Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jobb kezemen már lassan 1 éve kijött ilyen ekcémának mondott kiütés, hogyan szabadulhatnék meg tőle? fórum

A jobb kezemen már lassan 1 éve kijött ilyen ekcémának mondott kiütés, hogyan szabadulhatnék meg tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 25. 15:21

Sziasztok!

Gondoltam megírom az én rövid történetemet, hátha valaki hasznát veszi.

Márciusban három ujjamon kijött az ekcéma. Nem tudom mitől, de csak nem akart elmúlni. Viszketett, feldagadt, száraz volt a bőröm. Körömvirágos-, kamillás krémmel és aloe verás géllel ápoltam. Néha javult, néha pedig arra ébredtem éjjel, hogy borzalmasan viszket. Persze reggelre megint feldagadt a kisujjam, és kezdődött minden elölről. Orvosnál nem jártam vele. Aztán pár napja ezt találtam a neten: "A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Egyszer beleesett egy hatalmas csalánbokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő."

Hát én kipróbáltam szombaton reggel, beleraktam a kezem a csalánba. Ezután csak zsíros krémmel (körömvirág) kentem, mert nagyon kiszáradt. Ma hétfő van, délelőtt lehámlott róla a kissé megvastagodott bőr, és most már majdnem teljesen sima a bőröm. Szóval nekem a csaláncsípés segített. Remélem, többé nem jön ki rajtam.

2011. jún. 18. 19:13
Nekem egy éve jelentkezett az alkaromon és most a felkaron is. Napközben elobase kenőcsöt éjszakára elocomot használok. Van egy sejtésem, hogy mire vagyok allergiás, de ellene nem sok mindent tehetek, hiszen ez a munkám. Ovastam a Manna szappanról. Hol lehet megvásárolni?
39. 9cf0020815 (válaszként erre: 30. - L.Niki18)
2011. ápr. 18. 09:58
Használtam én is,kicsit javított a tüneteken.Nekem is a gyűrűsujjamon jött ki, a gyűrű alatt,és onnan indult ki az egész kézfejemre.Minden kencét kipróbáltam,már magam is kutyulgattam,ám 5 év után ahogy jött, úgy el is múlt.Visszagondolva, a munkahelyemen olyan anyagokkal dolgoztam amire allergiás voltam,ezek nálam különféle olajok.
2011. ápr. 18. 08:56
Én, újabban a gyógyszertárban készített kézkrémet (neve nincs) használom, és eléggé jó, csökkenti a kiszáradást és a viszketést.
2011. ápr. 18. 08:50
Nem olvastam vissza, nekem shea vaj vált be!!
36. a106211d56 (válaszként erre: 34. - Sirq)
2009. jún. 15. 13:06
ok..értelek!!!!bocs!
35. g1977g
2009. jún. 12. 14:17
Allergiás, ekcémás bőrtünetekre nagyon jó a Perilla krém. Gyógynövény boltokban kapható, tuti beválik.
34. sirq (válaszként erre: 33. - A106211d56)
2009. jún. 12. 11:24
Pontosan elrettentésnek másoltam be ezt a szöveget!!!
33. a106211d56 (válaszként erre: 26. - Sirq)
2009. jún. 12. 10:12

akkor sem használnám,ha az életem múlna rajta...!!!van egy kolléganőm,aki hasonló tartalmú gyógyszert szed 1 éve...ma ugy néz ki a bőre,mint aki alkoholista...püffedt,szederjes...

Óva intenék tőle mindenkit..Gyermeknek ilyet adni!!!-Ki az,aki ilyet tesz?Annyi alternatív megoldás létezik.Tájékozódjatok!!!!Hahó!XXI.század!!

2009. jún. 12. 10:06
Jó tapasztalataim vannak a Forever: Aloe Liquid folyékony szappanról(nem csípi a szemet),és a szintán Forever: Avocado Face & Body szappanról.Mindkettő alkalmas a test teljes lemosására,gyermekeknek is.
2009. jún. 12. 10:04
Nekem is ekcémás kiütések(kis hólyagok),kiszáradások vannak mindkét kezemen(ujjaimon), illetve a mellbimbóm is sokáig, állandóan kiszáradt, fájt! A bőrgyógyász az advantan kenőcsöt írta fel, állítólag ennek van a legkevesebb mellékhatása! A mellbimbóm, két nap után rendbe jött, viszont az ujjaimra nem hatott sajnos! :s Arra sokkal inkább bevált az Aloe vera-s baba testápoló!
30. L.Niki18 (válaszként erre: 29. - 70a5a27405)
2009. jún. 12. 09:51
Nekem is a gyűrűsujjamon van belülés a középső ujjamn, a bal kezemen, és ott a "csak" a gyűrűsujjamon. Én viszont sosem voltam ekcémás. Nekem kb. 1 éve jött ki. Szerintem attól, hogy használtam ilyen olcsóbb folyékony szappanokat, és mosogatószereket. De én utálok mosogatókesztyűben mosogatni, mert nem kényelmes és nem tudok vele fogni. A FRUCINAL krémről kinek mi a véleménye? Köszönöm!
29. 70a5a27405 (válaszként erre: 14. - *butterfly)
2009. jún. 11. 23:13
Nem mindegyik fajtája. Nekem például nem örökletes van. Voltam bőrgyógyásznál ő mondta. Nekem a kézujjakon és a tenyéren van elszórtan...Kaptam rá kétféle kenőcsöt: egy nappalit és egy estit. Kb. két hétig kell kennem, aztán ha tünetmentes lesz akkor jön a teszt, hogy mi válthatja ki, hát már nagyon várom hogy teszteljenek..
2009. jún. 5. 21:47

Nagyon tudom ajánlani a káposztát ekcémára. Apró darabokra (nagyon apró) vagy lereszelni egy picit lesózni, hogy levet eresszen (de ha ereszti a levét akkor nem szükséges). Hagyni néhány percig állni és ebbe jól megtunkolni a kezünket 20-30 percig, egy kicsit csíp de megéri.


Én amióta élek ekcémás a kezem és használ. Anyu meg már 20 éve használja ezt a módszert és jó nagyon jó. Van hogy többször meg kell ismételni, akár 2 naponta. Én kb 2 órája csináltam meg és nem viszket.


Nekem van olyan puszta kézmosás után viszket a kezem meg ilyen kéreg lesz a kézfejemen. De sokszor a talpam is eszméletlen szinten elkezd viszket miután fürödtem és ez segít nagyon tudom ajánlani.

27. SF
2009. máj. 27. 10:06

Próbáld ki a friss csalánt.

Nagyon csíp, de megéri!

A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Az ellenségemnek, ha kívánom... Egyszer beleesett egy hatalmas bokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő (18 éves).

26. sirq
2009. máj. 27. 09:16

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER AZ ELOCOM ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?



Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot (mellékvesekéreg-hormon) tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer.Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál.


Gyermekeknek 6 hónapos kortól: bőrgyulladás, illetve kortikoszteroid-érzékeny, gyulladás nélküli bőrbetegség rövid időtartamú kezelésére alkalmazható.

2009. febr. 13. 15:40
Nekem az Elocom nagyon bevált
2009. febr. 13. 14:53
Hátha segít valakinek az én hozzászólásom is. Nekem kicsi koromtól óta volt ekcémám, a jobb kezem hajlatánál, a könyöknél. Elmentem a bőrgyógyászhoz, és az Elocomot írta fel. NAGYON BEVÁLT NEKEM! Aki teheti, próbálja ki, én biztosíthatom róla, hogy segít!
2008. dec. 13. 08:27
Rengeteget segítettetek, nagyon hálás vagyok érte mindenkinek! Köszönöm, és kellemes ünnepeket mindenkinek! :o)
22. Xtike
2008. dec. 13. 00:21
Szia! Nekem velem született ekcémám van. A szervezet allergiás reakciója. Az én esetemben vegyszerekre, ekkor a kezemen jelenik meg (lásd mosogatás), vagy sokszor a szám szegletében alakul ki, olyan ételektől melyek sok tartósítószert tartalmaznak,+ hajlatokban, ha száraz a bőröm. Egy dolgot tudsz csinálni megelőzés képpen: kerüld, amennyire csak tudod a vegyszerekkel való érintkezést (gumikesztyű), illetve soha ne hagyd (főleg hideg időszakban)kiszáradni a bőröd. Nekem télen mindennapos probléma, nyáron alig jelentkezik. Ha viszont kijött, akkor Elocom, 2 fajtája van, a zsírosabb verziótól egy-két nap alatt eltünik, ha éjszakára bekened vele+ hidratáló kézkrém, erre (patikában kapható) cérnakesztyű, hogy ne kend össze az ágyneműt. Bőrgyógyászt mindenképp kérdezz meg, hogy hosszú távú használat esetén mivel válthatod ki az Elocomot,mert mellékvese hormont tartalmaz és ezt nem javasolt nagy mennyiségben bevinni a szervezetbe. Alkalmanként kiváló az Elocom, de a fentiek miatt tartós használata nem javasolt.
21. Zelma68 (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2008. dec. 12. 23:49
Előfordul, hogy a klóros víz okozza. Húzz gumikesztyűt és szokszor krémezd be a kezed. Ha vigyázol rá, elmúlik:)
2008. dec. 12. 22:30

Nekem a Halicar homeopátiás krém jött be.

Addig szteroidos krémet használtam,de a Halicar kevébé veszélyes,viszont jó.Ja és nem is túl drága!

2008. dec. 12. 22:27
Azt hiszem az én kezemen is a mosogatástól jött ki. Sajnos a gumikesztyű nem az esetem, így marad a krémezés, amit a bőrgyógyász írt fel. Mivel készítették, így nem tudom a nevét.
18. erika1012 (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2008. dec. 12. 22:06

Szia!

Nekem is mosogatástól jönnek ki apró kis hólyagok a kezemen.

Én FLUCINAR kenőcsöt használok rá, ( csak vényre kapható) 2 nap alatt teljesen elmulasztja a hójagokat,vagy ha esetleg már ki is repedezik a hólyag után a bőr. Éjszakára kenem be és leragasztom a hójagos területet, hogy ne töröljem le éjjel.

17. syria
2008. dec. 12. 22:05
A gumikesztyű igen jó ötlet. Próbáltátok mát a Lenkei féle vitamint? Nekem nagyon jót tett a pollenallegiámra.
2008. dec. 12. 21:47
Körömvirág krémmel kenegesd.
2008. dec. 12. 21:43
Nekem a nutellától, sok csokitól és a konzervektől jön ki. Szóval ha ilyesmit eszek tudom már előre, hogy másnap viszketni fogok... :S
2008. dec. 12. 21:40
Ja, és az ekcéma nem ragájos, csak sajnos örökletes.
2008. dec. 12. 21:39

Csatlakozok az előttem szólóhoz. Szerintem is valami allergia lehet. Nekem évek óta jelenik meg és tűnik el. Semmilyen orvos által felírt kenőcs nem használt.

És nem mondasz hülyeséget a mosogatással kapcsolatban. Én pl. kitapasztaltam, hogy csak egy bizonyos mosogatószerrel tudok csak mosogatni, akkor nem jön ki. De minden tisztítószertől, vegyszertől kijön. Még attól is, ha krumplit hámozok vagy valamilyen savas gyümölccsel dolgozok.

Szerintem próbáld kerülni a vegyszereket, használj gumikesztyűt és kend be gyakran zsíros bőrpuhító krémmel.

2008. dec. 12. 21:36
Nem! Vény nélkül kapható a gyógyszertárban. Szteroid tartalmú ugyhogy csak vékonyan szabad vele bekenni az ekcémát de nekem tényleg nagyon gyorsan hat mindig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook