Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 hetes terhes vagyok, rengetegszer vérzik az orrom!Mit tehetnék ellene? fórum

30 hetes terhes vagyok, rengetegszer vérzik az orrom!Mit tehetnék ellene? (tudásbázis kérdés)


16. Sly001
2009. dec. 24. 00:47
Jaj,de megkönnyebbültem,most látom már régen tetted fel ezt a kérdést,és azóta megvan a baba is.Nagyon megilyedtem és rögtön jelezni akartam,de még 2008-as téma volt,hála istennek jól vagytok.Én még csak kezdő vagyok a fórumon...Boldog Karácsonyt!!!Az én fiam is áprilisi,már 5 és fél éves.
15. Sly001
2009. dec. 24. 00:37
Szia!Nem akarlak megilyeszteni,de azonnal menj be a kórházba és kérj vérképet és vizeletvizsgálatot,ha esetleg van más panaszod is,pl.magas vérnyomás,vagy vizesedés,gyomortáji fájdalom.Ezek a terhességi toxémia legsúlyosabb formájának,a hellp-szindromának a jelei.Én átestem rajta,egy hajszálon múlt az életünk a babával.Senki nem vette komolyan a panaszaim,azt mondták terhesség alatt normális az orrvérzés...Ha nem vettem volna meg a Problémák a terhesség alatt c.kiadványt,már nem élnénk én és a fiam sem!!!Amikor kiderült hogy alig van vérlemezkém,mert a májam nem termeli őket(ezért vérzett az orrom)és fehérje volt a vizeletemben azonnal megcsászároztak.A fiam 29 hétre született,de túléltük.Ma már öt éves.Ez a kórkép olyan ritka,hogy szinte az orvosok sem veszik észre laborok nélkül.Nemrégiben volt egy ilyen nagy port kevert eset a győri kórházban,ott egy ikreket szült hellp-szindromás kismama halt meg,sokszor mutatták a tv-ben is,de az orvosok ködösítettek.Remélem veled nem lesz ilyen gond!Majd írj,ok?
2009. nov. 2. 11:54
Szia! Nekem is volt ilyen problémám a terhesség alatt és el kellett mennem a Fül-Orr gégészetre elégettét az orromban az eret mert nagy volt az értágulat. De nem fájt.
2009. okt. 31. 15:49
Fordulj szakorvoshoz - ha kell új doktorhoz - és jobbulást!
2009. máj. 31. 13:41

-C vitamin es valószínű elmulik.Probald ki artani biztos nem art.500mg-ot.napi 1 szemet


-Terhességi tünet is lehet.Az orvos a terhességi vérbőségre hivatkozva, teljesen normális terhességi tünetnek titulálja, de csak akkor, ha a vérnyomás rendben van.(azaz nem magas).

11. Cepheus (válaszként erre: 2. - 3b41f6053f)
2009. máj. 31. 10:17
Rutascorbin tabletta, a terhesség támogatására is jó. Érfalerősítő és C-vitamin van benne, recept nélkül kapható, indulásnak egy 2szer 2-es dózist javaslok.
10. dindin19 (válaszként erre: 9. - 3b41f6053f)
2008. dec. 19. 11:08
jobbulást :-)
2008. dec. 19. 10:18

Köszi!


Az Elevitet szedem+ C vitamint is ,mert már hetek óta meg vagyok fázva(elkaptam a fiamtól)


A köhögéstől már kétszer hánytam:(


Tegnap voltam miatta dokinál ,írt fel Semicillint.


Remélem hamar összeszedem magam,mert így marha jó karácsonyom lesz...

2008. dec. 19. 09:50
C-vitamin jó hatűsú az erekre, s erősíted vele az immunrendszeredet is,illetve kismamáknál a vizesedés megelőzésére is hazsnos lehet.
7. 3b41f6053f (válaszként erre: 6. - Szebinora)
2008. dec. 19. 09:42
Köszi
6. szebinora (válaszként erre: 5. - 3b41f6053f)
2008. dec. 19. 09:27

A fül-orr-gégészzetre kell elmenni!

Nekem muszáj volt, mert már éjszaka is vérzett!

2008. dec. 19. 09:26

Köszi a válszokat.


Márta:Neked terhesség alatt írták fel a krémet?


Szebinóra:A kiégetést hol csinálják?


Ha nem hagyja abba kénytelen leszek elmenni.:(


Ezelőtt sose voltam orrvérzős.

4. szebinora (válaszként erre: 2. - 3b41f6053f)
2008. dec. 19. 09:17

Nekem is volt ilyen problémám (nem terhesség alatt)de nekem elégették az eret. Egyáltalán nem fájt, azóta nem vérzik!

Érzéstelenítőt fújnak az orrodba, és elsütik az eret. 3 perc alatt készen vagy.

Érdemes lenne elmenned!

3. NYÁRI MÁRTA (válaszként erre: 2. - 3b41f6053f)
2008. dec. 19. 09:15

SZIA!

NEKEM ÉVEKKEL EZELÖTT VOLT ILYEN PROBLÉMÁM.

ELMENTEM VELE DOKIHOZ,KAPTAM RÁ KRÉMET.

AZÓTA SEMMI GONDOM AZ ORRVÉRZÉSSEL!

2008. dec. 19. 09:10

Sziasztok!


Olyanoktól várok tanácsot akiknek szintén sokat vérzik az orra.Mit lehet tenni ellene?Mit csináltok,hogy hamar elálljon stb.

Neekm naponta többször elkezd vérezni,de úgy,hogy mire odaérek a zsepiért már folyik a kezemre,pulcsimra mindenhova.


Van egy elég fájós ér az orromba,kiégetni nem merném,a dokit kérdeztem,de azt mondja nincs olyan krém amivel be lehetne kenni.

2008. dec. 19. 09:06
30 hetes terhes vagyok, rengetegszer vérzik az orrom!Mit tehetnék ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook