Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 8 osztályos gimnázium. Mi a véleményetek róla. 10 éves gyerek tud alkalmazkodni? fórum

8 osztályos gimnázium. Mi a véleményetek róla. 10 éves gyerek tud alkalmazkodni? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 25. 12:41
Mi a véleményem róla? Hát...mint tanár az egészet úgy ahogy van EL KELL TÖRÖLNI!!! Ilyen gyereklétszámok mellett, ha még a legjobbakat elcsábítják a nyolcosztáélyos gimnáziumok, bezárhat az összes ált.iskola lassan. 15 fős osztályaink vannak, HOVÁ SÜLLYEDÜNK MÉG???
19. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - Manócska16)
2011. márc. 26. 09:32

A középiskolai tanárokat az egyetemen nem a kicsik tanítására készítik fel.

Ez a tanítóképző feladata, mint ahogy a felsősöket a tanárképző...

Mint pszichológiában, mint didaktikában egészen más...Ég és föld.

2009. szept. 28. 07:56

Sziasztok!


Én hatosztályos gimibe jártam, és nagyon szerettem. Az ált.isk utolsó két évének tananyagát nem tanultuk újra a gimi első 1-2 évében, ehelyett mindent egyszer, de arra több idő jutott. Az idegennyelv oktatása is hatékonyabb volt, mert egy tanár vitt minket végig, és az érettséginek a csoportunk tagjainak legnagyobb része már közép C-vel futott neki (akkor még csak Rigó utcai volt, és az annak idején keményebb volt, mint ma szerintem). Töriből, magyarból, matekból, idegennyelvből csoportbontás volt: kis csoport, nagyobb hatékonyság. A "nagyok" közt persze kicsik voltunk, de soha nem piszkáltak minket, a tanárok is óvtak minket. Az csapatszellem erősebb volt, mint másutt, mert az apró-cseprő problémáinkat együtt éltük át, együtt oldottuk meg és nem az volt, hogy mire megszoktuk volna az egészet, addigra már el is váltak az útjaink. Én ajánlom ezt a fajta képzést, de csak akkor, ha tényleg keményen ráhajtanak az idegennyelvre és a számítástechnikára, mert e kettő dolog nélkül egyszerűen nem lehet ma érvényesülni - szerintem. Ha a gyermekednek jó a képessége, akkor hajrá, de ha kicsit is bizonytalan vagy, akkor nem szabad erőltetni, mert a 8 gimis év valamelyikében kivenni a suliból és egy szakmát taníttatni vele, elég nagy károkat tud okozni: mert az oktatás folyamata megbomlik, és aztán az lesz, hogy az ált.isk. képzés tananyagát "már" nem tudta elsajátítani, a gimisét és a szakmai iskola anyagát meg "még" nem, és aztán ott marad, hogy valami rettenetes különbözeti vizsgákat kell majd letenni. Ez pedig legalább annyira megterhelheti, mint a suliváltás

2009. márc. 19. 06:52
Jah, hát a tanárok nálunk már más témába tartoznak. Nálunk nagyon nem tudtak átszokni a "kicsikhez"...
2009. márc. 18. 21:30

Az anyukám rendi gimiben igazgatóhelyettes, régóta van náluk nyolcosztályos, és nagyon nagy sikere van. Gyerekpszichológusok is jónak tartják, mert e kamaszkor legnehezebb éveit egy megszokott környezetben "vészeli át" a gyerek, nem terheli pluszban egy iskolaváltás is.

Én egyeltalán enm vagyok a híve a teljesítményorientált közoktatásnak, de ez más tészta.

2009. márc. 18. 18:06
A kérdésedre nem válaszoltam, hogy tud-e a gyermek alkalmazkodni. Maximálisan tud, és hamarabb lesz önálló.
2009. márc. 18. 18:04

Az én lányom is nyolc osztályos gimibe járt, és csak jó tapasztalataim vannak róla annak ellenére, hogy mikor ő kezdett, ez az egész még gyerekcipőbe járt. Nem volt gond a tanárokkal sem, hiába szoktak nagyobb gyerekekhez. És amitől kicsit tartottunk, hogy a nagyobb diákok esetleg hogyan fognak hozzájuk viszonyulni, kellemes csalódás volt. Pátyolgatták, vigyáztak a kicsikre. A színvonal pedig magasabb mint egy átlagos 4-es évfolyamban. Két évente kis érettségit tettek, így mire a rendes érettségire került a sor, már rutinosan vették az akadályokat.

És szinte mindenki bekerült főiskolára, egyetemre.

13. Jaina (válaszként erre: 11. - Manócska16)
2009. márc. 18. 08:16

Ez nekünk is volt.

Érettségi ezek után sétagalopp volt :)

12. Jaina
2009. márc. 18. 08:15
8 egyházi osztályos gimibe jártam, 5 éve végeztem. Szerintem nagyon jó dolog, 5.-esen az ember könnyebben barátkozik és alkalmazkodik, mint 14 évesen a legzűrösebb tinikorban :) A végére egy baromi összetartó kis csapat alakul ki, még most is szinte mindenkiről tudjuk, hogy merre jár, néha találkozunk, nem vesztünk el egymás számára, életre szóló barátságok köttettek. Tanulás szempontjából is jónak tartom: 8 év alatt lehet végigvenni az anyagot (pl. töriből 8 évünk volt végigtanulni - sok sulissal ellentétben mi eljutottunk a rendszerváltásig :D). Ja és azt nem kell mondani, hogy az osztály érettségi átlaga 4,3 lett... zóval hajrá 8 osztályos :)))
2009. márc. 17. 23:27
Szia! Én is 8 osztályosba járok, most vagyok 9-es, azaz ez az 5. évem itt. Semmi nehézségem nem volt azzal, hogy ide átjöttem az általánosból. Azért jöttem át amúgy főként, mert tudtam, hogy 8-ba sokkal nehezebb lesz a felvételi. Úgy voltam vele, ha felvesznek, jövök, ha nem, maradok. És hát felvettek, úgyhogy jöttem. :) Nálunk 7-től kezdve minden év végén vizsga van mindig más tantárgyból. Azt mondják azok, akik előttünk idejártak 8 osztályosba, hogy meg se kottyan már nekik az érettségi, annyira hozzászoknak a vizsgákhoz. Nekem eddig 3 vizsgám volt, és már nem izgulok...
2009. jan. 30. 21:23

Maximálisan tud alkalmazkodni. Nekem mindkét fiam egy - elit - budapesti 8. osztályos gimibe jár(t).

A követelmény nagyon magas, nem véletlen,hogy ebből az iskolatípusból 100 érettségiző közül elsőre 98-at felvettek egyetemre, főiskolára :))Legalábbis a mi giminkben így van évtizedek óta.

Tapasztalatom szerint rábeszélnélek.

9. haaeen (válaszként erre: 8. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 30. 21:16
az általános iskola és a gimnázium között azért van pár különbség... azt pedig, hogy a gyerekek negyedik osztályban alig tanulnak valamit, nem merném kijelenteni, sőt.
2009. jan. 29. 18:35
Idáig a 14 éves korig általános iskolának nevezték. Azzal hogy negyedik osztálytól gimnáziumnak nevezik mikor alig tanultak még a gyerekek valamit attól ugyan mi lesz jobb? Egyből nagyobb lesz a tudásuk?
2009. jan. 29. 18:29

Csak a saját tapasztalataimat tudom megírni, a lányommal, aki most 13 éves (tehát hatodikos). Nyolcosztályos gimibe jár. Szerintem más baj nem lenne, csak az, hogy ezek középiskolai tanárok, és gőzük nincs erről a korosztályról 10-15 évesig. Lelkileg értem a dolgot. Nálunk legalábbis ez a helyzet.

Amúgy a gyermek jól tanul, 4,8. Bár ez egy Bp. környéki elit gimi, 130 gyerekből vettek fel 30-at felvételivel, de azért nem látom úgy, hogy megszakadna a lányom, mégis jó tanuló.

Az még az előnye, hogy nyolcadikban nem lesz kitéve egy felvételi procedúrának, itt 19 éves koráig nem kell ezen gondolkozni.

2009. jan. 29. 18:02
Szintén 8 osztályos gimibe jártam, és csak jót tudok mondani róla én is! Az ismerőseimet látva, akik csak 4 évesbe jártak, szerintem én jártam jobban. Jobb lett a csapat, és jobban felkészültünk az érettségire, valamint a továbbtanulásra is, bár ez iskola függő.
2008. dec. 21. 17:13
Egy tíz éves gyerek alkalmazkodik a legjobban a környezethez és a pillanatnyi körülményhez, de nem utósorban a követelményekhez. Természetesen ennek első sorban alapoknak is kell lenni. Ha csemeténket nem önállóságra neveltük, helyette megoldottunk sok mindent, és igyekeztünk nálánál jobb és szebb nincs szemléletben eddig nevelgetni, akkor jobb, ha a hagyományos iskolát választja a kedves szülő. Ellenkező esetben egy nagyon jó közösségi szellemű ember válik érettségi után belőle, ki később sem feledi az összetartozás kellemes érzését, és nyújtani is tudja környezetének.
2008. dec. 21. 16:56

Hello, en is 8 osztalyos gimis voltam, es szerintem nagyon jo. Ha nem jonne be, akkor is lehet valtani 4. vegen, esetleg egy rendes gimire.

Jo kis csapat all ossze a vegere, mert egyutt nonek fel, egyutt "komolyodnak" meg.

2008. dec. 21. 16:35
Miert ne,ebben a korban a gyerekek konnyen be tudnak illeszkedni,alkalmazkodni,egy kozossegbe,sot biztatni kell,hogy ott milyen jo,sok baratot szerezhet akikkel,tobb evig egyutt jarhat suliba.
2008. dec. 21. 16:25

Szia! Én is 8 osztályos gimnáziumba jártam és nagyon sok szép élményem fűz oda! Ebben a korban még minden gyerek be tud illeszkedni és sokkal jobb, hogy gimi végéig együtt maradhat az ott szerzett barátokkal!

Én csak ajánlani tudom!:)

2008. dec. 21. 16:21
8 osztályos gimnázium. Mi a véleményetek róla. 10 éves gyerek tud alkalmazkodni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook