Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rugós hinta fórum

Rugós hinta (beszélgetős fórum)


2009. máj. 7. 16:15
Ha a mennyezetbe fúrtok egy lyukat,esetleg régi tipusú háznál a gerendába,és egy hinta horgot belecsavarsz arra pedig egy vastagabb láncot(lehet méterben kapni gazdaboltban pl.)nálunk pl. magas a belmagasság tehát nem érne le a gyerek lába a földre.Na és ebbe a láncba akasztod a rugós hintát úgy hogy körben 1m-re lehetőleg semmi ne legyen, már meg is oldottad a kérdést.
2008. dec. 20. 10:05
Most olvastam vissza amit írtam, és kicsit furán fogalmaztam. természetesen nem az ajtó a panel, hanem a fal. az ajtók pedig max 8cm-esek.
2008. dec. 20. 10:02

Sziasztok,

valószínűleg a peremes mellett döntünk, csak még futok egy kört, hogy meg lehet-e kapni valahol olcsóbban. A használt is érdekelne. Olyat nem tudtok véletlenül?

Még az ajtófélfával kapcsolatban vannak fenntartásaim. Mi kivettünk egy csomó falat és nagyon kevés ajtónk van. Viszont ami van, az panel. Oda elég nehéz fúrni, de azért megoldjuk.

Köszi az infókat, majd jelentkezem a fejleményekkel.

14. g1977g (válaszként erre: 11. - Molly77)
2008. dec. 19. 22:42
Szia, mi ajándékba kaptuk, de szerintem minden nagyobb áruházban lehet kapni. A pereme azért jó, mert nem tud nekiütődni az ajtófélfának.Van háttámlája is, olyan párnázott mint az etetőszékek. Magától még az én fiam (8hó) sem tud felülni, de etetőszékben meg a hintában sokáig ücsörög, és nagyon élvezi.
13. kostyi79 (válaszként erre: 12. - Kriszy86)
2008. dec. 19. 18:04
Az en lanyomon is kengyel volt, a gyogytornasz kulon felhivta ra a figyelmunket, hogy ne hasznaljunk ilyen ugralos hintat, ne ultessuk, ne allitsuk, amig magatol nem teszi.
2008. dec. 19. 17:51

Szia! Mi a brendonban vettük,beraktam ide a linkjét!

Az én lányom is szereti.De az igaz h csak a régi típusú ajtófélre lehet felrakni.Viszont az is jó megoldás amit már írtak előttem h deszkát fúrsz fel és abba akasztod.viszont van olyan fajta is amit csavarozni kell-vagyis fúrni,már nem tudom az melyik sajnos.

Viszont ez a fajta ami nekünk van azért jó mert ahogy forog benne meg ugrál nem ütődik az ajtónak mert a pereme megfogja.Van rajta csörgös játék is meg az elején a propeller is forog meg csörög!Kiesni semmiképp nem tud,nagyon biztonságos,és még öv is van benne bár még egyszer sem használtuk-felesleges.

Én ezzel vagyok a legjobban megelégedve,pont a pereme miatt,és h játék van rajta,ugyanis ezekkel sokáig lefoglalja magát.


Más:Nekem pedig pont az ortopédián mondták h ez jót tesz a lábának-és erősödik tőle-ugyanis a lányomon két hónapig kengyel volt,ezért mikor lekerült róla azonnal megvettük!


Én ezt a fajtát ajánlom!A naplómban valahol van róla fénykép ahogy benne van AMina-ha esetleg érdekel.


[link]

11. molly77 (válaszként erre: 10. - G1977g)
2008. dec. 19. 17:39

Szia,

ti hol vettétek a hintát? Amit én találtam a neten annak nincsen pereme. Mi ennek a jelentősége? Mennyire támasztja meg a baba hátát? A kislányom még nem ül fel magától, de ücsörögni nagyon szeret, és támasztás nélkül is egész sokáig bírja.

10. g1977g
2008. dec. 18. 22:50
A mi rugós hintánk állítható magasságú, körben párnázott, és van rajta egy olyan tálca mint ami az etetőszékeken van, játékokat szoktam oda tenni. Nálunk sem ajtón van, hanem az átjáróban az ebédlő meg a nappali közt. A férjem felfúrt a fal 2 oldalára 2 lécdarabot, és arra van rápattintva.
2008. dec. 18. 22:26

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Tudtok írni arról is, hogy mit érdemes figyelembe venni a vásárláskor? olyanokra gondolok, hogy van-e különbség a méretekben, állíthatóak vagy nem, van peremük, vagy nem, meg ilyesmi.

Azt gondoltam, hogy nem lesz olcsó, és az sem probléma, hogy csak rövid ideig lesz jó. Többszöri használatra tervezzük.

És az is fontos, hogy a kiszemelt helyen nincsen nálunk ajtó. Fel lehet szerelni ezeket máshogyan is? Az nem probléma, ha fúrni kell.

2008. dec. 18. 17:52
itt olcsóbb
2008. dec. 18. 17:52
2008. dec. 18. 17:49
Szia!Nekünk is van és az a napi fél óra vagy 2x fél óra amit bennt van nem lessz semmi baja.Gondolom te sem akarod egész nap abban hagyni.a gyeek imádja.Mi vettünk neki fischer price aqváriumos hintát is,na azt nem szereti de a rugós hintáér oda van.Szeintem jó ajándék:)
2008. dec. 18. 17:07

Én úgy tudom a rugós hinta káros a babának éppúgy mint a bébikomp. Pont pár napja beszélt róla egy szakember valamelyik tévécsatornán. Gondolom arra a hintára gondolsz amiben fel-le ugrálhat a gyerek.


Nekünk sima hintánk van, imádja a kislányunk nagyon.

2008. dec. 18. 17:05
Nekem is van rugós hintám! A kisfiam most 14 hós, és már nem nagyon használjuk, mert már mindig csak menne. De eddig nagyon szerette. Szóval arra számits hogy 10000ft felett van (mi 12000ft-ért vettük) és nem fogod olyan hosszú ideig használni. De én azt mondom hogy megérte mert nagyon szeretett benne lenni. A másik amire oda kell figyelni hogy milyen az ajtó karimája! Mert mi megvettük és utána jöttünk rá hogy csak 1 ajtóra tudjuk felrakni. Szóval ha az az egy sem ilyen lett volna jól befürdünk vele!
2008. dec. 18. 16:38
nekünk van rugós hintánk, a most 4 éves nagyfiamé volt. a kicsi 8 hónapos, mind a kettő imádta, imádja!
2008. dec. 18. 16:25

nekünk is van hintánk, de nem rugós.


Sztem vmi többfunkciósat érdemes venni, ha már vesztek.

A miénk pl. egy elektromos hinta, ami átalakítható etetőszéknek is.


Nagyon szeretem és nem utolsó sorban a gyereknek is nagy kedvence.

Míg kisebb volt jókat szundikált benne :)

( most 15 hós)

2008. dec. 18. 16:23

sziasztok!

A 6 hónapos kislányomnak szeretnék karácsonyra rugós hintát ajándékozni. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Milyet érdemes venni? mire kell odafigyelni vásárlásnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook