Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Otthon fogyni kondigéppel, szerintetek hatásos lehet? fórum

Otthon fogyni kondigéppel, szerintetek hatásos lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 12. 09:26

Sziasztok!


Én most szeretnék venni egy multifunkciós kondigépet itthonra, a férjem és én is fogytunk fél év alatt 20 illetve 10 kg-ot, viszont a megtartása nem megy, mivel 1-2 kg rögtön visszaszalad ha nem figyelünk. Ezért gondoltam egy kondigépre, hogy némi izmot felszedjünk, így picit többet ehetünk anélkül, hogy rögtön meghíznánk.


Szerintetek van értelme egy ilyennek (5-6 dolgot lehet csinálni a gépen).


Kerestem volna hozzá edzéstervet az interneten, mert magamtól fogalmam sincs, mit milyen sorrendben, milyen ismétlésszámmal kellene csinálnom. Ötlet, javaslat esetleg?

16. rewt
2012. jún. 25. 07:13

Igen. "Lehet" hatásos - így, bizonyos feltétellel.


Például, ha valaki nem eszik semmit, csak vizet iszik és a szobabiciklin naponta egy percet

mélázva hajt - biztos, hogy lefogy.


Ha bármilyen biciklit úgy hajtunk, hogy nincs helyesen be állítva az ülés magassága - eőbb utóbb komoly egészségügyi hatásai lesznek. (Mindig úgy kell be állítani, hogy kinyújtott lábbal éppen hogy csak elérjük a pedált. A túl alacsony ülés tönkre teheti a térdeket.

(A biciklizés olyan megterhelés mint ha le akarnánk gugolni. Álló helyzetből le ereszkedünk 5-10 cm - ez a magas ülés esete. Ha alacsony az ülés akkor az olyan mintha legugolnánk majdnem teljesen és ott végeznénk fel- le mozgás 5-10 centiméteres sávban. Ettől erős izmos combok és akár térdszalag szakadások is lehetnek.


Minden szobai levegő legalább százszor szennyezettebb mint a kinti friss levegő. Ilyen környezetben erőltetett légzéssel jobban szennyezzük a tüdönket és kevesebb oxigén jut a sejtek szintjén zajló anyagcseréhez.


Biciklizés kint, tiszta levegőn - de akár gyaloglás is - 1000x hatásosabb - több (még nem említett) szempontból is...


(Ma már sokan vallják, hogy a szoba-bicikli egy átverés és hülyítés - még akkor is, ha rövid távon esetleg némi eredmények is felmutathatók..)

2008. dec. 29. 20:39
Persze, hogy hatásos. Én a lépegetőre és a bicajra esküszök illetve a taebora. I love Billy Blanks:)
2008. dec. 29. 20:38
Sokat gyalogoltam a napokban, de a kudarcélményt elkerülendő, nem álltam mérlegre.Úgyis tudom a sok bejgli és társai megtették a magukét.
2008. dec. 29. 19:58

Sziasztok!

Nagyon elcsendesedett ez a fórum.

Senki nem kondizik. Tegnapi nappal én befejeztem az ünneplést,a kilengést és elkezdtem a kemény edzést újra.

Remélem még szilveszterig találkozunk, ha nem B.Ú.É.K.

12. katácskák (válaszként erre: 5. - Kamilla62)
2008. dec. 26. 06:10

Nekem is a térdem sínylette meg a szoba bicajjal.

Persze, most már oda figyelek.

Biztos hatásos, a Lányomon látom.. de Ő kitartóbb is :)

2008. dec. 23. 21:34
8 kondigépem van, minden nap 1-1,5 órát kondizok, nagyon látszik, fantasztikus az eredmény. Csak ajánlani tudom, igen hatásos, használjátok, érdemes.
2008. dec. 20. 18:36
AB KING-et használt már valaki?
9. Suesue (válaszként erre: 7. - Ana888)
2008. dec. 20. 16:47
1-hónapja kezdtem kb. :)
8. Suesue (válaszként erre: 7. - Ana888)
2008. dec. 20. 16:46
Átlag 3-kg 2 hetente ami lemegy megerőltetés nélkül, de még az elején vagyok szerintem nemsokára megáll a csökkenés.
7. Ana888 (válaszként erre: 6. - Suesue)
2008. dec. 20. 14:56
Sokat fogytál?
6. Suesue (válaszként erre: 1. - Kamilla62)
2008. dec. 20. 14:40
Én se vagyok kitartó, de naponta has-padozok, és amikor kedvem van szobabiciklit is használom, vagy a leg-magicet, mindig feljegyzem a naptáramba, visszanézni nagyon jó, hogy ennyit megcsináltam már. :)
2008. dec. 20. 14:38
Nem, nem olyan lassan de biztosan fogyásra vágyom, amit tévé mellett, vagy csak úgy amikor kedvem van lahet használni.Fontos, hogy hát , izületkímélő legyen.Már nem vagyok fiatal..
2008. dec. 20. 14:37
Ja..én is a szobabiciklin gondolkozok..Rajtam 20 kiló maradt a terhesség után.
3. Enci. (válaszként erre: 1. - Kamilla62)
2008. dec. 20. 14:33
Érdemes. Én a szobabiciklire esküszöm. Megfelelő ideig a megfelelő pulzustartományban csodákat tesz! Izület és gerinckímélő, lehet közben tévézni. Vagy súlyzós gépre gondoltál?
2008. dec. 20. 14:32

Én otthon fogytam közel 30 kg a terheségem előtt az elektrikus trénerrel, és szénhidrát mentes diétával.

Most hogy manó már nemszopizik, újra tornázok itthon, mert jött vissza a leadott súlyból.

De a kitartás fonotos!

Nekem az a cél lebeg a szemem előtt, hogy ismét beleférjek a kedvenc szoknyámba és nacimba nyáron!

2008. dec. 20. 14:29

Nem vagyok elég kitartó a fogyókúrákhoz.Azt fontolgatom, hogy vásárolok egy otthon használható

kondigépet, olyat, ami kíméli a hátat.Szerintetek érdemes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook