos.


A III-as és IV-es stádiumú méhnyakrák esetében a sugár- és a kemoterápiát együtt alkalmazzák

20. csillubaba (válaszként erre: 17. - Kylie022)
2009. márc. 17. 10:03
Nagyon sajnálom, de a szerencse a szerencsétlenségben, hogy "csak" kezdeti. Én úgy hallottam, hogy ilyenkor nagy esély van a teljes gyógyulásra. Fel a fejjel!!!
19. Kylie022 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. márc. 17. 08:19

Hát először kaparni kell :((( Utána azt felküldik a laborba és az alapján tudják meg hogy mennyire nagy,vagy mennyire van elterjedve :(

Mert a patológiai jelentés csak annyit mutatott ki hogy baj van :(

De múlt éven volt szűrésre, jár minden éven. Múlt éven áprilisban még semmi nem volt ott neki :((

18. emagdi (válaszként erre: 17. - Kylie022)
2009. márc. 16. 21:50

remélhetőleg egy kisebb műtéttel tudják majd orvosolni. szerencse, hogy időben észrevették (írod, hogy kezdeti)

az orvos mit mondott anyukádnak?

2009. márc. 16. 21:12

Anyukám ma tudta meg hogy kezdeti méhnyak rákja van,teljesen össze vagyok omolva. Mi lesz most?:(

Teljesen kétségbe vagyok esve, valaki valami közelebbit irjon nekem légyszives :((

2009. jan. 14. 14:10
Megvan az eredményem,hat hét után végre p2 negatív.Kösz a hozzászólásokat!!!
15. edit-a
2008. dec. 28. 19:24
Csatlakozom az előttem szólókhoz: csak akkor értesítenek ha baj van,ha nincs nem hívnak.Ha idegesít a dolog csörgesd meg te az orvosi rendelőt.
2008. dec. 27. 18:02

Semmi jelentősége, a szabadságolások miatt is "csúszhat", én így jártam nyár közepén.


Van egy olyan mondás, hogy : "A rossz hír mindig hamar érkezik."


Nyugi, biztos jó az eredményed.

2008. dec. 27. 17:53
Nálunk egy hét alatt megvan, de ha baj lenne, biztos szóltak volna. Szerintem inkább elkevertek valamit!
12. supin
2008. dec. 27. 10:02
Nyugi! Csak az ünnepek miatt eltolódott a kézbesítés...
11. Danica16 (válaszként erre: 7. - Reni8018)
2008. dec. 27. 09:44
Akkor nem tudom, nekünk mindenképpen kiküldik az eredményt.
2008. dec. 27. 09:43
Hát akkor nem tudom. Menj el újabb vizsgálatra, hátha elkeveredett. 2 hét után meg szokott lenni.
9. reni8018 (válaszként erre: 8. - Zsuzso100)
2008. dec. 27. 09:40
Aha a doki mondta hogy még nem érkezett meg a leletem.
2008. dec. 27. 09:38

Szerintem is akkor értesítenek csak ha gond van. Bár hallottam ellenpéldát is, hogy nem volt jó az eredmény mégsem szóltak, de ahova én járok, biztos szólnának.

Vagy a dokid mondta 5 hét után, hogy nincs eredmény?

7. reni8018 (válaszként erre: 6. - Danica16)
2008. dec. 27. 09:36
Itt csak akkor küldenek levelet ha gond van,amúgy nekem kell telefonon érdeklődni amig nincs eredmény.
2008. dec. 27. 09:34
Nekem levélben jött az eredmény, és ha neked is úgy jön, akkor most a posta kapacitását és a karácsonyt figyelembe véve, szerintem egyelőre nem kell izgulnod.
5. reni8018 (válaszként erre: 4. - 3c2c8696c4)
2008. dec. 27. 09:32
Régen nekem is jött levelem hogy menjek vissza mert gond van de akkor ugyan már régen volt és sok minden megváltozott azóta de ugy emlékszem hogy másfélhét után ki értesítettek.Nincs eredmény még nem küldték meg a kórháznak,már hívtam őket telefonon többször is mert azt mondták érdeklődjek.
2008. dec. 27. 09:24

Szerintem jó....egy cytológiai eredmény max. 10 nap

amennyiben p0 jön ki az nem értékelhető...p3-tól meg automatikusan "sikítoznak" hogy jelenj meg kontrollon. A doki mondta hogy nincs eredményed?Tehát ha gáz van, én úgy tudom szólnak, azért van elérhetőséged. Régen nekem is jött levél hogy menjek be mert meg kell ismételni a vizsgálatot.

2008. dec. 27. 09:23
Úgytudom csak akkor értesítenek az eredményről ha baj van.
2008. dec. 27. 09:16
Szerintetek ez most jót vagy rosszat jelent??
2008. dec. 27. 09:16
A nőgyógyászom azt mondta hogy 3 hét múlva meglesz a rákszűrésem eredménye, de jővőhéten már 5 hete hogy voltam és még mindig nincs eredmény.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook