Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem csak pelenkába hajlandó kakilni, mit tegyek, hogy változzon a helyzet? fórum

Gyermekem csak pelenkába hajlandó kakilni, mit tegyek, hogy változzon a helyzet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 17. 06:18

ha belekalkil mondd meg neki hogy csípni fogja a popsiát.ha nem hiszi el ne vedd le róla a kakisatazt majd rájön

de én nem erőltettem semmit jött mikor jött a bilibe kakilás

2009. szept. 16. 20:17

Sziasztok!


Kisfiam augusztusban múlt két éves. Már egy ideje próbálkozunk a sz.tisztasággal. Pisilés szempontjából már szobatisztának minősül,viszont a kakálás az más.

Ebben kérnék tanácsokat!


Ha nincs itthon az apukája nem hajlandó ráülni a bilire és van,hogy ettől függetlenül napokig nem is kakál. Mai volt eddig a leghosszabb négy és fél napig birta:(


szerintetek ha felajánlanék vmit "cserébe" akkor lehetne elérni vmit? nem akarom,hogy szegény székrekedéses legyen!


Tapasztalt már más is hasonló tüneteket a saját gyerkőcénél?


Előre is köszönöm!


Moncsi

2009. szept. 16. 20:14
Szobatisztaságról!
2009. aug. 4. 07:29

Szerintem már ebben a korban maguktól fognak átszokni a wc-be kakiláshoz.

Ott lett elrontva,hogy későn kezdtétek a bilihez szoktatást ill,alváshoz is kaptak pelust.

Én már azóta ültetem a bilire ,amióta stabilan ül,hogy szokja a dolgot.Természetesen csak pelusba és ruhában ült rajta az elején,de nem volt 2 éves mikor előszőr kakilt wc-be.

Az unokatesonk már 3.5 fél éves de még pelusba,szeptembertől oviba megy de eltikolták,hogy pelusba kakil.Nekik azt mondta a védőnő,ebben a korban már csak akkor változik helyzet,ha a gyerek magától igényli és önmagát szoktatja át.

2009. aug. 3. 11:22
Ja és még egy tanács, ha a pellus lekerül, akkor már ne tegyük vissza, akkor sem ha baleset adódik, nézzük el, mossunk és tanítsunk türelemmel és tegyünk kilátásba valami olcsó apró játékot ha sikerül és utána a család többi tagja is dicsérje meg. Sok sikert!
2009. aug. 3. 11:20
Szia! Bár az enyém már 6 éves hozzászólnék. Nálunk a bili nagyon nem volt inyére való, úgyhogy a WC szűkítő volt a nyerő, először egy kisszékre rámászva ráült és ott próbálkozott. Természetesen nyár lévén le kell róla venni a pellust és próbálkozni kell, de vannak lurkók akik csak a WC-t tudják használni még ilyen kis korban is.
2009. júl. 8. 22:16

Nálunk is az egyik nagyinak sikerült először bilire ültetni a kisfiam, utána már nem volt probléma. (Ja, juteszembe, korábban az én kedvemért is pisilt bele, aztán majd' egy évig nem ült bilire.Mintha félt volna tőle)

Sodrikával egyébként teljesen egyet értek. Az ember azt hinné, hoy ilyen asszonyverő emberek és az azt eltűrő nők csak a legalja, primitív, alkesz csládokban vannak, de nem. Elképesztő! És vannak akik ezt szinte természetesnek veszik. ÉBRESZTŐ!!!

27. Sodrika (válaszként erre: 26. - Bzanna)
2008. dec. 21. 11:07

Szia!

Micsoda a férjed megütött azért mert bilire akartad szoktatni a gyereket? Ezt nem tudom elhinni! Már bocs hogy ezt írom de a férjed egy tetü rohadék !

Hát azt hiszem az én párom akkor szarna utoljára ha megütne és nem azért mert olyan erős vagyok lennének mások akik revansot vennének (hozzáteszem nem vagyunk kissebbség).

Na jól elkanyarodtam a témátol csak elöntött a méreg az első mondatodtól! És nem fogok okoskodni, a te életed te tudod hogy jó neked!

Szóval nálunk is kakilt már bilibe a gyerek nem is egyszer sőt volt olyan hogy hiszti se volt csak szólt hogy fáj a hasa én mondtam hogy üljön a bilire hogy ne fájjon kettőt nyüszített de ráült és két perc alatt készen volt, hát azóta se hajlandó rá! Egyenlőre ott tartunk,hogy szól ha kell kakilni és ráadom a pelust most egy kicsit megpróbálom hanyagolni a témát mert az utóbbi néhány hétben szinte minden erről szólt, úgyhogy most hagyom egy kicsit megnyugodni a fiamat aztán valamit megpróbálunk.

26. bzanna (válaszként erre: 18. - Sodrika)
2008. dec. 20. 19:52

Szia!


Nálunk dettó ugyanez volt a helyzet, csak annyi különbséggel, hogy a férjem még ütött is, ha úgy gondolta, már nagyon agyonkínoztam szegény kisfiunkat nagydolognál. Eleinte én is próbálkoztam azzal, h nincs pelus, elfogyott, nem kaptam a boltban, de a kis ravasz mindig rájött, h el van dugva vhova. Aztán úgy döntöttem, várok az ovi kezdetéig, hátha ott látja a kis vécéket és a többieket, hogy milyen ügyesek. Nos, az első két hónapban hazahozta a kínját, mindig délután pakolta meg a pelust. Aztán míg épp a férjemmel azon veszekedtünk, h én miért akarom vécére szoktatni, vagy legalábbis bilire, a férjem pedig miért nem, a mi kis kincsünk fogta magát, és a nagyiék ösztönzésére bilibe kakilt. Azóta sem kért pelust kakiláshoz, mert már érzi h jobb, ha nem a fenekénél parkol a cucc. Kb. két hete pedig leszoktunk az éjszakai pelusról is, ennél is rájött, h sokkal-sokkal kényelmesebb nélküle aludnia.

Szóval türelem és hallgass a saját belső hangodra, az ösztöneidre. Te ismered a legjobban a törpikédet és te tudod, h mikor érett meg a dologra. Addig csak magadat készíted ki az idióta férjed miatt, csupán mert könnyebb megadni a gyereknek amit akar, mint hallgatni egy picit a hisztit és hosszabb távon jól járni. Ez a véleményem.

2008. dec. 16. 21:25
Köszi a hozzászólásokat
24. 81002da781 (válaszként erre: 3. - Aranka vagyok)
2008. dec. 16. 15:38

Olvasd el ezt, hátha segít:

Pár sor egy jegyzetből:


Ha a gyermek sohasem volt szobatiszta a székletet illetően, feltétlenül testi vizsgálatra kell küldeni és az okát tisztázni.


Beszékelés iskolás korban erős szorongás és depresszió hatására jelentkezik.

A szorongással szemben a bekakiló gyermek passzív és kiszolgáltatott.

E tünet gyakori figyelemfelhívó jelzés elszakadás után.

Valamit nem tud a gyerek elengedni, ragaszkodik hozzá, vagy nem engedi a felszínre jönni, mert nem akarja tudomásul venni.

A székrekedést megelőzheti gyász, elszakadás.

A gyermeki élet különféle árnyoldalainak megjelenését sokszor a környezet sem engedi tudatközelbe.

A székelés-probléma alapszituációja azt a paradoxont tartalmazza, hogy szobatisztaságra szoktatáskor a gyermeknek egy egyébként ösztönös tevékenységet kell alárendelni a felnőtt parancsának.

Ehhez a záróizmok akaratlagos elengedése szükséges. Érthető, hogy a felnőttel való kapcsolat minden nehézsége-zavara felborítja a folyamatot. A széklet jelentése a gyermek számára a szeretett személynek szóló ajándék.


Az ilyen gyerekeknek énjük előterében áll az akarat problémája. Ingadoznak a teljes passzivitás és aktivitás között.

A felettesÉn (lelkiismeret) szintjén az autoritással kapcsolatos probléma jelentkezik.

Általános jellemzők: ezek a gyerekek nagyon félnek attól (és nehezen engedik meg), hogy valamit meg kell osztaniuk másokkal, s hogy mások belépjenek az ő területükre.

hajlamosak rituálékat rendszereket építeni, melyekhez ragaszkodnak.

Keresik a különféle parancsoló szükségletekkel szembeni ellenállást.

Morgolódók, elégedetenkedők lehetnek.

Nehezen kezdenek bele valamibe, de nehezen tudnak valamit abbahagyni, befejezni, ezért sokszor szakítják meg tevékenységüket.

Gyakran szenvednek időhiányban.

Nehezen bírják, ha mások szakítják félbe őket valamilyen tevékenységükben.

Ha valamit sikerül létrehozniuk, szeretik nézegetni.

Nehezen válnak meg attól ami övék, mégha az nem is különösebben értékes a számukra, de az is lehet, hogy hirtelen válnak meg az egésztől.

Ha megkérik őket valamire sokszor elutasítók, máskor önzetlenül adakozók.

Csökönyösség és megközelíthetetlenség éppúgy előfordul náluk, mint alaposság és kitartás, ha érdeklődésüket felkelti a tevékenység.

Lehetnek felfuvalkodottságig büszkék, máskor passzívan elvárják, hogy mások nehézségeiken és tehetetlenségükön átsegítsék őket.

Érdeklődnek a dolgok visszája, hátoldala iránt.

Betűket, szavakat, számokat szívesen megfordítanak.

23. Sodrika (válaszként erre: 21. - B9662b68b3)
2008. dec. 16. 13:04
A fiam szintén nem hajlandó az oviban kakilni visszatartja du.ig, estig amíg pelenka nem kerül rá.
22. Astra12 (válaszként erre: 21. - B9662b68b3)
2008. dec. 16. 12:37
Megszokta, hogy délután-este kakált otthon.
21. b9662b68b3 (válaszként erre: 20. - Astra12)
2008. dec. 16. 12:25
Szia!Csak az nem fér a fejembe, hogy az oviban hogy oldotta meg?Csak kellett kakálnia, és akkor dirketbe visszatartotta?ugyanis nem hinném hogy az ovónők pelenkázták 4-5 évesen ha kakálnia kellett...
2008. dec. 16. 11:57

Sziasztok!

Az én fiam 5 éves koráig csak pelenkába volt hajlandó kakálni. Nem jó megoldás, ha nem kap pelust, mi próbáltuk, többször is. Akkor mindig visszatartotta, sok napon kersztül is, a végén már sebészetre küldtek, hogy nincs-e valami baja. Pszichológushoz is jártunk, semmi eredmény. 5 évesen ő maga kitűzött egy dátumot, és onnantól kezdve mindig a WC-be kakált. Azon a nyáron hagyta abba a cumizást is, és megtanult biciklizni. Úgy látszik, egy fejlődési ugrás történt. Szóval ne erőltessétek, de tudjon róla, hogy ez egy olyan dolog, amit meg kell oldani.

19. b9662b68b3 (válaszként erre: 18. - Sodrika)
2008. dec. 16. 10:47

Hát erre nem tudok mit mondani :(( Nem irigyellek.

Azért sajnálom,mert így tényleg nehéz lesz.És mit szólna a párod ahhoz ha netán a gyerek annyira megszokná a pelust hogy még iskolába is abba kakilna?Akkor meg jönne a balhé és neked kellene helyrehozni.(jó ez kicsit erős az iskolai pelus, de jobb hirtelen nem jutott eszembe,bocsi)

De végül ha mélyebben belegondolna tudnia kéne hogy ezzel inkább árt mint használ. Lehet hogy a gyerek mellett őt is nevelned kell :P

Én elhiszem hogy sajnálja, de akkor is jobb ha a sarkára áll

18. Sodrika (válaszként erre: 17. - B9662b68b3)
2008. dec. 16. 10:41

Szia!

Igen azt én is tudom, és jól össze is vesztünk emiatt, mert amíg én kitartóan próbálkoztam ő nem bírta hallgatni a hisztit és azt hogy a gyerek a fél du. a bilin ül ,miközben én addig nem kapcsoltam be a kedvenc meséjét amíg nem produkált, mert akkor nem nyomta csak nézte a mesét viszont ha nem lett volna ami elvonja a figyelmét hamarabb kész lett volna, de azt a párom nem bírta kivárni pedig láttam a gyereken hogy kakilnia kell és amint ráadta a pelust azonnal elkezdte nyomni.

Úgyhogy közöltem vele hogy ha ilyen okos csinálja ő, de egyenlőre a helyzet ott tart amit leírtam, de már pedzegettem a gyereknek,hogy nem lesz többé pelus nem adok rá többet, bár mi még éjszaka használjuk, de erről is le akarom szoktatni, úgyhogy lesz még egy nagy csatánk a párommal ez ügyben mert azóta sem próbálja bilire,vagy wc-re szoktatni a gyereket.

17. b9662b68b3 (válaszként erre: 16. - Sodrika)
2008. dec. 16. 09:41

Szia!

Akkor szerintem előbb nektek kell egy nevezőn lenni a pároddal.Addig míg tudja a gyerek, hogy az egyiktől megkapja amit a másiktól nem addig inkább megy a másikhoz. Nem csoda ha tiltakozik, így lázad az ellen hogy az egyik ezt a másik pedig azt mondja.Beszéld meg a pároddal hogy ha lehet egyfele menjetek, és akkor a gyerek is tudni fogja hogy nincs más választása.lehet hogy az elején visszatartja, de előbb utóbb rájön hogy nincs más, a wc-re kell mennie, és megteszi.

16. Sodrika (válaszként erre: 13. - Aranka vagyok)
2008. dec. 16. 09:36

Szia!

Nálam ugyanez a helyzet az én fiam is ennyi idős és pisivel semmi gond, de csak pelusba hajlandó kakilni, egyenlőre én is tanácstalan vagyok, mert próbáltam azt hogy márpedig most nincs csak wc-be,vagy bilibe kakilás, és iszonyatos hisztik árán sikerült is ezt tartani néhány napig, de az a baj hogy a párom nem volt partner ebben és visszaadta rá a pelust a kakiláshoz úgyhogy sehol sem tartunk, de ha nem kap pelust napokig visszatartja és ő amúgy is szorulásos, úgyhogy egyenlőre szól ha kell kakilni és adom rá a pelust csak jöjjön ki, az óvónő szerint nekem kell következetesnek lennem és ne adjak rá pelust, már gondolkodtunk pszichológuson, de az óvónő szerint semmi szükség rá ez csak rajtam múlik, de akkor most erőltessem? Vagy ne? Van egy másik fórum itt a hoxán ahol a 6 éves lurkó még mindig csak pelusba hajlandó kakilni, ez azért elég riasztó!

15. b9662b68b3 (válaszként erre: 13. - Aranka vagyok)
2008. dec. 16. 08:01

Szia!Az a baj hogy a gyerek már annyira megszokta hogy már csak így akar, pláne hogy tudja ,úgyis kér és te adsz.Akkor minek küszködjön, így kényelmes neki, és ennek semmi féle leki oka nincs, csak így szokta meg.ne adj rá, akkor majd megy wc-re.

Miért?Ha te választhatsz hogy öledbe hozzák a kávét reggel, vagy kimész érte, akkor te is inkább megvárod hogy behozzák nem igaz?A gyerek ugyanolyan.Neki ez kényelmes, neked kell erről leszoktatni, később annál rosszabb lesz.

14. kenzol (válaszként erre: 13. - Aranka vagyok)
2008. dec. 16. 06:48
És,ha nem adnál rá,mert nincs akkor mi lenne? Még most is tartom a véleménye,NEM szabad pelenkát adni rá,amíg ráadod addig nem fog magától a wc-re menni.Lehet,hogy néhány alkalommal bekakil,de saját maga fogja kellemetlenül érezni magát a nadrágja miatt és wc-re fog menni.Ha bekakil se szabad leszidni,csak mondani kell, hogy a wc-be jobb lenne, mert nem lenne koszos és annak ott a helye.Azt kell mondani,hogy elfogyott a boltba, sőt megviccelném és szereznék kisebb pelenkát, és amikor rá akarod adni nem lesz jó rá,megmagyarázod,hogy Ő akkorát nőtt,hogy már kinőtte a pelenkát is és ennél nagyobb nincs :)
2008. dec. 15. 20:13
Én nem adok rá délután pelust, csak akkor ha kéri a nagydolognál
12. kenzol (válaszként erre: 11. - Aranka vagyok)
2008. dec. 14. 19:25
miért adsz rá délután pelust?
2008. dec. 14. 19:15

Éjszakai peluslevét az már 2,5 korában megvolt. Az oviban is szoktam neki mondani hogy mindenki ügyes, mindenki a wc-be kakil, de nem nagyon hatja meg

lehet akkor várok tovább

2008. dec. 14. 19:11

Osztozom kenzol véleményében, mármint, hogy ne adj rá pelust. Azt nem írtam az előbb, de én sem adtam rá pelust (bár kellett takarítani), de aztán rászokott a WC-re.


Azt, hogy a barátai mit szólnak, ezzel nem fenyegetném. Így is valami oka van annak, hogy csak pelusba kakil, ha még ilyesmiket mondunk Neki, csak rontunk a helyzeten. Persze ez a saját véleményem. Az óvoda is épp elég sokk nekik, az is bezavarja a csöppséget, legalábbis az enyémnek voltak eleinte problémái.

2008. dec. 14. 19:08

Sziasztok!

Nálunk is hasonló gondok voltak, Áron most lesz 4 éves. Kb. két hónapja hajlandó bilibe kakilni, és két hete már elhagytuk az éjszakai pelust is. Tényleg az a legjobb, ha nem erőlteted. Magától kell megérnie a dologra, nekem is ezt mondták és megérte várni. Ha erőlteted, akkor állítólag lelkileg is megpiszkálod és később súlyossá is válhat a helyzet (pl. nagyobb korában bepisil).

2008. dec. 14. 19:06

gondolom azt is próbáltad,hogy mondod Neki, hogíy a kis barátai mit szólnának,ha ez kiderülne :(


A legjobb megoldás,lehet, hogy drasztikus, de NE adj rá pelenkát!!!!!

Lehet,hogy üvöltés lesz vagy oda kakil valahova, de 1-2 alkalom után a wc-re fog menni.

Ne is legyen otthon 1 darab pelus se, hogy ne ess kísértésbe, vagy Ő ne tudja kikönyörögni, mert ha nincs akkor nincs!

2008. dec. 14. 19:06
a pisivel nincs is gond, remélem hamar eljön az idő, mert nagyon nem kellene már ez a pelus korszak
2008. dec. 14. 19:03
Szerintem hagyd, ne erőltesd. Az én fiam is nehezen lett szobatiszta, s végül amikor nem foglalkoztam vele, akkor magától elkezdte végezni a dolgát. Amíg folyton erőltettem, addig mindig besikeredett. Ja, és nem a bilibe, hanem a wc-be végezte a dolgot.
2008. dec. 14. 19:01
igen ovodás, kiscsoportos
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook