Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért divat a kóros soványság? (Ez eddig egyetlen korszakban sem fordult elő.) fórum

Miért divat a kóros soványság? (Ez eddig egyetlen korszakban sem fordult elő.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
79. jeti
2013. nov. 22. 10:06
Szerintem NEM divat egyáltalán.A sovány ismerőseim mind hízni akarnak, csak nem bírnak. A kövérek se akarnak anorexiások lenni, csak leadni pár kilót.
78. grizus
2013. nov. 22. 03:52
Azért, hogy el lehessen adni a fogyiszereket, amire azért van szükség, mert előtte telezabáltuk magunkat az agyonreklámozott hízlaló kajákkal. Marketing.
2013. nov. 22. 03:46
altalaban a sovanyak szivosabbak,egeszsegesebbek,mint a kover emberek.
76. 273206364e (válaszként erre: 75. - D41005143d)
2013. nov. 9. 05:32
Kóros soványságról van szó.Már benne van a nevében,hogy betegség,kórság!
2013. nov. 9. 04:54
a sovany ember altalaban egeszsegesebb,mint a kover.
2010. nov. 22. 15:58
Nincs különösebb bajom,de ,ha ruhát szeretnék magamnak,akkor tuti,hogy csak anorexiás méret van,pedig 38 as a méretem....
2010. nov. 22. 15:53
Kóros soványság alatt nem azokat a nőket értjük, akiken nincs felesleg... TÉVEDÉS! :) Egy kórosan sovány ember szemet szúr... De! Arra senki nem gondol hogy van aki nem szándékosan sovány? A soványság nem jelent feltétlenül betegséget. Beszéljünk a KÖVÉREKRŐL. Na, az miért divat? Miért nem férnek be az ajtón?? :D Miért kell nekem a buszon múmiapózban ülnöm, ha leül mellém egy háromszor akkora ember, mint én? Most aki kicsit testesebb az képzelje el milyen érzés nekem sovány emberként ezt olvasni. :) Nem divat ez, csak valami erősen pihent agyú elkezdte a médián keresztül emlegetni a kóros soványságot és a divatot egyszerre. :)
72. zena01 (válaszként erre: 71. - MelisUK)
2010. febr. 18. 18:14
Pedig az újságok és reklámok azt sugallják.
2008. dec. 11. 16:11
A modell testalkat egyáltalán nem divat.
2008. dec. 11. 16:10
Szerintem a kóros soványság egyáltalán nem divat. Az, hogy valakin ne legyen háj és odafigyeljen a külsejére sportolás terén is, az viszont nem csak divat, hanem egészség kérdése is.
2008. dec. 11. 15:40

Hello.hozzászólék,regény lesz!tehát:

1.ez nem valami "hódemennő" dolog.több okból alakul ki.legfőbb ok a megfelelési kényszer.nem tudom,hogy kivel volt olyan,hogy akármit tett,nem tetszettaz csak 1-2embernek vagy többnek s,nem dícsérték meg,nem bátorították.nah,pont ezért!nem lehet mindent elérni,de ledobni 5-10-15-stb kilót van akinek milliószor egyszerűbb.mellesleg meg sissi hercegnő is anorexiás volt-.-"még,hogy nem vt divat!LOL!

2.igen sértő,az ahogy a soványabbakról,akár betegesen soványakról beszéltek.nehéz megérteni őket,oké, de megvan az okuk arra,amit csinálnak.

3.én is próbálok hízni,de irótózok minden egyes dekától...nem merek fogyni,mert akkor megint cirkusz lesz,nem merek hízni,mert akk kiborulok,és tuti elkezdeném újból az (el)fogyókúrát.

4.tényleg mindenkinek azt kéne,hogy megelégszik azzal,amije van,amit adott neki az élet!többet kéne figyelnünk másokra,többet kéne másokat dícsérni stb...de nem tesszük!miért?!fájna nekünk vagy bárkinek egy-két kedves szó??rosszul látom a dolgokat?? hello,pussz.

2008. okt. 21. 09:57
Az idáig oké hogy írkálunk ide, de sajna ettől nem változik semmi. Most olvastam a napokban hogy egy melltartó gyártó cég nem gebe modellt választott szilikonnal, hanem egy igazi nőt. Azt írta a cikk, hogy 13 kg súlyfelesleg van rajta. Más. A Dove előtt le a kalappal hogy milyen jó reklámai vannak igazi nőkkel.
67. 0260f21e84 (válaszként erre: 64. - Dreamy)
2008. okt. 17. 11:24
De a fuzo celja nem az volt, hogy keskeny derekat, kerek csipot adjon es kiemelje a melleket? Szerintem ez mashogy nez ki, mint a vallfa (korosan sovany)
66. 0bc15d9cef (válaszként erre: 64. - Dreamy)
2008. okt. 17. 07:52

ok. pontosítok, mert nem definíció akart lenni:)))

így divattá vált az, amit kevesen stb...

2008. okt. 16. 23:29

nemtom.

De teny, hogy vallfara konnyebb ruhat varrni

64. Dreamy
2008. okt. 16. 20:58
Eddig ne lett volna divat a soványság??! Akkor mi a helyzet a fűzővel?
63. cel (válaszként erre: 62. - 0bc15d9cef)
2008. okt. 16. 19:09

Nem teljesen értek egyet a divat fogalmának meghatározásával.

De ez az én egyéni szociális problémám.

2008. okt. 16. 18:40

Ha más korszak érdekel, akkor történelmi távlatokat nyitsz. Az elmúlt évezredekben a jóltápláltság a gazdagságot, de legalábbis a jólétet jelentette, ami a többség számára nem volt elérhető.

A második világháború után felnövő generációknak a jóllakottság, jóltápláltság már termésetes, nem kegy, legalábbis a gazdaságilag fejlett területeken. Mindenkinek elérhető, sőt sokan túl is teljsítik. A divat az, amit kevesen érnek el/keveseknek adatik meg: a soványság.

2008. okt. 16. 17:46
Szerintem nem divat, és akinek az az életcélja, hogy csonti legyen, az szerintem degenerált.
60. cel
2008. okt. 16. 17:36

Inkább betegség, mint divat és a kóros soványság csak a kórtünet. A kór neve: SÖZ

Súlyos Önértékelési Zavar

2008. okt. 16. 17:22

A média súlykolta beléjük, a sok anorexiás modell mintáját követik. Ezért lett akkora divat, mert mindenki a csontsovány modellekre akar hasonlitani.


De nem szabad elitélni ezért senkit, mert nem mindenki emiatt sovány. Sőt...

Lehet alkati sajátosság is, örökletes dolog. Én pl nem tudok hízni, bármennyire is szeretnék. Rám is mondtak ezzel kapcsolatban dolgokat amik bántottak, mert nem a valós helyzetet tükrözték.

58. Panka-8 (válaszként erre: 57. - Df30cb1959)
2008. okt. 16. 17:14
Szerintem a fejekben van a baj. A fekete bőrű nők meg spéci krémmel kenik magukat,hogy világosabbak legyenek.
2008. júl. 4. 19:09

minden korban más a divat. példa erre hogy nagyon régen a fehér bőr volt a divat és a nők rendesen fehérre púderezték magukat, most az a szép mikor valaki oda van kozmálva (a szoli által:)

A férfiaknak ez tetszik és a nők igyekeznek alkalmazkordni, mindenki tetszeni akar a másik nemnek...

2008. júl. 4. 18:45
szerintem nem divat.
55. zena01 (válaszként erre: 54. - Evinene)
2008. júl. 4. 17:43
Ha elmegyek vásárolni, csak csecsemőméretű ruhákat kapok. Angliában 40-140 kilós nőkre is van megfelelő ruha. Be lehetne itt is vezetni!
2008. jún. 30. 14:20

Persze csak egy a baj mindenhonnan ez jön csak a vékony csajok a menők a ruházati termékek is hiába szeretnék felvenni olyan felsőt ( azért már találtam magamra való méretet) nem gyártanak ugyanis nem vagyok vénasszony, hogy nagy hacukákban járjak a háj akkor is ott van minke takargassam jobban szeretem a rámsimúló dolgokat. higgyétek el sajnos sok a hájfóbiás hapi de pesten ám nem vidéken ott a mai napig nem kövérezik le a 100kgsokat sem:)

párom is vidéki minő véletlen neki 174cmre a 86kilóm nem volt kövér pedig most 117kg-ról metem le 107-re de még ez sem izé neki csak az egészségem miatt aggódik, de már azért sem kell.

jah lapos a hasam ezzel a súllyal nem gömböc pocakom van speciálisan oszlik el rajtam a súly a lábaim vastagok alul.

2008. márc. 23. 09:01
Ez már betegség. Nem szabad tulzottan fogyókúrázni. Igaz vannak olyanok akik puffadnak és egyes ételeket nem ehetnek.
52. edicske (válaszként erre: 51. - 53cc09e608)
2008. márc. 23. 08:58
Ha azt nézed akkor sok pasi ezt is teszi.Összejönnek és egy pár hónap után jön a plasztika.
51. 53cc09e608 (válaszként erre: 50. - Edicske)
2008. márc. 11. 10:24
Nekem meg jó a saját mellem és szám is !Nem tartom valószinűnek ,hogy minden férfi szeme rajtuk lógna .A gebe csak idézőjelben értendő ! mert ha a férfiaka annyira odáig lennének a mű dolgokért akkor ,hogy mindennap ilyent lássanak ,küldenék a szerelműket műtétre ! :))Hidd el ha ez lenne a vágyai asszonya ,akkor kikalkulálná ,hogy legyen rá pénz ! :))
2008. márc. 11. 09:54
Nem akarok megbántani senkit, de a gebe nők csináltatnak maguknak mellet, szájat, stb, szilikonból és minden férfiszem rajtuk lóg!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook