Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
662. spinneli (válaszként erre: 661. - Koppanya)
2009. jan. 1. 19:39
csodát nem is ezek a terápiák fognak tenni, azt az embernek magában kell keresni, viszont nagyon jó kapaszkodók lehetnek...sokszor az első lépéshez elég ennyi, az utat majd az érintettek járják meg úgyis.
2009. jan. 1. 19:37

én azt gondolom ezekről az új terápiákról- most várom a köveket, de ez a véleményem-hogy nem lehet egyiket sem beállítani üdvözítő, csodatévő dolognak, régen sem voltak mégis kitudtak mászni a gödörből hol így hol úgy azok akik beleestek


tapasztalatból tudom, hogy azaz út is járható amin Mártiék járnak

660. szenyó (válaszként erre: 621. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 18:53

Köszönöm a válaszodat!


A lányodnak sok erőt kívánok! Tudom hogy sikerülni fog neki, mert nagyon ügyesen helyt állt eddig is az élete nehéz pillanataiban.

(Már amennyit megtudtunk róla.)

A tanulásához pedig sok sikert!


...és hidd el, akik rá kíváncsiak, azok nem bántották volna, mert NEKI DRUKKOLNAK!!!

659. szenyó
2009. jan. 1. 18:48

"Akár egy halom hasított fa,

hever egymáson a világ,

szorítja, nyomja, összefogja

egyik dolog a másikát

s így mindenik determinált."

József Attila: Eszmélet (V)



" [link]

2009. jan. 1. 17:51

Khmmmmm.

Micsoda jó kis " auxiliáris" csapat gyült itt össze.Buxa ! Én már annyit írtam le ,hogy neked csúszik a kuplungod ,hogy az már hihetlen. Hogy te mit nevezel "magas köröknek" azt én nem tudhatom . Én nem fényeztem magam és itt a topik elején leírtam ,hogy elég rázós életem volt . Nem lepukkant bárokban és nem is az utcán kerestem meg annó a pénzem. Tudod kedves Buxa ! nem vagyok erre büszke de csak nagyon halkan megsúgom neked : a tarifámat csak a magasabb körök tudták megfizetni :P Stimm ,hogy miről beszélek ? Ugyi ? Sok lelkisérült nyomorultat láttam már magasabb körökben. Miután a magas körüek elöttem kénytelenek voltak megnyilni ( az ágyban ugye nem magázódik senki ) :))))) BOCSI DE MOST FELNEVETTEM ... így én el tudom képzelni ,hogy te is magas körök egy söpredéke vagy .Tisztelet a kivételnek, amibe te nem vagy benne! ! ! Nah és akkor most én hiszek neked. Csak húzzáál már innen a magasabb körüek s..ébe. :O Rosszabb vagy mint egy vészmadár. Szerintem nem ,hogy tökéletesnek nem nevezhető az életed ...( mert ugye tökéletes nincs ) ! hanem egyenessen ide jösz a fárdt gőzt kiadni . De ha téged ez lehiggaszt ,hogy itt mocskolódsz akkor gyere nyugodtan és írd ki magadból a feszültséget . Tudod az is egy jó megoldás... A ki nem mondott szó is betegséget okoz . PL:a pajzsmirigy is ide sorolható stb... Neked bizti nincs hipertireozisod:))))))Azt végképp nem tudom ,hogy téged mi autorizál arra ,hogy Mátiról és már a többiekről is véleményt alkoss, momentán nekem a hátsómat emleget :D de ha neked jól esik a szavaiddal élve p....mba turkálni akkor tedd azt :DDDD Bocs de nekem hánynom kell magamtól ,hogy veled diskurálok. Mostantól csak olvasni foglak és ,hogy tudd kollektívan 4-en röhögünk rajtad és hozzászólásaidon :P Bár a topik ezért lett inditva -de- sebaj . Hoztál egy kis szint az életünkbe. Már már szivárnyt látok a soraid között :)))) Voltunk olyan jó kedvünkbe és meglestük a többi topikban lévő commentjeidet is :))))

SZERINTEM NE MENJ EL ! MARADJ ! HA TE NEM LENNÉL AKKOR MI MOST KIN NEVETNÉNK ? ÉS UGYE ILYENNEK IS LENNIE KELL MINT AMILYEN TE VAGY .

MERT TE MÁR CSK TUDOD ,HOGY MÁRTI LÁNYÁVAL MI FOG TÖRTÉNNI ,SŐŐŐT :))))))) OTTHON VAGY A HÁZASÉLETÉBEN IS LASSAN :)))))))

Irigy vagy ugyi ? Sz@r lehet neked ....

657. Klimpírozi (válaszként erre: 656. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 1. 17:26
hogyne, tudom mit üzent W.A.
656. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 655. - Klimpírozi)
2009. jan. 1. 17:25
Az ígéret szép szó......... :))))
655. Klimpírozi (válaszként erre: 653. - Df2a740c00)
2009. jan. 1. 17:24
semmi baj, a motivációt mindenki önmagában keresse, amikor az megszületik,döntsön: él, vagy hal, itt az életminőségre gondoltam..pénzből van a legkevesebb, az élet nagyon nehéz, nem csak a kiíró esetében.A megvalósítás akaratot és áldozatot igényel, ahhoz a padlót fel kell előbb törölni, hogy történjen valami..ha felállna, ás ha felállni egyáltalán akar, akkor félre minden aggály, és kifogás, a gyógyulás útjába ne álljon senki és semmi!Teremtse meg a rávalót a föld a föld alól is..egyéb esetben természetesen továbbsajnálkozunk, ami a célszemély esetében további állagromláshoz vezet.
654. gerna
2009. jan. 1. 17:16

Nem csak Mártiék miatt teszem ide. Sokan vannak, akiknek segítségre van szüksége, és szerintem az alkohol, drog, szenvedélybetegség nem gyógyul meg semmilyen módszerrel, egyetlen részvétel alapján.

Visszatérek a pszichiáterre, aki "csak" gyógyszert ad: az alkohol, drog, stb. függőségnek vannak olyan szakaszai, ahol a gyógyszer kikerülhetetlen. Például, ha mindenki otthoni, bezárásos módszerrel akarja kezelni alkoholbeteg családtagját, könnyen megtapasztalhatja, milyen is az igazi delirium. Mást ne mondjak: életveszélyes is lehet.

653. df2a740c00 (válaszként erre: 650. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 17:14

Szia Márti


én is javasoltam neked a hellingert még az elején, igaz, én magam nem próbáltam, de nagyon jókat hallottam róla, és a témával kapcsolatos könyveket olvasgatok, mivel jelenleg nekem sincs rá keret, hogy elmenjek. Vesd fel a lányodnak a témát, hogy olvasson utána, és ha érdekli, majd ő megkeresi a rávalót, ha el szeretne menni.


Szóval maximálisan megértem, hogy most erre nem tudtok költeni, szerintem Klímpirozi is megérti, csak ő úgy gondolja, hogy olcsóbb most kiadni tízezer forintot, mint ne adj isten ami a lopások miatt elfolyik. (bocs, Klímpírozi, hogy a nevedben "beszélek")


Egyébként nagyon örülök a jó híreknek! Olvaslak ám:)

652. gerna
2009. jan. 1. 17:12

Ha ez itt a reklám helye, mégegyszer visszatérek a Félút Centrum-ra. Ingyenes! lásd a honlapjukon.

(Ámde, ez is Bp-en van)

651. Zizisicc (válaszként erre: 648. - Salabakter)
2009. jan. 1. 17:04

Félreértetek valamit! Senki nem azt mondta, hogy nincs más út, mint a Hellinger, vagy egyéb terápiák, és azt sem, hogy most azonnal bele kell kezdeni. DE! A végleges, és a teljes gyógyuláshoz valószínű másra is szükség lesz, mint amit a Márti most tenni tud. A végső cél, hogy a nagylány a későbbiekben már megállja a helyét, és ha nehézségei vannak, akkor ne önpusztító függőségekbe meneküljön. Ehhez pedig megfelelő önimeretre és erőre van többek között szükség. Az általunk említett terápiák ebben segítenek, hogy jobban megismerje önmagát, a cselekedeit, viselkedését meghatározó mozgatórugókat, a problémáit, és segítenek abban, hogy ezeket a nehézségeket megfelelő eszközökkel oldja meg.

És az is egyértelmű, hogy vannak olyan helyzetek, amikor esetleg ezek nem férnek bele, de ha Mártiék anyagi helyzete stabilizálódik, Ő is talál munkát, a lánya is elhelyezkedik, akkor talán érdemes visszatérni ezekre.

650. 231e4a8377 (válaszként erre: 648. - Salabakter)
2009. jan. 1. 17:00

nem 7 ezer forint. nekem Budapestre felutazni alsó hangon is + 10 ezer forint.

nekem ez most úri luxus lenne.

649. >>Zsuzska<< (válaszként erre: 646. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 16:56

szerintem itt nem neked van szükséged terápiára, hanem a lányodnak.


de még neki sem.

megkockáztatom, hogy jó úton haladtok, és nagy adag önuralom, akarat a lány részéről és nagy adag türelem, következetesség a Te részedről eredményre fog vezeti.


én sem költeném el a kajapénzt ilyesmire, ebben egyetértek.

meg el sem adnék semmit, hogy ezt megtehessem...s míg te terápiára jársz, az otthon maradók csodálkozva néznének, hogy miért? beteg vagy? persze, ha beteg vagy, menj el anyuci, de ha nem, miért nem vesszük meg a narancsot, banánt...kaját...hmmm, joggal tehetnék fel a kérdést...ez nekem most ilyen divatszerű terápiának tűnik...most ez a legújabb, ahová trendi járni?

2009. jan. 1. 16:49
Hát szerintem is 7 ezer forint még a mai világban is sok pénz,ha nincs beütemezve,és az ember munkanélküli.
2009. jan. 1. 16:42

a véleményem magamnak, a naplómban írtam.. de megteszem ide is,miért ne... ahogy látom, rétesszerű a fórum, voltaképp okafogyott minden bejegyzés, ha a megoldás csúszik akarat vagy pénz hiányában.

Itt és most valóban befejezem, sajnálkozni tudok, tudnék, ötletem van, ahogy másnak is..megvalósító szándék kell, azt nem adhatok, ahogy más sem.

Az akarat, a felelősség a tiéd, a lányodé.Neki - ahogy mindannyiunknak - egy élete van, ami rövid, elpazarolni kár.

646. 231e4a8377 (válaszként erre: 644. - Klimpírozi)
2009. jan. 1. 16:28
nyugodtan válaszolhattál volna ide is, nem a naplódba... akkor sem TUDOM most az élelemre beosztott kis pénzünket arra költeni, hogy én terápiára járjak.
645. 91d4989ab9 (válaszként erre: 621. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 16:19

szia márti, régóta olvaslak de csak most irok, ha a lányod már szégyeli hogy milyen volt , ezt vettem ki abból amit irtál, az szerintem nagyon jó, és szerintem nem volt annyira függő. lehet a végén már azért ivott mert azt hitte nincs már ebből lehetősége kiszállni.


az új barát is jot tesz neki, de azt tudatositsd majd benne, hogy maga miatt kell erősödnie főleg.

és végül szerintem még 21 évesen nem felnőtt még és ha tudsz neki segiteni akkor meg kell tenned, főleg ha ő is rendesen viselkedik.


szurkolok nektek, hogy sikerüljön!

644. Klimpírozi (válaszként erre: 643. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 16:14
szabad akarat van, saját döntés, lehetőség szerinti túlélés, több szavam pedig ezügyben nincs:))
643. 231e4a8377 (válaszként erre: 638. - Klimpírozi)
2009. jan. 1. 16:12

Igen,olvastam már a Hellinger terápiáról a neten, ismerem a módszert, TV-ben is láttam már, hogyan működik...éééés olvastam a naplódban a Hellinger terápiás hírlevelet és az 508-as bejegyzésedet is.

Nekem úgy tűnik, hogy ha nem fogadom el a Hellinger terápiát, akkor én vagyok az elvetemült anya.

Hirtelen ez rémlett fel, hogy csak ezt látod megoldásnak és mert én ebbe nem megyek bele, ezért igazat adsz Buxának.


Valamit félreértesz velem kapcsolatban. Nem a terápiától félek, bármikor szívesen beszélek az életemről, feltárom a múltamat, nincsenek titkaim...sőt tanultam pszichológiát és egy másik terápiás módszerrel kapcsolatban vannak hasonló tapasztalataim is, de most nincs pénzem arra hogy ilyenre pénzt fizessek ki.

Lehet, hogy nehéz megérteni, de ez van.


Vessél meg érte, de nem fogom a konyhapénzt terápiára költeni.

A többieknek is élniük kell. És az bizony kaja nélkül nem megy.


Köszönöm a segítő szándékodat. De kérlek ne büntess azért, mert nem tudok elmenni a terápiára.

642. Zizisicc (válaszként erre: 640. - Klimpírozi)
2009. jan. 1. 16:12
Igen, az is ...
2009. jan. 1. 16:08
A hellingert én is támogatom, nagyon hasznos lehet a ti esetetekben is.
640. Klimpírozi (válaszként erre: 639. - Zizisicc)
2009. jan. 1. 16:07
kineziológus is sokat segíthetne...
639. Zizisicc (válaszként erre: 638. - Klimpírozi)
2009. jan. 1. 15:53
:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
638. Klimpírozi (válaszként erre: 636. - Zizisicc)
2009. jan. 1. 15:52
Márti, pár perce kaptam egy hellingeres hírlevelet, amit bemásoltam a naplómba.. lapozz bele, melegen ajánlom Carlát, gyakorlott, varázslatos egyéniség...Zizi Bach terápiáját meg azonnal magam is, ha itt lenne a közelben:)))
637. Mocori
2009. jan. 1. 15:48

Sziasztok! Nagyon drukkolok a lányodnak és nektek, az egész családnak! Nagyon nehéz helyzet, még csak belegondolni is...


És a fórumon lévő bizonyos személy hozzászólásain teljesen megdöbbentem. Szerintem neki még nagyobb baja van és jó lenne neki is egy kis segítség... de hagyjuk.

636. Zizisicc (válaszként erre: 634. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 15:43
Én ennyi alapján még nem merném azt állítani, hogy beteg, és nem zárnám ki a gyógyulás esélyét pusztán az akarat erejéből. DE! Én alternatív terápiákkal foglalkozom, és a tapasztalataim azt mutatják, hogy hasonló esetekben a teljes, és végleges gyógyuláshoz szükség van arra, hogy megtaláljátok a probléma gyökerét, a lelki okot, különben, később, ha megint nehéz helyzetbe kerül, lehet, hogy megint rossz eszközt választ a problémája megoldásához. Ez nem feltétlen orvosi feladat - pszichiáterre egyelőre nem gondolnék, mert a többség csak gyógyszereket ad, az meg nem hiányzik most - de segíthet a feltárásban egy jó pszichológus, kineziológus, Bach-virágterapeuta, a Hellinger-féle családfelállítás is jó ötlet, vagy egy pszichodráma csoport ....
635. Klimpírozi (válaszként erre: 634. - 231e4a8377)
2009. jan. 1. 15:37
ezt az állapotát mutasd meg neki, tükröt elé, hadd lása, hadd örüljön, s ebből tudjon építkezni:)))
2009. jan. 1. 15:33

Írtam a naplómban a pezsgős sztorit. Mármint hogy lehetett volna rá lehetősége, de megállta.


Szerintetek nem lehet, hogy pusztán az akaraterejével megváltozzon?

Én bízom benne.


Az biztos, hogy a legutóbbi megnyilvánulása után nem fogom a fórumhozzászólásokat neki többet megmutatni.

Terveimnek megfelelően az omladozó várat leromboltuk, elfelejtjük, milyen csúnyán nézett ki abban az állapotában és most hagyom, hogy építkezzen. Várat és személyiséget.


Most úgy érzem, képes rá. Kiegyensúlyozott, kooperatív, vidám.

Nagyon régen volt ilyen.

633. 231e4a8377 (válaszként erre: 629. - 1b0d9e235c)
2009. jan. 1. 15:27

Ne kérj elnézést, ez bizony igenis a témához illik.

Minden személyeskedés nélkül, válasz arra a kérdésre, hogy milyennek nem szabad lennie egy anyának...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook