Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudnék mobiltelefonnal tökéletes képeket csinálni? fórum

Hogy tudnék mobiltelefonnal tökéletes képeket csinálni? (tudásbázis kérdés)


12. dancingqueen (válaszként erre: 10. - Dcde70a4a0)
2008. dec. 16. 17:23
jaj ennek nagyon örülök:)Csak így tovább:)próbálgasd az éjszakai módot is:)ot tmég több "rátartást kell hagyni" de van hogy segít valamicskét, ha tényleg nagyon sötét helyen vagy,vagy villódzó fények vannak, mint mondjuk a dizsiben:)de ott tényleg nem szabad mozignia kicsit sem se a kezednek,se az alanynak:)hajrá:)
2008. dec. 16. 17:22

tiéd:

[link]



egynem túl menő telefonnak,(sőt) már 2 megapixeles szokott lenni a felbontása,mint láthatod, a tiéd 0,32:(az nagyon nagyon kevés. Az enyémnek,ha jól tudom 1,3 megapixel,és épp h csak elfogadható képeket csinál sokadik probálkozásra

10. dcde70a4a0 (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2008. dec. 16. 17:19

Kedves Dancingqueen

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A TANÁCSAIDAT,MÉGISCSAK TÖKÉLETES EREDMÉNYT HOZTAK,igaz,csak egy kis részletet fényképeztem le a szobából,de az a kép tökéletesebb volt,mint eddig bármikor,így reménykedem benne,hogy ezután is így lesz.Mégegyszer NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

Szia:Farkas Kriszti

2008. dec. 16. 17:18

nézd meg ezt is,hátha segítenek az összehasonlító számok


[link]

2008. dec. 16. 17:11

Szió Kriszti!


No,megnéztem én is a telefont,plusz az enyémet, ami viszonylag(De tényleg csak viszonylag és sokadik próbálkozásra!) készít használható képet, pedig 1280*1024-es a felbontása(ez nagy méretet jelent,és hogy függőleges*vízszintesen hány képpontot jelenít meg-ha jól tudom,ez a pontos definíció). Szóval,ez minél nagyobb,annál jobb,és annál több szín "ért" a telefonod. No, a te telód 640*480-as felbontása elég csekélykének tűnik az a baj:(


de minden esetre sok türelmes és próbálkozás kívánok(sok sok fénnyel próbáld meg otthon,leginkább az szokott a telefonos képekkel a baj lenni, hogy belemozdulnak-lent irtam,hoyg rá kell tartani-vagy hogy sötétek,mert a teleonok kamerái nem olyan érzékenyek a fényre sajnos)

7. dancingqueen (válaszként erre: 6. - Dcde70a4a0)
2008. dec. 16. 17:06

Szia Kedves Kriszti:)



No,akkor nézzük sorra. Alapáltalánosságban azt írhatom, hogy "minél nagyobb,annál jobb":)Ez igaz a felbontásra, igaz a kép méretére, és nagyjából mindenre:)


Különleges hatás ne legyen

Megvilágítás alapvetően jó szokott lenni az autómatikus, de pl lámpafénynél,ha tudod állítani, akkor állítsd át, hogy beltér iroda pl(bár az sztem a neonfényre vonatkozik),ha tungsgram égővel világított szobában vagy, akkor beltér, otthon legyen.

az expozíció az a zoomra vonatkozik azt hiszem(tehát hogy közelítesz vagy távolítasz a pofidra)

ha van önkioldód,akkor az segíthet, ha nincs,akkor próbáld meg, hogy magad felé fordítód(fordítva persze) a telefont, és csak az egyik kezeddel tartod,és pont nézz a kis kamera részbe,és mosolyogj,mintha amúgy,fényképezővel csinálnák. Arra ügyelj,hogy a fény ne a hátad mögül jöjön.

Ami nagyon fontos,hogy a telefonok "később kapcsolna" többnyire,mint af ényképezők,tehát,hiába nyomod meg a gombot,pár másodperces "rátartással" maradj még úgy,hiába hallottad a kattanó hangot.

Képminőség: legjobb legyen

(az első azt hiszem az mms méretére vonatkozik,de ha tudod,tuti ami tuti,állítsd be a legnagyobbra,abból baj nem lehet:))


reméelm tudtam segíteni:)szólj mindenképp,hogy hogy siekrült:)


ui:vagy esetleg tükörbe is nézheted magad,és úgy lefényképezed:)

6. dcde70a4a0 (válaszként erre: 5. - Dancingqueen)
2008. dec. 16. 17:00

Kedves dancingQueen

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,utánanéztem ezeknek a dolgoknak,amiket írtál és a következőket láttam.MMS 16OX12O

Közepes 32OX24O

Nagy 64oX48O

Különleges hatás:Nincs,Inverz,Binárissá alakít,Kontraszt,Szürkeskálás,Hideg

Megvilágítás:Automatikus

Napos,Felhős,Beltér(otthon)Beltér(iroda)Éjszaka

Expozíció:+2,+1,O,-1,-2

Képminőség:Jó,Jobb,Legjobb

Szerinted ezek alapján be lehet valahogy úgy álítani,hogy mégis csak sokkal jobb legyen a kép?Nagyon várom a válaszodat,és nagyon szépen köszönöm.Szia:Farkas Kriszti

2008. dec. 16. 15:15
a sok szín,amit említettél annak a jele, hogy elég kicsi a kamerád felbontó képessége(azaz nem "érti" a szivárvány osszes szinét,inkább "lebutítja őket")sajnos azzal a telefonnal nem fogsz tudni jó képet csinálni:S
2008. dec. 16. 15:14
sok múlik a telefon felbontásán, a fényviszonyokon,hogy pl ezeket te is tudod-e állítani,hogy van e vakuja a telefonodnak,éjszakai üzemmodja,önkioldója,és még sorolhatnám
2008. dec. 16. 15:14
tökkéleteset?sehogy
2008. dec. 16. 15:13
szeritem ez egyenlő a lehetetlennel. :(
2008. dec. 16. 15:11

Sziasztok Lányok!

Ismét kérem a segítségeteket,ha lehet segítsetek nekem,egy körülbelül 2 -3 éves MOTOROLA C-261-ES mobiltelefonom van,nagyon szeretném vele lefényképezni magam,de valahogy,még soha nem sikerült rendesen,néhány nappal ezelőtt,hosszas próbálkozások után sikerült,de olyan a kép,mintha árnykép lenne,és tiszta piros,zöld,kék,sárga színűek a képek(1 képen belül az összes említett szín megjelenik.)Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy hogyan kell beállítani a telefont,hogy tökéletes képeket tudjak vele készíteni bármiről is.Segítségeteket Nagyon szépen köszönöm.Sziasztok

Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook