Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Teljes böjt (vízböjt, nulldiéta) - tanácsokat kérek fórum

Teljes böjt (vízböjt, nulldiéta) - tanácsokat kérek (beszélgetős fórum)


3. b38fef89a3 (válaszként erre: 2. - Fbbdf73768)
2012. ápr. 24. 21:29
"Kissé" megkésve... Igen, sikerült, 3 napig nem ettem semmit. Azóta párszor végeztem még hasonló teljes böjtöt, 3 naposakat. Második naptól nagyon jó, nem is érezni éhséget, viszont rengeteg energiája van az embernek. Az első nap viszont kevésbé jó. Nem tudom egyékbént, 3 nap az elég-e, vagy hosszabb kellene.
2010. okt. 22. 08:33

Hogy sikerült ez a böjtöd? Rendszeresítetted azóta?

Én is régóta tervezem, de még nem jött össze.

2008. dec. 24. 13:09

Hello mindenki!


A karácsony előtti időszakban sikerült mindenfélét nagyobb mennyiségben összeennem, úgyhogy a végére már kifejezetten rosszul éreztem magam (gyomor, has, hányinger, fejfájás, puffadtság stb.) Elhatároztam hogy böjtölök egyet, méregtelenítés céljából. Mivel nekem a lé-/gyümölcsböjt nem igazán jön be (farkaséhes leszek tőlük) a teljes böjt mellett döntöttem. Tegnap kezdtem, azaz tegnap már egész nap nem ettem semmit, csak vizet ittam, meg egy ezer mg-os C vitamin tablettát vettem be. Ma is ugyanígy teszek, és érdekes módon már nem is vagyok éhes, kezdem magam könnyűnek és jól érezni.


Lenne viszont néhány kérdésem. Egy ilyen teljes böjtnél mire kell figyelni, vannak veszélyek? Mennyi ideig tartson? Bizonyos helyeken azt írták, hogy 72 óra után már az izmokat is elkezdi felélni a test, máshol ugyanerre 96 órát, 5 napot, sőt, 7 napot írtak, míg megint máshol meg azt írták, hogy már 24 óra után is 80% zsírból és 20% izomból fedezi a szervezet az energiaszükségletét. Nem tudom melyik a leginkább korrekt megállapítás. Aztán érdekelne az is, hogy hogyan kell befejezni jól a böjtöt, gondolom nem csak egyszerűen visszatérni a korábbi étkezéshez hanem kell valami átmenet. Szóval ezek a dolgok érdekelnének, plusz minden személyes tapasztalat, tanács stb. Egyébként 32 éves férfi vagyok, 182 cm, 82 kiló és rendszeresen edzek/nyújtok (természetesen most böjt alatt mellőzöm ezeket).


Köszi mindenkinek előre is.

WhiteEagle

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook