Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a fáraóhangyák ellen? fórum

Mit lehet tenni a fáraóhangyák ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
71. enid79
2011. máj. 14. 20:23
Néha nálunk is felbukkannak, én a hangyacsapdát szoktam letenni, pár nap alatt elpusztulnak mind. Ha jól emlékszem, raid márkájú és szerencsére tényleg gyorsan végez velük.
70. de6dcdc43c (válaszként erre: 69. - 947344a6a8)
2011. máj. 14. 20:23
Véglegesen nem tudod kiirtani őket.Semmivel. Vagy megszoksz, vagy megszöksz:)
2011. máj. 14. 20:22
Kinek milyen tapasztalata volt/van velük? Hogyan lehet védekezni ellenük? Amikor "nyugi" van hogy lehetne a megelőzésükről gondoskodni? Csak 10 emeletes házban vagy kevesebb szintű házakban is előfordulnak? Osszuk meg a velük kapcsolatos "élményeinket".
68. 190124133c (válaszként erre: 64. - Vardia)
2010. nov. 16. 10:42
Nagyon jó!Kipróbálom!Évek óta csatázunk,ideig óráig el is tűnnek,de visszajönnek...:-))
2010. nov. 15. 22:14

Sziasztok! Több havi kísérletezés, és több helyiségből való sikeres hangyairtás után írok. Írtam korábban, hogy a biokill a legtutibb szer. Ez így is van. De ha biztosra akartok menni, akkor ezzel egyidőben alkalmazzátok az ecetet (fele-fele arányban vízzel higítva pumpás flakonba töltve - vagy csak többszörösen kilyukasztva a kupakot). Ahol látjátok a hangyákat oda mindkettő szerrel szórjatok,ill. csepegtessetek. A biokill késleltetett hatása révén tizedeli a bolyt, az ecet szaga pedig távol tartja az esetleg élve maradt példányokat, amik elő akarnak jönni. Amíg sok a hangya a biokillt heti 3-szor alkalmazása, az ecet napi használata hasznos lehet.

Ezen felül tömjétek be a réseket sziloplaszttal-célszerű az átlátszó(pl. radiátorcsöveknél alul-felül, falra felfúrt dolgoknál a keletkező kis lyukakat, így polcok, szekrények-konyhaszekrény, mosogató alatti csőnél a rés, ahogy a falba megy, és rés marad mellette.) Ezekhez a helyekhez pluszban alkalmazzuk a biokill és ecet kombinációt (ahol nem látszik, pl. függöny mögött az ablakpárkány, laminált padló, padlószegély esetén használjuk az ecetet.) Ezen kívül nem árt egy alapos ecetes felmosás sem. Fürdőszobában a kádnál a lefolyóból, és ott, ahol lefolyik a víz amikor túl sokat engedsz a kádba, jöhetnek fel a hangyák. Oda este fújj biokillt heti 1 alkalommal, de az ecet is jó, vagy ha csak azt használod, de a kettő együtt tuti. mindkettőt a vonulási útra, tehát a lefolyóba, vagy/és a kád szélére szórjatok, először gyakrabban, majd lehet ritkábban. De ha a fürdőszekrény felső tükrös részénél a felfúrásnál rést láttok, ott is szilozzátok be, és ecettel kezeljétek és biokillel is néha. Ha 10 emeletes házban laktok,mint én, akkor hasznos lehet a wc hátfalán lévő csőrendszerbe sütőport szórni, ugyanis onnan ágaznak el a csövek a konyha-fürdő-wc irányába. A sütőpor odavonzza a hangyákat, megeszik, és meghalnak, így nem mennek tovább az említett helyiségek felé. De túl sokat se szórj be, mert akkor túl sok hangya odamegy, amik nem is voltak a környéken. (1-2 csomag elég). Ezzel a módszerrel másfél-két hónapja tiszta már az előszoba, nappali, hálószoba. A konyha és a fürdő kb. 2 hete is hangyamentes a sütőpor alkalmazása óta, ezeken a helyeken előtte is érzékelhető volt a biokill és ecet hatása. Ezek a dolgok nem drágák, és bármikor fel tudják venni velük a versenyt.

Tehát tapasztalaim alapján e három dolog együttes hatása, a sziloplaszt, és ecetes felmosás, de ide sorolhatnám az alapos takarítást, porszívózást is, hiszem, hogy le lehet győzni a fáraóhangyákat.

66. Dodi44
2010. okt. 22. 04:15
Diofa levelet tegyetek az utjukra vagy leheto leg kozelebe. (persze zoldet!)
2010. okt. 21. 09:04
A biokill tényleg hatásos (hétfőn vettük). Nekünk a radiátor mögött jött elő sok hangya (ahol fel van fúrva a falhoz). Oda fújtunk pár napig, és napról napra kevesebb van. Tegnap megjelentek a konyhában a felső szekrényrész mögött. Párom befújt párszor a szekrény mögé. Még az este láttunk 3 hangyát, de reggelre egyet sem, és még azóta nincs. Párom szerint azért van most sok hangya, mert szigetelik a házat, és ahogy fúrják, ütik a falakat, megindulnak a hangyócák minden felé. Mindenesetre a réseket betömtük szilóval.
64. Vardia
2010. okt. 18. 18:42

A mi módszerünk:fogamzásgátlót porrá törni, májkrémmel összekeverni és kis csomagokban lerakni az előfodulási helyekre.Bizarrul hangzik, tudom, de nekünk mindig bevált, ismerősi körben is, úgyhogy van benne valami.

Jó a lejárt gyógyszer is, nem muszáj a sajátot feláldozni:)

Próbáljátok ki.

63. mmacus
2010. okt. 18. 18:37

Nem értem őket egyszerűen. Napokig semmi, néha meg megjelennek.

A süti tálcán tegnap óta az asztalon, ott egy darab sincs, a monitoron meg itt szambázott egy az előbb.

Mi most zöld protectet használunk, de biokillt akarok venni.

2010. okt. 18. 13:32
Ja, érdemes átlátszó sziloplasztot venni, mert azt mindenhol lehet alkalmazni, nem feltűnő, így pl. polcnál vagy karnisnál is.
2010. okt. 18. 13:30
Fűtéscsöveknél fújd be piros raidel, és nyomd ki sziloplaszttal. Nekünk azokon a helyeken jöttek be, alul és felül. Szobákban 2 hete csináltuk ezt meg, azóta semmi. Konyhában a mosogatónál a víz-és szennyvízvezetéknél is srayzés után kinyomtuk a réseket szilóval, egy éve nincs hangya. Ezért tettük ezt a szobákban is. Nálunk a falra felfúrt polc és karnis falba menő csavaránál is jöttek a hangyák, így az ezek mellett lévő apró réseket is kiszilóztuk. Azóta nem jönnek.
60. theri
2010. júl. 28. 21:02

Én 6 éve, amikor mostani lakásunkba költöztünk ismertem meg a fáraóhangyákat. Végigéltem mindent, amit leírtatok eddig.

Megfigyeltem, hogy az ablakon jönnek be, valószínűleg a ház tetőszerkezetéből. Azóta rendszeresen befújom mortein hangyairtóval kívülről az összes ablakkeretet, és minden olyan helyet, ahol másik lakásból átjöhet (víz és szennyvízvezeték mosogató alatt, fördőben, wc-ben, fűtéscsövek be és kimenete).

Eleinte gyakrabban, most már csak 4 havonta fújok, az első alkalmazás óta nincsenek, de nem merem abbahagyni. Szerintem visszafordulnak az ablakból :))

Nagyon félek a vegyszer káros hatásától, de attól még jobban, hogy hangyát találjak a szekrényben.

59. cézé
2010. júl. 28. 08:36

Sziasztok!

Tegnap ahogy kinyitottam a kenyértartót, kivettem a nejlonban lévő kenyeret, hát azt veszem észre, hogy tele van apró, barna hangyával. Cillit Bang volt épp kéznél, mint az őrült lespricceltem őket kenyerestül mindenestül (nem élték túl:-) Aztán jött a sírás, mert én finoman szólva is tisztaságmániás vagyok, akkor hogy lehet ez? Mindegy, megöltem azt a kb 100 darabot, semmi kaját nem hagytam elől, és azóta nem látok többet. Várom, hogy lesz-e több...

58. globus (válaszként erre: 57. - Mmacus)
2010. júl. 17. 17:11
Én is arra akartam kilyukadni a felsorolással, hogy csupa olyan helyen hemzsegnek, ahol biztosan nem lehet ételmaradék :(
57. mmacus (válaszként erre: 56. - Globus)
2010. júl. 17. 16:25
Nálunk ma az egyetlen, amit eddig találtam, a billentyűzetből sétált elő:(
56. globus
2010. júl. 17. 15:23
Nem biztos, hogy az ennivaló az oka az inváziónak. A mosógép mosószer tartályában, a vasalódeszkán, a vasalóBAN, a számítógép monitorának szélén, a wc falán, egyáltalán az összes függőleges falon, ahová csalétek kiszórása lehetetlen, ablakpárkányon, mindenütt hemzsegnek, de csak egyesével. Semmiféle járat, hangyaboly nincs. Több ezret költöttem a felragasztós mérgekre, hatása nulla. Sprayt a falra nem szeretnék fújkálni, nemrég festettünk. Más lakók is panaszkodnak, de a lakásszövetkezet nem lép. Raktam ki este fóliára mézet, lekvárt ,cukros vizet, kenyeret, reggelre egyet sem fogott. Kerek egy éve harcolunk csendesen, semmi eredménnyel.
2010. júl. 17. 14:21
Annó nálunk is volt,2szer irtottak és utána nem voltak,viszont állítólag ahol ezek ott vannak,ott csótány nincs.
2010. júl. 17. 14:06
Pfff, nálunk is voltak összemásztak mindent, a kenyértartó állandóan televolt velük, egy csomó zsemlét ki kellett dobnunk mindig. Kétszer jöttek írtani, mire elhúztak, azóta nincsenek.
53. mmacus
2010. júl. 17. 11:18
Az a bosszantó, hogy olyat, hogy "vonulási útvonal", nem találok, mindenütt 3-4 db felbukkan és ennyi. Ma még nem láttam. A kenyér/péksütemény tartóhoz citromszeleteket tettem, azt olvastam, nem szeretik az illatát.
52. era06
2010. júl. 17. 08:44

van direkt valami por is, de a sütőpor kéznél van :)

Kell egy nagytakarítás. Minden kaját el kell zárni, kenyérben és a sütiben imád lakmározni, de a többi kaját is át kell nézni.

Szórjál körbe mindent sütőporral,a konyhaszekrényt is belülről

Meg kell találni azt a helyet ahol bejönnek

51. mmacus
2010. júl. 17. 07:18

Elég régi a fórum, de ha valaki azóta újabb megoldásra jött rá, beírhatná.

Nálunk most óriási a gond, szó szerint mindenbe belemásznak. Jött már ki a gáztűzhely rózsájából, konnektorból... Eddig csak a Raid spray-t használtuk, nem sok sikerrel.

50. tibike
2010. jan. 7. 20:14
Nálam eltűntek, úgy tűnik. Nagyon nehezen., és sokára. Talán a nyílászárók cseréje miatt túl meleg van, vagy csináltak valami kollektív irtást a lépcsőházban is. Nagyon érzékenyek a hőmérsékletre. Csak a 21°ot szeretik.
49. 49ca420470 (válaszként erre: 47. - KacorPeter)
2009. aug. 28. 23:50

Ez is tévedés hogy a fáraóhanyga nem csíp,ugyan is csíp.Elég erős a csípése de nem duzzad meg semmi,nem látszik helye sem.Én a hanygákból írtam a biológiai érettségi projektemet,elég sokmindent összeolvastam már róluk,ehhez képest most megbuktatnám magam szívem szerint,mert elég sokára sikerült rájönnöm hogy fáraóhanygyával állok szemben.A színe engem is megtévesztett mivel nem vörös hanem inkább feketés.Az írtószerek kb 3 napig hatnak,aztán sétálnak rajtuk tovább.Több boly is van a lakásban.Kint a folyosón is a fal mellett,a fürdőszobában a parketta alatt a szobákban(laminált padlós szobánk 1 van és ott nincsenek mivel nincsenek rések a parkettán).Szóval a fürdőszoba csempe alatt is vannak,onann jöttek ki körbenézni a kádszélén.Imádják a húst!Ez egy fontos jel hogy fáraóhangyánk van,ugyan is a fáraó a fehérjére izgul inkább,míg a közönséges hangya az édesre.Egyedül nem nyerhetek csatát ez már biztos,úgyhogy én szakemberek segítségét fogom kérni mindenképp az írtáshoz.Egy másik fórumon azt olvastam hogy a fáraóval a küzdelem minimum fél év,csak úgy lehet írtani ha beetetik valami méreggel amit elvisz a fészkébe.Iszonyú erős hanyga.Kibonja a járólap fugáját is,elbírják egymás testtömegét is.Láttam ahogy az egyik cipelte a másikat felemelve.Nekem most használt olajos csapdáim vannak kirakva,imádják az oljat amiben hús sült előtte.Szóval felmásznak a pohárra és fejjel belelógnak lefegyelni miközben kijönni a meredek falon már nem tudnak és belepotyognak az olajba.Abban nem tud úszni,amúgy nekem a tömény hypoban is úsztak a tűzhelyen ,mikor egyszer mérgemben felöntöttem az egész gáztűzhelyet mert ott futkostak rajta.Hónapok óta figyelem őket,a szokásaikat a viselkedésüket.Észrevettem hogy az asztalon azért nincs,mert az asztal lába túl meredek és síkos és nem tud felmászni rajta.A csempén sem tud felmászni de a fugánál már igen.A csapdámhoz is ceruzasegítséggel tudnak felmászni.A pohár meredek síkos falán viszont már nem tud feljönni,visszapottyan bele az olajba és ott pillanatok alatt megfullad kb 2 rángás után.De ez a csapdadolog kevés lesz.Gondoltam arra hogy kicsalom a boly nagyrészét valamivel amit jól szétszórok egy nagyobb darabon és mikor kijött a nagyrésze akkor lefújom őket egyben majd feltakarítom a mérget és megismétlem a műveletet pár napon keresztül így valószínűleg látszatra én győznék mert annyira gyorsan már csak nem szaporodnak.A mási fórumon azt írta valaki hogy kirakott 3 hangyacsapdát és a legnagyobb döbbenetére egy nap alatt a 3-ból 2-tőt felfaltak.A csapdák azért jük mert közvetlen a bolyban hatnak a fáraót nem lehet máshogy kipusztítani.A sütőpor egyébként ugyanezt a hatást fejti ki,nedvesség hatására a bolyban gáz képződik amitől megdeglenek.

Szóval én most úgy döntöttem hogy nem kísérletezgetem tovább hanem szakembert hívok,mivel a fáraóval szemben nincs esélyem.A bolyok segítik egymást,összedolgoznak,és mikor már minket zavar akkor többnyire túl késő.Ezt írták a másik fórumon.

48. 49ca420470 (válaszként erre: 22. - Hoxa)
2009. aug. 28. 23:20

Tévedés Hoxa!

Én is már hónapok óta küzdök a hangyákkal,azt hittem sima kertihangyáink vannak,míg nem ma rákerestem a gooliben a fáraóhangyára a képeknél.És ott van fekete is és vöröres is.És rá kellett jönnöm hogy meddő küzdelmet folytatok és ezt a csatát egyedül szakember nélkül nem nyerhetem meg!Úgyhogy most én is elolvasok minden lehetségest róluk és veszek speciális csapdát nekik + kersek egy jó hanygaírtó szakembert,melőtt megeszik az új ikeás szekrénysoromat is!

47. KacorPeter (válaszként erre: 46. - Szilvi16)
2008. nov. 19. 14:53

a fáraóhangya élelmiszer-látogató, vagyis nem csíp. Fontos lenne azt is tudni, hogy milyen testrészeden csípkedtek össze? Az Ágyi poloska sajnos elképzelhető, ugyanis nem az ágyadban tartózkodik, hanem a szobában mindenféle repedésben, függönykarnison, sőt még konnektor mögött is. Könnyen behurcolható akár bútorral vagy egy képpel is. Az ágyi poloska jellegzetesen nyak-, boka- és csuklótájékon csíp és csak éjszaka. Nem megy át anyuékhoz, ha te ott vagy neki táplálékul

Első lépésben tedd át az ágyadat máshova, mert így esély van rá, hogy nem talál meg.

2008. szept. 3. 02:00
Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy kb 1 ónapja valamik borzalmasan összecsípkednek, de nem tudjuk, hogy mik. Amit itt olvastam azért ha nálatok volt ilyen hangya észre vettétek őket. Azt nem tudja valaki, hogy ezek csípnek is? Az az érdekes benne, hogy mindig az ágyamban csípnek össze na most azt viszont vagy háromszor is befújtuk rovar írtó szerrel, amit már évek óta használunk szóval poloska és atka kizárva. Viszont az az érdekes a dologban, hogy a szomszédaim is panaszkodnak, hogy össze csípí őket is valami azt tudni kell, hogy én is és ők is galérián alszunk. A másik pedig az, hogy még csak 16 vagyok és mivel külön szobám van anyukáméknak is van galériájuk, de ők lenn alszanak és nekik semmi bajuk szóval egyetlen csípésük sincs sehol. Szóval a kérdésem az lenne, hogy létezik, hogy ezek fáraó hangyák legyenek? Szóval ha valaki tud valamit róluk írjon lécci fontos lenne előre is köszönöm.
2008. márc. 12. 10:13

Sziasztok! Új építésű házunkba beköltözés után kb. egy évvel kezdtek el bemászkálni a hangyák, mint kiderült az édes ízű ennivalókra, ugye pici a gyerek... sikáltam, semmit sem hagytam elől, mindent lezártam rendesen (legalábbis én azt gondoltam), de a hangyák mindenütt ott voltak, mézes bödönben, asztalon (hiába hipóztam már a végén), szobákban, egyszer még a gyerek könyvén is, mikor véletlen kiborította az almalét és nem vettem észre.

Anyukám a sütőport ajánlotta, máshonnan a citrom tippet kaptam, hogy vágjam gerezdekre és tegyem az útjukba.... ez tényleg bevált, de csak ideig-óráig, mert a kis hamisak kikerülték!

Amikor már a szőr felállt a hátamon, mert annyian voltak, olvastam a neten, hogy a fészküket kell megtalálni és onnan kiirtani őket. Hát, falat nem bontottunk végül, hanem vettünk egy Raid Max hangya-és csótány irtó szert, amivel végig, jó vastagon befújtuk az útvonalukat és az összes lehetséges megjelnési helyüket. Na azóta megszabadultunk tőlük! Végre békénhagynak.

2008. jan. 31. 10:43
Ja igen! A sütőpor biztos azért jó mert csíp. Egyszer kiskoromban megkóstoltam! :D:D:D
43. 3167201e8f (válaszként erre: 42. - Czigi)
2007. okt. 16. 13:31
A pici szürkés hangya milyen, szinte áttetsző?? Fáraó??és hogy lehet kírtani? fürdőszoba, konyha víz körül, zsemlén, szárado edényen, csempén!! Fúj!! már 26 éve itt lakunk, eddig sose volt ilyenünk.
42. Czigi
2007. jún. 23. 16:54
bórax, vagy fokhagyma illetve sütőpor nálam ezek váltak be.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook