Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... fórum

Kikészít a fölöttem lakó szomszéd... (beszélgetős fórum)


2009. febr. 12. 20:55

Most fölöttem sem porszívóznak annyit(este:)...mi történhetett?

Olvassák a fórumot?:))

149. pirike74 (válaszként erre: 148. - 4c35511f0b)
2009. febr. 12. 20:52
tényleg az:)
148. 4c35511f0b (válaszként erre: 147. - Pirike74)
2009. febr. 9. 20:07
Vicces, már ennek örülni kell:)
147. pirike74 (válaszként erre: 146. - Erika0313)
2009. febr. 9. 19:31

Szia,


ez nagyon jó hír!Nekünk is rendben mennek a dolgok, sztem rájöttek, hogy semi értelme bunkónak lenni, mert visszaüt.Sőt még köszöntek is a lépcsőházban, teljesen megdöbbentem.

Drukkolok, hogy így maradjon!

Üdv,

Szilvi

2009. febr. 9. 18:57

Halihó!


Nálunk most elég csend van. Néha reggel felébredek rájuk, de már nem mindennap.

145. 4c35511f0b (válaszként erre: 142. - Pirike74)
2009. jan. 28. 15:14
:)
2009. jan. 28. 15:11

Sziasztok! Gondoltam írok, hogy egy kicsit más megvilágításba helyezzem a dolgokat, ugyanis nálunk mi voltunk a gonosz felső szomszéd. Próbálok rövid lenni, mert oldalakat tudnék írni a történtekről, de mégiscsak dolgozok éppen vagy mi :) Beköltöztünk párommal, fiatalok, panelházba. Lakóközösség átlagéletkora 60-év felett. Nem vagyunk hangosak, nincsenek házibulik, mindig takarítjuk a lépcsőházat, udvariasan köszönünk stb... Egyszer fordult elő, hogy zavaróan hangosan hallgattunk zenét, kicsit belefeledeztünk ( du. 14 körül) kb. 2 percig tartott, ugyanis alsó szomszéd föl, hogy azonnal kapcsoljuk ki, mert nem tudnak pihenni - nem álltam le vitatkozni, hogy én reggel 6-kor nem tudok, amikoris a piacról visszatérve a lépcsőházban üvöltve tárgyalják meg az aktuális pletykákat. Zene ki, minden rendben. Eltelik egy év, semmi gond, mindenki kedves mosolyog. Konyhában egy lábas kiesik a kezemből. Mint az őrült elkezdik verni a radiátort. Nem találtam összefüggést, gondoltam takarítanak. Pár nap múlva. Takarítok, viszem vissza a létrát a helyére, kicsit nekiütődik a falnak. Radiátor azonnal "megszólal". Kezdtem összekötni a két dolgot. Időközben beszerzünk egy kutyát. Aranyos, cuki, nem ugat, nem kapar. Egyszerűen zavarja a szomszéd nyanyát, mert mért nem kérdeztük meg őt, hogy tarthatunk-e kutyát. Jó vicc. Tudom, tudom ebrendelet, de hadd ne értsek vele egyet teljes mértékben. Következő eset történik. Reggel vízóra leolvasás, rohanok és nem volt időm visszacsavarni a wc mögötti 'vasajtót', így mikor párom délután felnyitja a tetőt, az koccan a vassal. Megint radiátorkopogás. Erélyes. Úgy, hogy addig gyakorlatilag otthon sem voltunk. Erre bekattanok és belerugok a radiátoba, majd nem túl visszafogottan "belekiabálok", hogy ha van valami probléma, akkor fel lehet jönni. Vénasszony felcsattog és válogatott káromkodással elkezd szidni minket, meg a felmenőinket. Arra a kérésre, hogy ha van valami gond, jöjjön fel, ne a radiátort verje, az a válasz, hogy egyszer már feljött ő nem fog állandóan mászkálni azért mert mi antiszociálisak vagyunk. Ugye az immár kb. másfél évvel ezelőtti esetről beszél nő, amikor azonnal kikapcsoltuk a zenét. És, hogy különben is milyen dolog, hogy nem vagyunk összeházasodva és úgy élünk együtt és hasonló. Nem kicsit rúgta el a pöttyöst az öregasszony, úgyhogy bevallom én is elküldtem melegebb éghajlatra. Úgy búcsúzott, hogy elintézi, hogy eltűnjön innen a kutyánk. Úgy éreztem semmi jogos alapja nincs annak amit mond, de azért körbekérdeztem a mellettünk, a felettünk lakókat, hogy tényleg ennyire rossz szomszédok lennénk? Ledöbbentek. Ők pont azt beszélték egymással, hogy mióta mi lakunk itt (háromgyerekes család helyére jöttünk) béke van és nyugalom. És nem hallgassunk a sithekre (mi csak így hívjuk őket star wars után szabadon) mert mindenkit megpróbálnak kikészíteni. Unatkoznak. 1 hét múlva jött a papír, hogy gyűjtsünk aláírást, a kutya miatt, mert egyébként mennie kell. Aláírás összegyűjt (első két emeleti nyugdíjasklub elzárkózik, szolidárnak), a többiek lelkesen aláírják. Következő lakógyűlés, ismét előjön a kutyakérdés. Jó ha van a családban egy ügyvéd, úgyhogy visszük magunkkal. Ő felhívja rá a figyelmüket, hogy a törvény szerint az összegyűjtött aláírás érvényes. Megváltoztathatják a házirendet, hogy egyáltalán nem legyen kutya, de akkor a házban lakó másik kutyának is mennie kell. Persze, hogy az egyik vénasszony pudlija volt a másik. Jöttek a jobbnál jobb javaslatok. CSak az tarthasson kutyát, aki már 10 éve itt lakik. Csak 6 kilónál könnyebb kutyát lehessen tartani (esküszöm, ezek lakógyűlésen, mint komoly javaslatok elhangzottak). Nem áldozták be a saját ölebjüket, ezért a miénk is maradhatott. Bepróbálkoztak még dolgokkal. Naponta másikuk jelentett be minket csendháborítással a közös képviseletnél. Volt, hogy nyaralás alatt is, amikor otthon sem voltunk. Ott tudták milyenek, felvették a panaszt, de nem foglalkoztak vele. Most egy éve kezdenek megnyugodni. Lehet, hogy az is hozzájárult, hogy közöltük velük, hogy mi eddig is kulturáltan próbáltunk együtt élni, ezután is így fogjuk, DE, ha nem hagyják ezt abba, meg tudjuk keseríteni az életüket. Beígértünk fapapucsot, rendszeres áztatást stb... Visszavettek. Rájöttek, hogy nem tudnak kicsinálni. Köszönni a mai napig nem köszönünk egymásnak, de köszönjük megvagyunk. Bocsi, mégis hosszúra sikeresett, de közben jöttek az emlékek és vele együtt az ideg is. Tanulság az nincs. Javaslat sem. Talán egy. Senki ne verje a radiátort. Undorító egy szokás. Legyünk már annyira kulturáltak, hogy felmegyünk egy emeletet szólni. Főleg, hogy egy panelban az végighallatszik. És, ha problémánk van próbáljuk megbeszélni. Ha pedig nem megy, fenyegetőzzünk, vágjunk vissza (csak ne úgy, hogy akkkor mi is bömböltetjük a zenét akkor amikor ő pihenne, mert azzal megint ott vagyunk, hogy a többi x lakónak is kellemetlen. Végső esetben költözzünk. Senkinek nem kívánom ugyanis azt a kb. 2 évet az életemből, amikor nem tudhattuk, hogy megint mit találnak ki ellenünk.

Csóközön

143. pirike74 (válaszként erre: 141. - 4c35511f0b)
2009. jan. 28. 13:44
kérd meg KK-t, ő ki kell, hogy függesszen egy idei vagy tavalyi házorendet.Én is szólni fogok, mert 0 94-es házirendünk kissé elavult.
142. pirike74 (válaszként erre: 140. - 4c35511f0b)
2009. jan. 28. 13:43
ém most néztem meg a mi ősöreg kifüggesztett házirendünket(94-es magyar Közlönyből)és pl már abban is benne van, hogy nem lehet olyan háztartási gépet működtetni extrém időben, ami a másik lakót zavarhatja.ez vonatkozik TV-re, rádióra is.Én is be fogok dobni az alattam lakó öreg hölgynek egy papírt, mert tegnap is az "orchideák, fehér orchideák"c.dalt hallgattuk totál hangerőn, este 8-kor a nappalinkban.Mindössze megkérem, hogy ha lehet halkabban hallgassa, tudom, hogy süket és már szóltak neki mások is...meglátjuk mi lesz?
141. 4c35511f0b (válaszként erre: 139. - Pirike74)
2009. jan. 25. 10:54

Lehet, hogy igazad lesz,,,mert nekünk ide nincs kitéve (csak az, amit leírtam), de állítólag a közös k.-nél bővebb van, most mondta egy szomszéd (ő jófej:)...rá fogok kérdezni!


CSak az a gondom, hogy valószínűleg nem fogja érdekelni:(

140. 4c35511f0b (válaszként erre: 139. - Pirike74)
2009. jan. 25. 09:43

Ez megtörtént, de a házirend nem tartalmaz ilyesmit (annyit, hogy hétköznap este 19 óra után nem lehet pl. fúrni, szombaton 13-ig, vasárnap pedig egyáltalán nem).

Nem fogják azt leírni, hogy a 2 kicsi pl.ne a lakásban labdázzon és azt sem, hogy nem este 21-kor kéne (minden nap!!)porszívózni.



Önkormányzathoz nem fogok menni, teljesen fölösleges s mivel ő lakik fölöttem, semmi szükségem arra, hogy direkt (még)hangosabb legyen vagy ahogy valahol olvastam esetleg beáztasson stb.


Természetesen azért keresem a megoldást:)

139. pirike74 (válaszként erre: 137. - 4c35511f0b)
2009. jan. 25. 09:39
Kérd meg a közös képviselődet, hogy nyomtasson ki egy mostani házirendet, amiben a legutóbbi rendeletek vannak benne(milyen büntetés jár csendháborításért stb) és függeszd ki a bejáratnál, vagy dobd be a postaládájába, ha a szép szóra nem hallgat.Vagy jelentsd be az önkormányzatnál.Ez tarthatatlan helyzet és csak az energiádat rabolja vele.
138. pirike74 (válaszként erre: 131. - Dizzz)
2009. jan. 25. 09:35
mi is a nyugalomért és a "jó környék" miatt költöztünk ide, jó pofára esés volt.de már hetek óta délután kloffol a szomszédasszony...talán így is marad?amen!
137. 4c35511f0b (válaszként erre: 135. - Dizzz)
2009. jan. 24. 16:59

Így van.

Hihetetlennek tartom én is, hogy semmi jogom...


Munka után pihenne az ember és halál lazán düböröghet, zajonghat fölöttem, semmit nem tudok tenni.

136. 4c35511f0b (válaszként erre: 131. - Dizzz)
2009. jan. 24. 16:57
Elég kilátástalan helyzet...
135. Dizzz
2009. jan. 24. 10:41

Megmondom őszintén, nekem már kezd egy kicsit elegem lenni abból, hogy a témával kapcsolatban semmiféle jogi okosságot nem találok, csak mindenhol kibújást a kérdés alól.

Régóta keresek valami jogszabályt, vagy rendeletet, de semmi...

valaki tud valami okos infóval szolgálni?

2009. jan. 24. 02:22
Most nem tudok aludni. Most kellenne a gázcsővet kalapálnom nekik :D
133. erika0313 (válaszként erre: 128. - Pirike74)
2009. jan. 24. 02:21
:D
132. erika0313 (válaszként erre: 127. - Pirike74)
2009. jan. 24. 02:21
Majd az lesz, megkérdezem.
131. Dizzz (válaszként erre: 130. - 4c35511f0b)
2009. jan. 23. 20:54
azt hittem, csak velünk történhet ilyen...szomorúan látom, hogy nem...pedig én a nyugalomért költöztem a környékre.
2009. jan. 23. 20:51
Fölöttem rendszeresen reggel 7-kor porszívóznak hétvégén, hétköznap meg MINDEN ESTE 20-21 fele...szóltam, kopogtam, kértem stb. totál fölösleges...a 2 (kis)gyereket már nem is említeném:)
2009. jan. 22. 21:27
A gondnokunk mesélte a héten: az egyik lépcsőházban a 9 emeletről ázott az alatta lévő összes emelet. Felmentek az emberhez, hogy ugyan már engedje már meg, hogy megcsinálják az áztatát okát. Erre nőci közli, hogy ő egyetemista, és nincs ideje erre, őt hagyják békén. Majd további 2 napig áztatta tovább az embereket. Majd utána elzáratta a vízet, és benyújtotta a biztosítóhoz a számlát, hogy elázott a lakása...
128. pirike74 (válaszként erre: 50. - Erika0313)
2009. jan. 22. 21:17

ilyen nincsen,társasházban él, nem tanyán.

akkor fenyegesd meg, hogy elmész a közös képviselőhöz, vagy az önkormányzatba és feljelented.


na öreganyám bekapcsolta a tv-t alattunk, zeng az ének:)szerencse, hogy csak a nappaliban hallható, a "Hal a tortán"-hoz akár le is vehetjük a hangot, a mami szolgáltatja,süket mint az ágyú:)

127. pirike74 (válaszként erre: 122. - Erika0313)
2009. jan. 22. 21:07

Szia, miért nem kérdezed meg a közös képviselőtöket, hogy ilyenkor mi a teendő, ha feletted rohangálnak egész nap?

Gondolom milyen észveszejtő lehet, a fenti pár unokája néha náluk alszik, este 10-ig ős is rohan, utána gondolom lefektetik aludni.De azt a dübörgést, marha idegesítő!

sztem ne hagyd annyiban!Veszekedni meg ne állj le velük-könnyű mondani-látod, nem értik meg, mert hülyék.Vagy marad az önkormányzatos behívás amiről

gabcsa írt...

kitartás!

sz

126. pirike74 (válaszként erre: 29. - Gabcsi8080)
2009. jan. 22. 21:03
Ez nagyon jó!:)
125. pirike74 (válaszként erre: 123. - Gabcsi8080)
2009. jan. 22. 20:59

Szia!!


jaj, de jó hír, akkor tényleg létezik az a dolog az önkormányzatnál. Pillanatnyilag csend honol, volt egy kis basszusos zenei megtorlás részünkről pár hete délután amikor is aludni szokott a házaspár, szerintem azzal sugalltuk, hogy amíg kloffolnak, mi zenélünk.Pedig nem vagyok sem zenélős,sem szemét, de elegem lett.

ez nagyon jó ötlet, fogok beszélni a közös képviselővel és felújítom kicsit a lenti üzenőfalat,kezdve a 100 éves,mohalepte házirenddel.Amúgy képzelj el egy ősrégi társasháznak titulált bérházat,kövület lakókkal, sztem a fele nem is fogja tudni elolvasni, mert már nem látja, vagy nem is érdekli.

Kicsit sz.rul jön ki, hogy szeptember végén költöztünk be és máris gond van a felettünk lakóval, de hát mit csináljak.Ha engem kérne meg valaki, hogy ne zajongjak, mert őt zavarja, az a minimum, hogy abbahagynám illetve elnézést kérnék.De a jóember meg azt hiányolta felettünk, hogy nem mutatkoztunk be amikor beköltöztünk.Az ő neje még egyszer nem köszönt vissza se nekem se a páromnak, de úgy látszik az okés.


Köszi mégegyszer a jótanácsot, utána megyek!


Üdv,

Szilvi

124. pirike74 (válaszként erre: 122. - Erika0313)
2009. jan. 22. 20:50

Szia,

köszi a választ!

Tehát a fejlemények.kezdenék bővebben a mi zenei visszavágónkkal amit megemlítettem előző hozzászólásomban.Azaz:


Valamelyik szombaton leadtuk a gyereket a nagyinál,s amikor jöttünk haza ,láttuk eresztik le a redőnyt, mennek szundítani, minden hétvégén ezt csinálják, kb 3 körül.Nyugdíjasok, megtehetik:)

Peti nagyon komolyan adott nekik zenét, + én porszívóztam, dübörgött a basszus -én mondjuk utálom a hangos zenét,de azt mondtam, most vagy soha.Nem vagyok bosszúálló, de ezt az egy módszert láttuk megfelelőnek, mert a szép szóval kérés nem használt, könyörögni pedig nem fogok.

Azóta 2 hete kb-úgy tűnik, nem kloffolnak, vagy ha igen, nem este.nem akarom elkiabálni, de nem bánnám, ha ez így maradna.Slusszpoén, hogy megnéztem őkez az iwiwen-bocs, e kiváncsi voltam- diplomás házaspár,2 felnőtt gyerekkel, kisunokával.Na ekkor nem értem én, miért nem lehet megérteni, hogy az alattuk lakókat a kisgyerek miatt zavarja a kloffolás? Egysezrűen szemétség, nekem eszembe nem jutna, ha tudom, hogy valakit zavarok.

Ha lesznek fejlemények írok.Azóta is faklumpában dübörögnek a fejünk felett, de erre arcom sem rezdül:)

Üdv,

Szilvi

123. gabcsi8080 (válaszként erre: 121. - Pirike74)
2009. jan. 20. 16:32

Szia!!!


Igen van tapasztalat.Nekünk is gondunk volt és be lettünk hívatva.Megbeszéltük de ügye alkesz segg hülyével mit kezdesz???Semmit.Mindegy.

Viszont ha van közös képviselőtök akkor kérj tőle egy aktuális házi rendet, mert az már rég nem érvényes, hogy reggel 6 és este 10 között azt csinál amit akar.

Sőt én úgy tudom, hogy pl. vasárnap még fúrni sem lehet.


Szóval ne hagyd annyiban.Társasház és alkalmazkodni kell mindenkinek kivétel nélkül!

122. erika0313 (válaszként erre: 121. - Pirike74)
2009. jan. 19. 18:44

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet, csak nálunk rohangálnak állandóan. Szerintem nem lehet mit tenni, csak este 10 után :(

Azóta is tart?

2009. jan. 11. 23:10

Sziasztok!


nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot!Kicsit tanácstalan vagyok,itt a sztorim dióhéjban:


Nemrég költöztünk egy társasházba,mi a párommal és a 1.5 éves kislányunk.Nagyon szeretjük a környéket is,és a lakást is.Amikor beköltöztünk, bemutatkoztunk a szembenlakó hölgynek aki nagyon kedves.Az alattunk lakó néninek is bemutatkoztam pár nappal később,amikor láttam a lépcsőházban.A felettünk lakóhoz nem mentem fel -nem is jutott eszembe-és nem is találkoztam vele az első hónapokban.

Az alattunk lakó néni süket, és hangosan hallgatja a TV-t de mivel a nappaliban szűrődik fel a hang, nem foglalkozunk vele, 10-kor abbahagyja.

Kb egy hónapja a felettünk lakó minden pénteken és szombaton elkezd húst kloffolni, este 8.30-as kezdettel.Pont azután, hogy a gyereket lefektettem.A gyerekszoba pont a konyha mellett, van, de gyakorlatilag az egész lakásban hallani, hogy ők kloffolnak, vagy jó 20 percen keresztül, teljes erőből.Egy darabig hallgattam, nem szóltam.De Karácsony előtti este elegem lett.Előbb felkopogtunk a fűtéscsövön, -nem használt,-így felmentünk Petivel.Kijött az ürge,60-as hapsi, betintázva, rákvörös fejjel- mondtam neki udvariasan, hogy ha lehetne kicsit korábban kloffolni, mert nagyon lehallatszik és alszik a gyerekünk.Erre ő:most jutottak oda, hogy kloffoljanak, fektessük le a gyereket,(?) különben is kik vagyunk és miért nem mutatkoztunk be amikor beköltöztünk stb.Szóval gyakorlatilag elhajtott és még vígan kloffolt vagy 10 percet.A gyerek szerencsére nem ébredt fel.A kloffolás azóta is menetrendszerűen indul, mintha direkt mindíg 8.30-ra időzítene.Peti ötlete volt, hogy adjunk nekik egy kis zenét szombat délután, amikor is láttuk, hogy húzzák le a redőnyt és szunyókálni mennek.Szólt is a basszus, de engem sztem jobban idegesített,utálom a hangos zenét, meg cikinek is érzem így visszavágni, pedig vsz csak evvel lehet valamennyire határt szabni, többször fel nem megyek,úgyis elzavarna.Sztem hallották a zenét és nem tudtak aludni, de nem volt semmi reklamáció.Vagy nem is hallottak semmit, ki tudja.

A fejünk felett a hapsi is és asszonya is faklumpában jár egész nap, amire azt mondanám, nem is érdekel, már megszoktam.Az unoka is marha hangosan dübörög amikor náluk van, de az sem érdekel.Az én gyerekemet az alattunk levő néni nem hallja, tök süket.

Az zavar leginkább, hogy tudja,kicsi gyerekünk van és mégsem tud hamarabb kloffolni.Direkt csinálja.Ez a bosszú, hogy nem mutatkoztunk be?

Gondoltam, hogy bejelentem az Önkormányzatnál, de az is olyan végső megoldás lenne.Olvastam valahol, hogy behívják mindkét felet és ott egy irodában meg lehet beszélni a dolgokat, ajtócsapkodás nélkül.

Van valami tapasztalatotok, ötletetek evvel kapcsolatban?

Nagyon köszönöm előre is!

Üdv mindenkinek,

Szilvi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook