Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlaniroda segítsége nélkül hogyan lehet lakást eladni? fórum

Ingatlaniroda segítsége nélkül hogyan lehet lakást eladni? (beszélgetős fórum)


22. promox
2013. nov. 28. 20:32
Mindenképpen megpróbálnám apróhirdetést feladni. Nagyon jó tapasztalatom van az ingyenbazar.hu apróhirdetési oldallal. Ingyenesen lehet képeket is feltölteni és kilométer pontossággal lehet keresni.
2009. márc. 5. 09:21
hírdetés. sok helyen...
20. zurok
2009. márc. 4. 14:53

Sziasztok,

ha tulajdonosként akarsz ingatlant eladni, írd bele a hirdetésbe. Sok vevő keresi kimondottan a tul-i hird-t (olcsóbbak). Hirdess legalább 10 ingatlanhirdető weboldalon. Ha sok az időd, nem kell költeni a kiemelésre, 2-3 naponta szedd le a hirdetést és tedd fel frissként. (így nem csúszik hátra). Olyan oldalakon hirdess, ahol sok hirdetés van a lakóhelyedről.

A hirdetésekben nagyon kevés info fér el, ha ráérsz, csinálj egy ingyenes saját honlapot az ingatlannak, és a hirdetésekből irányítsd a vevőket át oda.

Ha nincs időd foglalkozni vele, vannak cégek, akik ún. ingatlanmarketinggel foglalkoznak, és mindezt átvállalják tőled. - nem drágább, mint fizetni a kiemelésekért. -a sikerdíjnál pedig sokkal olcsóbbak

2008. dec. 24. 16:32
Addig is adogatom fel a kiemelt hirdetéseket különböző netes oldalakon.
2008. dec. 24. 16:31

Mindenkinek nagyon köszönöm, a hozzászólását és a tapasztalatokat! Persze továbbra is várom az ötleteket.

A tulajdonostol.com-ot ismerem, már le is töltöttem a kis irományát, és folyamatosan érkeznek a mail-emre a további fejezetek.

Valószínűleg el lehet adni lakást magánúton, csak sokkal több energiát/időt emészt fel. Az ingatlanosoknak meg vannak trükkjeik, s ha ezeket nem ismeri fel az ember, akkor rosszul járhat. Azt kell tudomásul venni, hogy ők mindenképpen jól járnak, én viszont nem olyan biztosan.

17. McKenzi (válaszként erre: 14. - E004ab8014)
2008. dec. 24. 11:12

Mi most hirdetjük ingatlanosokon keresztül, és ez a lehetőség mindegyik irodánál van (akikkel beszéltünk kb.öt iroda)

Beszéltünk az oc ingatlanosokkal is, ők is 5+áfásak engem nem győztek meg. Vagyis meggyőztek arról, hogy inkább tulajdonosként hirdessük.

Egyik ok az volt, hogy elmondták, hogy a mi kerületünkben nagyon árérzékenyek a vevők, és itt általában a helyiek vesznek lakást. Ők kb. 850.000 Ft-ot kérnek a kétszobás lakásunk eladása után. Ez akkora összeg, hogy szerintem hamarabb elmegy, ha ennyivel olcsóbban tulajdonosként árulom.

Ja és példálóztak a velünk szemben épülő házzal is, hogy ott milyen olcsóak a lakások (persze a miénktől még egy földszinti kisebb lakás is drágább ott) miközben az a ház három éve "épül".

Mindig itt hagyták egy évre. És az oc ezt már tavaly hirdette, tavalyi átadással, miközben arra büszkék, hogy ők csak olyat hirdetnek ami tuti megépül.

Kissé megnyúlt a feje, mikor erre rámutattam :)))

2008. dec. 24. 05:49
Sziasztok! Én is hirdetem már egy ideje a Balatoni családiházamat,felraktam már egy pár helyre a neten,de ha nem fizetős valóban egy rövid idön belül lekerül az aljára a hirdetés, mert annyian probálkoznak.Ingatlanosokkal is szóban már egy éve megegyeztünk,azóta adtak valami papirt töltsem ki,azóta sem néznek felém sem.Nem egy egyszerü eset, azt már én is látom!
2008. dec. 24. 05:20

Én nem tudtam eladni egyedül a lakásom. Valószínűleg még most is árulnám, ha nem megyek ingatlanoshoz. Így 3 hónap alatt sikerült.

Ezt találtam, ami talán segíthet: [link]

14. e004ab8014 (válaszként erre: 13. - F9a0a36712)
2008. dec. 23. 23:32

"Egy ingatlanos mégis hol máshol tud hirdetni, mint az eladó?"


A legfontosabb helyen: a saját honlapjukon! Legtöbbször az ingatlanosok is felteszik más oldalakra is a hirdetett lakásokat, de nekem például bizony már herótom van attól, hogy az expressz.hu-t meg az ingatlan.com-ot kell böngészgetni, pontosan azért mert sok esetben a mezei eladó szándékosan kisebb árral teszi fel, nem tölt fel képeket, nem ad meg semmi infot, miáltal az egész átláthatatlan lesz és tök fölösleges... Míg az ingatlanosok oldalán simán kijelölhetem, hogy mondjuk csak az utolsó 30 nap ajánlatait kérem, mert nem töltögetik fel mindennap újra és újra ugyanazokat, és ott fenn van rendesen alaprajz, képek, műszaki adatok.

Arról nem is beszélve, hogy azért nem kell fizetned, hogy az ingatlanos is hirdesse a lakásod, csak ha már eladta. És pl. az Otthoncentrumnál lehet olyan típusú szerződést is kötni, hogy ők is árulják a lakásod meg te is, és ha magánúton el tudod adni, akkor nem tartozol nekik semmivel. Ha lenne lakásom, szerintem tuti ingatlanosra bíznám az eladását.

2008. dec. 23. 23:21

Hali!

Mi most rúgtuk ki az 5. ingatlanirodát is. A létező legnehezebb dolgot akarjuk eladni: panelt. Ott érdemes hírdetni, ahol pénzt kérnek érte. (naná, hogy azért, mert az a leglátogatottabb). A "hátracsúszás" elkerülésére érdemes kiemelten hirdetni. ....tudom, baromi drága! Viszont ez az egyetlen esély arra, hogy egy csomóan lássák. Ha beírjuk az ingatlan.com keresőjébe, hogy pl. 12.000.000 -ért keres valaki lakást, 10.9M-tól indul, szóval semmi mondjuk egy 11.2 M lakásnak, mikor van előtte vagy 30. Az expressz.hu-n lehet trükközni. Ciki, nem ciki, ha hagyják, lehet csalni. Nemhiába írják el minő véletlenségből, hogy pl. 11 Ft az ára a lakásnak.

Ingatlanosok: mi így kezdjük..... Hol hirdetnek? Ha nem tud felsorolni 10 weboldalt, szevasz! Egy ingatlanos mégis hol máshol tud hirdetni, mint az eladó? Világosan megmondta a múlt héten az egyik ingatlanos, neki tök mindegy, hogy 11M-ért vagy 12M-ért ad el valamit, az ő jutaléka ettől nem változik túl sokat.

A laknikell.hu tényleg nagyon frankó tanácsokat ad, nekem több hete jönnek az ingyenes e-tanulmányok. Érdemes lekérni a tulajdonostol.com-t is.

Mi most épp befektetünk a lakásba, kicsit fel kell dobni, hogy a valódi értékét ki tudjuk belőle húzni.

Nagyon nem egyszerű a lakáseladás, de ha végiggondolom, 360.000 Ft-os jutalékért (amit kifizetnék), 5-szőr végezhetném el az ingatlanközvetítői tanfolyamot. A hirdetésekre pedig sajna (gatya felköt!!!) el kell költeni majd 100.000 Ft-ot.

Szó mi szó, baromira nem egyszerű ügy! Kitartás!:-)

2008. dec. 23. 23:04
Én a tv-be tettem be a házunkat fotóval! Próba csersznye, ingatlanosnak Én sem fizetnék szivesen, sőt!
2008. dec. 23. 23:01
www.laknikell.hu
2008. dec. 23. 22:59
Én eladni is és venni is szeretnék de inkább ingatlanosra bízom mert ők értenek hozzá! Amúgy van ahol tanácsot adnak, milyen hibákba ne ess bele akár vételnél, akár eladásnál. Mindjárt utánna nézek mi a címe és imélre küldik az ingyenes tájékoztatót.
9. McKenzi (válaszként erre: 7. - F290b382c2)
2008. dec. 23. 22:34
én meg már úgy költöznék, de amióta válság van, elvétve van csak érdeklődő a lakásunkra (előtte egy hónappal hirdettük és sokkal magasabb áron mint most, mégis volt olyan aki megvette volna - aztán jött a válság.
8. McKenzi (válaszként erre: 4. - E004ab8014)
2008. dec. 23. 22:33

szerintem is szívesebben vásárolnak a közvetítőn keresztül, de ez inkább a nagy irodákra igaz, ők meg 5-6%-al dolgoznak.

Ha valaki viszont már régebb óta hirdeti, az már a meghirdetett ár alá menne, hogy ne legyen vesztesége, ezt csak úgy tudja megtenni, ha magánszemélyként hirdeti a piaci árnál olcsóbban. (vagy piaci áron, de sokkal jobban lehet alkudni)

7. f290b382c2 (válaszként erre: 6. - E004ab8014)
2008. dec. 23. 22:27
Ja,én most le is tettem egy időre a lakásvásárlásról-ebből ennyi elég volt...
6. e004ab8014 (válaszként erre: 5. - F290b382c2)
2008. dec. 23. 22:18

Na, mi ugyanígy jártunk egy faszival, csak az nem ingatlanos volt, hanem tulajdonos, ezután pártoltunk inkább az ingatlanoshoz.

Brr. Hát, ki kell fogni a normális partnereket, akár eladni, akár venni akar bárki is lakást, bármilyen módon... még ha nincs is semmi fennakadás, akkor is olyan hosszadalmas tortúra az egész, váá.

2008. dec. 23. 22:08
Másik oldal:én lakást akartam venni,semmiféle papírt alá nem írtam,és az ingatlanos,miután nem vettem meg a házat,perrel,majd trágár-mocskos smss-ekkel,mail-ekkel,telefonokkal zaklatott,és mindig más számon keresett,nehogy felismerjem,és ne vegyem fel.
2008. dec. 23. 22:03

Nem tudom, szerintem a gáz az, hogy az emberek sokkal szívesebben vásárolnak ingatlanirodától. Mi is lakásvásárlás előtt állunk, és nézegetjük ugyan az apróhirdetéseket neten és újságban is, de hónapok óta ugyanazok vannak fenn, netre ráadásul a lakások 95%-át minden áldott nap újra felrakják, így ha valaki nem foglalkozik ezzel akkor tényleg szinte semmi idő alatt a végére csúszik.

Míg ugye ha bemegyünk egy ingatlanirodába, nem megy el több óra azzal, hogy böngészgetünk, hanem az ingatlanos azonnal mondja, melyik lakások felelnek meg nekünk. Ha új lakások kerülnek eladásra náluk, akkor felhívnak, hogy ez is van még...

Tehát a vevő szempontjából mindenképp az iroda a jobb, de az eladóéból sajnos nem... :(

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Ritaanyu)
2008. dec. 23. 21:48

internetes hirdetésekkel kapcsolatban bizonytalanodtam el főleg:

nekem azt mondták, hogy tök felelsleges internetes ingatlankereső oldalakra feltenni hirdetést, mert annyian pakolnak fel naponta oda hasonlókat, hogy pillanatok alatt lecsúszik az enyém a legaljára és senki nem veszi észre.

2008. dec. 23. 21:45
apró hirdetések, internetes hirdetések fényképes plakátok és egy hatalmas ELADÓ tábla... más ötletem nincs!
2008. dec. 23. 21:40

Ötleteket, tapasztalatokat várok! Nem szeretnék többszázezer forintot adni az ingatlanosnak, hogy eladja a lakásom. Sokan mégis azt mondják, ez megkerülhetetlen. A közvetítői díjat nem dobhatom rá a lakásom reális árára, mert akkor senki nem veszi meg. Ha meg reális áron adom el ingatlanoson keresztül, annyit bukom az üzleten, hogy nekem nem éri meg.

Kinek, hogyan sikerült magánúton eladnia a lakását/házát??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook