Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej ÉS tápszer együtt a jó? fórum

Anyatej ÉS tápszer együtt a jó? (tudásbázis kérdés)


21. x-tal
2020. dec. 14. 23:00

Es azóta meg volt az elvárt hízás, NomNom?


Meg a mi babonk velünk alszik egy ideje (ó jajj mennyivel nyugodtabbak az éjszakák!) és így 3x-4x leszívja rácuppan éjszaka is. Sztem ez jól termeli a tejcsit

20. x-tal
2020. dec. 14. 22:52

Én is törekszem azért minél többet ciciztetni. Kéri is még mindig. Nagyon cicis baba :) még mindig van tej, aminek nagyon örülök. Most 5 hónapos lesz, és a védőnő már javasolja a hozzátáplálás elkezdését. Így gondolom, 8-9-10 hónapos koráig szoptatnám.


Szóval visszatérve, szerintem leginkább a babától függ, ha nagyon cicis, akkor a tápszis pótlás kicsit sem fog bekavarni. Egyébként gondolom nem lett volna baj, ha nem pótoljuk. Csak első babásként könnyen befolyásoltak a védőnő és gyerekorvos. Azért mert egy baba kicsit elmarad a standard hízástól, még nem feltétlen kellene egyből tápszihoz nyúlni.

19. NomNom (válaszként erre: 18. - X-tal)
2020. nov. 14. 09:24
Mondjuk így több nem lesz a tejed. Az elején én is így csináltam és csak akkor lett elég tejem mikor a kicsit inkább többször rátettem és így több termelődött. Most sajnos megint azt mondja a védőnő, hogy ha a köv 2 hétben nem fog 20gr/nap gyarapodni akkor adjak azt is. Nem zavar de igazából nekem egyszerűbb csak szoptatni. De lehet akkor 1 éjszakai etetést átpasszolok apjának.:D
18. x-tal
2020. nov. 14. 09:20
sőt én azt mondom így a legjobb, mert az apja is vagy más is etetheti, amit nagyon élveznek, és az is jó hogy bármikor helyettesíthetem a szoptatást, amikor nincs rá annyira módom, hogy mellre tegyem, ettől még nem apad el a tej, inkább estére bedurran, és akkor jól le kell szívatni a babóval :D nekem sajna vmiert nem megy a lefejés, nem tudom miért. Se kézzel, se géppel.
17. x-tal
2020. nov. 14. 09:07

Régi poszt, de én most vagyok benne, és most keveredtem ide:


Nekünk pótlást javasolt a gyerekorvos, nem gyarapodott a bébi megfelelően. Nálunk nem jelent problémát mert azt is szereti, és nem lustult el, nagyon ragaszkodik a cicihez, az a mindene, ha sír, akkor is a cicivel nyugszik meg. Most, amikor ezt írom, 4 hónaposak vagyunk, még mindig pótolom az anyatejet. Tök okés. Nem minden babánál alakul ki a cumizavar.

2010. jan. 5. 06:25
Egyébként amig van tej,no tápszer!!!!
15. bff32c2750 (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2010. jan. 5. 06:25
Milyen üveges kaja?Otthon vannak az anyukák,főzzenek,manapság bármit meglehet csinálni,csak akarni kell!
2010. jan. 4. 23:49
Csak anyatej, amíg lehet.
2008. dec. 23. 14:02

Csak anyatej.


A szoptatós anya egészségesebben táplálkozik a szokásosnál, a szervezetének is több vitaminra van szüksége.


Csak anyatejes baba +-ban kap K-vitamint.

Szoptasd ameddig csak tudod, ez a legtermészetesebb és legegészségesebb táplálási mód.

12. _kleo_
2008. dec. 23. 13:53
Ha pedig üveges babaételt veszel majd neki, akkor mindig alaposan tanulmányozd át az összetevőket, mert simán beleteszik a 6 hónaposoknak szánt ételekbe is a cukrot és a tejport.
11. _kleo_
2008. dec. 23. 13:50

RitaAnna, ez merő hülyeség. Ha van elég tejed, szoptasd és kerüld messzire a tápszerreklámokat, a tejpépeket, a babajoghurtokat, a babakekszeket, a babavizeket, és még sorolhatnám. Ha te odafigyelsz arra, hogy mindenfélét és változatosan étkezz, ill. arra, hogy mikor mit kívánsz, akkor a babádnak sem lesz semmiből hiánya.


Ha pedig elmúlt fél éves, az idénynek megfelelő zöldségekkel, gyümölcsökkel kínáld, ne konzervvel, műkajákkal. Ez a legtöbb amit azért tehetsz, hogy egészségesen nőjön fel, és ne a cukros, sós ízekre cuppanjon rá már babakorában.

10. kostyi79 (válaszként erre: 9. - RitaAnna)
2008. dec. 16. 16:58
Te is szedhetsz vitaminokat, abbol jut a babanak is. Egyebkent ha szuletes utan injekcioban kapja a K vitamint, akkor nem kell utana adogatni neki, akkor sem, ha kizarolagosan szoptatod.
2008. dec. 16. 16:00
köszönöm a válaszokat. Meggyőztetek. :)) Felkészülök sok zöldséggel és gyümölcsel.
2008. dec. 16. 15:02
Pont most olvastam egy cikket a Kínában gyártott tápszerekről, amelyekben, hogy fehérjedúsnak hassanak a nomál értéknél több százszoros mennyiségű melamint tartalmazott. Ettől halt meg pár csecsemő Kínában és ettől lesz jópár vesebeteg gyerek a világban. Ezért az én véleményem az, hogy ha semmi sem akadályozza meg, akkor szoptass, amíg csak lehet. Ha tápszerhez nyúlsz, jól nézd meg, melyik az. Az anyatej tökéletes a babának, nincs szüksége másra. Konakion ampullát már csak havonta 1-szer kell kapnia, ez mostanában változott.
2008. dec. 16. 14:44
csatlakozom az előttem szólókhoz.
6. Kicsimkicsim (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2008. dec. 16. 14:44
K vitamin valóban kevés az anyatejben, ezt, ha a baba kizárólag szopizik pluszban kell adni. A szoptatós anya értelemszerűen egészségesen KELL, hogy étkezzen (sok folyadék, vitamindús zöldségek, fehér húsok, cigi és alkohol kizárva) a baba érdekében. Ha kevés az anyatej, vagy lusta a babóca (mint az enyém volt), akkor az anyatej mellé kaphat tápszert, de ez korántsem ideális. Ez esetben a tápszerben valóban van K vitamin, ezt akkor nem kell külön adni. Mindazonáltal, ha lehet választani, akkor nincs jobb a tiszta anyatejnél - mert az "okosoknál" is van egy még okosabb: a teremtő természet, amely így és erre alkotott minket :)
2008. dec. 16. 14:29
Mindig kitalálnak szerintem vmit. De szerintem aki szoptat, megpróbál helyesen táplálkozni, nem?
2008. dec. 16. 14:24
Én úgy emlékszem, hogy a szopizás mellett a K vitamint 1 héten 1x ampullában kell adni. Valami konakion a neve. Szerintem ha szopizik a baba, és elég neki, nem kell mellé táplálni, mert a cumisüvegtől ellustul, és nem kell neki utána a cici. Én is úgy jártam.
3. ALLICS (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2008. dec. 16. 14:21

Ez hülyeség!!!

Ameddig van tej addig csak azt adj neki.Amúgy meg pl nem véletlenül kell nekik adni K vitamint amíg csak anyatejet kapnak.

2008. dec. 16. 14:21
Én ilyet nem halottam. Csak azt hogy anyatej minden mennyiségben.... :) amúgy k-vitamint amúgy is adni kell míg nincs hozzátáplálás.
2008. dec. 16. 14:18

Sziasztok,

Mit hallottatok arról, hogy mostanában azt mondják az okosok, hogy a legjobb ha vegyesen táplálod a csecsemődet? (anyatej + tápszer) Azt hallottam hogy mivel manapság nem igazán étkezünk egészségesen (pizza, cola, stb. ) az anyatejben nincs annyi vitamin (pl. K vitamin alig) mint ami a babának szükséges viszont az immunrendszere és a baba-mama kapcsolat és egyéb hatások miatt szoptatni kell. Emellett pedig tápszerezni is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook