Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 Hónapos kisfiam nem akar éjszaka aludni!Nappal sem alszik többet 1 óránál, mit csináljak vele? fórum

22 Hónapos kisfiam nem akar éjszaka aludni!Nappal sem alszik többet 1 óránál, mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. 0e9445d7ac (válaszként erre: 37. - Nyuszimaci)
2009. dec. 18. 17:46
Szia.Pont ma panaszkodtam megint a körzeti orvosnak,hogy megint fent van a fiam.(éjel 1-től fél hatig).Azt mondta megint próbáljuk meg a peritolt.Ettől az étvágya is nől(nagyon keveset eszik)És persze álmosságot aluszékonyságot okoz.2-3 nap este adjak neki 3-5 ml és utánna hozzászokik az egész éjszakai alváshoz.Ez már nekünk a nagy fiunknál is bevált.Tapasztalat!!! Szerintem nyugodtan próbáld meg.Nekünk csak igy van-lesz nyugodt éjszakánk.
37. nyuszimaci (válaszként erre: 17. - 0e9445d7ac)
2009. dec. 18. 16:42
Milyen gyógyszer az a peritol? Az én lányom 1 éves és ő is nagyon keveset alszik!Mit tegyek?
36. Sznebk2 (válaszként erre: 35. - Drnéni)
2009. márc. 1. 22:05
Igen, az ok megvan. És azon vagyunk, hogy rendben legyen. Amíg kiegyensúlyozott, jól növekszik, táplálkozik és mosolygós, játékos, addig nem hiszem, hogy meg tudom neki magyarázni, hogy most aludni kell, mert mindenki azt szokta ilyenkor csinálni. Nem győzöm eléggé hangsúlyozni, hogy pl. nálunk, mivel ikrekről van szó, mindig is volt napirend, de amióta kiderült, hogy más probléma is van, pláne van napirend, elég szoros is, szakemberek bevonásával, tanácsával, segítségével. Még is, mikor hajnalban kimegyek a mosdóba, ott ül az ágyában és nézelődik. Én nem szólok (ugye aranyszabály, hogy ne keltsük fel a figyelmét), ő nem szól, aztán visszaalszik egy kis idő múlva. Két hétig kórházban is voltunk, ott aztán figyelték, de minden rendben, mármint, hogy semmi kóros. Adtak tanácsokat, azokat be is tartjuk. De drnéninek igaza van, a kiszámítható, rendszeres napirend nagyon-nagyon fontos. Én bizonyosan nem nőttem évek óta...:):):):)
2009. márc. 1. 21:24
Szerintem nagyon súlyos hiba a rossz szokások megszüntetése helyett gyógyszerhez nyúlni. És akkor nagyon finoman fogalmaztam. Nem is hittem volna, hogy van ilyen. És énnem hiszem, hogy van gyerek, akinek ennyire kicsi az alvásigénye. Ugyanis több hormos (pl. a növekedési hormon) szinte kizárólag alvás közben termelődik, tehát nyilván nagyon fontos szerepe van az életünkben. Mindig meg kell keresni az okot.
34. drnéni (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2009. márc. 1. 21:18
Teljesen igazad van, mi is így csináljuk, és ha van is pár nehezebb nap, az alvássl semmi gond! (Most már, bezzeg, amíg nem volt napirend!)
33. Sznebk2 (válaszként erre: 27. - Gerna)
2009. márc. 1. 20:59
Aha, az jó lenne. De most még nincs annyi szoba. Talán egy pár év múlva meg tudom oldani. Az öcsinek így jó, ragaszkodik ahhoz, hogy ne egyedül aludjon. Bátyus meg megszokta. De tudom, hogy neki jobb lenne külön szobában. Amúgy hagyunk neki időt is, lehetőséget is, hogy ne legyenek folyton együtt. De az alvás egyelőre így van. De így most, hogy ki lett mondva, hogy a külön szoba is megoldás lehet, talán jobban azon leszünk.:)
32. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 31. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 1. 20:16
igaz a kicsi még mindíg ébred éjjel de már nem gond különösebben,visszaalszik....volt hogy a hordozóban vagy az etetőszékben szunnyadt el és nem mertem kivenni mert akkorra fel is ébredt,elég volt neki....
31. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 30. - Gerna)
2009. márc. 1. 20:14
nekem átlagosan voltak rosszcsontok,kimerültebb voltam mint ők...kérdeztem a dokit is azt mondta az ő gyereke is ilyen....altattam őket délben,el is aludtak,de mire elaludtak már ébredtek is.....ha valami oka van a nemalvásnak akkor persze utánna kell járni.Most értünk el odáig hogy este 8ra bőven alszanak és reggel korán ébrednek maguktol...hétvégén és szünidőben is túl korán:))
30. gerna (válaszként erre: 29. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 1. 20:12
Hát azt elhiszem, hogy annyit aludtak, csak azt nem, hogy az elég. Az "álmatlanságban szenvedő" gyerek napközben nyughatatlan, ingerült :(
29. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 28. - Gerna)
2009. márc. 1. 20:09
nekem kisebb korban sem aludtak többet én sem akartam elhinni hogy elég...volt hogy napi kétszer 15-20percet aludtak.....pár hósan már....
28. gerna
2009. márc. 1. 20:08
Nyugtató izék: hát relativ, de azt azért nem hiszem el, hogy 22 hónaposnak elég napi 1 (?) óra alvás.
27. gerna (válaszként erre: 25. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 20:07
Pénteken néztem a Viasaton: Segítség! gyerekeim vannak. Ott például az vált be, hogy a 2 gyereket külön-külön szobákban fektették le... tudom, filmen mindent lehet, de ha van annyi szobátok, talán ki lehet próbálni ;-)
26. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 25. - Sznebk2)
2009. márc. 1. 20:00
végre vannak akik nem adnak nyugtató izéket!!régen nekem is ajánlottak itt a hoxán és nem értették miért nem adom.....nekem egyszerüen alig volt alvásigényük,a nagy 8éves lesz már most van talán hogy este időben elalszik és reggel ébred....a kicsi még ébredezik éjjel is,tehát jó rég aludtam át egy éjjelt,nem is tudom hogy milyen...de soha eszembe sem jutott nyugtató altató dolgokat adni nekik!
25. Sznebk2 (válaszként erre: 24. - Rea69)
2009. márc. 1. 19:55
Jól teszed, szerintem nekünk sokkal nyűgösebb ez az időszak, mert ugye mi tudnánk aludni... Nekem szerdán lesznek 7 évesek a fiaim, ikrek és mostanra kiderült az alvás igénytelenség oka: mindketten súlyos figyelemzavaros hiperaktív gyerekek. Tehát akármit csinálok, meg akármit csinálnak, nem tudnak aludni. Az évek során már kialakult, hogy ha nem tudnak aludni, akkor csendben foglalják el magukat, hogy a többiek tudjanak pihenni. Ennyi. Persze már 9 hónaposan azt mondta a neurológusuk, hogy miattam (felváltva keltek, tehát én jóformán nem aludtam) adna fél-fél seduxent a gyerekeknek éjszakára. Na, hát én nem adtam. Inkább éjszakáztam, nappal meg folyton énekeltem, hogy el ne aludjak. Most sem nagyon alszanak, de mivel már nagyobbak, azért apával tudunk aludni. KITARTÁS! De amúgy abban is van valami, hogy esetleg valami zavarja őket (őt), a levegő páratartalma, rossz helyen az ágy, túl világos, vagy túl sötét, hangos tv, vagy akármi. Mert mindannyian mások vagyunk, mi is máshogyan alszunk el.
24. Rea69
2009. márc. 1. 18:32

Sziasztok!

Nekem 20 hónapos a lányom, és sajnos ő sem alszik.Napközben alszik 1 órát, este kb.4 órát, utána felkel, és mindent csinál csak aludni ne kelljen.Hajnalban van amikor csak 5 óra körül alszik.Nálunk is van napirend,a napközbeni alvással nincs is gond, csak éjszaka.A gyerekorvos ajánlott egy kazettát,amit az esőerdőben vettek fel, monoton esőzaj.Ez sem használt.Viszont semmiféle gyógyszert ezért nem adnék neki.

2009. márc. 1. 17:14

Nagyon sok helyen olvasom hogy adjunk neki gyógyszert,homeóst mert az nem árt,nyugtató teát stb.....ezt a fóliás trükköt még nem hallottam,lehet ezért nem aludtak a kölkeim:))

Szóval nekem egy nagy marhaságnak tünik már elnézést lenyugtatózni csak úgy a gyereket picikorban mert nem akar szunyálni akárcsak gyógynövényessel is....


Nekem a dokinőm azt mondta anno van akinek ennyi az alvásigénye neki sem aludt az egyik gyereke csak minimálisat,értelmes felnőtt lett belőle altatószerek nélkül is....

22. Sznebk2 (válaszként erre: 19. - 0e9445d7ac)
2009. márc. 1. 17:03
Bocsánat, de lefekvés előtt a kakaó kimondottan az ellenkezőjét váltja ki. Tudom, hogy ez sok helyütt szokás, de a meleg tej jobb lenne. A kakaó, csak úgy, mint a csoki, élénkít. Meg ha jól teleissza magát, megint csak nem a nyugodt alvást segítjük. Ezért nem eszünk mi sem (felnőttek) alvás előtt.
2009. márc. 1. 15:22
Szia, ezt azért nem volna baj, ha szakembert is megkérdeznél erről. Túl sok alvás marad így ki. Lehet, hogy neki ez a jó, de ezt nem tudom. Ilyen gonddal nem küzdöttem.
20. gerna
2008. dec. 21. 11:55
Az alufólia visszaveri a káros földsugárzásokat (állítólag)
19. 0e9445d7ac (válaszként erre: 18. - 11608120be)
2008. dec. 21. 10:22
Szia,lefekvés előtt kakaót iszunk,ellötte beadok neki 5 ml-t.De ez csak max 1 hétig,utánna már hozzászokik az alváshoz!Igy alszik reggelig,egyszer sem kel fel.Ez már a nagy fiamnál is bevált módszer.De csak receptre adják.
18. 11608120be (válaszként erre: 17. - 0e9445d7ac)
2008. dec. 20. 20:17
Szioka és attól a gyógyszertől alszik este? köszi szia
2008. dec. 19. 19:36
Köszi az ötletet,a peritol nevű gyögyszer bejött,a citromfű teát meg sem kóstolja,eldobta a cumisüveget is.
16. pmjudit (válaszként erre: 13. - Sznebk2)
2008. dec. 17. 19:15

Van egy 6 éves nővére, ő is jól aludt. Nagyon.


Én változatlanul a mi szerencsénket a rendszerességben látom, de lehet, hogy tényleg csak a genetikájuk ilyen.

2008. dec. 17. 16:36
matrac alá alufoliát a gyerek feje alá a fényes felével lefele neki be vált nekünk csak félig.a fogzás miatt is lehet arra pedig a borostyán nyakláncot vagy karkötöt halottam
2008. dec. 17. 16:33
pontosan nem tudom az eggyik ismerösöm mondta ö elment egy kineziologushoz természetgyogyászhoz ö mondta neki tegyen a matrac
13. Sznebk2 (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2008. dec. 17. 16:31
Remélem lesz majd kistesója is a kisfiadnak! :) Egyrészt, mert jó, másrészt meglátod, hogy most milyen szerencsés vagy, hogy délután is, este is alszik a gyermeked. Ez nem nevelés kérdése (néha azért az is lehet), egyszerűen mindannyian mások vagyunk, a gyerekek is mások. Én továbbra is azt mondom, ha anyukának komoly gond (úgy tűnik, hogy már az), akkor érdemes kinyomozni az okát. Ebben egyetértünk. És nagyon fontos a napirend, ahogy Te is állítod. Mégis, ha nem alszik, akkor az jelent valamit. Ja, még az ágy áthelyezését is javasolták, nézzétek meg a növényeket a lakásban (vannak egyes típusok, amelyek rossz hatással vannak a pihenésre), talán ez is megoldás lehet.
2008. dec. 17. 15:54

Sziasztok.

Látom szinte mindenkinél alvásgondok vannak (voltak). Beállok mellétek a sorba, mert az én kis tündérboszim is "rossz" alvó volt. (Most 4éves és már nincs semmi probléma...)

Nálunk semmi baj nem volt, mint kiderült, kevés alvással is beérte.

Az éjszakákat átaludta már fél évesen, de csak úgy, hogy 11-től aludt reggel 7-ig, napközben 1,5éves kora óta nem aludt egyáltalán semmit és fél éves korától-másfél éves koráig is naponta csak egyszer(du-án kb. 1órát) aludt.

A dokinénink azt mondta figyeljem, mert valószínűleg a lányom "menet közben relaxál", vagyis mikor elfárad, egyszer-egyszer "bámulva, nyitott szemmel alszik".

El sem hiszitek, hogy milyen sok alkalommal kaptam rajta az ébren alváson... :-)

Ne aggódjatok, ha kiegyensúlyozott, jókedvű, derűs és jól fejlődik a baba, akkor biztosan "lerendezi magában" az alvásokat.

Csak nekünk kell kibírni valahogyan.:-)

El kell tanulni tőlük a technikát, akkor minden oké lesz. :-D Kitartás mindenkinek.

11. pmjudit (válaszként erre: 10. - Sznebk2)
2008. dec. 17. 15:16

Ennyi idősen kell, hogy igénye legyen.


Vagy egész nap kiegyensúlyozott, nem nyűgös, jókedvű?


Mert ha igen, akkor talán tényleg nincs rá igénye.

Az én kisfiam alig várja 1 órakor, hogy betegyem a kiságyába.

10. Sznebk2 (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2008. dec. 17. 15:14
Szerencsés vagy, hogy alszik. De nálunk pont az a lényeg, hogy nem alszik. Fizikailag nincs rá igénye. A napirend pl. nálunk is megvolt, ikrek lévén túl sem lehetett volna élni másképp. :) Ma meg már azért kell a napirend, mert így kiegyensúlyozottak. Dehát ha nem alszik, nem alszik, sajnos hiába minden. (már, ha organikus eredetről beszélünk)
2008. dec. 17. 15:11

Ki kellene deríteni az okát, ennyi idős gyereknek nappal is kellene még aludna.



Nekem a mániám, nem tudom nálatok hogyan van, de a napirend.


Szinte percre pontos születésük óta. Persze időnként átalakul, ahogy nőnek, de a rendszeresség a legfontosabb az életükben.


Kisfiam 21 hós és du. 3 órát alszik, majd este 8 -tól reggel 7-ig.


Mindenben hozzájuk alkalmazkodunk, nagyon kivételes esetben térünk el a napi megszokott rendtől.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook