Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a álomhipnózisról? fórum

Mi a véleményetek a álomhipnózisról? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 15. 13:11

A lényeg (a könyv szerint), hogy elalvást követő 2 és az ébredést megelőző egy óra a legalkalmasabb időpont erre a célra. Ne közvetlen közelről kezdjünk dumálni a másiknak, mert ettől valóban felébred az akinek beszélünk suttogni kell.Szavainkat ne az arcába, hanem kb. a gyomortájékra irányítsuk. Semmiképpen se szólítsuk a nevén, mert erre a legtöbb ember azonnal felébred. "Nem zavarlak. Aludj csak nyugodtan tovább. Álmod egyre mélyebb és mélyebb. Semmi sem zavarhat. Nagyon jól érzed magad. Álmod egyre mélyebb... egyre mélyebb. Most már nagyon mélyen alszol, de a hangomat hallod. Rám figyelsz, de közben álmod egyre mélyebbé válik." A szuggesztiók ne parancsoló jellegűek legyenek, hanem szeretetteljes segítőkészséget sugározzanak. Minél több szeretet él benne, a szuggesztió annál hatékonyabb lesz. Az álombéli hipnózisra is érvényes,hogy csak pozitív megfogalmazásokat alkalmazhatunk pl. nem azt mondjuk, hogy többé nem dohányzol, hanem, hogy nem érdekel a dohányzás teljesen közömbös vagy a téma iránt.

Ha az alvás közbeni hipnózissal nem ért el eredményt, annak az az oka, hogy nem jött létre a kapcsolat az alvóval. Ne csüggedjen, hanem a legközelebbi alkalommal próbáljon meg kölcsönös verbális kapcsolatra lépni vele. Adjon neki olyan szuggesztiót, hogy mélyen alszik, de mindent hall, és felelni is tud a kérdésekre. Kérdezze nyugodtan: "Most mélyen alszol? Vagy:"Hallassz engem?" Ha csak egyszer is válaszol, tudhatjuk, hogy hallja önt, a szuggesztió elér a tudatalattijába, és ott kifejti hatását.

2008. dec. 15. 13:11
Ez engem is érdekel... Érdekesen hangzik! És ha még tényleg működne is... Hú... :-)
8. 762fb1185b (válaszként erre: 5. - Andrea02)
2008. dec. 15. 12:51
Írhatod,várom!!!
2008. dec. 15. 12:50

húúúú! Ez nagyon szuper! Új fogyókúra csodaszer és sok pénz nélkül! Én is akarom! :)))

De én könnyen felébredek...ha az uram nekiáll beszélgetni hozzám,max kiröhögöm... Azért egy próbát megér!

2008. dec. 15. 12:50
Jó hír!Akkor lehet,hogy hatásos?Kérdezt meg hogy csinálta?Halkan a füledbe súgta?Vagy hogy?Az biztos,hogy én kapnék egy maflást ha arra ébredne,hogy tömöm a fejét.Vagy bevinne a pszichiátriára!
2008. dec. 15. 12:49
Itt van előttem a könyv és ha érdekel valakit akkor kiírok belőle fontos és lényeges dolgokat.
2008. dec. 15. 12:47
Elég régóta megvan ez a könyv, de csak egy pár napja jutott eszembe,hogy ki kellene próbálni. Szóltam a páromnak, hogyha esetleg felébredne éjszaka és én pedig jó mélyen aludnék akkor próbálja belém dumálni, hogy ne zabáljak annyit. Azt mondta pár nappal később, hogy megtette (állítólag), de egy biztos, hogy én aki egy fél lovat is megtudtam volna enni együltő helyembe azt vettem észre, hogy kevéssel is beérem ill. nem vagyok annyira zabás. Majd kipuhatolom, hogy tényleg megtette-e.
2008. dec. 15. 12:42
Ez érdekel engem is!
2008. dec. 15. 12:42
Hú de jól hangzik!Nem hallottam még róla,de a férjemen kipróbálnám!Amíg alszik szépen belebeszélném,hogy közös megeggyezéssel váljunk el és nálam maradnak a gyerekek!!!
2008. dec. 15. 12:40
Mi a véleményetek a álomhipnózisról? Azt olvastam egy könyvben, hogy alvás közben rá lehet venni a másikat sokmindenre pl. ne egyen annyit..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook