Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


2008. dec. 18. 09:35

Szia, végigolvastam amit irtál, hát ugyanaz , ami a párom testvérével történt...csak ő hozzá még drogozik is. :(

Párom szülei egyszerűen annyit szenvedtek,hogy az elmondhatatlan.. iszonyatos lehetett..most se nagyon változott a helyzet, habár 30 évesen kicsit jobb lett, de még mindig tekeri a füves cigit,és még mindig iszik, mint állat, gyógyszert marékszámra veszi ( mondjuk csak akkor,ha fáj valamije,de akkor aztán tényleg marékszámra)+ iszik rá.. Fogai nincsenek, mindent ki kellett húzni ,mert a drogtól szétmentek :(

Párom anyja nem tud mit csinálni..eddig mindent megtett,elfáradt, és sajnos hiába mondja h nem érdekli, mert érdekli.. őt is kizárták otthonról, albérletet kersett , vagy éppen bezárták a házba,h ne menjen sehova.. szőrnyű..

egyszer úgy jöttek haza,hogy a konyhában minden szanaszét, ruhák a hűtőben, kaja a földön, cipősszekrényben, minden szétdobálva..ő meg aludt fent az ágyán..persze nem emlékezett semmire.

Az a baj,hogy a baráti társaság... nem tudom mit lehetne ellene tenni..

21 évesen olyan volt mint lányod, ugyanolyan .. mire 30 lett,kicsit megérett,de mondom,még drog+pia. Ja és lopott ő is..mindent, pénz, tv-t vitte el, könyveket,mindent..eladta, hogy szerezzen belőle drogra.. + piára

31. **Rita** (válaszként erre: 27. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 09:32
Az hogy ki miért lesz függő annyira változó
30. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 25. - **Rita**)
2008. dec. 18. 09:32

Nem is azt mondtam,hogy forgassa vissza az időt,de egy problémát akkor lehet megoldani ha megkeresed a

kiindulási pontját,tudod honnan ered,hogy keletkezett!

29. koppanya (válaszként erre: 24. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 09:32

Dinaka!

Nem lehet mindig megtalálni az okot, persze mindig lehet MENTSÉGET kerseni - de az csak menekülés az elől, hogy neki kellene megerősödnie- az okok is mankók amikbe lehet kapaszkodni, és lehet valakit vádolni saját magán kívűl

28. 231e4a8377 (válaszként erre: 25. - **Rita**)
2008. dec. 18. 09:29
Így van. Példa értékű másik két gyerekem van. Pedig nem kaptak se többet, se kevesebbet, mint a nagylány...
27. 231e4a8377 (válaszként erre: 24. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 09:28

Persze, ezért kellett volna befeküdnie a pszichiátriára. De nem ment el...

Nem tudom, ki tette ezt vele, talán az előző barátja ingatta meg az önbizalmát, aztán a mostani meg rászoktatta az italra. Nem tudom. És azon kívül, hogy igyekeztem mindig figyelmes, törődős anyja lenni, azért még nem vagyok pszichiáter:(

2008. dec. 18. 09:28

azzal tetted a lányodnak a legjobbat, hogy kipenderítetted- biztos nagyon nehéz volt és minden elismerésem a tiéd és azt kívánom tarts ki az elhatározásod mellett!!!!!


érzelmeken kivűl semmiben sem szabad támogatnod- és ha arra igénye lesz azt úgy is megadod neki!/ se albérlet elintézése, se étel stb/ eddig mindig alányúltatok, ennek véget kell vetni


valószínű leszel te még szívtele, gonosz anya is- ha rájön, hogy tényleg nem adsz több esélyt neki- de ne törj meg


TE MÁR MEGTETTÉL MINDENT, NEM TEHETSZ TÖBBET


sajnos tapasztalatból beszélek

25. **Rita** (válaszként erre: 24. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 09:26

Jól hangzik amit írsz, de sajna az idő kerekét nem lehet viszafordítani

Nem lehet nem megtörténté tenni a dolgokat

különben sok családban több gyerek van. Ugyanaz a szülő, ugyanaz a nevelés,ugyanaz a háttér,minden ugyanaz és mégse lesz mindegyik gyerek "zűrős"

24. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 23. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 09:24

Akkor azt a gócot,gyulladást kellene megkeresni ahonnan indult az egész,valami biztosan történt Te sem.én sem lettünk ilyenek,valami biztosan ki kellett,hogy váltsa ezt nála!?

Mikor kezdte el,hol,kivel volt akkor és kik vették körül,nem volt-e valami nagy törés az életében amivel nem tudott megbirkózni????Hipnózisban hátha tudnak rajta segíteni!

23. 231e4a8377 (válaszként erre: 21. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 09:18

Elég sok levelet kapok most priviben, olyanoktól, akik mindent megtettek a gyerekükért (ahogy úgy érzem én is)és szomorú, de úgy tűnik, hogy ha valaki magától nem akar megváltozni, kívülről nem lehet segíteni rajta.

Olyan ez, mintha a segítséggel mankót tennék a hóna alá. Attól ő még mozgássérült marad. Teljes értékű akkor lesz, ha eldobja a mankót és lábra áll. És inni, meg lopni mankóval a hóna alatt is lehet.

22. **Rita** (válaszként erre: 21. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 09:00
van aki úgy dönt meg akar változni
21. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 20. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 08:57

Aha,de én még olyan embert nem ismertem aki magától akart volna megválni az italtól vagy a gyógyszerektől,főleg ha még labilis is az illető!:-((((

Szerintem a környezete segíthet Neki senki más!

20. 231e4a8377 (válaszként erre: 15. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:52

Próbáltuk, többször vittem pszichiáterhez.

Amíg mentem vele, addig ment, egyedül már nem. És nem kényszeríthetem. Nagykorú. A pszichiáter azt mondta, majd akkor tudnak segíteni rajta, ha két kézzel döngeti Ő!! az ajtót, hogy be akar menni.

:(

Ha gyógyszert kap, ellopja és mind beveszi egyszerre.

19. **Rita** (válaszként erre: 18. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:51
még kórházba se lehet egy nagykorú embert befektetni ha Ő nem akarja
18. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 16. - **Rita**)
2008. dec. 18. 08:49
Hát ez nem túl biztató:-((((
17. 231e4a8377 (válaszként erre: 10. - 7298d4c68b)
2008. dec. 18. 08:49

elolvastam. ez iszonyat. elvették a gyerekeidet, mert a testvére ilyen?????

úristen!

16. **Rita** (válaszként erre: 15. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:47
Sajnos a pszichiáterek is azt mondják csak akkor lehet az ilyen embereken segíteni ha Ők is akarják, ha meg akarnak változni
15. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 13. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 08:44

Szörnyű lehet átélni,és nincs is ember aki tanácsot adhatna mert mint az látszik mindenhol más és más az egyéniség,kívánom,hogy megoldódjon a gondotok és sajnálom,hogy ilyen életet kell élnetek!:-(((

Szakemberrel próbáltátok már????

2008. dec. 18. 08:40
Sajnállak,hogy ilyen gyereked van. És egyben tudom is,hogy milyen. Sajnos az egyik ikerfiam sem jobb. Lop ,csal hazudik. Még nem volt nagykorú,nevelési tanácsadóba elmentem vele. Annyit használt mint halottnak a csók. Sokat beszélgettem vele,sajnos egyik fülén be,másikon ki. Sajnos egyedűl neveltem őket,mert apukájuk meghalt,és nem volt akkor má mellettem anyósom sem.Inkább ellenem volt. Nagyim,apukám is beszélt a fiammal,de semmi hatása.Iskola mellé járt,kirúgták. Osztályfönökkel beszéltem,hogy hívjon fel ha gyerek nem megy iskolába. Nem tette meg. Iskola küldött levelet,hogy kirúgták a gyereket az iskolából,azt is eltüntette. Itthonról rendesen eljárt mintha iskolába menne. Úgy is jött haza időbe. Ismerősöm látta nem is egyszer,hogy a fiam iskola idő alatt csavarog. Kérdőre vontam a fiamat.De tagadta. Azt mondta ,hogy hülye az aki őt látta. Ő iskolába volt.De lebukott,és kiderűlt,hogy hazudott a fiam. Kért ,hogy irassam be másik iskolába ,hogy legyen szakmája. Beirattam abba az iskolába amibe akart járni. Persze onnan is kirúgták. Mondtam,hogy ha már nem jár iskolába,menjen dolgozni. Minden munkahelyről kirúgták. Meglopott mindenkit akit lehetett.Idegileg teljesen kész lettem. Nem erre neveltem .Soha nemtudnék meglopni senkit. Ha nem volna pénzem,inkább éhen halnék,vagy kölcsön kérnék.De azt,hogy meglopjak valakit,azt már nem.Sajnos mai napig nem lett jobb a fiam(26 éves).Már nemlakik velem. De még mindig zürös ügyei van.Remélem ,hogy másnak van kiút az ilyen helyzetből. Sajnos nekem nemsikerült. Mártinak nagyon sok türelmet,és sikert kivánok. Remélem,hogy sikerül a kislányt jó útra vinni.
13. 231e4a8377 (válaszként erre: 9. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:38

Most is megszerveztem az albérletet, el sem jött megnézni a megbeszélt időpontra. Én ott voltam, azt mondtam, órája van, azért nem tudott jönni. Mindenesetre én szimpatikus voltam a tulajnak:)

A lakásba nem engedem vissza. Túl sok mindent lopott már el innen.

Hogy jó-e így neki? Az a baj, hogy nem tudom, mi jár a fejében.

Ha leülök beszélgetni vele, kedvesen elbeszélget, és a következő fél órában ott folytatja, ahol abbahagyta.

12. **Rita** (válaszként erre: 10. - 7298d4c68b)
2008. dec. 18. 08:36
Aki még sose volt ilyen helyzetben az el sem hiszi hogy az ember ilyenkor tehetetlen
11. **Rita** (válaszként erre: 9. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:35

Aki nem akarja hogy segítsenek neki azzal nem lehet mit kezdeni :(

Egy tanyára kéne költözniük, hogy a lánya ne eshessen kisértésbe

2008. dec. 18. 08:35

olvasd el a naplom meglátod nekem se megy

Segitséget nem kapok a szemilyiségi jog erösebb

Saját akaratábol fiam nem vesz rész semmi programban

9. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 7. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 08:31

Hát,pedig szerintem Neked kell megszervezned mert Ő most nincs olyan beszámítható állapotban,hogy felmérhesse mi a jó,vagy mi lesz a jó neki hosszútávon!

Ő nem úgy látja ahogy Ti,neki úgy jó ahogy van....:-(((

Csak Ti tudtok változtatni a helyzetén,addig amíg nem lesz késő.......

8. **Rita** (válaszként erre: 5. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:30

Ez jó ötlet, de nem csak Mártinak kellene akkor új életet kezdenie hanem a másik két gyerekének és a férjének is

fel kéne adni a munkahelyet ami manapság elég nagy luxus

És még az se lenne biztosíték arra hogy a lánya megváltozik

7. 231e4a8377 (válaszként erre: 5. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 08:29

Igen, ez jó ötlet, én javasoltam is neki, hogy költözzön az apja közelébe. Mi nem költözhetünk. Másfél éve jöttünk ide, mostanra illeszkedtek be a testvérei az iskolába...stb.

Egy ember miatt nem tehetem tönkre másik két gyerekem életét (a férjemet és magamat nem számítom, persze, mi mindent megtennénk)


Ha én megszervezném, akkor TALÁN elköltözne.

TALÁN.

6. **Rita** (válaszként erre: 4. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 08:28

Tudom mit érzel :(

ÉS azt is tudom hogy tényleg nem tudsz mit tenni

5. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 1. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 08:24

Szia!

Ilyen esetben a legjobb az lenne ha kitudnátok szakítani a mostani környezetéből és valahol messze,egy új életet kezdeni vele,ha nem szerintem ebből baj lesz!

Nálunk a keresztanyám tette ezt igaz Ő a férjével,de bejött!

Eladtak mindent és elköltöztek más megyébe ott senkit sem ismert és szépen beilleszkedett a munkahelyén is,leszokott az italról egy csoport segítségével,azóta normálisan élnek!

Igaz ez nagyon brutális volt,de nekik bevált!

4. 231e4a8377 (válaszként erre: 2. - **Rita**)
2008. dec. 18. 08:24

Azt mondja, akarja, aztán mégsem teszi. Én eddig mindig elhittem neki, de hiába.

Ezt én is mondtam, hogy hagyja a fenébe a barátját, az is iszik, de ő "annyira szereti"


Tehetetlen vagyok.

3. **Rita** (válaszként erre: 2. - **Rita**)
2008. dec. 18. 08:24

Olvsatam a naplód

Ha szerencséd van a mostani hozzáállásod is észhez térítheti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook