Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyukámat visszahívják a mammográfiás vizsgálat után, aki tudja, az alábbi lelet mit jelent, kérem segítsen! fórum

Anyukámat visszahívják a mammográfiás vizsgálat után, aki tudja, az alábbi lelet mit jelent, kérem segítsen! (tudásbázis kérdés)


18. ec7efbffe4 (válaszként erre: 16. - Aed6bafa83)
2014. nov. 1. 18:26
Tudom,engem minden évben visszahívnak,bár tudom,hogy miért, bizony addig amíg nincs UH így is nagyon izgulok.Időnként eszembe jut,hogy egyáltalán van-e értelme a mammográfiának,ha az Uh sokkal megbízhatóbb,pontosabb infókat ad.
17. gizus58 (válaszként erre: 14. - Borda)
2014. nov. 1. 16:13
Örülök neki, hogy tényleg csak ez volt a gond, hogy nem sikerült a felvétel,remélem megnyugodtatok végre.További jó egészséget anyukádnak!
2014. nov. 1. 15:00
Idén én is voltam mammográfián és amikor telefonáltam, az eredmény miatt nekem is azt mondták, hogy vissza kell mennem uh-ra mert a jobb oldalon egy kiterjedt foltot látnak. Mikor visszamentem kiderült, hogy a kedves asszisztens nem írta a papíromra, hogy jobb oldalon van egy anyajegyem, ezt látták a felvételen. De végül csináltak egy uh vizsgálatot is biztos ami biztos és nem volt semmi. Az ember persze hogy ilyenkor ideges de a uh legalább pontosabb képet fog adni lehet tényleg nincs semmi komoly.
15. ec7efbffe4 (válaszként erre: 14. - Borda)
2014. nov. 1. 14:27
Csak azt nem értem,hogy ilyen esetekben egyszerűen miért nem azt közlik,hogy nem sikerült a felvétel és akkor nincs napokig pánik,idegesség,találgatás!:(
14. Borda
2014. nov. 1. 14:03

Jól gondoltuk a múltkor, hogy a technikai okból megismételt mammográfia azt jelenti, hogy nem lett jó a felvétel. Újat csináltak, és megnézték uh-on is. Szerencsére nem találtak semmi elváltozást.

Azért írom ezt le, hogy aki hasonló helyzetbe kerül, az ne rémüljön rögtön halálra.

13. gizus58 (válaszként erre: 12. - Borda)
2014. okt. 19. 16:16
Reméljük, drukkolok anyukádnak!
12. Borda
2014. okt. 19. 12:37
Köszönöm szépen a válaszodat, remélem nem lesz baj.
11. gizus58 (válaszként erre: 10. - Borda)
2014. okt. 18. 14:50
Valószínű, hogy nem igazán jó a felvétel, és nem tudják értékelni.Ezért nem írtak diagnózis előre, kell a kiegészítő vizsgálat.Nagy valószínűséggel nem lesz semmi gond,csak megnyugtatás képpen biztos,ami biztos alapon kizárnak minden lehetséges tévedést.Lehet mammóval nem látják,de ultrahanggal már meg tudják határozni ha van ott valami mégis.!Addig nyugi, legalább is próbáld meg! Anyukádnak sem jó, ha látja, hogy aggódsz!Minden rendben lesz!
10. Borda
2014. okt. 18. 14:22

Én is ebben a témában szeretnék segítséget kérni. Anyukám leletére azt írták: emlőben meghatározatlan képlet és kiegészítő vizsgálat szükséges technikai okok miatt és megadtak egy új időpontot mammográfiára.

Nem lett jó a felvétel? Mi ez, hogy technikai ok? Aki tudja, kérem segítsen nagyon aggódom!

2008. dec. 23. 20:20
Nekem 32 évesen nem tudták megcsinálni,mert annyira mirigyes a mellem,hogy nem láttak semmit.Ne aggógj!
8. sereva (válaszként erre: 1. - Andrea3)
2008. dec. 16. 17:16

A szoptatás alatti a tejcsatornák szoktak meszes árnyékot mutatni a mammográfiás vizsgálaton.

NYUGI!!!!

2008. dec. 16. 16:47
Nem kell mindig a rosszra gondolni. De fontos,hogy visszamenjen. Lehet a géppel is valami gond!!Kívánom a legjobbakat,majd írd meg mi lett!
2008. dec. 16. 16:22

Én igazán nem értek hozzá, de szerintem ez semmi mást nem jelent, mint hogy újabb vizsgálatokra van szükség, hogy meg tudják állapítani, mi is az. Ebből legalábbis nem lehet semmi mást kiszűrni.

Csak nyugi!

2008. dec. 16. 16:07
Ja és még annyi hogy nagyméretü melle van
4. andrea3 (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2008. dec. 16. 16:06
Nagyon bízom én is abba hogy nincs semmi kóros.Neki a jobb mellét egyesz a ball mellét kétszer mütötték mikor szoptatott mert elzáródott a tejcsatorna lehet az látták nem?
2008. dec. 16. 16:06

Még nem jelent semmit, ez csak kiegészítő vizsgálat, és ahogy előttem írták a mirigyesség miatt van.

Akinek csak zsírszövetből áll a melle, könnyebb megítélni dolgokat.

Röntgen asszisztens vagyok.

Innen tudom.

2. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Andrea3)
2008. dec. 16. 16:02

Tavaly engem is visszahívtak ultrahangra,de szerencsére nem találtak semmi kóros elváltozást.

Lehet,hogy csak nagyon mirigyes anyukád melle,és egy biztonsági vizsgálatot akarnak csinálni.

Ennek ellenére én is aggódom minden évben,ha vizsgálatra megyek.

Bízzunk abban,hogy csak egy egyszerű dologról van szó,és nincs semmi kóros.

2008. dec. 16. 15:56

Nagyon ideges vagyok anyukámat visszahívják a mammográfiás vizsgálat után ultrahangra ez állt a leletében


Bal oldalon a bimbó mellett és fölött ujjbegynyi tömöttebb terület és néhány apró mész ábrázolódik.

A szerkezet pontosabb megítélésére kiegészitő felvétel készítése és UH vizsgáat.


Aki tudja hogy mit jelent amit a leletbe írtak írjon!


Nagyon féltem és én is félek nehogy valami baj legyen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook