Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Higroszabályozású (pára érzékeny) szellőző rendszerről van-e tapasztalatotok?Katasztrofálisan penészes a lakásunk, érdemes-e belevágnunk? fórum

Higroszabályozású (pára érzékeny) szellőző rendszerről van-e tapasztalatotok?Katasztrofálisan penészes a lakásunk, érdemes-e belevágnunk? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 6. 15:22
nekünk nincs ilyen páraérzékeny szellőzőnk, pedig párás volt nekünk is a ház beköltözéskor. Ami számomre nem volt meggyőző a szellőztetőrendszerben: 1. azért építettem jól szigetelt házat, hogy utána folyamatos légcserét hozzak létre? pazaroljam a meleget, a fűtést? 2. nyáron este szellőztetek, télen nappal, így gazdaságosabb és klíma sem kellett. 3. télen képes a szomszéd olyan büdösen fűteni a vegyestüzelésűvel, hogy fullasztó, jó hogy ilyenkor is tudom szabályozni (vagyis kiküszöbölni) a légcserét. Lehet hogy a szellőző a páratartalmat figyelembe vezsi és eszerint nyit és zár, de egy csomó más tényezőt nem vesz figyelembe. Amellett nem is olcsó. Új építésű vagy átépített házat -lakást elég egyszer normálisan kiszárítáani, utána már a kézileg szabályozott szellőztetés elég. nekünk is ilyen gép volt pár hétig, amit 8. S.Sandra írt. Pár hétre bérelni páramentesítőt (elektromosat) sokkal olcsóbb rövid távon is. hosszú távon meg nem pazarlod a meleget.
15. szazala (válaszként erre: 14. - 66e4928eb8)
2009. jan. 6. 19:48
Köszönöm,megnéztem,bár csak ott tartanánk már!
2009. jan. 5. 15:26
Amennyiben penészes a lakás, a tovább terjedését megakadályozza valamennyire a szellőző, de visszafordítani nem lehet. Azt el kell távolítani. Találtam egy weboldalt: szilikon.eu. Ott van eltávolító szer és más egyéb érdekes szerek.
13. zebracsikó (válaszként erre: 8. - S.Sandra)
2008. dec. 29. 19:51
milyen gépet kaptatok kölcsön?
12. szazala (válaszként erre: 11. - Lzsuzska)
2008. dec. 29. 19:48
Ezeknek már utánanéztem,engem a konkrét tapasztalatok érdekelnek!Aki árulja a terméket,az csak szépet és jót mond,ez természetes....Jó lenne,azt hallani,hogy igen,már évek óta,és szuper,esetleg azt is,ha "na,ne!!!"Amennyiben van rá lehetőség,akkor nem szeretném a magam kárán kitapasztalni!
2008. dec. 29. 09:39

Aereco Légtechnika Kft.

Kerepesi út 27/a.

1087 Budapest


tel : +36 1 214 44 21

fax : +36 1 225 03 73


e-mail : aereco@aereco.hu

web : [link]

2008. dec. 25. 22:53

Erről a témáról itt tudhattok meg mindent:


www.peneszmentesites.hu

2008. dec. 16. 14:50

5 centis a hungarocell,már én is tudom,hogy kevés,de egyébként azt is olvastam,hogy a vastagabb szigetelésnél is be kell építeni a szellőzőket!

A penészmentesítő festéssel se várj csodát,mert valószínűleg csalódni fogsz:(

Tapasztalat..................Remélem Nálad beválik!!

2008. dec. 16. 09:06

nekünk is komoly gondjaink akadtak a párával és a penésszel.

újépítésű lakásban lakunk, műanyag ablakokkal... gondolom mondanom sem kell, hogy mekkora volt a páratartalom a lakásban... reggelente ömlött az ablakokról a víz, de olyan mértékben, hogy a párkány is tiszta vizes volt... hetente töröltem át a nyilászárók közelében penészt a falakról, hiába...


múlt héten kaptunk kölcsönbe egy nagy teljesítményű páramentesítő gépet, közel 1 hét alatt 20 liter vizet kiszívott, napi 5 órás használat mellett.



azóta lényegesen javult a helyzet a penész is minimális mértékben képződött újra, de sztem véglegesen csak a penészírtós festéssel fog eltűnni.


amúgy mi is gondolkozunk ezen a megoldáson amit írtál, de félek hogy nem jelent tökéletes megoldást...

2008. dec. 16. 07:39

Hány centis a felkerült hungarocell?

Mert sajnos az a baj,ha 8cm-nél kisebb,akkor véglegesen nem tudod megszüntetni a problémát...ugyanis /és ezt szigetelő-mérnök mondta/ha kevesebb,mint 8 cm a felkerült szigetelés,akkor mindig a falba fog lecsapódni a nedvesség.

Nem tudom érthető volt-e amit megpróbáltam leírni,de pl. külföldön nem is foglalkoznak 8cm alatti szigeteléssel.

Csak azt nem értem értem,hogy ezt itt miért nem közlik az emberrel?Hisz ha már belefogunk valamibe akkor /gondolom/mindenki áldozna még rá,hogy hatékony is legyen......!

Ezzel kapcsolatban saját tapasztalatom nincs,csak az ablakcsere utáni penészesedéssel:((((((

2008. dec. 15. 22:36
Sajnos az én családomban is van ilyen lakás. A nagyon "kedvező" szigetelés után lett penészes. Javult a helyzet jelentősen, mert beépítettek szellőztetőket az ablakkeretekbe. Ja és a vizes helyiségekbe nagyobb teljesítményű motoros szellőztetést építettek be.
5. szazala (válaszként erre: 4. - Lzsuzska)
2008. dec. 15. 15:10
Köszi!Megtaláltam!Figyelemmel kísérem!
2008. dec. 15. 08:34

Szia,


Ezzel a témával mostanában volt néhány felvetés, nézzd meg:

Tudásbázis - A műanyag nyílászáróknál miért vizesedik az ablak belülről?

írásokat.

3. szazala (válaszként erre: 2. - Tasara)
2008. dec. 15. 01:18

1-nem

2-igen

3-igen

4-igen

:(((

2008. dec. 14. 22:15

Mindig penészes volt?

Esetleg le lett szigetelve hungarocellel?

Vagy kicseréltétek az ablakokat műanyagra?

Műanyag alapú festékkel lett lefestve?

2008. dec. 14. 22:10
Higroszabályozású (pára érzékeny) szellőző rendszerről van-e tapasztalatotok?Katasztrofálisan penészes a lakásunk, érdemes-e belevágnunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook