Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A klóros tisztítószerekkel kapcsolatban szeretnék kérdezni, furcsa félelmeim vannak, biztonságos a használatuk? Vannak veszélyei? fórum

A klóros tisztítószerekkel kapcsolatban szeretnék kérdezni, furcsa félelmeim vannak, biztonságos a használatuk? Vannak veszélyei? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 22. 09:37

ezen én is elkezdtem gondolkozni amikor akváriumot telepítettünk. Axolotl-okat nevelünk, és egy-egy vízcsere igazán macerás. Klórt megkötő vízkezelő szerrel lehet csak csapvizet tenni nekik, ugyanis a klór mint megtudtam KÁROS az ő szervezetükre, meg is ölheti őket. Emberre ugyan nem halálos, de azért érdemes odafigyelni rá...

Otthon pl már csak tisztított csapvíz van...

2009. febr. 10. 11:40
én már rég nem használok ilyen környezet szennyező és egészségkárosító tisztító és tisztálkodó szereket.
14. Fortuna79 (válaszként erre: 12. - Đraculea)
2009. febr. 9. 22:33

Én már egy éve áttértem az ecetre. Sokkal hatásosabb, mint bármilyen tisztítószer, nem ártalmas, hiszen ételekbe is használjuk.

A felmosóvízbe is csak belelöttyintek kb. egy deci ecetet és majdnem minden másnap feltörlök vele.

Ártani nem árt, ezen kívűl szépek maradnak a fürdőben a csapok is :)

13. Yulcsy
2008. dec. 23. 17:51
Ha ilyen félelmeid vannak, akkor amikor ezeket használod, szellőztess is közbe.Akkor kimennek ezek a gázok.
2008. dec. 19. 18:10
Nagyon szépen köszönöm nektek. :)
2008. dec. 19. 07:29

Az ivóvizünk is nagy mennyiségben tartalmaz clort,

ugyanis azzal fertötlenitik, tisztitják.

10. deebog
2008. dec. 19. 06:52
Az élő szervezetek számára létfontosságú elem a klór, a kloridionok sejt töltésének beállítását szolgálják. Az elemi klór igen mérgező, belélegezve a tüdőt, és a nyálkahártyát roncsolja.
2008. dec. 19. 02:00
Nem mergezo,fertotlenit es tisztit,vigyazat a felhasznalaskor!
2008. dec. 19. 02:00
Nem mergezo,fertotlenit es tisztit,vigyazat a felhasznalaskor!
7. Đraculea (válaszként erre: 3. - 405fb874de)
2008. dec. 19. 00:04
Tényleg...erre nem is gondoltam, csak akkor olyannyira megrémültem, hogy azóta, pl. ha a pultot azzal mosom le, mindig addig öblítettem, amíg úgy gondoltam, hogy már nyomokban sincs. Megnyugtattál, köszönöm.
6. Đraculea (válaszként erre: 2. - Virág47)
2008. dec. 19. 00:03
Lehetséges, hogy összekeveredett, pedig igyekeztem betartani a használati utasítást, de valahogy mégis megtörtén a baj. Nagyon köszönöm a tanácsod.
5. Virág47 (válaszként erre: 3. - 405fb874de)
2008. dec. 18. 23:09
Így van!
2008. dec. 18. 23:09
Próbálj olyan fertőtlenítőszert használni, ami nem fullaszt, de ezt csak többszöri kipróbálás és csere után tudod meg, hogy neked melyik a megfelelő.
2008. dec. 18. 23:08
Viszont maga a klór mint olyan, nem mérgező (mármint ha valamit letisztítasz vele és nyomokban megmarad) a vizet is azzal tisztítják...
2008. dec. 18. 23:06
Ha összeöntöd - mondjuk wc tisztításkor a hipót meg a sósavat, akkor valóban klórgáz szabadul fel, ami veszélyes az orra, a nyelőcsőre, meg a tüdőre, mert lemarja a nyálkahártyát.
2008. dec. 18. 22:59
Sajnos, rossz tapasztalatom volt, többféle terméket kipróbáltam már, és volt egy bizonyos, amely szinte maró hatású volt, és valamiért egyszercsak felszabadult belőle valamilyen klórgáz, és szinte percekig azt hittem, megfulladok. Azóta, ha valamit ferőtlenítek vele, mániákusan igyekszem leöblíteni, hogy molekulája se maradjon, Kérlek segítsetek, eltúlzom a dolgot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook