Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
212. c19f5f79fa (válaszként erre: 205. - Vénboszi)
2008. dec. 19. 11:07
Szerintem,azért mert egy anya következetes még nem engedi el a gyermeke kezét,azért mert egy anya nem sajnálatból táplál, még nem engedte el a gyermeke kezét,azért mert egy anya is ember érzelmekkel SAJÁT élettel ami ugyanolyan fontos számára ,még nem engedte el a gyermeke kezét,azért mert egy anya rájön arra,hogy a gyermeke csakis a saját tapasztalatából fog tanulni,ha saját bőrén érzi meg tettei a következményeit,még nem engedte el a kezét....sőt emberré neveli,olyanná aki képes önmagáért élni!
2008. dec. 19. 10:56

"Anyám kivert - a küszöbön feküdtem -

magamba bujtam volna, nem lehet -

alattam kő és üresség fölöttem."

József Attila

A legmélyebb depresszióból, ami József Attilát is életében - és halálában- elkísérte csak, csak segítséggel lehet kikerülni. De ez már nem az anya dolga.

Nagyon sajnálom, hogy a Márti lánya ilyen állapotban van, de Mártit még jobban sajnálom, a tehetetlensége miatt.

Nagyon rossz, főleg így karácsonykor. Biztos, hogy mindenki átérzi nagyon mélyen ezt a nyomorúságot, különben nem írtatok volna ennyien. Mindenki szeretné, és kívánja, hogy a dolgok megoldódjanak.

Egy orvos, ha simogatja a beteget, a vakbélgyulladás nem gyógyul meg. Néha vágni kell, néha drasztikus megoldások segítenek csak. Hatóságokhoz fordulni, ha ő egymaga nem teszi.

És Isten segítségét kérni.

Én is imádkozom értetek, érted, Márti.

210. 0b099f6590 (válaszként erre: 166. - 231e4a8377)
2008. dec. 19. 10:53
Mindig arra fog utazni, hogy megsajnáljátok! És amig megsajnáljátok, addig nem fog változni.
209. b4a3a4979d (válaszként erre: 205. - Vénboszi)
2008. dec. 19. 10:44

Melyik szerinted az az életkor, amikor valaki átérzi a tettei következményét?

Én 46 éves vagyok, néha most sem látom át, de ezért nem teszem sem a szüleimet sem a környezetemet felelőssé.

Szerinted meddig felelős egy szülő a gyermekéért? És meddig van egyáltalán joga beleszólni a szülőnek a gyermeke életébe?

(Ilyenekből jöhet az, mikor egy szülő irányítani akarja a családos -avagy egyedülálló- felnőtt gyereke életét, mert ő azt ugye jobban tudja megítélni, pusztán a koránál fogva.)

208. b4a3a4979d (válaszként erre: 207. - Df2a740c00)
2008. dec. 19. 10:33

Akkor nem értem, hogy ennek a klubnak miért kellen harcolnia azért, hogy mégiscsak a tagja legyen az a valaki?!


És mondjon már valaki valamit a testvérek lelkéről is!!

Vagy, mivel ők a "klub" tagjai, ez mindegy???

2008. dec. 19. 10:24

(Márti, ezt elsősorban nem neked írom, inkább általánosságban)


Ott kezdődik minden, hogy első lépésként elfogadom, hogy ez az én gyerekem. Koszos, büdös, össze van hányva, de akkor is az én gyerekem. Most ilyen.

Nem kell mindig kihúzni a szarból, de meg kell tudni ölelni, büdösen, szarosan is.

Ha ilyenkor a szülő magára hagyja a gyereket, az a szülő lelkében is hatalmas törést okozhat. Ha valami törénik, mindig ott lesz benne, hogy "Nem tettem meg mindent."

Most ez a gyerek lóg a levegőben. Olyan valakivé vált, akit saját maga sem ismer, és olyan valakivé, akinek nincs senkije, mert az anyja nem az ő anyja, hanem a bolog, okos, jótanuló kislányé, aki már nem ő. Érzi, hogy így már nem fogadják el, és ő egyre jobban megmutatja, hogy nem is akar annak a klubnak a tagja lenni, aki nem veszi be a soraiba.

206. Raistlin Majere (válaszként erre: 196. - Vénboszi)
2008. dec. 19. 10:04
Én sem tudtam 20 évesen főzni, de ez nem is kritériuma a felnőttségnek. Normál esetben a 20 éves egyedül dönt az életét érintő kérdésekben. És hiába agyalunk rajta, azt már szakemberek ezrei bebizonyították, hogy amíg az illető saját maga nem ismeri be, hogy segítségre van szüksége, addig gyógyíthatatlan. És ha a szülei mindig alányúlnak az utolsó pillanatban és nem engedik lesüllyedni, addig soha nem fog eljutni arra a szintre...
205. vénboszi (válaszként erre: 198. - Alfoldi13)
2008. dec. 19. 09:59
Minden tiszteletem Alföldi úr önnek teljes mértékig egyet értek!Egy gyereket nem lehet csak úgy leirni"mert nem tudja még átérezni a tettei következményét.Amit tenni lehet,az az egyetlen segitseg,hogy nem szabad elengedni a kezét.Erre mondják hogy amikor egy szülő gyermeket vállal,még fogalma sincs hogy mire vállalkozik.Sajnos ez is benne van a pakliban.
2008. dec. 19. 09:51
én nem
2008. dec. 19. 09:45
én is
202. Raistlin Majere (válaszként erre: 201. - C19f5f79fa)
2008. dec. 19. 09:41
Egyetértek a két előző hozzászólással.
201. c19f5f79fa (válaszként erre: 199. - B4a3a4979d)
2008. dec. 19. 09:11

Egyét értek veled én is!Tovább menve,akik mondják hogy ezt meg ezt kéne Mártinak tenni a lányával... én azt gondolom Márti mindent megtett... ezen már RÉG túl mutat a történet!Minden addig működik amíg van kör,amíg mindenki belehajtja a fejét....

Ő már felnőtt nő,akár ki akármit mond és hogy ki mikor érik be...akkor is felnőtt!!!! Hány gyermek marad szülők nélkül ideje korán,akkor mindegyik öntheti magába az alkoholt, és tönkre teheti a körülötte élőket mert van rá oka?!!! Érdekes....ez ilyen formában.Az hogy alkoholt döntök magamba,egy választás eredménye Úgy is mondhatjuk "pénzen vett betegség".Ezer út áll előttünk és nincs olyan hogy csak egy út...olyan van .hogy csak azt az egyet választom!Nyilván Márti mindig ott lesz,de az a mankó akár végzetes is lehet,ezt kellene felfogni! Nem avval segítünk,hogy minden alkohol mámoros és öngyilkos kísérlet, meg lopás után letisztogatjuk a következményeket!

2008. dec. 19. 07:43
Vajon eddig a lopásokért miért nem jelentette fel a rendőrségen senki? Ha sorozatban, és igen nagy értékekre történt, talán akkor a hatóság tudná kényszeríteni valamire.
199. b4a3a4979d (válaszként erre: 192. - Vénboszi)
2008. dec. 19. 07:38

Olvasd el a 127-es számú hozzászólásomat, ha érdekel, nem akarom még egyszer leírni.

Miért lenne a Márti lányának joga tönkretenni másik emberek életét, a többi testvéréét, az anyjáét, annak a férjéét,stb....Ez a világ alkalmazkodásról szól, a társadalomhoz, a munkahelyhez, a családhoz, az általános normákhoz -ezt hívják szocializációnak. Nem a Taigetoszt kívánom vissza, amikor az életképteleneknek veszni kell, de azért nem kéne a hamis érzelgőséggel becukrosmázozni a dolgokat, és a valóságot elfedni. Ez alatt a következő szlogeneket gondolom: "anyai szív", "1001-edszer is megbocsátani", "az asszony illetve anya köténye mindent el kell, hogy fedjen", stb...

Egyszerűen van, amikor nem megy tovább, mert saját magát veszélyezteti, és a többi gyerekét. Vajon a másik két gyerek szerinted milyen választ adna ezekre a kérdésekre szerinted????

Az "új" családtag, az anya társa nem felelős semmiért. Ha valaki huszonévesen ilyen problémákkal küzd,a végletes -és talán végzetes- önzésével szakemberhez kell forduljon. Ilyenkor mások már saját családot alapítanak, és nem piócaként a szülein csüggenek.

Igen, leginkább egy vérszívóhoz tudom ezt a lányt hasonlítani. Kiszívja az életerőt másokból,de érdekes módon neki ettől nem lesz több.

198. alfoldi13 (válaszként erre: 178. - 231e4a8377)
2008. dec. 19. 04:45
most vettük a lakását és már második babáját várja az unokám kit ő szült minden tulzás nélkül írom bearanyozza a mai napjainkat ,ez mit irtam négy öt éve történt de akoriban volt itt hidd el minden közel álltunk a bolondokházához ..csinálhattunk mi bármit csak rosszat tudtunk...persze ezek átértékelődnek igaz csak lassan de meglátod semmi sincs még veszve javasoltak itt neked annyi kapaszkodot orvost stb én meg csak egyet imádkozz és ez orvosság lehet a bajra benned és benne... nincs erre semmi más mit te érdemben tehetsz és ne engedd el a kezét mert neki csak te voltál és maradsz is...egy öregember tanácsait olvasod itt...ki már ezeken a szenvedéseken tul van...
197. rizike (válaszként erre: 195. - Rizike)
2008. dec. 18. 21:44
Jaj a Mártinak akartam.Bocsi!
196. vénboszi (válaszként erre: 193. - Raistlin Majere)
2008. dec. 18. 21:43
Téves dolog hasonlitgatni,mert minden ember más egyéniség.Vannak érzékeny lelkiviláguak és vannak keményebbek.Meg sokmindentől függ,pl hogy milyen az anyjához a kötődése és az sem jelent semmit hogy huszonéves gyerek.Nálunk pl:én 12 évesen már huslevest főztem,a hugom még 20 évesen sem tudott fzni.Egyszerüen csak mert más a beállitottságunk.Egy családban lehet hogy ahány gyerek,annyi féle.Nem az a lényeg hogy ugyan abban a kőrnyezetben nőnek és ugyan azt látják,hanem mind különböző lelki beállitdásuak.
195. rizike (válaszként erre: 193. - Raistlin Majere)
2008. dec. 18. 21:43
Nagyon sajnálom a veled tőrténteket!!Elolvastam a naplod egésznap a hatása alatt voltam.Töbször elkezdtem már írni de mindig letöröltem.Kívánok neked sok erőt hogy végig tudd csinálni.
194. 874eb11dfd (válaszként erre: 193. - Raistlin Majere)
2008. dec. 18. 21:09
hát de nem minden ember egyforma. Az ő lányának lehet,hogy most több törődésre van szüksége..szeretetre meg ilyenek. Hát igazából nem nagyon tudok hozzászólni,még gyerekem sincs .. :(
193. Raistlin Majere (válaszként erre: 192. - Vénboszi)
2008. dec. 18. 21:06
Huszonéves gyerek!!! Miről beszélünk? Én ilyenkor már külön laktam a szüleimtől, megéltem a keresetemből és azt is el tudtam volna fogadni, ha anyám egy yeti-vel kefél...
192. vénboszi (válaszként erre: 188. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 20:50
Igen értelek,és elhiszem hogy a férjed nagyon rendes és neked is jogod van boldognak lenni.De egy ilyen koru gyereknek mint a lányod nem könnyü lenyelni azt a békát hogy egy idegen ember férkőzött közétek.Lehet hogy amiket tesz,nem ellened akarja irányitani hanem inkább a párod ellen,főleg hogy tudja babát is akartok.Lehet hogy nem meri ezeket elmondani neked.Neked is kell akarni hogy elmondja,mert magátol nem fogja soha.Én sem mertem elmondani anyámnak soha hogyha valami bántott inkább azt szerettem volna hogy magátol kitalálja mert megbántani nem akartam.Hidd el az a probléma ami nekünk felnőtteknek fel sem tőnik,az őbennk hatalmassá tornyosul,mert ilyenek a tinik.Én a helyedben adnék neki még esélyt!De te tudod.Igy látatlanban nem igazán lehet erről érdemben elbeszélgetni.
191. 7298d4c68b (válaszként erre: 17. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 20:49

Igen Most kaptunk egy olyan döntést hogy a vétkeas fiam egész szünetet itthon töltheti de a két áratlan csak 5 napot kapott Ugy fogalmaztak hogy ök BESZOKTATÁS alatt vannak

Tehát ez erre mi felénk igy müködik Ma kaptam a levelet kegyesen megengedik gogy fellebezzek ami 30 nap igy oda a szünidö

2008. dec. 18. 20:25
de sztem akkor se kéne ezeket a haverjaikat hozzá hívni..hogy ők vigyék el..
189. 874eb11dfd (válaszként erre: 187. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 20:22

persze,elolvastam! :(

jaj, csak valahogy én is akartam segíteni..

188. 231e4a8377 (válaszként erre: 186. - Vénboszi)
2008. dec. 18. 20:20

Férjem? Na ő a világ legbékésebb, legszeretetreméltóbb embere. Ő cipelte végig kórházról kórházra a két karjában a lányt. Feltakarította a hányását, hogy ne lássam... Más férfi már rég agyoncsapta volna....


A saját apja nem karja látni, azt mondta oda ne merjem küldeni.


Biztosan megbújik valami, de ÖNKÉNT kell arról döntenie, segítsek-e neki.

Neki kell akarni, hogy elmondja.

187. 231e4a8377 (válaszként erre: 185. - 874eb11dfd)
2008. dec. 18. 20:17

olvastad a naplómat?

abban mindent leírok

186. vénboszi (válaszként erre: 182. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 20:14

Hidd el nagyon veled érzek.Ezek nem könnyü dolgok, és elfér néha a keménység.De ahogy írod is,ha keménykedsz vele önmaga ellen fordul,tehát nem ellened! Pedig az is megtörténhetne,mint ahogy sokakkal meg is történik.Azért gondolom hogy ez egy segélykiáltás az ő részéről.Nem azért mert meg akar halni,bár nem kizárt hogy komolyan gondolja,csak nincs hozzá elég bátorsága.Azt is irtad hogy alapvetően meg jó gyerek,a tanulással sem voltak gondok.Valami megbújik ott a háttérben,az sem kizárt hogy az új férjed...

Nem gondoltam én rolad semmi rosszat,sem azt hogy fapofával csinálod sőőőt!Tudom milyen az anyai szív.

2008. dec. 18. 20:12

eh,szerintem a barátját nem igazán érdekli,hogy mit tett Vele..

Valahogy segítened kell...nem hiszem,hogy jó ez a megoldás,hogy kizárod,meg mással küldöd el pszihológushoz.

Lehet,hogy szabadságot kéne kivenned, és minden nap a lányoddal elmenni pszihológushoz, orvoshoz..

nem?

184. 231e4a8377 (válaszként erre: 183. - 874eb11dfd)
2008. dec. 18. 20:05

engedem?

számtalanszor kiszökött az ablakon a tetőn keresztül.

most azért hívtam őt, hogy lássa mit tett.

183. 874eb11dfd (válaszként erre: 182. - 231e4a8377)
2008. dec. 18. 19:51

jaj, istenem.ez olyan szőrnyű..

de azt nem értem,hogy miért engeded az olyan barátjához,aki rászoktatta az italra...

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook