Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik kórházat ajánlanátok fogadott orvos nélkül? Körmendi vagy zalaegerszegi? fórum

Melyik kórházat ajánlanátok fogadott orvos nélkül? Körmendi vagy zalaegerszegi? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Jucás (válaszként erre: 30. - Levelunda)
2012. okt. 25. 12:51

Szia!


Döntöttél már, hogy hol szülsz? Nem akarlak rábeszélni Keszthelyre, de ha mégis úgy döntesz, hogy itt szülsz, akkor szólj, és amiben tudok segítek.


És kívánom, hogy minden renben menjen, és gyors, könnyű szülést!

30. Levelunda (válaszként erre: 29. - Jucás)
2012. okt. 17. 16:04

örülök, hogy nálad minden rendben ment keszthelyen. úgy vagyok vele, hogy megszülöm én az árok parton is, csak a gyerek legyen rendben.


őszintén szólva kényelmes lenne keszthely. ott dolgozik a férjem. hozna-vinne, beugrana, ha hirtelen kellene valami.


Zeg-en láttam hogy tolják be az inkubátort a koraszülött csecsemővel, nem tudom honnan szállították. A mentőtiszt, aki tolta úgy döcögtette a járdán, mintha krumplit szállítana, pedig ezeknek a piciknek minden rezdülés komols bajt okozhat.


Az orvosok nem szeretik, ha az anyuka fórumokról "művelődik", de ajánlom nekik, hogy legyenek már a helyünkön, főleg a férfi szülészek. Ők olyan könnyen kimondják, hogy "nem is fáj annyira, ne nyafogjon". Nem szeretem ezt.

29. Jucás (válaszként erre: 28. - Levelunda)
2012. okt. 17. 14:17

Azt tudom, hogy Egerszegen minden felszerelés adott, de az nem minden. Nekem az emberség is fontos volt. Én is nagyon féltem, nehogy gáz legyen.


Az ügyeletes doki is megijedt, amikor elmeséltem az első szülésemet, de összeszedte magát, és megnyugtatott, hogy minden rendben lesz, és igaza lett. az is tök jó volt, hogy hajnali 1-kor szültem, és reggel 6.30-kor már újra megkaphattam a babát, és végig együtt lehettünk. Az elsőnél ez sem sikerült. Szóval, én dicsérni tudom a keszthelyi szülészetet.

28. Levelunda (válaszként erre: 27. - Jucás)
2012. okt. 17. 12:04

Állítólag a zalaegerszegi szülészet a legszebb és a legjobban felszerelt. Azt viszont senki sem vitatja, hogy a keszthelyi szülészeten emberként kezelik a kismamámat.


Az első fogóval született, a második koraszülött volt, ezért nem vagyok túl optimista a harmadik szülésemet illetően sem. Bár az orvosom megérzése az, hogy minden rendben lesz :) Csak amikor az ember terhes kevésnek érzi a megérzést :)

27. Jucás (válaszként erre: 26. - Levelunda)
2012. okt. 17. 09:58

Én is sokat gondolkodtam, hogy Egerszeg vagy Keszthely, de végül jól döntöttem. Az egerszegiről nem sok jót hallottam. Nekem tetszett a keszthelyi. Mindenki rendes volt.

Bár, ha komplikáció lett volna, akkor biztos magamat hibáztattam volna.


Dönts belátásod szerint!


Az elözőekben mi volt a gond? Miért kellett a vákuum?

26. Levelunda (válaszként erre: 25. - Jucás)
2012. okt. 16. 13:20

még soha nem hallottam olyat, hogy ne legyen vákuum, nem is értem, hogy engedheti meg magának egy kórház.

Tapolca közelében lakom. Keszthely 40 km, Veszprém 50 km, Ajka 35 km, Zeg kb 100 km, Szombathely kicsit több, mint 100 km.


Lehet muszály lesz beletörődni, hogy inkább Veszprém, de akkor az ügyeletesnél...

25. Jucás (válaszként erre: 20. - B8103f009a)
2012. okt. 16. 12:06

Tényleg nincs vákuum Keszthelyen a szülészeten! Én áprilisban szültem Keszthelyen, és mondták, hogy nincs vákuum. Én is féltem, mert az első szülésem nehezen ment, és vákuum kellett, de a második simán ment.


Tényleg lehet fogadott doki itt, de ha gond van, akkor egyből visznek is Egerszegre még egyben, ha lehet.

24. b8103f009a (válaszként erre: 22. - Klauka_)
2012. okt. 15. 08:48
Persze, hogy pikkelnek, azt szeretik ha az ő zsebükbe dől a lé. Horváth Zoli tényleg rendes, csak vannak gondok vele. Csecsemős nővéreket meg 3-ik babánál már ki nem tojja le, úgyis az anyukával van a baba. Legalábbis én csak fürdetésre, meg vizsgálatokra vittem be Őket. Én mondjuk nem lennék annyira bátor, hogy itt szüljek fogadott doki nélkül, ismervén őket már több mint 2 évtizede.....Nekem orosz rulett lenne.
23. b8103f009a (válaszként erre: 21. - Levelunda)
2012. okt. 15. 08:43

Értem. De ezek szerint Zeg meg messze is van neked.

Merre laksz? Szombathely esetleg? A Zegi kórháznál sokkal jobb a morál náluk.

2012. okt. 14. 20:44

Szia


Én Zalaegerszegen szültem idén. Nem volt fogadott dokim, csak szülésznőm, de ha jól tudom, ezt már nem szívesen engedik. Vagyis a szülésznők kérik, hogy legyen doki is, mert pikkelnek rájuk emiatt. Horváth Zoltán volt ügyeletben, maximálisan elégedett voltam vele. Ha újra szülnék, mindkettőt megfogadnám.

Csecsemős nővérekkel tényleg van egy kis gáz, mert nem segítenek, de azért lehet köztük találni szimpatikusat, segítőkészt.


Kérdésre válaszolva: bátran mennék fogadott doki nélkül újra. Úgyis neked kell végigcsinálni, ő meg a munkáját végzi.

21. Levelunda (válaszként erre: 20. - B8103f009a)
2012. okt. 14. 12:37

Mondta egy nőgyógyász, aki valamikor Keszthelyen ügyelt, hogy nincs vákuum. A napokban felhívtam a keszthelyi szülészetet és ott is megerősítették, hogy nincs. Gondolom fogó sincs, mert ma már nem is biztos, hogy oktatják a fogó használatát.


Nekem mindegy hogy és mivel, csak a gyereknek ne essen baja.

20. b8103f009a (válaszként erre: 19. - Levelunda)
2012. okt. 14. 12:28
Szerintem egyszerűbb, ha a kórházba érdeklődsz. Honnan az információd, hogy nincs vákuum? Én ebbe eléggé kételkedek, hogy van ilyen kórház. Ezt nem csak a szülészeten használják.
19. Levelunda (válaszként erre: 17. - B8103f009a)
2012. okt. 14. 07:18
sajnos Zalaegerszeg nem 70 hanem 100 km-re van tőlünk. Legkényelmesebb keszthely lenne (40km, ott még orvost is lehet fogadni, de hogy a szöszbe lehet, hogy nincs vákuum a szülészeten? igaz, nem vagyok orvos, lehet, hogy más az eljárás...
18. Levelunda (válaszként erre: 16. - B8103f009a)
2012. okt. 13. 07:23

Köszönöm a választ.

Beszélek a férjemmel tudjuk-e vállalni Zeg-et a távolság miatt, kb 75 km tőlünk. Veszprém 50 km, végül is nem nagy különbség... Egyre idegesebb vagyok a szülés miatt. Most 26 hetes a terhesség és úgy tudom az orvosok nem szívesen vesznek át terhest ebben a időszakban. (Hacsak pénzért nem...)

2012. okt. 12. 17:48
Na, a vége értelmes lett. :D Én Golddokinál szültem. :)
16. b8103f009a (válaszként erre: 15. - Levelunda)
2012. okt. 12. 17:47
Tihamér volt a dokim a nagyfiammal. Akkor még nem volt ilyen,(nagyon hangulatember is) de pénzért nagyon kedves tud lenni. Lehetőleg minden alkalommal fizetni kell neki, elvárja, szülésnél meg a 10x-ét szokták adni.Én 19 éve szültem nála. Viszont profi, az biztos. ( a 2 kisebb gyerekemmel azért nem hozzá mentem, mert láttam, hogy viselkedett valakivel, akinek nem is volt az orvosa csak beesett hozzá, és csak egy 20 ezrest adott neki, és sok panaszt hallottam rá. Plusz én is eü-s vagyok, és a kolléganők sem dícsérik) Goldfinger dr-t tudom ajánlani még, ha itt akarsz szülni, vagy Vörös Zétát. Én a 2 kisebb gyerekemet nála szültem, és azóta is hozzá megyek ha szükséges.
15. Levelunda (válaszként erre: 14. - B8103f009a)
2012. okt. 12. 07:52

köszönöm, hogy írtál.


hozzám legközelebb talán Veszprém van, de ott csak ügyeletesnél lehet szülni, Zalaegerszegen csinálták az amnio-t. Horváth Tihamér doki kedvesnek tünt, László Attila tuskó volt, viszont nem vizsgált fájdalmasan. Keszthely valamivel közelebb van, mint Veszprém, ott lehetne orvost fogadni, de állítólag nincs vákum és nekem az előző két szülésem nem volt sima, ezért fontos, hogy legyen PIC is.


Pénzéhes a legtöbb szülész, annyi mindent hallottam már. Ha nem döntöm el, hol szüljek nem fog senki elvállalni. A jelenlegi orvosom otthagyta a kórházat és nem akar visszamenni.

14. b8103f009a (válaszként erre: 13. - Levelunda)
2012. okt. 11. 21:00
Csak annál érdemes, de azt is jól meg kell választani. Pénzéhesek, modortalanok, tuskók itt az orvosok. Ha teheted ne Zalaegerszegen szülj, szörnyű ez a kórház.
2012. okt. 11. 20:40
lehet-e Zalagerszegen fogadott orvosnál szülni?
12. 3d1aec24bc (válaszként erre: 10. - Krokka)
2009. ápr. 11. 16:01
ha pozitív élményed volt Misával kapcsolatosan-az csak jó és örülök neki!részemről ennyi,nem akarok olyanról vitázni,ami már nekem nem aktuális!van egy-két dolog,amit tudnék cáfolni,de mondom:inkább kimaradnék ebből,másfajta problémáim vannak és inkább azokra szeretnék energiát fordítani!szia!
11. krokka (válaszként erre: 5. - 9d6cbcbded)
2009. ápr. 8. 10:40
Nyilván már döntöttél, de ha a körmendi mellett döntöttél, és tudok valamiben segíteni, akkor kiálts !
10. krokka (válaszként erre: 7. - 3d1aec24bc)
2009. ápr. 8. 10:39
Csak részben tudok veled egyetérteni Misával kapcsolatban. Én is nála szültem, személyes ismerettségi körömbe tartozik, így talán egy kicsit jobban ismerem emberileg , mint te.Szakmailag szerintem feddhetetlen . Az , hogy megfordítja benned a gyereket,és utána segít kinyomni.. az igaz, velem is ezt tette. De miért ? Azért hogy ne szenvedjél annyit, hamarabb előbujjon a baba .Igaz, hogy az a pár másodperc eléggé kínzó, de megment pár óra vajudástól. Soha nem tapasztaltam, hogy emeltebb hangon , minősíthetetlenül beszélt volna olyannal, aki nem szolgált rá. Tény, hogy a pipiskedő, kényeskedő, hisztis kismamákat nem szereti, de nem ugy ismerem, hogy lealázná őket, de olyannal szerinted mit lehet tenni, aki szülés közben egy pofont ad a neki segíteni szándékozó szülészorvosnak.( ezt Ő mesélte )A begyulladt mell lefejésébe, tényleg teljesen profi, nagyon sokat segít vele , hogy ne szenvedjen tovább az anyuka .A hálapénzről leírtakat nem tudom értékelni, mindazonáltal ezt inkább olyan kisvárosi pletykának tartom, hisz amennyire ismerem ennyire nem anyagias . Csak viszonyítás képpen 1,5 éven belül 1-1 ismerősöm szült Szombathelyen (70.000.-) és Zalaegerszegen (80.000.-) , ezeket az összegeket én maximálisan eltulzottnak érzem .Tény, ami tény , én ha ujból szülnék, ismét csak a Misához mennék, nekem nagyon kellemes emlékem van vele kapcsolatba, viccelődtünk, zene szólt ... elviselhető volt, annak ellenére, hogy közel 8 órát töltöttem a szülőszobában , de azt hiszem a szülés egy nagyon bizali kérdés, így nagyon fontos, hogy a vajudó kismama maximálisan megbizzon az orvosában .
9. 3d1aec24bc (válaszként erre: 8. - 9d6cbcbded)
2009. febr. 17. 14:37
örülök neki,de tényleg:)
8. 9d6cbcbded (válaszként erre: 7. - 3d1aec24bc)
2009. febr. 17. 10:13
Köszönöm szépen, sokat segítettél!:)
7. 3d1aec24bc (válaszként erre: 5. - 9d6cbcbded)
2009. febr. 17. 07:22
Szia!Misára gondolsz bizonyára.Ő itt a főorvos,nagyon régóta él itt és nagyon sok baba született már nála.Én az első fiamat szültem nála/vele, tudok Neked mondani róla jót is és rosszat is.Jó,mert Körmenden nála jobban felkészült orvost nem találsz,tehát nagyon ott van agyilag és tapasztalt is.Rossz,mert olyan minősíthetetlen stílusa van,hogy szinte minden napra jut egy kismama,aki sírva jön ki a rendelőjéből,annyira megbántja azzal,ahogy beszél vele(mint a kutyával).Nekem egyszer szólt így(ilyen csúnyán),megkérdeztem mivel bántottam meg,azt mondta semmivel,mondtam neki akkor legyen szíves velem nem így beszélni,mert ez nekem bántó,utána mindig nagyon kedves és figyelmes volt(velem legalábbis).Nem találkoztam vele 4 éve,most nem tudom milyen dolgai vannak,azt tudom még írni Neked,amiket a városban hallok róla:ha lábbal előre van benned a baba,nem fogja neked így engedni megszülni,mert felnyúl és megfordítja benned,hogy fejjel legyen előre.Nyomja kifele belőled a babát,mert szereti gyorsan lezavarni a szülést,nem szereti,ha nyafog a kismama,olyankor azt vágja a fejedhez,hogy bezzeg az orosz nők az utcán sétálás közben kipottyantják magukból a gyereket,csak a magyar nők ilyen kényesek.De ha bedurran a cicid szülés után pár nappal és félő,hogy tejlázad lesz-úgy kifeji neked,hogy kiájulsz,de tényleg ez a hatásos.Szóval szakmailag jó,emberileg juj!:)Hogy mennyit kér?Valaki 20 ezret adott neki és állítólag a folyosón ordítozott,hogy "ezért a sz..ért,hú...ért dolgozom én itt?",50 ezerért szerintem már ki lehet békíteni,bár nem tudom igazán..remélem tudtam segíteni:).Ismerőseim szültek Zalaegerszegen,ott a csecsemős nővérekről volt egy kicsit negatív vélemény,de volt aki meg nem tapasztalat ilyet.Ami biztos:én a második gyermekemmmel Szombathelyre mentem és egyáltalán nem bántam meg,még egyszer is oda mennék!szia!
2009. febr. 5. 17:20
Senki nincs, aki környékbeli?:((
2009. jan. 3. 22:47
Nemrég hallottam a körmendi kórházban az orosz dokiról. Róla tudtok vmit? Mennyit kér egy szülésért?
2008. dec. 19. 08:30
Köszönöm a válaszokat, úgy nézem mindenkinek az a jó, amit ismer:)))
3. sesz
2008. dec. 18. 06:42
Szia! Én egerszegi vagyok,itt is szültem.Én mindennel megvoltam elégedve,szerintem a szülészet egyik legjobb a kórházban.Persze azért neked kell eldöntened.Én körmendenre nem mennék.
2008. dec. 17. 23:35

Szia!

Én az Egerszegi kórházat nem ismerem, viszont mindkét gyermekemet a körmendi szülészeten szültem. A fiam 3 hónappal ezelőtt született fogadott doki nélkül. Én nagyon elégedett voltam az akkor éppen ügyeletes orvossal.

Az osztályon is változás történt a 6 évvel ezelőttiekhez képest. /pozitív irányba/ Már nem ragaszkodnak annyira szigorúan a 3 óránkénti szoptatásokhoz, sőt kérésre vagy ha, nagyon sír a baba, előbb ki is viszik a kismamához. A szopi idők sem 20 percig tartanak, mint annak idején,/ aztán vagy evett a pici vagy nem bírtad felébreszteni/ sokszor egy órán keresztül is velünk lehettek. A csecsemőosztályon aki igényelte mindent megmutattak. /fürdetés, pelenkázás, köldökápolás stb./

Egy fizetős baba-mama szobát is kialakítottak, amióta az első gyermekemet szültem. Ott egy hozzátartozó is alhat a babán kívül, de a csecsemőt bármikor be lehet adni a nővérekhez is.

Összegezve én elégedett vagyok a körmendi szülészettel, az orvosokkal és csecsemősökkel is egyaránt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook