Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkiáltás három autista gyermektől... fórum

Segítségkiáltás három autista gyermektől... (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2009. febr. 18. 17:58
Elfelejtettem: A Hajnira hallgatok, a Ritát csak kiírom mindenhová, mert az is ott van a személyimben, de nem használom...
31. 64fa0801a6 (válaszként erre: 30. - Parafitt)
2009. febr. 18. 17:56

Görgetném én a köveket, de mint írtam, hiába én kértem az elhelyezést, a törvény nem tesz különbséget azokkal szemben, Akiktől nekik felróható okból veszik el hivatalos intézkedés keretében a gyermeküket, én is ugyanolyan jogfosztott lettem...

A Gyámhivatal leállított, mert valakinek csípte a szemét, hogy az Államkincstárba is írtam, és megfeddtek, hogy nincsenek jogaim, mert nem én vagyok a Kisfiam törvényes képviselője, így javasolják, hogy állítsam le magam, vagy következményei lesznek a dolognak...


SAjna...

2009. febr. 18. 16:25

A „NE HAGYD MAGAD!” program folytatódik 2009-ben!


Országos fogyatékosságügyi antidiszkriminációs jelzőrendszer és ahhoz kapcsolódó jogvédelem


Non-stop elérhetőség


e-mailen: nehagydmagad@kezenfogva.hu


postai úton: Kézenfogva Alapítvány, 1461 Budapest, Pf. 234., jelige: „Ne hagyd magad!”


Honlapunkról: www.kezenfogva.hu/nehagydmagad


közvetlenül is küldhet nekünk üzenetet az ott található, könnyen kezelhető on-line formanyomtatvány kitöltésével


Kedves Rita!


nem tudom hova igen és hova nem fordultatok.ha gondolod, írj, volna pár ötletem még.szerintem tovább kéne görgetni az ügyeteket!

üdv

Noémi

2009. jan. 31. 13:33

[link]

Baltay Levente

ÜGYVIVŐ, JOGSEGÉLYSZOLGÁLAT-MUNKATÁRS

ügyvéd

tasz@tasz.hu


Javaslom a kapcsolatfelvételt a fenti szervezettel.



További autizmus infók:

[link]


Csak egy lenk, de nem akármilyen!

[link] /gindex.php?pg=29505649

28. 70a5a27405 (válaszként erre: 25. - 64fa0801a6)
2009. jan. 1. 15:45
Viszont kívánok én is neked és a családodnak egy boldogabb új esztendőt!
2008. dec. 31. 10:48

Tovább görgetve a köveket, nemrég Kanizsai Anyuka nevében is írtam levelet az APEH-nek, hogy menjenek ki az adott intézethez, Akik jogtalanul vették fel éveken át az állami normatívát, és Családi pótlékot, ami havonta összesen 100.000.-Ft, és nézzék át az intézet könyvelését, hogy mire fordították ezeket az összegeket, és el tudnak-e számolni vele...


Megjött a levél...

Az APEH-nek nem reszortja a térítési díj vizsgálata...

Megjegyzem, ha a szülő hosszú távon nem fizet, mert esetleg nem tud, mert nincs miből, akkor átadják az Adóhivatalnak, hogy adótartozás fejében hajtsák be Tőle a kinntlévő összeget, és az Adóhivatal, ha kell, elárverezi bárki lakását, házát a feje felől, és a részletek nem érdeklik...

Ebben az esetben reszortjuk a térítési díj behajtása, de ha a Szülő kéri ezt, mert az ellátó intézet nem fizette ki az Autista Otthonnak ezeket az összegeket, amiket felvett az Autisták után, hanem visszatartotta, akkor már nem reszortja az Adóhivatalnak...


Az Államkincstárban segítséget ígértek, hogy behajtják az ellátó Intézettől visszamenőleg a jogatlanul felvett összeget, hisz az állami normatíva, és a Cs.P. együtt összesen havi 100.000.-Ft, erre felküldték Győrbe a Regionális Igazgatóságra a levelet, és onnan...kitérve a kérdés elől, azt a választ írták, hogy megállapítják, hogy a Családi Pótlék szabályosan kifizetésre került az ellátó Intézet felé...

Nem ez volt a kérdés, késrés feléjük, hisz eddig is kifizették feléjük, hanem az, hogy mire fordította az ellátó Intézet ezeket az összegeket, ami visszamenőleg többmillió Ft.


Nem tudom...óriási hatlamuk van ezeknek a vezetőknek, mert bárhová fordulok, falakba ütközöm, és csak kitérnek a válasz elől, szabályosan hülyének nézve az embert...


Ilyen nincs,...és mégis...


Ki tujda,ki van még benne ebben az ügyben, ahol milliókat vettek fel éveken át, visszaenőleg, összesen, "FELTEHETŐEN", mert ezek csak feltevések,nem rágalmak, de lehetetlen megdönteni a hatlamukat ezeknek a vezetőknek...

Csak az a kár, hogy a személyiségi jogok miatt nem lehet Őket megnevezni, mert megérdemelnék, hogy országosan szemközt köpjék Őket az emberek, és hogy országosan megszégyenítsük Őket, azokkal a Sorstársaimmal, Akinek az Autista GYermeküket miattuk kiszakították az Autista otthonból, Boncodföldéről...


Isten Bocsássa meg Nekik a rengeteg szemétséget, Amit Autista GYermekek ellen követtek el!!

Ennél több követ már nem lehet megmozgatni...

26. 3b41f6053f (válaszként erre: 22. - 64fa0801a6)
2008. dec. 31. 10:45
Sajnálom!!!:((((((((
2008. dec. 30. 23:17

Érdemes rákattintani a képeslapokra, csodálatosak...

Lehet válogatni...


B.U.É.K. Minden kedves Sorstársamnak-, Kedves Családjaniknak, és Mindenki másnak!!

2008. dec. 30. 17:59

Ha olykor mégis gyötör az élet, azért most örülj a jónak a szépnek. S szívedbe csendüljön mindig az ének:Hogy vannak Akik szeretnek téged!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A mai nap szebb, mint más, a mai nap senki sem hibás. A mai nap öntse el szívedet a jóság és a szeretet, s ez tartson ki ameddig lehet! Boldog Új évet!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Erdő szélén ezüst fenyő havasággal büszkélkedő őz és nyuszikörbe járja tekintetük megcsodálja. Képzeld el, hogy ott állok és BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Lágy esőben, tömör ködben, 'hót részegen, mély gödörben, szilveszternek nehéz napján, négykézláb az árok partján, átölelem a világot: BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNOK!!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mikor kigyúlnak a fények, pajkos tündérek zenélnek.

Huncut mosollyal egy rád kacsint, kicsi kendőből csillámport hint.

Így adja át az üzenetet: Boldog új évet neked!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ma be fogsz rúgni mint a szamár

holnap olyan leszel mint a lajhár,

sarokba csak azért fogsz állni,

hogy kapaszkodva tudjál hányni!

BÚÉK!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Elsején amikor kialszanak a fények,

A detoxban akkor kezdődik az élet!

Kómás tekintetek, a fejek zöldek-kékek,

Kívánok most Neked Boldog Újévet!

23. 70a5a27405 (válaszként erre: 22. - 64fa0801a6)
2008. dec. 29. 22:29
Nehéz dolgok ezek, de kívánok kitartást hozzá!
2008. dec. 29. 11:20

Senkinek sem kívánom átérezni, milyen az,amikor látogatásnál el kell búcsúzni a Gyermekétől, és 4 hét múlva láthatja újra, vagy azt, amikor jön érte a kocsi, és elviszi...


Az első két napban Kisfiamnak voltak arénázásai, mert mindent azonnal akar, és nehéz volt Vele megértetni, hogy semmi sincs nyitva, de a másik 4 napban semmi probléma nem volt Vele, Tündérbogárka volt...

Édesen eljátszott, nehéz volt így elengedni...


De eljött a mai délelőtt, és elvitte az Intézet kocsija...

Nagyon sírt...

legközelebb csak húsvétra jöhet haza, péntektől-keddig... Nagyon messze van, de az a négy hét is, amikor mehetünk hozzá...

Bármilyen is a Gyermeke egy Anyának, mindig a szeme fénye marad, ahogy nekem is...


Most hatalmas űr van bennem, üres a szobája, és nem mormolja a mondandóját... Őrülten hiányzik, megszakad a szívem a fájdalomtól...

2008. dec. 28. 12:14
nektek is kellemes ünnepeket! Én nem vagyok fent, csak itt.
2008. dec. 28. 12:12
hát hallod nagyon elbánt veled az élet, és a kollégák is! De őnekik nincs autista gyerekük, fingjuk sincs milyen lelki terhet cipelünk, és mivel nincsenek benne együtt sem tudnak érezni velünk, legalábbis mélyen nem...
19. 70a5a27405 (válaszként erre: 13. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 12:05
akkor szegénykének duplán nehéz a gyerekével...
2008. dec. 28. 10:50

Viszlát később!!

Most megyünk le a Mamához...

17. 64fa0801a6 (válaszként erre: 10. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 10:48

Néha-néha tudok ide ülni a Kisfiam miatt...


Szóval...ez az ember lett az új Alkotmánybíró...


Amikor még az enyém volt a felügyelet, ez azelőtt volt, hogy a volt eü.miniszterünk országos szinten havi 100-120ezerre emelte a térítési díjakat, ami most már 145.000.-Ft; és gyorsan halmoztam a tartozást az intézet felé, hisz akkor is munkanélküli voltam, és göngyölítették a tartozásomat,de most ŐK CSINÁLJÁK UGYANAZT VELÜK.


Állandó konfliktus volt a Vezetőkkel, hogy szeretnek titkolózni a hozzátartozók előtt, ami miatt állandóan kiment a Megyei Betegjogi képviselő, és felhívta a figyelmüket, hogy nem titkolózhatnak a szülő előtt, nem hagyhatják ki semmiből, de mégis mindent eltitkoltak, és kihagytak a dolgokból a saját gyerekemmel kapcsolatban, aki nemcsak-hogy akkor 14 év alatti volt, és cselekvőképtelen a koránál fogva, ráadásul még fogyatékos is, Aki nem tudja megvédeni magát...


Semmit nem mondtak el, másoktól-, és a Kisfiamtól tudtam meg mindig mindent...

És akkor is a szemembe hazudtak, szinte hülyének néztek bárkit...


Számos eljárást indítottam ellenük az állandó titkolózás miatt, ami nem tetszett nekik, és nem lett volna jobb számukra, ha nem titkolóznak, és nem küldök oda annyi ellenőrzést, könnyebb volt ezt az utat választaniuk, de később rájöttem, hogy azért csinálták, hogy bosszút állhassanak rajtam...


A titkolózásra úgy reagáltak az Ombudsmann által lefolytatott eljárásnál, hogy azért, mert nem fizetem a térítési díjat...

Ennek semmi köze a titkolózáshoz, azért, mert ha valaki nem tudja kifizetni ezeket a lehetetlen összegeket, még nem ok arra, hogy titkolózzanak a szülő előtt a saját GYermekéről...


Úgy álltak bosszút rajtam, hogy most, hogy állami gondozott lett a Kisfiam, én kértem a Gyámhivataltól, mert az ég-világon nem volt más választásom, az INTÉZETVEZETŐK nekem nem engedik hazahozni, NEM TESZNEK JAVASLATOT A GYÁMHIVATALNAK, csak a Nagyszülőknek, de annyi eszük nincs, hogy "kijövünk az Intézetből, és nálam a GYerek"...


Nagyon sok eszük van...


Anyukám nagybeteg, bármikor bekövetkezhet nála a legrosszabb, ne adja Isten, és akkor nem engedik hazahozni a Kisfiam, és nem tudom bebizonyítani Senkinek, hogy mit műveltek azelőtt velem a vezetők, mert fájt nekik az igazság, hisz mások is panaszkodtak rájuk, de amikor arra kértem őket, hogy lépjünk fel ellenük, akkor volt az, hogy hagyjam ki Őket az ügyből, akkor már mindenki meghátrál, de a babérokat Ők is szívesen learatnák...


Tényleg teljesen tehetetlen vagyok...


Üdv.: Hajni

16. 64fa0801a6 (válaszként erre: 8. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 09:56

Az enyém is szereti nézni a TV-t, de leginkább a reklámok érdeklik, amit fejből fúj "kívülről", és a sorozatok főcímzenéjéért van oda...

Na és persze a TV logókért is oda van, a mobilom ezzel van tele...

Főleg a Német RTL piros-sárga-kék kockájáért...

Ezeket le kellett fényképezni a mobilommal, és azt nézegeti egész nap...


Üdv: Hajni

15. 64fa0801a6 (válaszként erre: 10. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 09:52

Szia!!


Én már megpróbáltam mindent, az előző ombudsmannak is írtam, Akit azóta az új alkotmánybírónak választottak meg, de még előtte eljárást indított ellene a Bátyjám, mert miután levelet írtam neki, lejött, lefolytatta az eljárást egyoldalúan, engem nem keresett, nem hívott fel, semmilyen kommunikatív kapcsolatot nem kezdeményezett velem, és egyoldalúan lefolytatta az eljárást, és lezárta az ügyet...


Ezeknek a Vezetőknek hatalmas a hatalmuk, ki tudja, kit korrumpálnak, "feltehetően", ki van még benne, de a Zala Megyei Bíróság a Zala Megyei Küzgyűlésnek, a Zala Megyei Intézetek vezetőinek nem vájja ki s zemüket, mint holló a hollónak...


Hatalmas az elfogultság...

14. da5acc16b1 (válaszként erre: 12. - 70a5a27405)
2008. dec. 28. 03:15
Egyébként ő gyerekként tombolt, földre vágta magát, kamaszként ütötte-verte anyát, véresre karmolta a kezét, falba ütötte a fejét, öklével is bántotta magát is, anyát is, most pedig 26 évesen nyugodtabb lett, csak néha megy neki anyának. :((
13. da5acc16b1 (válaszként erre: 12. - 70a5a27405)
2008. dec. 28. 03:13

Elolvastam a kutmagazin-on. :((((((((((

Valami ilyesmi van a testvéremnek is, mert ő is már csecsemőként nem fogta a tárgyakat, nem hajolt a csörgő felé állítólag, kétévesen gügyögött, háromévesen meg kiderült...

ami a legjellemzőbb rá, hogy állandóan igazgatja a tárgyakat, ennek íg ykell állni, annak úgy kell állni, sokáig áll egyhelyben, féllábon, és olyan táncolós útvonala van mindig.......türelem és higgadság kell hozzá.


És epilepsziás is.

12. 70a5a27405 (válaszként erre: 11. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 03:07
pötyögd be a google-ba és ott leírják. Úgy kell beírni ahogy én írtam.
11. da5acc16b1 (válaszként erre: 9. - 70a5a27405)
2008. dec. 28. 03:03

:((((((((((((((((((

Ez a Kanner-szindróma az autizmus egyik formája? És akkor miért egy másik forma ez, úgy értem, miben más?

10. da5acc16b1 (válaszként erre: 3. - 64fa0801a6)
2008. dec. 28. 03:01

24 évvel ezelőtt a háziorvos azt sem tudta mi az az autizmus, anya mutatta meg neki egy magazinban, és azt mondta anya, hogy ezek a tünetek ráillenek a tesómra, szerinte autista...így küldte fel őket a doki Pestre dr. Weiss Máriához, és ezután terjedt el az egész országban, hogy mi az az autizmus...addig nem tudták meghatározni ezt...


Hű, lennél az én édesanyám!!!! Ő egyedül elintézné ezeket, a Rendőrségtől kezdve az ombudszmanon át minden médiát felhasználna, közfelháborodást keltene és addig menne, amíg ezek a szemetek feladják! Még az eu-s jogokra is lehet hivatkozni, tudtad? Ha valami neked nem tetszik itthon, úgymond felülírhatja a hazait az eu-s jog, ha az eu-ban ugyanarról a témáról máshogy van rendelkezve DE EZT CSAK AKKOR HA BÍRÓSÁG ELŐTT AZ EGYIK FÉL KÜLÖN KÉRI, nem eleve jár.


Sajnálom, hogy ezek történtek, remélem jobban lesz még a kisfiad is!!!!!!!

Te pedig legyél sokkal talpraesettebb, és makacsabb!

9. 70a5a27405 (válaszként erre: 7. - Da5acc16b1)
2008. dec. 28. 02:53
Autista, a viselkedéséből állapították meg. Kanner-szindróma
8. da5acc16b1 (válaszként erre: 5. - Margoca65)
2008. dec. 28. 02:48

Az is érdekes, hogy egy autista tévét néz. Ez szinte hihetetlen. Mennyi ideig bír előtt ülni és koncentrálni, megmaradni előtte?

Egy autista nem is fogja fel az adást, de nem is erről van szó, hanem arról, hogy befelé forduló, érdektelen, vonatkozzon ez bármilyen szintre. Az én testvérem autista, méghozzá se nem beszél (maximum ismétel), se nem látja el magát egyedül, nem önálló, ha kiállítanánk az utcára, napokig ugyanott maradna, semmilyen önálló gondolkodása nincsen csak felszólításra cselekszik. Ráadásul agresszív. De, hogy a tévé egy autistát sem érdekel 5 percnél tovább, az tuti. Ezek szerint enyhe autista vagy valami más, bár nem én vagyok a pszichiáter...

7. da5acc16b1 (válaszként erre: 6. - 70a5a27405)
2008. dec. 28. 02:42

Nagyon aranyos és szép a kisfiad, kitartást Hozzá, és sok-sok szeretetet kapjatok :)

Érdekes, mert amit írtál, abból úgy tűnik, nem autizmusról van szó.

A pontos pszichiátriai vélemény mi volt?

6. 70a5a27405 (válaszként erre: 3. - 64fa0801a6)
2008. dec. 28. 01:40

Hallod majdnem elbőgtem maga azon amit írtál! Azt csak agyon kéne vágni aki ott a vezető az otthonban! Borzasztó milyen világot élünk!

Nekem 5 éves a fiam és állítólag értelmileg súlyosan. Viszont a te fiadnak totális ellentéte. Nyugodt, elvan, játszik is,de nagyon tud szeretni, és mint minden gyerek hisztizik is, nem szobatiszta, nem tud beszélni, csak értelmetlenül beszél, katyvarog, vagy babanyelven dumál, és mosolygós....nézd meg az adatlapomon!

2008. dec. 20. 20:51

Sziaztok!

Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok.Nekem is van egy 21 éves autista lányom.A cikk olvasása után én is örülök,hogy "csak középsúlyos".Nekünk szerencsére ilyen problémáink nincsenek.

Akár itthon is hagyhatom egyedül,nem nyúl semmihez,csak a tévé menjen neki.

Semmi rosszat nem csinál,bár néha vannak sírós és nevetős időszakok.

Az agresszivitást szerencsére nem ismerjük.

Igaz,elég szigorúan léptem fel a hisztis időszakban is és ezek elmaradtak idővel.


Kívánom,hogy találjatok minél előbb olyan megoldást ami mindenkinek jó!

Boldog,békés ünnepeket kívánok!!

2008. dec. 19. 14:46

Ha nem sikerülne, itt van Békéscsabán egy egyedülálló EU-s foglalkoztató- és otthon, az egyedüli az egész országban. Fel kell venni az AUt-Pont Alapítvánnyal a kapcsolatot ha még nem vették fel, szerintem saját szakemberük is lehet.

Egyébként kerülni kell a legkisebb változást is, állandó helyet keressenek.

Sok sikert.

2008. dec. 16. 21:11

A cikket kb. másfél hónapja raktam fel, de valahogy kifelejtettem belőle, hogy most be van állítva a gyógyszerezése a Kisfiamnak, antihallucinogén szereket kap, és most kezes bárány...


Csak sajnos átszállították Őket Pózvára, de ott tiltakoznak ellenük az Intézetvezetők, és levelet írtak a Gyámhivatalnak, hogy jelöljenek ki számukra egy 3; számukra idegen helyet, ami hatalmas lelki törés lenne az életükben, ha bekövetkezne, főleg az enyémnek, Akinek hosszú évekig tartott, míg eltalálták a gyógyszereit, amit jelenleg a Nagykanizsai felnőtt psychiátriai osztály Főorvos Asszonyának köszönhetek, míg a Gyermekpsychiáter csak kísérletezett rajta évekig...


Anno...,mint írtam, az adott Zala Megyei Intézet vezetői mindenkit megpróbálnak eltaposni, Aki az igazát keresi, és hiába mondogattam éveken át, hogy a Kálmánkának hallucinációi vannak, nem hitték el, engem akartak orvosszakértőhöz küldeni...

Mígnem a NAgykanizsai Főorvos Asszony leírta, amit SENKI nem hitt el, hogy Kálmánkának valóban hallucinációk irányítják-, és motíválják az agresszív cselekedeteit...

ÍGy beállította Neki a skizofrén gyógyszereket, és azóta kezesbárány...

DE ki tudja, milyen beláthatatlan következményekkel jár, ha egy 3; számukra idegen helyre kerülnek, csak azért, mert ennek az Intézetnek a vezetője szinte allergiás az Autistákra, mert nem csak az enyémet nem akarja fogadni, hanem a másikakat sem, Akik után szintén éveken át felvették az állami normatívát-, és a családi pótlékot, de nem utalták át az Autista Otthonnak az ellátásuk fejében, de fogadni sem akarják őket...


Végre szépen fejlődik a Kisfiam, miután be lettek állítva normálisan a gyógyszerei, és most el kellett hagyniuk az Autista Otthont a másik ellátó Intézet vezetőinek hibáiból...


Napokon belül egyeztető tárgyalásra ül össze a TEGYESZ, és az érintett vezetők, de a szülőket ebből teljesen kihagyják, mégcsak ott sem lehetünk, hogy hangot adjunk a szavunknak...


A HÍR TV állítólag leadta az ügyet, hogy az ellátó intézet vezetői kiszúrtak a Kis Autistákkal, én nem láttam, de többen is mondták...


VAlóban egy olyan dörzsölt ügyvédre lennek szükségük ezekenek az Autistáknak, Aki úgy tapad rá az ellátó Intézet Vezetőire, mint egy pióca, és kiszívja a vérüket...


Mi, Nagykanizsán, a Sortársammal tovább fogjuk gördíteni a köveket, továbbra is megmozgatunk minden követ...

Minden segítség jól jön, de mindenről egyeztetni kell a Gyermekek GYámjával, Őt nem lehet megkerülni...


De köszönöm szépen a segítséget, tényleg Mindegyik jól jön, ha Valakinek van valahol ismerőse...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook