Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2008. dec. 29. 14:02

áh, "semmit" nem keresett ott (ezt mondja) én meg most inkább nem is akarom látni, nemhogy vitatkozni vele (csak felidegelném magam, az meg senkinek nem jó).


ha neki így jobb, akkor jön a magány...időtlen időkig....


mindenesetre a fiam megnézte, hogy nem tűnt-e el a szilveszterre félrerakott pénze. szerencsére nem.

lehet, csak azért, mert kevés ideig volt egyedül?...

nagyon nem bízom meg benne.


megyek a postára, majd jövök.

421. szil123
2008. dec. 29. 13:57
végül kiderült mit keresett az öccse szobájába? ha már a zokniját nem...
420. 231e4a8377 (válaszként erre: 419. - Da5acc16b1)
2008. dec. 29. 12:00
Ezen már túl vagyunk...
419. da5acc16b1 (válaszként erre: 1. - 231e4a8377)
2008. dec. 29. 11:16

El kellene költözni.

A másik, hogy ha már így sem úgysem tudsz mit teeni akkor szépen összecsomagolsz neki és kirakod az utcára, viszont látásra. Észhez kell téríteni, egy ilyen korú nőnek van esze, én 24 éves leszek és van egy 4 és fél éves kislányom!

Ott lebeg az öngyilkosság, de ha így is ott lebeg....? Össze kell neki csomagolni, majd egy hónap múlva sírva könyörgi vissza magát.

Az, hogy erőszakkal nem megy? Megnyugodhatsz, ha jól megvernéd minden nap, biztos kijózanodna a feje!

Lehet fújjolni! Ez a véleményem! Meg kéne neki mutatni, milyen az élet, és utána értékelné a szépet!

2008. dec. 29. 10:54

Sziasztok!

Igen, a csöndes elgondolkodás a reakciója a napló és a fórum elolvasása után.

Most kérdezte meg, hogy segíthet-e valamit, mert nagyon unatkozik.... (TV, könyv, rádió van a szobájában...)


Remélem, alakulunk.

417. Borsa
2008. dec. 29. 09:04
Szia Márti, na, mit szólt a Lányod a naplóhoz, és a fórumhoz? Talán a csöndes elgondolkodás lenne a legjobb????? További sok sikert, és kitartást!
2008. dec. 29. 08:02

Köszönöm, hogy jelentkeztél, nem mertem kotnyeleskedni : hogy is áll a helyzet...

További sok erőt!

2008. dec. 28. 12:52

Nekünk jól teltek az ünnepek. Remélem, mindenki másnak is!

Most olvassa a lány a kinyomtatott naplómat, leveleiteket és a fórumhozzászólásaitokat.

Remélem, javára válik mások véleménye, tanul mások történetéből.

Meglátjuk, mit reagál...


Az ünnep részleti a naplómban, bár elég rövidre fogtam.

414. 231e4a8377 (válaszként erre: 413. - 20eebe3d4c)
2008. dec. 28. 12:11

Szia! Igen, ezért van most bezárva, hogy tisztuljon, és hogy találjon magának célt. Józan fejjel gondolkodjon el azon, hogy miért érdemes élni.

Szerintem arra már rájött, hogy nem könnyű eldobni magától az életet, így hátha másik irányba indul el, és keres valamit, ami miatt érdemes élnie.


De ez ne én legyek, hiszen neki más kell legyen a cél, én "csak" felneveltem. A jövője mással(másokkal) van, én abban csak asszisztálhatok:)

2008. dec. 26. 11:52
Lehet hogy olyan munka kéne neki,amiben örömét leli és amit szeretettel csinálna,amibe kapaszkodhatna.De ez csak jótanács próbált lenni.Mindenki életében kell legyen valami kapaszkodó és most nem a hitre gondolok.Vagy társ vagy munka,vagy gyerek vagy más amiben örömét leli.
2008. dec. 26. 11:48

Én is olvasom a naplód,figyelemmel kísérem a harcodat.Nagyon sajnállak benneteket,nekem is van egy lányom de ő még kicsi.Szorítok értetek hogy sikerüljön.A fiúkat kéne valahogy lekoptatnod a közelből és tudatosítani a lányban hogy egyik sem ér annyit hogy tönkremenjen miatta.Az a baj hogy bármikor visszaeshet a késöbbiek folyamán,mert nagyon gyenge akaratúnak tűnik a lány.Én azt hiszem soha többé nem próbálnám meg talpraállítani ha visszaesne ezek után.Pedig én is nagyon szeretem a gyerekem,de tudatosítani fogom benne,hogy nem azért kínlódtam annyit és nem azért mondtam le annyi mindenről,hogy egy drogos elkesz züllött ember legyen belőle,főleg egy idióta fiú miatt.Meg amúgy sem.Én azt hiszem hozzáférést engednék neki a naplóhoz,hogy lássa azt a sok kínlódást és szenvedést amit a viselkedésével okozott nektek.

Boldog karácsonyt.

411. c19f5f79fa (válaszként erre: 410. - 231e4a8377)
2008. dec. 24. 14:31

Boldog Karácsonyt Nektek!


Majd Karácsony után folytatjuk a közös gondolkodást....most adjuk át a helyet annak aminek kell:-)


Egy régi mondás szerint senki sem választhatja meg a családját. Elfogadjuk, amit a sors adott, és tetszik vagy sem, szeretjük őket vagy sem, megértjük őket vagy sem, megbirkózunk vele. Egy másik ősrégi tanítás szerint a család, amibe születünk, csak afféle kiindulási pont: etetnek, öltöztetnek, és vigyáznak ránk, amíg készen nem állunk arra, hogy kilépjünk a való világba, és megtaláljuk a magunk törzsét.

2008. dec. 24. 09:58

Áldott, békés karácsonyt mindenkinek!

Sokat segítettetek nekem, hogy ez a karácsony nekem is békés és meghitt lehessen.

Köszönöm!

2008. dec. 24. 09:34

Kedves Márti, és minden hozzászóló,

meghitt ünnepeket és boldog hétköznapokat kívánok mindnyájótoknak.

408. 6b94deaef4 (válaszként erre: 395. - 84b8ae41fe)
2008. dec. 23. 16:38

így látom én is a dolgokat...


Boldog karácsonyt!

407. 231e4a8377 (válaszként erre: 404. - D879a0c5b4)
2008. dec. 23. 16:16

Na, látod, Te is egy példa vagy arra, hogy tényleg egyénfüggő, ki mivé válik a környezete hatására.


Neked is köszönöm a bíztatást:)

406. 231e4a8377 (válaszként erre: 405. - Salabakter)
2008. dec. 23. 16:13

Nem kell bocsánatot kérned:) Beszélgetünk, véleményt cserélünk:)

Köszönöm a jókívánságot!

405. salabakter (válaszként erre: 402. - 231e4a8377)
2008. dec. 23. 16:04
Bocsánat,én csak hangosan gondolkodtam.Nekem is van három gyerekem,a legidősebb fiú,40 éves,és van két lányom,33,és 34 évesek.Ők nem jártak egyházi iskolákba,de szerencsém,hogy őket elkerülte ez a sors.Pedig a kisértés nagy volt,emlékszem,melyik diszkó volt a rossz hírű,ahol könnyen juthattak hozzá a fiatalok bármilyen szerhez,alkoholhoz.De oda ők sem szerettek járni.Előttük is volt elrettentő példa elég.Nem könnyű a helyzetetek,és nem irigylésre méltó.Sok erőt,és kitartást kívánok ehhez a harchoz.
404. d879a0c5b4 (válaszként erre: 402. - 231e4a8377)
2008. dec. 23. 16:00

Az, hogy ki tud ellenállni a kísértésnek, egynfüggő... Én szigorú nevelést kaptam, de most, hogy elkerültem otthonról (kicsi városka) a fővárosba, nem romlottam meg (A fősulin győzködnek, hogy nem kell mindent megtanulni, létezik puska is, ne tegyem tönkre magam, de Nem!! :D)... Persze kamaszkoromba velem is volt baj, mint mindenkivel (önfejű vagyok, valamint szerettem egyedül lenni, és a szüleim nem tolerálták, hogy alig láttak), lehet most is így lenne, ha nem költöztem volna, de jó hazamenni kéthetente arra két napra, olyankor jó otthon lenni:) (persze itt is van egy HA, de ezt most így nyilvánosan nem boncolgatom...)


Viszont abban ne bízz, hogy a két kisebbik lány tanult az esetből, mert tudnék mesélni a saját kis családomról... Persze remélem és bízom benne, hogy nálatok minden rendben lesz!


Mindennap olvasom a naplód, nagyon izgulok értetek, remélem most már rendeződik az életetek!!

403. 231e4a8377 (válaszként erre: 401. - Koppanya)
2008. dec. 23. 15:59

háááát...semmi nem CSAK fekete vagy CSAK fehér....

:)

402. 231e4a8377 (válaszként erre: 400. - Salabakter)
2008. dec. 23. 15:41

Meglehet, igazad van, de azért a mai világban ne gondolj egy eszeveszett korlátozó egyházi iskolára.

Itt inkább arról van szó, hogy aki nem élt tisztességes életet, azt kicsapták.

Volt is erre precedens.


A lány csak egyféleképpen tudott eddig élni: tisztességesen.


Aztán meglátta a csábító másik oldalt és nem volt megfelelő önuralma ellenállni, vagy mértéket tartani. Ez egyéniség kérdése szerintem. 30-an voltak az osztályában. Nem lett mindenkiből alkoholista, mert kikerült a burokból....

Bár lettek néhányan, az is igaz.

De 18 évesen. A másik iskolába (kevésbé szigorú suli) a régi osztálytársai már 14 évesen. Kaptunk ajándékba 4 szép évet:D


Ne félj, a másik két gyerekemnek szép kis elrettentő példa ő...


De nem védem. Még közel sincs vége, úgy érzem.

2008. dec. 23. 15:36
érdekes és elgondolkodtató látásmód
2008. dec. 23. 15:23
Mondjuk én csak feltételezem,nem biztos,hogy így is van,lehet,hogy ez is úgy működik,mint a pici babábknál a túlzott sterilitás.A gyerekneknek nem működik jól az immunrendszere,mert nem volt miért kialakukjon.Amelyik babát agyonöltöztetik,agyonóvják,mindjárt beteg,ha egy kis szellő éri.Ebben az egyházi iskolában sem találkoznak hasonló problémákkal,de ha végeznek,egyből a mély vízbe kerülnek,és sokat kell kalimpálni,hogy a felszínen maradjanak.De nem mindenki jut ki,némelyik nem tud vele megbírkózni,és elsüllyed.A fuldoklónak sem mindig elég segítő kezet nyújtani,mert lehet,hogy már nincs ereje megfogni.
399. 231e4a8377 (válaszként erre: 397. - Enci.)
2008. dec. 23. 13:56

Ne tartsak tükröt elé?


Józanul mást lát a tükörben. Most tudom meggyőzni. Ha meg iszik, hiába néz bele...semmit nem lát (természetesen képletesen értve)


Ő nem tudja, milyen, mikor iszik, hiszen akkor minden mindegy!

398. 231e4a8377 (válaszként erre: 395. - 84b8ae41fe)
2008. dec. 23. 13:52

Valóban kíváncsi ember vagy:D

De már nem "kocka" :D

Én ezen nevettem jót:)


Teljesen megegyezik a véleményünk, ezt papolom évek óta az iskolában a tanároknak. Ne panaszkodjon a gyerekre, oldja meg, ott helyben azon melegében. Sok pedagógus ismerősöm, barátom van, persze, mondják nem lehet, mert a gyerek feljelenti, szülő bemegy...stb

Többek között én ezért oktattam felnőtteket, mert ott a zavaró tényező kiiktatódott: A SZÜLŐ :)

És érdekes módon a felnőttoktatásban szó sem volt soha demokráciáról. Én azt mondtam, ezt most írják le, írták, ha azt mondtam, most szünet, akkor szünet. A legjobb vizsgaeredményei az én csoportjaimnak voltak.

Ezt nem lehet megtenni a mai gyerekekkel. Mert a mostani kölyköknek jogai vannak, de kötelességük nincs.

Ezért írattam mindhárom gyerekemet egyházi iskolába. Mert oda nem kötelező járni. Bármilyen apróság miatt úgy kivágták a gyerekeket, hogy csak úgy nyekkentek.

A másik ok, ami miatt egyházi iskolába jártak (járnak), az az, hogy ott tudták az én nevelési elvemet folytatni, amit a gyerek itthon kapott.


Mert elveim vannak. Hogy igenis egy gyerek járuljon hozzá a család működéséhez a saját kis keze munkájával, az együttműködésével. Most biztosan megint páran felszisszennek, hogy gyereket dolgoztatok, de ez így van. Van egy faliújságunk, azon mindenkinek a heti és napi dolga fel volt/van írva (porszívószás, mosogatás...stb)Na, nem szakadtak meg benne, mert napi 15-30 percet jelentett nekik, de ez rendszeres feladatnak számított. Ők választhatták ki a feladataikat, és így azt be is tartották, hiszen ő vállalta...

Egy mindenkiért, mindenki egyért, így működött a családunk, hiszen hosszú évekig én is egyedül neveltem őket.

Kivétel nélkül, aki csak látta az életünket példaértékűnek tartotta.


És mégis kiírtam ezt a fórumot....ugyan miért is? Miért is kerültünk ide?

Mert vannak másmilyen emberek is.

És ez ellen a lány nem volt felvértezve.

Bekerült egy olyan közösségbe, ami számára ellenőrizhetetlen volt, hiszen erre nem volt példa az eddigi életében, nem kapott útmutatást, hogyan lehet népszerűnek lenni egy tivornyázó csapatban úgy, hogy ő nem süllyed le a szintjükre.


Valahol biztosan hibáztam.


De ennek ellenére továbbra is egyházi iskolába fog a két kisebbik gyerekem járni, és nem fogom őket 13-14 évesen elengedni diszkóba.

397. Enci. (válaszként erre: 394. - 231e4a8377)
2008. dec. 23. 13:49

Márti, ez a kinyomtatás dolog szerintem egyáltalán nem jó ötlet. Visszafelé is elsülhet.

Nagyon drukkolok nektek! Imádkozom értetek.

396. 874eb11dfd (válaszként erre: 394. - 231e4a8377)
2008. dec. 23. 13:46
Szia, olvastam a naplódat :) Nagyon jól csinálod :)annyira örülök,hogy ilyen jó anya vagy:) Remélem végre minden rendeződik nálatok :)
395. 84b8ae41fe (válaszként erre: 393. - 6b94deaef4)
2008. dec. 23. 13:10

Most megint ekezet nelkul irok (a ferjem geperol).Bocsi erte.

Valojaban en azt vettem eszre ( mert most akkor ezt is le irom ,hogy szoc. munkaval is foglalkozom,hogy : A szoc.munkasnak is meg van kotve a keze! Csak egy pelda: az anya drogos stb...es nem lehet elvenni tole a gyereket HA CSAK NEM JELENTI FEL VALAKI ÉS BE NEM BIZONYOSODIK ,HOGY VALOBAN VESZELYEZTETVE VAN A GYEREK . Ez ritkan bizonyithato!

A pszihologusok is csak akkor foglalkoznak a nagykoruval ha o ebbe beleegyezik ! Az orvos ra nez es legyintve irja a receptet ( neha meg morog is az orra alatt hozza). Ez nagyszeru mert arra inni is lehet es mar meg is van a "legalis drog "... En idonkent megjelenek egy bizonyos korhazban ....Most inkabb nem irom le az ottani allapotokat . Nem lenne idom ra, hogy ecseteljem . De 12 -13 gyereket "hallgattatnak el egy ket nyugtatoval . Nos milyen felnottek lesznek beloluk ? Egy ido utan a szervezet kepelen magatol termelni azt a bizonyos hormont ami normal esetben lehiggasztja az ebert. Sokkal egyszerubb bekapni par bogyot...stb.

3 fele csaladmodel letezik : 1.) Mindket szulo a megelhetesert kuzd ( se ideje ,se turelme nincs otthon akar orakig csevegni a problemas gyerekkel . 2.) "Csonka csalad" mellesleg utalom ezt a szot mert inkabb csonka legyen mintsem izzon a levego napi szinten a szulok haboruja miatt ... Itt az anyara harul minden . A megelhetesert kuzd , ideje nincs ,es egy ido utan aki mar megtapasztalta az tudja ,hogy bizony tehetlen is hiszen minden percben nem foghatja a gyerek kezet.3.) Es itt jon a mentalisan , szoc-es egyebb hianyossagokkal megaldott "csalad" akinel par uveg bor utan nem szamit ,hogy mit csinal a gyerek . Valojaban az egesz orszagban ,de mondhatni a vilagban tombolnak az emberek . Ezt latjuk ezt halljuk a mediaban . Ma mar a rendort is le lehet kopni stb...mert ha intezik meg o uti meg a bokajat ... Igaz a mai rendorok ( tisztelet a kivetelnek ) ezt a fajta emberi hozzallast vivtak ki maguknak . Nekem ez a velemenyem (es csak egy gondolat ) amit most le mertem irni . A tanarok is elertek ,hogy a kedves diaknak ha valami nem tetszik akkor akar meg tetlegessegig is fajulhat a dolog ES A TANAR NE MERJEN FENYITENI MERT MASNAP ALLAS NELKUL A MEDIA ELVAGTA AZ UTJAT. Ez a diaknak mindig igaza van szindroma... En mar csak arra leszek kivancsi ,hogy itthon mikor jelentik be ,hogy X intezmenyben az amokfuto diak lemeszarolta a fel iskolat ...

A gyerekek egymassal rivalizalnak ( ugy oltozes teren mint egyebb masban ). A kerdes ,hogy a mai gazdasagi helyzet ezt megengedi -e a szuloknek ? Es ha nem ??? Akkor mi van ? Vagy raszallnak a gyerekre es "ott az elso serules szamara " vagy megszerzi (neha barmi aron azt ami neki kell ) .

Romlott a vilag es egyre csak romlik .

nem szeretnek itt a politikarol beszelni de en egy valamit szivesen kiprobalnek : EGY HONAPRA BEKOLTOZTETNEK EGY POLITIKUST ....EGY ATLAGOS MERETU PANELBA. ATADNAM NEKI AZ ATLAGOS KERESETEM ,ES EGY HONAP UTAN LEULNEK VELE BAJCSEVEGNI... CSUPAN MERT EN EGY KIVANCSI EMBER VAGYOK AZERT :p

Marti ! most felnevettem na nem a tema kapcsan hanem a szem miatt :)))))))))


Bocsi hogy nem pont MARTI ESETEROL IRTAM !

Csak ez most kikivankozott belolem :(

394. 231e4a8377 (válaszként erre: 392. - Borsa)
2008. dec. 23. 12:02

Szia Borsa! Egyre gondoltunk, már ki is nyomtattam, de majd csak karácsony után fogom odaadni neki.

A naplómat is hozzáteszem, meg a véleményeket.

Nem tépem többet a számat, olvassa....


De ezt majd nyugisabb helyzetben.

393. 6b94deaef4 (válaszként erre: 391. - Toncsimimi)
2008. dec. 23. 11:10
... és van olyan szülő is aki nem is tudja,hogy mire is szokott rá a gyermeke mert,hogy teljesen megbizik a gyermekében, meg persze az ő gyermeke nem olyan, aztán amikor egyértelmü a dolog akkor már igen nehéz kezelni a helyzetett.... sajnos a mi kis országunk még nincs felkészülve az ilyen helyzetekre szociálisan... és lehetne még tovább ragozni....
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook