Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmód klub - indítása, előadások, stb. fórum

Életmód klub - indítása, előadások, stb. (beszélgetős fórum)


1 2
36. csera (válaszként erre: 35. - Cszsuka)
2009. máj. 7. 08:13
Aranyos vagy, szívesen leírom, de én is minden ötletre vevő vagyok!
2009. máj. 6. 18:46

Kedves Csera!


Nagyon érdekel, amiket írsz, mindent írj le!

Nagyon nagy dolog az, amibe belevágtál!

Itt a faluban én is szeretnék valamit elindítani ősszel, de nem biztos, hogy pont ilyen jellegű lesz. A mi klubunk a városban, mint írtam, kicsit más, de ez, amit te írsz, nagyon tetszik, ha megengeded, tanulok tőled :)

34. csera
2009. máj. 5. 22:50

Nos túl vagyok egy mozgalmas heten! Ami az életmód klubom indításában mindenképp segíthet. A történtek:

-a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat, Közgyűlésének egészségügyi, szociális és kisebbségi bizottsága kiírt egy pályázatot, amire én/mi is benyújtottunk egy pályázatot, remélem kapunk egy kis segítséget

-Városunk Majálisán, Egyesületünk is képviseltette magát, ahol én "Reformkonyha kóstolót" tartottam. Menüt korábbi hsz-ben írtam. Elég jól sikerült, mindenki csodálkozva nézett, amikor mondtam, hogy nincs az ételekben fehérlisz és cukor! A gyerekek nem kérdeztek csak jöttek-mentek és ettek, nekem ez a legnagyobb öröm.

Szórólapokat osztottunk, amin egy kis tájékoztató, a receptek és a további programjaink szerepeltek.

Május 23-ra egy kerékpártúrát tervezünk, még ott is "reklámozzuk" az életmód klubot, aztán hajrá! Remélem eljön pár ember, nagyon örülnék 1-2 férfinak és gyereknek is.

33. csera (válaszként erre: 32. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 11:54

Jújj, de jó hogy írtad, tényleg a tojáskrém törölve :)!

Nem a virsli U2, hanem a pirog maga és ez azt jelenti, hogy az Update kódrendszerben 2-be tartozik (vagy már lehet hogy nem), ami Norbi szerint délután 3-ig ehető. Az Ő könyvéből van a recept, tk. liszttel készül. Én a Pick, Füstlire gondoltam.

A palacsintát itthon sütöm, ott nem győzném :D remélem.

Ha az életmód klubra gondolsz, még nem indult, ez lesz a beharangozó. Az egyesületünk még 2002-ben alakult, 15 tagja volt, de tavaly és az idén is bővítik a tagságot. Én 2008 decembere óta vagyok tag, a tagdíj havi 500 ft.

Az Önkormányzat személyes ellentét miatt nem támogat minket, most a megyeihez akarok pályázni, de lehet itt sem megyünk át :(.

32. Cszsuka (válaszként erre: 31. - Csera)
2009. ápr. 27. 09:58

Minden jót kívánok, utána feltétlenül mesélj!

A tojáskrémet semmiképp sem javasolnám, ha valakinek valami emésztési gondja lesz, rád foghatja, s a tojás szalmonellaérzékeny.


Mi az a U2 virsli?

juhbeleset kell venni, még az a legjobb.


Ha ott csináljátok helyben a palacsintát, ahogy kérik, akkor finomabb, ha meg tudjátok oldani..(?)



Hányan vagytok? Van tagsági díj, meg ilyesmi? Csak azért, mert ha civil szervezetként megalakultok, akkor még az Önkormányzat is segít egyes dolgokban...:)

31. csera (válaszként erre: 30. - Cszsuka)
2009. ápr. 27. 08:53

Aranyos vagy :)!

Mi egy kisváros lakói vagyunk és évek óta van főzicskélés a majálisokon, sportpályán. Sátrat állítunk, áram, hűtő, stb. lesz. ANTSZ engedély? Már nincs idő rá, remélem megússzuk!


A hétköznapi kaja, kb. 150 adag babgulyás (kell a sportversenyen résztvevőknek és a meghívott vendégeknek).


Az én kóstoltatásom "tárgyai";

1. Tk. kenyér túrós-uborkás és tojás krémmel

2. Pirog U2 virslivel és pulyka sonkával

3. Zabpalacsinta, kakaós és meggyes-mákos

4. Almás-zabkorpás pogácsa


Ez még csak tervezet, ma 5-től lesz gyűlésünk, majd ott bólintanak rá, ha nem lesz túl drága :)!

30. Cszsuka (válaszként erre: 29. - Csera)
2009. ápr. 27. 08:37

szia!


Ez egy nagyon jó ötlet, pont mostanában gondoltam rád, hogy vajon elindítottad-e a klubot?


Mekkora helyen vonultok ki, nem kell ANTSZ engedély? Ételt osztani nyilvános helyen kisebb rizikóval jár, de egy faluban, vagy kisebb közösségben, esetleg egy műv. házban valahogy elmegy...


Egyébként milyen kajákra készülsz?

29. csera
2009. ápr. 27. 07:34

Mivel ez az én topikom, úgy döntöttem, hogy Naplónak fogom használni :)!

Most már lassan indul a klub, mindig beírom a történéseket és szívesen fogadom a véleményeteket!


Május 1-én a Majálisra, kivonul kis szervezetünk, ahol én kóstolót tartok egészséges ételekből (általam annak ítélt, remélem nem tévedek nagyot).

Még ma estig össze kell állítanom az "étlapot" és összeírni kb. mennyibe kerülnek a hozzávalók. Azt még nem tudom, milyen mennyiségekkel számoljak?

28. 2577cdcc12 (válaszként erre: 27. - Csera)
2008. dec. 23. 21:07
Folyékonyból én is az ezerédest használom, szerintem az a legjobb. Bogyóból mindig azt, amit találok, de általában a tescost, az is olyan mint a süssina, csak olcsóbb...
27. csera (válaszként erre: 26. - 2577cdcc12)
2008. dec. 23. 21:05

Az édesítővel kapcsolatban, de azért jobban hiszem, hogy nem hizlal!

Természetesen saját tapasztalatból, nálunk jól működött a cukor lecserélése.

Az Ezerédest és a Süssinát használtuk és én is és a lányom is fogyott :).

26. 2577cdcc12 (válaszként erre: 25. - Csera)
2008. dec. 23. 06:47

Most éppen miért?

Mondjuk én nem parázom az édesítőtől, és nem fogok azért olyat venni, amelyik nem ízlik, vagy hízlal, mert ez mesterséges... Bár én az összes többi élelmiszernél kompenzálom, mert nem eszem semmi mű dolgot, tehát valószínűleg így is sokkal jobb az átlagom, mint a többieké :o)

25. csera (válaszként erre: 24. - 2577cdcc12)
2008. dec. 22. 22:05
Látod én most mindenhol képzavarban vagyok :DDD!
24. 2577cdcc12 (válaszként erre: 23. - Csera)
2008. dec. 22. 22:01
Az én fiam is evett édesítős dolgokat, és nem hízott el tőle, nem is értem, miért kéne tőle elhízni. Egyébként nekem van itthon stevia (minden formában), de képtelen vagyok megbarátkozni az ízével, pedig én tényleg elszánt vagyok :o)
23. csera (válaszként erre: 22. - Cszsuka)
2008. dec. 22. 21:25

Húúú, most feldobtad a kockát!

Eddig úgy tudtam és a dietetikus is azt mondta, hogy édesítő nem hizlal.

Olvastam már rengeteget a steviáról és a boltokban is megnéztem, de még nem tudtam megvenni.


Milyen tejet adtál neki? Amíg én a kefiremet házi tejből készítettem, addig nem fogytam csak nagyon lassan, pedig minden másra figyeltem. Aztán lecseréltem 1,5%-ra és könnyebb volt.


Köszi a könyvajánlatot!

Mit tanulsz, természetgyógyászatot?


Neked is, mindenki másnak:

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és sikerekben gazdag Boldog Újévet kívánok :)!

22. Cszsuka (válaszként erre: 20. - Csera)
2008. dec. 22. 12:27

Ja igen: édesítő....

Én a kislányomnak már egyéves korától édesítőt adtam, s ma is ezért okolom magamat, mivel meggyőződésem, hogy nagyban hozzájárult az elhízásához az édesítős tej.

Inkább keress steviát édesíteni, vagy adj neki rendes cukrot (az is jobb), esetleg barna cukrot, csak keveset.

Ajánlom figyelmedbe: Varga Sándor: V Étkezés című könyvét!

21. Cszsuka (válaszként erre: 20. - Csera)
2008. dec. 22. 12:25

Igen, Erzsike debreceni, épp nála tanulok. Hihetetlenül jó ember. Daróczi Zoltánt nem ismerem, de attól még lehet jó..:)

Ünnepek után beszélgetünk!

Addigis: Boldog Karácsonyt!

:)

20. csera (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2008. dec. 20. 18:59

Úgy látom, Te is fanatikus vagy :)!

Sok sikert a folytatáshoz, a faludban, majd meglátod, ezt érzed igazán magadénak!


Nem vagyok megijedve és nem kell erőltetni neki, mert mindent meg akar kóstolni. Azért szereti a pocakját és nincs semmi gondja az édesítővel, sőt Ő szokta mondani, hogy mikor főzők már tejes-zabot :DDD.

Nem volt még gondunk a tehéntejjel, a 1,5%-ost használjuk. A növényi tej nem drága?

Az óvodai menüt nem tudjuk lemondani, de heti 2 délutáni sportfoglalkozásra is beírattuk (zenés torna, néptánc). Nagyon szereti ezeket, pedig féltünk, mert egyikre sem jár más a csoportból. Ez azért furcsa nekem, mert csak heti 1 torna órájuk van :(. Itthon is szokott velem tornázni, igaz nem bírja sokáig, de a lényeg, hogy próbálja.


Köszi a javaslatokat, rá fogok keresni. A Csikai Erzsébet, ha jól tudom debreceni és itt még Daróczi Zoltánról hallottam.

19. Cszsuka (válaszként erre: 17. - Csera)
2008. dec. 19. 19:17

Igen, miért ne?

Én pl. úgy kezdtem, hogy fogtam egy könyvet, végigolvastam, aláhúztam, amit fontosnak találtam, s aztán az aláhúzott részből készítettem egy kiselőadást. Azzal kezdtem, hogy bemutattam a könyvet, s elmondtam, hogy ezt vettem alapul. Azt is elmondtam őszintén, hogy nem vagyok szakember, ugyanúgy keresgélek, mint mások. Gondoltam, ha én elkezdem, majd követnek, s lesz más téma is. Ez szép elképzelés volt, benne is lettek volna, csak én nem értem rá, így nem volt aki összefogja őket. Ez az én falumban történt, ahol élek, tavaly télen.

A már működő fehérvári klubból merítettem az ötletet, s úgy döntöttem, ha levizsgázok a nyáron, akkor folytatni fogom ott, ahol abbahagytam itt a faluban.


A kislányoddal kapcsolatban pedig ne ijedj meg. Ha már törődsz vele, akkor ki fog alakulni benne az egészségtudat, csak ne erőszakoskodj vele, engedd, hogy maga döntsön.


Nekem nagyobb volt, amikor rájöttem, mit kell tenni. Az első lépés az volt, hogy lemondtuk az iskolai kaját, pedig napközis volt.


A tehéntej helyett próbálkozhatnál növényi tejjel. Az nem hízlal és nem hurutosít.


Keress olyan cikkeket, könyveket, melyeket prof. dr. Török Szilveszter, Béky László, Ferenczy László, dr. Csikai Erzsébet, dr. László Mária írtak például. Még vannak néhányan rajtuk kívül, akik ma a természetgyógyászat nagyjai (Hegedűs Eta is jut eszembe). Tóth Gábornak is nagyon jó könyvei vannak, s szívesen elmegy előadást is tartani.

18. csera (válaszként erre: 17. - Csera)
2008. dec. 19. 18:45
Tavaly ősszel került be az oviba, a bölcsiből...
17. csera (válaszként erre: 15. - Cszsuka)
2008. dec. 19. 18:43

Igen, csak tavasszal szeretnénk, az idő rövidsége miatt és a toborzást egy újságon, ill. TV-én keresztül gondoltuk.

Érdekes, pont tegnap kérdezte tőlem egy Néni, hogy neki még nem magas a cukra, de felső határon van, pedig alig eszik cukros dolgot, még a teát, kávét is édesítővel. Kérdeztem tőle, hogy milyen lisztet használ, tudja-e, hogy az is ugyanúgy inzulin sokkot okoz. Persze csodálkozott, majd megmutatta, a lánya milyen Bio liszteket vett, az egyik tk. a másik nem. Mondtam, hogy eleinte keverjék, hogy megszokják a tk. lisztet.


Jók a témák, amiket írtál, csak nem tudom ki adja elő a témákat! Hitelesen hatna, ha én készülök fel, különböző cikkekből? Azt honnan tudom eldönteni, amatőr létemre, hogy melyik az igaz?



A kislányomnak már semmi baja, de nem könnyű szinten tartani.

Tavaly ősszel került be az oviba, a bölcsibe és szeptember 14-én született a kistesó. 4 hónap alatt 4 kg-ot hízott, azaz 18-ról, 22-re, ami 20%-os gyarapodás. Én megijedtem, rohantam vele a dokihoz, Ő is megállapította, hogy már elhízott.

A rendelésen persze csak általános tanácsokat kaptam, nekem kellett kikísérletezni, mi lesz a megoldás. Igaz napi 0,8-1 liter kakaót (akkor még Nesqick-et) ivott, amikor a kistesó szopcsizott, Ő is kér cumisüveget. Ezt leredukáltuk, napi, mostmár heti 2 dl-re, de nem ez volt a fő ok. Ez év tavaszán fogyott vissza 19 kg-ra és még nőtt is, nyáron tartottuk azt, szeptemberben újra kezdődött az ovi, megint 1 hónap alatt 1 kg felugrott. Gondolom rengeteg lisztes-zsíros rántást etetnek meg velük, de egyébként sem "tökéletes" a kaja. Amikor szóltam, hogy én a zúzapörköltet nem gondolom ideálisnak a 3-6 éves gyerekeknek, akkor nem örültek, de azóta nem látom az étlapon.

Érdekes a Ti esetetek is és ügyes vagy, hogy segítesz a gyerekednek! Ez sajnos nem általános, még mindig a kövér gyerek a büszkeség és a normál, vagy soványabb alkatúakat megszólják :(.

16. csera (válaszként erre: 14. - 2577cdcc12)
2008. dec. 19. 14:24
Milyen "rossznak" örüljek?
15. Cszsuka (válaszként erre: 13. - Csera)
2008. dec. 18. 21:41

Gondolom, mindenképp csak jövőre kezdenéd..

így ünnepek után és a közelgő böjt kapcsán lehetne beszélni a test tisztításról, aztán pedig a megfelelő táplálkozásról. Arról, hogy a teljesőrlésű dolgok nemcsak a reformereknek hasznosak, hanem mindenkinek, s hogy pl. a cukorbetegeknek is kiváló, nem ugrasztja úgy meg a vércukorszintet, mint a fehérlisztes étel.

Rengeteg téma van:

GI diéta

Sav-bázis egyensúly fontossága

Az immunrendszer támogatása

A gabonák, csírák fontossága a táplálkozásban

Különbség a betegség miatti diéta és az egészség megtartásáért végzett diéta között



Mi baja a kislányodnak? Szabad tudni?

A dietetikus egyszer minket is hazaküldött azzal a jótanáccsal, hogy ne egyen a gyerek sok édességet és sok főzeléket egyen kenyér nélkül. Meg kaptunk egy listát, hogy mit ehet, meg mit nem. Kb. 10 percet foglalkoztak velünk. Mindezt azért, mert úgy éreztem, 6 évesen a 40 kg sok a gyereknek. A végén már 12 évesen 73 kg után nem volt hajlandó ráállni a mérlegre. Ekkor kezdett végre rám hallgatni, s most 60 kg, 170 cm magas, 15 éves lesz. A dietetikust nem igazán izgatta, hogy segítsen.. (sajnos)

14. 2577cdcc12 (válaszként erre: 13. - Csera)
2008. dec. 18. 21:09

Az, hogy hogy néz ki még nem jelent igazán semmit, bár igaz, hogy egy 100 kilós eléggé hiteltelenül tud csak beszélni az egészséges táplálkozásról...

Én is olvasok/hallok olyanokat, hogy ketté áll tőle a fülem...

Szerintem beszélgess előtte vele, és legyen szem előtt, hogy mennyire elhivatott, mert az sokat elárul. Fontos, hogy ne csak jókat mondjon, hanem kellően meggyőző is legyen.

13. csera (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2008. dec. 18. 20:30

Igen, a dietetikusokkal nekem is fenntartásom van :(! A kislányommal voltunk tavaly az endokrinológián, már a dokinő is túlsúlyos volt, de a dietetikuson teljesen kiakadtam. Ő adta az étkezési tanácsokat és mindig úgy fogalmazott (joggal), hogy "Mi a hízásra hajlamosak...".

Na ekkor kezdett el igazán érdekelni a dolog és olvasgatok a téma után. Most adódott ez a lehetőség, hogy másokon is "segíthetek". Remélem nem lesz haszontalan.


Ja, jól elkalandoztam :DDD! Szóval hogy tudom eldönteni, ki a hiteles? Beszélgessek vele előtte? Az, hogy Ő hogy néz ki, az alapvető.

Milyen témakörrel kezdjünk, hogy ne legyen túl "tudományos", de hatásos legyen?

12. Cszsuka (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2008. dec. 18. 20:12
Én is pont erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ne akkor derüljön ki, amikor már megy az előadás, hogy nem ezt akartad hallani...
11. 2577cdcc12 (válaszként erre: 5. - Csera)
2008. dec. 18. 19:03
Én a táplálkozási témával kezdeném, bár lehet, hogy ez nálam szakmai ártalom. Szerintem abban van a legtöbb félreértés. Nagyon jól válogasd meg, hogy kik az előadók, mert én voltam egyszer egy dietetikus előadáson, és olyanokat mondott, hogy azt hittem lefejelem az asztalt. Az egésznek köze sem volt az egészségről, csak a kalóriamegvonásról...
10. Cszsuka (válaszként erre: 9. - Csera)
2008. dec. 18. 15:19

Igen, ezek valóban téves gondolatok. És nagyon fontos a lélek is. A betegségek a lélekből indulnak.


A szűrést meg lehet szervezni, de szerintem ez nem fórumtéma.


Egyébként candida problémával küzdő ember nem is lenne, ha a helyes táplálkozás szabályait ismernék és betartanák az emberek - na és persze a stresszoldás módszereit. Általában azok is rendbejönnek, akiknek nem is candida problémájuk volt.


Ajánlok figyelmedbe esetleg néhány könyvet (majd összeírom) a vízfogyasztás fontosságáról, meg a cukorfogyasztás káros hatásairól, s te is felkészülhetsz belőle, kezdetnek jó lehet egy ilyen is. Nem kell azonnal előadót hívni, mert utána már elvárják azt a szintet.

így meg esetleg rávehetsz klubtagokat, hogy ők is beszéljenek olyan témáról, amiben egy kicsit jobban otthon vannak, mint mások..

9. csera (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2008. dec. 18. 15:11

Köszi aranyos vagy! Ez a candida témakör érdekes, tesztet ki és hogyan végezhet? Lehetne egy alkalommal ilyen szűrést végezni.

Azért nem akarom magamat "reklámozni", nehogy azt higgyék, ezért indítottam az egészet.

Szerintem a táplálkozás a fő probléma, persze a mozgás sem alábecsülendő.

Nagyon sok ember azt hiszi, hogy csak a fogyni vágyóknak fontos a cukrok és a fehérliszt mérséklése.

8. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Csera)
2008. dec. 18. 15:05
Azt látom, hogy messze laksz, de ha mégis arra járok és még működtök, akkor candida témában nagyon szívesen kiállok:)
7. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Csera)
2008. dec. 18. 15:03

Meghívhatsz bárkit, akinek a nézeteivel azonosulni tudsz. Nagyon kell vigyázni, nehogy menetközben jöjj rá, hogy nem ezt szeretted volna, s akkor már kínos a visszautasítás. Én pl. kezdetnek tudnám javasolni, hogy keress meg valakit, aki az intim tornát tanítja. Arról is lehet beszélni, elég súlyos gondokat lehet vele megoldani.

Táplálkozással kapcsolatban pedig sokféle nézet van, itt érdemes körültekintőnek lenni. Ha nem tudod elfogadni az illető nézeteit, akkor kellemetlenül érezheted magad.

Mivel látom, gyógymasszőr vagy, hát nem kell éppen a táplálkozással kezdeni, kezdd olyasmivel, amihez értesz. Aztán a klubtagok is ajánlanak majd ismerősöket, akik őszerintük értik a dolgukat.

A masszírozásnak is van több formája. Ha sok fiatal van köztetek, be lehet iktatni babamasszázs tanfolyamot is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook