Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


2008. dec. 18. 10:50

Szia Márti,

Sziasztok,


ilyen súlyos viselkedési zavarnál kell lennie valami kiváltó oknak, ami nagy valószínűséggel nem tudatos, tehát a beszélgetések, a pszichiáter nem biztos, hogy felszínre tudja hozni.


Mostanában sokat olvasok a Hellinger családállításról, és meggyőződésem, hogy Márti lányán segíthetne ez a módszer. Ezért kérem, aki már tapasztaltabb a témában, fejtse ki a véleményét, hogy segíthet-e a Hellinger-terápia.

91. **Rita** (válaszként erre: 88. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 10:49
nehéz bejutni, és kell a gyerek beleegyezése is, de érdemes megpróbálni.Bár nem tudom mennyit kell fizetni
90. 231e4a8377 (válaszként erre: 86. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:49

Ez így van Rita, és köszönöm az építő hozzászólásaidat.

Segítek neki.

DE!

Nem én fogom kérni, hogy segíthessek.

Jöjjön, és kérjen segítséget.

Akkor meg fogok minden követ mozgatni.

89. 231e4a8377 (válaszként erre: 88. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 10:48

Ezt megköszönöm!

Ez jó megoldás lenne.

Férjem is ilyenen gondolkodott tegnap.

88. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 81. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 10:44

Márta!

Mi lenne,ha olyan embereknek segítene a lányod mint amilyen Ő maga is!

Volt egy srác aki drogos volt,olyan helyre vitték el ahol szintén drogos gyerekeket kellett segíteni egy farm ahol Ő maguk csináltak mindent,megtermelték a napi betevőt jó sokat mi több rengeteget melóztak nem volt idő az alkoholra,drogra gondolni!

Keresem a címet ha kell!

87. **Rita** (válaszként erre: 86. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:44
És remélem a lánya előbb-utóbb rájön hogy lehet másképp is élni, és összeszedi magát
2008. dec. 18. 10:43

Márti nem fogja "eldobni" a lányát

biztos nem adja fel a reményt

biztos mindent megtesz amit egy anya megtehet

85. **Rita** (válaszként erre: 82. - Fef600b7b6)
2008. dec. 18. 10:41

oké

nem akarlak én meggyőzni semmiről

Biztos Te látod jól, biztos nagy tapasztalatod van "zűrős" gyerekek nevelésében :)

84. Myrad (válaszként erre: 1. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 10:40
Biztosan mindent megbeszéltetek? Nem lehet, hogy történt valami az életében, ami így kikészítette, de nem mert, nem akart róla beszélni? Nem az a megoldás, hogy hagyjuk elmenni, hiszen a gyereked... ugyanolyan gyereked, mint a másik, vagy a harmadik... valami biztosan történt vele, ami miatt ilyen lett... rossz társaság, ilyesmi.. ezt kellene kideríteni, utána még minden visszaállhat a régi kerékvágásba...
83. **Rita** (válaszként erre: 78. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:39
De azért az biztos, hogy van remény, mert van/volt pár gyerek aki talpra állt
82. fef600b7b6 (válaszként erre: 76. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:39
Én itt bizalom alatt kézzel fogható dolgokat értek, amelyeknek van reális alapjuk. Abban valóban ne bízzon Márti, hogy hipp-hopp holnapra minden megoldódik és abban se bízzon, hogy megbízhat a lányában stb.. De abban bízhat és reménykedhet, hogy ha talál egy JÓ!!! pszichológust, az segíhet. Olvastam, hogy a lány józan pillanataiban értelmes, azokban a pillanatokban lehetne rá hatni valamiképp, akkor kell karon fogni és elmenni vele az orvoshoz, mert akkor nem fog ellenkezni...
2008. dec. 18. 10:38

Olyan ez a fórum, és olyanok hangzanak el, amiket én éjszakánként átfuttatok az agyamon. Higgyétek el, minden verziót igyekszem átgondolni.

És próbálok közben jó anyja lenni a másik két gyerekemnek és jó felesége lenni a férjemnek, aki felvállalt engem 3 gyerekkel, és mellettem van ebben a helyzetben is.

Megérdemlik a nyugalmat, nem?

Igyekszem nekik boldog családi légkört teremteni, a lányom keresztjét pedig én vinni.

Nagyon nehéz, persze beszélünk róla, de nem tőlük várom a segítséget, szeretném, ha normális életük lenne.


Ez az én keresztem, az én lelkiismeretem.

Nagyon nehéz.

80. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 79. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 10:38
Bocs,MENJEN!
79. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 73. - >>Zsuzska<<)
2008. dec. 18. 10:37

Tényleg igazad van,adjunk neki kötelet,hogy ne tegye tönkre magát és a család többi tagját sem!


Mit jelent egy ember élete??Ennyi,mert kisiklott???

Igaz is,mennyen csak a süllyesztőbe a család többi tagja majd megnyugszik és élvezi a gondtalan életet nélküle,végül is azért született,hogy aztán így haljon meg,mert Ő gonosz rossz gyerek akart lenni,és direkt azért jött világra,hogy jól kikészítsen mindenkit!:-(((

78. **Rita** (válaszként erre: 77. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:36

Kivülállóként én is mindig nagyon tudtam/tudom a tuti megoldást

Más átélni és más hallani róla

77. **Rita** (válaszként erre: 74. - Cskata)
2008. dec. 18. 10:35

Miről beszélsz cskata?

Pesszimizmus?negatív hozzáállás?

Én sajnos nem csak olvastam ezekről az esetekről

tapasztalatból beszélek

76. **Rita** (válaszként erre: 71. - Fef600b7b6)
2008. dec. 18. 10:32

Anna, bizalom az van hidd el

De az esetek nagy részében csak önámításnak tűnik a nagy bizakodás

75. fef600b7b6 (válaszként erre: 72. - Alfoldi13)
2008. dec. 18. 10:31
:)
74. cskata (válaszként erre: 65. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:31

Annához hasonlóan a megoldást én is a pszichológussal folytatott rendszeres beszélgetésekben látom - és ezek nem csupán jól hangzó mondatok, hanem tények.


persze a pesszimizmus és a negatív hozzáállás még senkit sem vitt előrébb, épp ellenkezőleg..

2008. dec. 18. 10:31

Mondjátok meg miben bízzon?

És meddig?

Addig amíg rámegy az egész család élete? Egy helyett 4 ember menjen tönkre? Illetve 5, mert attól még neki sem lesz jobb.

Megvárja, míg kilopja a szemüket? Olvastátok? Ellopta a kishuga karácsonyra gyüjtögetett kis pénzecskéjét?! Ott törtem volna el a kezét!


Ha nem akarja, hogy segítsenek rajta, egy pszichológus sem fog. Annyit tud valakin segíteni egy pszichológus, amennyire akarja a páciens.


Jól tette, hogy kidobta.

Előbb kellett volna!

2008. dec. 18. 10:29
megoldásokat csak majd az idő hoz legalább is ma öreg szemmel így látom ha visszagondolok voltak gondjaim egyik másik gyerekkel amit az idő és a hit és a fenti áldás mi jön javít ki,emberi ész itt kevés.. de bizni kell mindaddig mig élünk...
71. fef600b7b6 (válaszként erre: 68. - Fef600b7b6)
2008. dec. 18. 10:29
Bár a bizalom akkor is nagyon fontos és muszály ilyen helyzetben, hogy legyen miben bízni, legyen mitől segítséget, javulást várni...
70. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 65. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:28

Tényleg nem és nyugtassátok csak magatokat azzal,hogy én mindent megtettem amit lehetett,de ezzel csak asszisztáltok neki egy öngyilkosságban!

Aztán majd lehet sírni,hogy miért!


Részemről ennyi volt a fórum,több érvet nem tudok már!


Márti én a Te helyedben mennék a lányom után,ha embert ölt volna akkor is!Mert én szültem,mert kötelességem kirángatni onnan ahol most van,vagy már nincs?????Most indulj ha jelent számodra valamit és biztos jelent különben nem írtad volna a fórumot!


Kívánok sok erőt,egészséget,kitartást és azt,hogy ne legyen késő!

69. **Rita** (válaszként erre: 68. - Fef600b7b6)
2008. dec. 18. 10:28

A "bátorítás" is segítség

csak azt akartam mondani hogy sajnos az élet , a valóság nem annyira egyszerű, és más átélni és más tanácsot adni

68. fef600b7b6 (válaszként erre: 65. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:26
Hát sajnálom, hogy nem tudtam segíteni....
67. d0860dee94 (válaszként erre: 54. - 2a8d549dd2)
2008. dec. 18. 10:26

Igaza van Dinakának, nem szabad "elhagyni".


Bár túlontúl veszélyes Rád nézve, mert rámehet az egészséged/idegrendszered...


Magadban kell tisztáznod, hogy mi az a határ, amin túl Te már mint anya sem tehetsz semmit.

2008. dec. 18. 10:25

Elolvastam a naplód nagyját.

Igaza van a dokinak,amíg ő nem akar változni nem is fog.Tapasztalatból mondom.A férjem fiatalabb korában rendesen használ drogokat,mígnem 21 évesen egy buli után a drogtól fájó derékkal rá nem jött,h magát teszi tönkre vele.Azóta tiszta.Ennek 8 éve.Bő fél éve már nem is dohányzik.A szülők elviselték a drogozást,de nagyon nehezen,majd mikor észrevették,h tiszta,azonnal segíteni kezdték.

Szerintem addig a pszichológus sem fog tudni segíteni,amíg a lány nem akarja.Persze lehet bízni,de amíg ezredjére is meglop titeket,és te meg tönkreteszed magad miatt,nem érdemes.Remélem,előbb utóbb ráébred a lány,és még nem lesz késő.(Bár,az utcán fetrengő sok részeg alkeszből kiindulva nem biztos.)

65. **Rita** (válaszként erre: 64. - Fef600b7b6)
2008. dec. 18. 10:24

Minden anya bízik a végsőkig különben beleőrülne az egészbe

de sajnos ezek csak jól hangzó mondatok, nem sokat segítenek a megoldásban

64. fef600b7b6 (válaszként erre: 62. - **Rita**)
2008. dec. 18. 10:20
Bízni kell benne és menni fog, a fő a bizalom mindenki részéről. A lánynak, hogy bízzon a pszichológusban és az anyukájában, az anyukának, hogy bízzon a pszichológusban, hogy tud segíteni a lányán.... Szerintem minden problémára van megoldás és nagyon becsülendő, hogy az anya a végsőkig kitart a lánya mellett. Fiatal koromban velem is voltak némi gondok (hát jó persze nem ekkorák és nem ilyen súlyosak, de anyu mindig ott volt mellettem és ezért a mai napon hálás vagyok neki...)
63. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 59. - Koppanya)
2008. dec. 18. 10:16
Nem azért írtam le,hogy sajnálatot váltsak ki,megérdemlem mert nem tettem semmit!Márti még tehet,de meddig?????Mikor történik olyan dolog ami már nem csinálható vissza????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook