Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a fáraóhangyák ellen? fórum

Mit lehet tenni a fáraóhangyák ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
11. k.apu
2006. dec. 9. 19:36
Szevasztok nem szoktam irni a rovatokba de erre valaszolnom kell .Lehet venni valamilyen /kinai/kretat ami nagyon jol megoli a hangyakat eleg egy vonalat huzni es amennyi hangya atmegy rajta az mind elpusztul .En kiprobaltam es nagyon hatasos .
2006. nov. 13. 16:35
nekem is
2006. nov. 3. 17:33

Sziasztok lányok,

nálunk is volt párezer. Még most is ráz a hideg, ha rájuk gondolok. Kimentem sötétedés után a konyhába, és valami fekete csíkot láttam a falon. Felkapcsoltam a lámpát és ott vonultak hosszú tömött sorban. Brrrrrrrr. Besokalltam és kihívtuk az írtókat. Azóta negyedévente jönnek, szétfújnak valamit (biztonságos, és csak a hangyáknak árt, a deguink élnek és virulnak), és kész. Ja és ha előjönnek a következő kivonulás előtt a hangyák, akkor kijönnek ingyen és 'garanciában' újabb írtást csinálnak. Ajánlanám, de nem tudom, hogy a 3. kerületen kívül is vállalnak-e.

Az első irtásnak egy éve, mi azóta hangyamentesek vagyunk. :))

8. tünde733 (válaszként erre: 8. - Juniperus)
2006. nov. 3. 15:31
nálunk bevált!!!:-))))
2006. aug. 30. 10:10

Szia Hoxa!


Nálam a parketta alól most kezdenek feljönni...én eddig már sokmindent kipróbáltam, és nekem a szórófejes általános tisztító jött be (régen még csak folyékony súrolószer volt csak belőle, ma már van mosogatószer is, meg ilyen lakástisztántartó termékcsaládis...de nem a Bang-esre gondolok!) meg a folyékony tiszító-fertőtlenítő-fehérítő amit a vonulási helyre szoktam vagy priccolni (fal esetében!)vagy óvatosan önteni (padló esetében).

A gyerek miatt kábé félóra elteltével mosd fel a követ, vagy töröld le a falat, hidd el hangyástól fogod tudni összetakarítani az egészet

6. Hoxa
2006. aug. 30. 09:50

A fáraóhangyák mások, mint a sima hangyák. Ezért az ilyen népi praktikák nem válnak be ellenük, csak röhögnének a markukba, ha lenne nekik. :)

Gyakorlatilag kiírthatatlanok, max elköltöznek, ha szerencséd van.


Nálunk pár hete felbukkantak. Szerencsére elég hamar megtaláltuk a vonulási útjukat a falon és tettünk oda külön a fáraóhangyákra kifejlesztett eledelt, amit a bolyba visznek és terméketlenséget okoz. A hatás folyamatos, lassacskán el is tűntek. Már kezdtem örülni.


Erre ma reggel a gyerek szekrényéből kihúztam a legalsó vastag pucsit, amit hetek óta nem mozgattam, lévén meleg volt. Jött vele vagy 50 hangya. Most meg oda próbáltak beköltözni. Szerencsére még épp időben számoltam fel a társaságot (porszívóval), még nem voltak peték és hasonlók, csak nagyon sok kicsi és jópár nagyobb hangyesz.

2006. aug. 17. 08:32

Sziasztok!

Csak most olvastam a kérdést, de hátha tudok segíteni.

Bennünket 3 éve elleptek a szárnyashanygyák is és a vörösek is. Ahol liszttel beszórtam, sehol nem jöttek elő többet.

2006. jún. 30. 06:44

sziasztok!


Latom a hozzaszolas eleg regi, de hatha erdekel valakit:


hintopor vagy szodabikarbona


az elozo nalam jobban bevalt. Ra kell szorni a hangyakra vagy vegig szorod az utvonalukat, ha ismered a feszkuket raszorod a port garantaltan eltunnek. utana pedig csak fel kell porszivozni vagy seperni.


nincs illata, s ha a gyerek hozzanyul semmi baja nem lesz tole.


nalam azokon a pontokon nem jottek vissza a hangyak.


mindenkinek sok sikert a hangya invaziok ellen!!!

3. En26
2005. nov. 14. 13:05

Szia Hoxa!

Hangya ügyben ezt találtam:

Hogyan védekezz a hangyainvázió ellen?


• Rakj cukoroldatba mártott szivacsdarabkákat a vonulásokhoz, illetve oda, ahol a hangyákat észlelted. Szabályszerű időközönként gyűjtsd össze a szivacsokat, és mártsd forró vízbe. A vöröshangyát elriaszthatod a konyhából, ha a polcokra néhány szál friss zsályát teszel. A konyhától és az éléskamrától a penészes citromhéj is távol tartja a hangyákat. A paradicsomvirág, illetve a paradicsom szára is hangyariasztó. Lehetőleg a vonulás elejére helyezzük, és időről időre rakjunk oda friss növényt. Ha a ház, lakás körül egész hangyasereg bukkan fel, keresd meg a járat nyílását, és közvetlenül melléje vagy a lyukba tegyél egy gerezd megtisztított fokhagymát.

Nők Lapja Cafe

2. En26
2005. okt. 24. 18:13

Szia Hoxa!

Együtt érzek veled! Nálunk ugyan ez a helyzet. Télen vagyis amikor elkezdünk füteni,/ padlófütés/- , megjelennek a kis drágák, és kiirthatatlanok. Fujhatom őket, állithatok csapdát semmi eredménye, és ez évek óta igy megy.

Szóval egy jó ötlet nekem sem ártana! /megfagyni nem akarunk!!!/

1. Hoxa
2005. okt. 24. 13:51

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni...


Elleptek minket a fáraóhangyák. Tudjátok, azok a kicsi kis vörösek. Ártalmatlanok, de sokan vannak, és képesek mindenhol feltűnni, főleg a macska kajáját eszik.


Már 3 bolyt felszámoltam, egyet a 1 csomag szívószában, egyet két nadrág közt a szekrényben, az utolsót ma reggel egy csomag szalvétában.


Sprézem őket írtóval, vettünk fáraóhangya írtót, amit bevisznek a bolyba. De mindig feltűnnek, hol itt, hol ott. Már kezdek idegbajt kapni tőlük.


Van valakinek tuti tippje, vagy hívjam ki a rovarirtókat?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook